Автор Тема: Новите технологии все повече зомбират  (Прочетена 7623 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Филмите в които преди години се показваше как с един вирус може да да се направят масови самолетни или наземни катастрофи все повече се доближават до реалността при положение че превозните средства се управляват изцяло от машини!
А методите за зомбиране докато отивате на работа или просто пътувате явно са измислени да държат зомбирането 24 часа нонстоп - защото сегашното идва малко.


"Стандарт"  27 януари 2006 , IX стр.
В Сеул пътниците гледат кино
   

В близко бъдеще суперпрецизни компютризирани системи ще заменят хората и сами ще направляват мотрисите в метрото. Първите пробни безпилотни влакове бяха пуснати в средата на януари в Ню Йорк. Операторът в мотрисата само контролира компютъра и може да променя показателите при нужда. 2 футуристични машини препускат по линията "Рокуей Паркуей" и "Бродуей джанкшън". Компютризираната система ще подобри сигурността и ще намали броя на инцидентите. Щом скоростта се увеличи над предвидената, компютърът веднага я регулира.

Нюйоркското метро разполага и с друга екстра. Вече 2 години пътниците се радват на чудна гледка. Ако решат да зяпат през прозореца, не се отегчават от сивите еднообразни тунели. По стените в подземията са налепени големи екрани, на които се прожектират реклами. Сменят се на всеки 15-20 секунди. Дисплеите са метър на метър и приличат на светещи рула.

Рекламата оживява, когато мотрисата вдигне 8 км/час, а при 60 км/час вече заприличва на телевизия. В метрото в Сеул пък фучи киновлак. На огромни екрани се прожектират отбрани моменти от различни филми. Вагоните са разделени по жанрове - романтика, трилър, екшън, драма.

Високи технологии в лондонското метро ще повишат сигурността на пътниците, заплашени от евентуални терористични атаки.

В метростанциите и във вагоните ще бъдат инсталирани скенери, които да разпознават и четат лицата на пътниците. Интелигентните системи ще "разкодирват" опасното поведение и ще алармират охраната. В Париж вече използват подобни модерни технологии за идентифициране на опасни субекти. Компютрите в тамошното метро разполагат с база данни, в която са вкарани снимки на заподозрените от полицията. Разкодирането отнема 3 секунди.
« Последна редакция: Януари 15, 2009, 17:07:29 pm от Alien »

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Отг: Новите технологии все повече зомбират
« Отговор #1 -: Януари 27, 2006, 11:01:09 am »
Хехе... Жестоко... Това за рекламите в метрото в Ню Йорк ме разби. Само не ми е ясен принципа. Ще ми е интересно ако някой разбиращ ми дообясни как работи.

Иначе .... няма начин ALIEN, технократското общество го изисква... А ние всички сме роби на това общество. Каквото и да си говорим всеки от нас поне 10 пъти в деня се докосва до техниката и това само от потребност...
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

преминаващ

  • Гост
Отг: Новите технологии все повече зомбират
« Отговор #2 -: Януари 27, 2006, 22:39:57 pm »
Хехе... Жестоко... Това за рекламите в метрото в Ню Йорк ме разби. Само не ми е ясен принципа. Ще ми е интересно ако някой разбиращ ми дообясни как работи.
Не съм от разбиращите, затова - само предположение:
Няколко последователни екрана с едно и също изображение, после още няколко с леко преместен образ и т.н. Със скоростта, с която се гледат се получава ефекта на движещите се картинки (нещо като първите анимационни филмчета)

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Новите технологии все повече зомбират
« Отговор #3 -: Януари 28, 2006, 21:57:42 pm »
лондонското и нюйоркското метро са супер мизерни - смрад и гадуст на кила
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Новите технологии все повече зомбират
« Отговор #4 -: Януари 15, 2009, 01:01:26 am »
Сега остана и да заменят таксиметровите шофьори и щракаме с пръсти ;D

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Новите технологии все повече зомбират
« Отговор #5 -: Януари 15, 2009, 02:04:00 am »
Човек никъде няма спокойствие!!! Използва се всеки момент най-рационално, за да се промиват мозъците. Няма да се учудя ако прочета в близко време, че е измислено устройство за контролиране на сънищата...  :-\  Ей тогава, можем да си щракаме с пръсти, радостни и щастливи под погледа на Големия брат... laugh

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: Новите технологии все повече зом
« Отговор #6 -: Януари 15, 2009, 07:35:46 am »
Слава богу, че я имаме нощта, там все още не се е досетил бай-брадър за нещо ефикасно, с което да ни отнеме избистрящия ефект на ума от тишината на нощта , иначе, ако го измисли, свършено е нас ::)
« Последна редакция: Януари 15, 2009, 08:03:13 am от Mirotvorec »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Относно: Новите технологии все по
« Отговор #7 -: Януари 15, 2009, 16:04:33 pm »
   Снощи видях, че вече е измислено. Специализиран хеликоптер за денонощно следене на конфликтни обекти и ситуации. Има и засегнати хора. От над 6 км. или мили посред нощ е заснет човека, в продължение на 4 минути как с приятелката си се наслаждават на тъмната си тераса. Заснетото попада от полицейския хеликоптер в журналист. Разбира се това става в Америка и е излъчено по Дискавъри.
   И за чиповете си говорят най-спокойно. Вече са поставени доброволно на около 100 ВИП клиенти на заведение, забравих в коя европейска държава.
   Предаването е със заглавие нещо като "Технологии за наблюдение" мисля, че ще го излъчват периодично през цялата седмица.
« Последна редакция: Януари 15, 2009, 20:16:56 pm от Mirotvorec »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Новите технологии все повече зомбират
« Отговор #8 -: Януари 15, 2009, 17:46:23 pm »
Има технология за контрол над сънищата поне от 20 години момчета :) Закъде сте се забързали да се успокоявате :P

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Новите технологии все повече зом
« Отговор #9 -: Януари 15, 2009, 17:50:48 pm »
Ха такаааа... Вапцахме я  :D
Хорус, има ли дискусия  във форума по този въпрос, търсачката ми не знам защо, но не работи. Моля те, ако има такава само да потвърдиш, за да се поровя. Предварително - Благодаря!!!
« Последна редакция: Януари 15, 2009, 20:17:47 pm от Mirotvorec »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Новите технологии все повече зомбират
« Отговор #10 -: Януари 15, 2009, 19:58:41 pm »
Има технология за контрол над сънищата поне от 20 години момчета :) Закъде сте се забързали да се успокоявате :P

Ха такаааа... Вапцахме я  :D
Хорус, има ли дискусия  във форума по този въпрос, търсачката ми не знам защо но не работи... Моля те, ако има такава само да потвърдиш за да се поровя... Предварително - Благодаря!!!

В секция книги  има тема - книгата се казва хакери на сънища  ;)

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Новите технологии все повече зомбират
« Отговор #11 -: Януари 15, 2009, 20:34:23 pm »
ОК! Мерси, Алиен!  :)  Отивам да си допълня базата данни...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27