Автор Тема: Нишки  (Прочетена 1784 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Нишки
« -: Октомври 24, 2008, 21:19:14 pm »
В обсъждането на някоя тема,понякога трябва да се обсъждат отделно някои аспекти,които сами по себе си представляват отделна тема.По този начин се получава или излизане извън пределите на първоначално зададената насока,или от стремеж да се придържаме към темата - прекъсване на някоя иначе необходима логическа нишка.Затова е тази тема тук.Без ясно дефинирана област,в която да кръжим.

Преди време водих един спор с колега.Той твърдеше,че хората са подли и алчни същества и дори да правят добро,то е като маска на по тъмни намерения.И ако все пак направи нещо в полза на друг,то е резултат на някаква глупост и резултата е в негов ущърб.

Аз твърдях,че хората са състрадателни и добри,лишават се от нещо,за да има някой друг,помагат на другите ей така,от добри чувства и т.н.И ако се случи да навреди на някои,то е резултат от човешка грешка и после се разкайва.

В крайна сметка се споразумяхме,че паралелно и едновременно на планетата съществуват и двете категории.

Темата "Турско робство" доведе до употребата на изрази от типа на "кой ще си даде златото","кръволок","еди си какво е нормално" и др.В повечето случаи този който употребява такива изрази,оставя впечатлението,че тези неща се отнасят за хората въобще,а в действителност това са характерни черти само на едната от горепосочените категории.Изпадането в крайността да се твърди,че даден индивид или група от индивиди твърдо принадлежи към тези или онези,също е нежелателно.Ако животът на един човек се квантува на последователност от действия,възможно е някои от тях да имат характерни черти на едната страна,други - на другата,и то в различна дълбочина.Евентуален анализ на тези стойности би ни показал склонността на разглеждания човек към такива или онакива дейности.Възможно е склонността към нещо да се влияе и от генетичната база.




buden

  • Гост
Re: Нишки
« Отговор #1 -: Октомври 26, 2008, 16:40:30 pm »
Здравей, otnesen,

нишките си залужават вниманието.
В много от разделите и в много различни на пръв поглед теми се говори за едно и също. Ние сме хора и като такива разполагаме с определен запас от време, енергия и желание, които са недостатъчни да разгледаме всичко, а камо ли да участваме навсякъде.
Та отклонението на пръв поглед от едно към друго и според мен не е спам. Стига да не се стига до размяна на телефонни номера в някоя тема.

По този начин ще се стимулира изобретителността и мисленето на хората. Защото повечето от нас не биха се сетили за нещо си, ако не го видят под формата на отделно заглавие на нова или стара тема.

Аз виждам нишките по този начин. Ако човек сам открива нишките на своят аз, а не да чака друг с фенерче да му ги посочи, тогава бихме имали по-интересни и разнообразни житиета.
« Последна редакция: Октомври 26, 2008, 17:09:33 pm от buden »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27