Автор Тема: Психическа самозащита  (Прочетена 12857 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Психическа самозащита
« -: Октомври 09, 2008, 21:12:20 pm »
Психическата самозащита е особено актуална, мисля, в днешно време, когато атаки се сипят отвсякъде.
Та предлагам да обсъждаме различни методи на защита за различни ситуации.
Понякога личното творчество е по-добро от предложеното в книгите.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Психическа самозащита
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2008, 23:35:28 pm »
Най-добрата защита е вътрешната хармония и спокойствието. Вярата в себе си, в Учителя, Бог или Йерархията (според кой в каквото вярва или на каквото има доверие); приповдигнатото, радостно, бодро, оптимистично настроение; знанието, че човешката същност е неунищожима са все неща, които помагат. За да постигнат целта си, психическите атаки първо трябва да разстроят нашия умствен и емоционален баланс, да понижат вибрацията ни. Ако им противодействаме директно, най-вероятно е да се случи точно това. Силите ни трябва да са концентрирани върху опазване на собственното ни равновесие. Самовнушението може да е от полза. Ако човек се научи да се отръпва в себе си и да наблюдава своите мисли и емоции отстрани, без да се обвързва с тях и да ги възприема за свои, то тогава той ще може лесно да се справя с нежеланите си емоционални състояния и мисловни модели. Всъщност мислите принадлежат на човека само дотолкова, доколкото той се е свързал с тях и ги осъзнава като свои. Човек може свободно да използва наличните в пространството мисли и да ги свързва в каквито си иска комбинации, но мислите не му принадлежат. Подобното се привлича от подобното.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Психическа самозащита
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2008, 01:53:41 am »
Най-добрата защита е вътрешната хармония и спокойствието. Вярата в себе си, в Учителя, Бог или Йерархията (според кой в каквото вярва или на каквото има доверие); приповдигнатото, радостно, бодро, оптимистично настроение;
Мисля че това покрива всичко,максимално изчерпателно и ясно
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Психическа самозащита
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2008, 03:17:05 am »
По принцип е така, по този начин най-много може да се предпазиш, но има друг фактор(нищо не идва прекалено лесно още повече, ако трябва да се учи).


Както каза Ирис: За да постигнат целта си, психическите атаки първо трябва да разстроят нашия умствен и емоционален баланс, да понижат вибрацията ни. Ако им противодействаме директно, най-вероятно е да се случи точно това.

Когато си подложен на психическа атака и те те разтройват тези добри чувства се губят и ни объркват по такъв начин,че хората искат да им дейтват директно и тогава се разтройва нашият умствен и емоционален баланс и се понижава вибрацията.

И тогава става лошо, понеже се поддаваш на лошото влияние(дори и за малко) и когато изпиташ радост се чувстваш гузен(и трябва да преодолееш и това стават и други неща, но не искам да говоря).
В това състояние се бориш за спокойствие и вяра в Учителя, Бог или Йерархията,а най-вече вяра в себе си. :)

Лошото е, че първо трябва да научиш как да си оптимист и да разбереш такива неща и как да предизвикаш доброто и след това вече, знаейки, може да се бориш.


Аз обичам да казвам "всеки ми казва да направя кекс, всеки ми дава набързо рецепта, ама като отида в кухнята ме гонят понеже трябва практика) :D ;)
« Последна редакция: Октомври 11, 2008, 08:10:37 am от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Max

  • Гост
Re: Относно: Психическа самозащита
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2008, 01:09:17 am »
За да постигнат целта си, психическите атаки първо трябва да разстроят нашия умствен и емоционален баланс

Ако това се извършва със специална апаратура, мисля няма да е трудно.
Можем ли реално да се борим срещу технологиите за психическо нападение?
Ако сте чели нещо точно по този въпрос,  споделете информацията.

Ако човек се научи да се отръпва в себе си и да наблюдава своите мисли и емоции отстрани, без да се обвързва с тях и да ги възприема за свои, то тогава той ще може лесно да се справя с нежеланите си емоционални състояния и мисловни модели.

Да, изглежда емоциите отварят вратата .
Но да запазиш нужната дистанция, за да анализираш емоционалното си състояние и да го моделираш е сложна работа. Как се постига това?
Да вземем конкретен пример. Ядосани сме или сме разстроени. Какви техники използвате вие, ако ситуацията не позволява да се отдадете на емоциите си. Нямате избор и трябва да се вземете в ръце?
Чел съм в специалната литература за техники с визуализация.
Но в друг тип литература съм чел за съвсем различен подход. Да кажем повлияване на физиологията и чрез нея на емоциите. Като се използват разни мудри и мантри в съчетание.
Значи ако емоциите могат да влияят на физиологичните процеси, възможно е и обратното.

Пишете каквито техники са ви известни.
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 01:31:45 am от Max »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Относно: Психическа самозащита
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2008, 01:31:06 am »
...
Да вземем конкретен пример. Ядосани сме или сме разстроени. Какви техники използвате вие, ако ситуацията не позволява да се отдадете на емоциите си. Нямате избор и трябва да се вземете в ръце?
Чел съм в специалната литература за техники с визуализация.
Но в друг тип литература съм чел за съвсем различен подход. Да кажем повлияване на физиологията и чрез нея на емоциите. Като се използват разни мудри и мантри в съчетание.
Значи ако емоциите могат да влияят на физиологичните процеси, възможно е и обратното.
...
   Да, взаимосвързани са.
   Моето мнение е, че ако вече сме допуснали ядосване или разстройване, всяка техника ще е като в съвремената медицина. "След дъжд - качулка." Може след определена практика и съответното усилие да тушираме ефекта но това не отстранява причината.
   Как постъпвам в подобни ситуации?
   Много е просто и в същото време, за някои, много трудно.
   Приел съм, че всеки има право на всичко. Всеки изживява света както го разбира. Който постигне това .... усмивката ще е много често на лицето му.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re: Относно: Психическа самозащита
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2008, 02:11:46 am »
За да постигнат целта си, психическите атаки първо трябва да разстроят нашия умствен и емоционален баланс

Ако това се извършва със специална апаратура, мисля няма да е трудно.
Можем ли реално да се борим срещу технологиите за психическо нападение?
Ако сте чели нещо точно по този въпрос,  споделете информацията.

Ако човек се научи да се отръпва в себе си и да наблюдава своите мисли и емоции отстрани, без да се обвързва с тях и да ги възприема за свои, то тогава той ще може лесно да се справя с нежеланите си емоционални състояния и мисловни модели.

Да, изглежда емоциите отварят вратата .
Но да запазиш нужната дистанция, за да анализираш емоционалното си състояние и да го моделираш е сложна работа. Как се постига това?
Да вземем конкретен пример. Ядосани сме или сме разстроени. Какви техники използвате вие, ако ситуацията не позволява да се отдадете на емоциите си. Нямате избор и трябва да се вземете в ръце?
Чел съм в специалната литература за техники с визуализация.
Но в друг тип литература съм чел за съвсем различен подход. Да кажем повлияване на физиологията и чрез нея на емоциите. Като се използват разни мудри и мантри в съчетание.
Значи ако емоциите могат да влияят на физиологичните процеси, възможно е и обратното.

Пишете каквито техники са ви известни.


Апаратури? Техники? Ами психическите атаки?
Книги, чел си, ами ако явно емоциите отварят вратата и какво препоръчват хората(знам,че не е толкова повърхностно мнението ти и само споделям мнение без негативна насоченост към теб, просто се ръководя от опита си).

Има книги,които те подготвят, НО няма книга, която да ти каже как да постъпиш понеже ако се провокират недостатъците(слабостите ти), нищо не може да ти обясни как да се справиш и се оправяш сам самичък, а съветите са само неща, които усещаш, но не е по силите ти да направиш(в момента ,когато си подвластен). И в крайна сметка не е толкова лесно за съжаление.
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 00:22:57 am от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Breath

  • Гост
Re: Психическа самозащита
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2008, 19:43:20 pm »
Max, знам, че искаш лично мнение базирано на опит. Не мога да ти дам такова, защото не съм преживявала кой знае какви психически атаки. Ако трябва да се "защитавам" мисля, че мнението на Iris най-добре описва начина, но всички знаем колко е трудно напрактика да не се поддаваме на емоциите си. Темата изключително много ме вълнуваше преди около година и изчетох доста неща. Поствам откъси ( за да прецените стила и дали ще ви допадне ) от една от най-добрите книги, които аз съм чела във връзка с това. Ще прикача и книгата ако някой се интересува. Заслужава си ако ви вълнува темата, много неща могат да се научат от нея.
Автора  разглежда много подробно всичко свързано с психическата атака и защитата от нея.
В допълнение книгата изследва и умствените заболявания, които също никак не са за пренебрегване когато говорим за атаки от такъв род.
----------


Както Гъсеницата казва на Алиса относно малкото кученце: "Ти го остави на мира и то ще те остави на мира."

"…..Използвам своя опит с психичната атака, която разклати здравето ми за значителен период от време. Запазила съм за себе си ужаса, породен от това преживяване, неговите хитри завои, мощ и разрушителен ефект върху разума и тялото.

Не е лесно да накараш хората да свидетелстват за атаки върху психиката им. Първо, защото те знаят, че е малко вероятно някой да им повярва. Много по-възможно е да ги обявят за умствено увредени. Второ, защото всяка една намеса в основните личностни процеси предизвиква такъв специфичен и неописуем страх, че разумът започва да отбягва мисълта за него и индивидът не е способен да говори за това.

Аз съм на мнение, че психичните атаки са много по-разпространени, отколкото обикновено се приема дори от самите окултисти. Със сигурност голяма част от хората нямат никаква представа за нещата, които се правят от тези с достатъчно познания за мощта на човешкия разум и за начина да я използват умело. Убедена съм, че този фактор е играл важна роля в култа към вещиците и е истинската-причина за всеобщия ужас и ненавист към тях. Тези сили на злото винаги са били познати на окултистите, но в наши дни те се използват от хора, които биха се изненадали, ако откриеха кои са техните съмишленици."
                                                                                                                                             
Даян Форчън

СИМПТОМИ НА ПСИХИЧНАТА АТАКА

Ако се вгледаме в света около нас, не може да не осъзнаем, че има някаква свръхгосподстваща координация на неговата безкрайна сложност. Ако се заемем и изследваме с най-малки подробности което и да е живо същество, със същата увереност осъзнаваме, че подреденото разнообразие на отделните му части е изградено върху установена структура. Науката напразно е търсила принципа на организация, тя никога не би могла да го открие, тъй като той не съществува физически. Атомите на живите същества не се подреждат в безкрайно сложни конфигурации в резултат на наследствената си природа. Движещите сили на природата, скелетът, върху който са построени всичките й части, принадлежат към друга фаза на проявление, а не на физическото ниво, имат други измерения, а не трите, които познаваме, и се възприемат от други форми на съзнанието, а не от тези, с които сме привикнали.

Ние живеем сред невидими сили и възприемаме само следствията и ефекта на тяхното влияние. Движим се между невидими форми, чиито действия много често изобщо не възприемаме осъзнато, макар че можем дълбоко да бъдем засегнати от тях.

В тази, свързана с разума, страна на природата, неуловима за нашите сетива, недостижима за нашите прецизни инструменти, могат да се случат много неща, които не остават без отзвук на физическо ниво. Има същества, които живеят в този невидим свят както рибата в морето. Има мъже и жени с тренирани мозъци или специални способности, които могат да навлязат в този невидим свят, както плувецът се гмурка в дълбините на океана. Има също и периоди, когато невидимите сили ни заливат и поглъщат живота ни, както става,със сушата при разрушаване на дигите към морето.

Обикновено това не се случва. Ние сме защитени от самата си неспособност да възприемаме тези невидими сили. Има четири условия, обаче, при които булото може да се разкъса и ние да се срещнем с Невидимото. Можем да се озовем на място, където тези сили са концентрирани. Можем да се срещнем с хора, които ги владеят. Ние самите можем да постигнем срещата с Невидимото, водени от интереса си към него и да се измъкнем от дълбините преди да разберем къде сме; или можем да станем жертва на определени патологични условия, които раздират воала.

Прагът към Невидимото е измамен бряг. Там има дълбоки дупки и течения, и движещи се пясъци. Силният плувец, който познава брега, може да рискува и е в относителна безопасност. Този, който не умее да плува и се вслушва само в собствените си импулси, може да заплати своето безразсъдство с живота си. Но ние не трябва да правим грешката да мислим, че тези невидими сили са непременно зли и враждебни към човешкия род. Сами по себе си те не са по-враждебни от огъня или водата, например, но са могъщи като тях. Ако им се противопоставим, резултатът е унищожителен за нас, тъй като сме нарушили основен природен закон; но те не се стремят да ни атакуват с всички сили в по-голяма степен, отколкото ние - тях. Трябва да се изправим пред факта, обаче, че запознатите с тези неща и в миналото, и сега са използвали това знание безсъвестно, следователно можем да се окажем въвлечени в интригата на техните действия. Със сигурност можем само да кажем, че Невидимото е враждебно и злонамерено към човешкия род само тогава, когато е покварено и изопачено от действията на тези безпринципни мъже и жени, наречени от посветените Адепти на Пътя на Лявата ръка.

Ние трябва да разгледаме външните изяви и видимите симптоми на психичната атака, за да сме в състояние да анализираме природата на тези атаки и да определим техния произход. Общоприето правило е, че диагностиката трябва да предхожда лечението. Има много и различни типове психични атаки и методите, които разкриват един от тях, ще са неефективни и безрезултатни спрямо друг.

Най-широко разпространената система на психична атака е тази, която произтича от невежия или злонамерен разум на нашите събратя. Ние споменаваме невежеството наред със злонамереността, понеже всички атаки са мотивирани от преднамереността; пораженията могат да се нанесат инцидентно, като от поднесъл автомобил. Винаги трябва да имаме това предвид и не бива да приписваме злонамереност или порочност, ако чувстваме, че сме измъчвани или преследвани. Нашият гонител може също да е жертва. Не трябва да обвиняваме някого, че е злонамерен, ако сме се хванали за него, а той е стъпил на подвижна греда. Ние ще получим силно дръпване от ръцете му. При много хора това може да е окултна атака. Човекът, който я излъчва, не е непременно неин създател. Ето защо ние никога не бива да отвръщаме на атаката с атака и да се принизим до нивото на морала на нашите нападатели, а трябва да разчитаме на хуманни начини, които в действителност са също толкова ефективни и далеч по-малко опасни.

Хората влизат също в досег с Невидимото чрез въздействието, което оказват определени места. Някой, който не е истински медиум, но не е в достатъчна степен чувствителен към подсъзнателно възприемане на невидимите сили, може да попадне на място, където те са концентрирани под високо напрежение. Обикновено ние забравяме тези сили, въпреки че се движим сред тях, а те са нашата Вселена. Там, където те са съсредоточени, ние усещаме неясно как нещо започва да ни оказва въздействие и да възбужда нашето подсъзнателно Аз.

При някои бариерата между съзнателно и подсъзнателно е толкова плътна, че те никога не осъзнават ясно какво се случва. Имат неопределеното усещане за натиск и общо физическо неразположение, което изчезва, когато напуснат съответното място. Като последица причината може никога да не бъде разкрита и да доведе до продължаващо с години разклатено здраве и нещастия.

По-често срещано явление, обаче, е появата на характерни сънища, които се наблюдават при психична атака с достатъчна мощ. Те могат да включват усещане за тежест върху гърдите, като че ли някой е коленичил над спящия. Ако е налице усещането за тежест, със сигурност атаката се излъчва локално, понеже тежестта е резултат от концентрацията на етерна субстанция или ектоплазма и е достатъчно осезателна да наклони везните на кантар, ако е възможно да я уловим и измерим. Направени са многобройни изследвания с материализиращи медиуми върху природата на тази осезаема и фина субстанция.
 
Чувството за страх и потиснатост е много характерно за психичната атака и е един от най-силните симптоми, които я предхождат и придружават. Изключително рядкo атаката би могла да се появи "отникъде", като следствие от меланхолия. Тогава не сме в нашето обичайно състояние на ума и тялото, а обстоятелствата внезапно ни запращат в разгара на невидима битка. Приближаващото окултнo въздействие хвърля своята сянка върху съзнанието, още преди да се появи несъмнено пред не-психичното. Причината за това е, че ние възприемаме всичко подсъзнателно преди да го проумеем, и една пълзяща сянка указва проникването на подсъзнателните сензори отдолу нагоре, прогресирането на атаката чувствително се покачва нервното напрежение и при определени обстоятелства, коитo ще разгледаме по-късно, може да се стигне до такова изхабяване на биологичните тъкани, че жертвата се превръща в безкръвна обвивка от кожа и кости и лежи постоянно тъй като е твърде слаба, за да се движи. Въпреки това обаче, не може да се открие и докаже никакво определено заболяване.

Подобен случай е един краен пример за безпрепятствено развитие към логическия завършек на атаката. Възможни са и други пътища на развитие. Устойчивостта може да е добра и атаката - неспособна да премине върху физическия план, а да се ограничи до онази граница между материята и разума, която ние възприемаме и усещаме на прага на съня. Това е едно ужасно преживяване, тъй като жертвата се страхува да заспи, а не може да се поддържа будна неограничено време. В резултат на изнемогата от страха и липсата на сън скоро следва умствено разстройство.

Нервното изтощение и умственото разстройство са по-широко разпространените последици от агресивната атака сред белите хора, тъй като поне в Европа нападателят не винаги може да доведе атаката до фатален изход за жертвата. Има обаче документи за случаи, когато жертвата умира от чиста уплаха. Разказът "Краят на коридора" от Киплинг дава добър пример за такова произшествие.

Но в допълнение към чисто субективните феномени има също и обективни, ако атаката има определена степен на концентрация. Широко известен е феноменът на отзвука. При него това, което сполетява финото тяло, рефлектира върху тленната форма, така че след астрална свада по време на сън, се откриват драскотини и синини по физическото тяло, понякога с определена форма. Аз съм виждала отпечатък от козе копито и асо спатия, отбелязан върху кожата като ясно оформена синина, която, както обикновените такива, се променя от синьо към жълто и постепенно избледнява за няколко дни.

Специфичните миризми са друг симптом за наличие на астрална атака. Характерното зловоние на гниещо месо се появява и изчезва спорадично; но докато присъства, няма никакво съмнение за това, тъй като всеки може да го усети, независимо дали е медиум или не. Аз съм се сблъсквала и с появата на неописуема воня на канализация при неправилно извършване на ритуал, принадлежащ към Елемента Земя.

Друг любопитен симптом е наслагване на кал и тиня. В действителност самата аз не съм виждала това, но има достоверна информация за такъв случай. Понякога отпечатъците са като че ли армия от плужеци е марширувала в стройни редици; понякога има голямо кално петно, а друг път - отчетливи стъпки, често с гигантски размер. При случая, за който говоря, и който ми разказа очевидец, отпечатъците били като от ходилата на слон - огромни следи върху пода на всекидневната в една хижа близо до морето.

Странни отпечатъци, идващи отникъде и отиващи за никъде, се наблюдават понякога, когато наоколо има сняг. Аз съм ги виждала два пъти върху покрива на една пристройка. Те се спускаха от ръба, като че ли някой бе слязъл от самолет, бе тръгнал право надолу и внезапно бе спрял до стената на основната сграда, където наклонът свършва. Те не се връщаха обратно. Една самотна линия от стъпки идваше отникъде и свършваше във високата стена.

Подобна случка е станала в обширна област в Девън преди около 50 години и записки за нея могат да се намерят в много любопитната книга "Странности" на Капитан Гулд. В този случай отпечатъците не били човешки, а били такива като от магарешко копито и вървели в единичен ред през стени и покриви, покривайки по-голямата част от двеста мили за една нощ от двете страни на речното устие, където нямало мост. Тези, които желаят потвърждаващи доказателства, могат да се обърнат към книгата на Капитан Гулд, където инцидентът е даден в детайли.

Съществува един интересен феномен, известен на окултистите като астрална камбана. Сър Артьр Конан Доил го използва в един от разказите за Шерлок Холмс. Този звук варира от ясен камбанен звън до късо изщракване; аз често съм го наподобявала на звука от удар по нащърбена винена чаша с острието на нож. Това често известява приближаването на нещо, което просто би могло да се появи и не е непременно вестител на злото. Това би могло просто да е почукване по вратата на физическия свят, за да се привлече вниманието на неговите обитатели към присъствието на някой отвъд, готов да им говори. Ако обаче това се появи редом с други симптоми на астрална атака, вече имаме силни доказателства за потвърждаване на диагнозата.





Breath

  • Гост
Re: Психическа самозащита
« Отговор #8 -: Октомври 17, 2008, 19:48:19 pm »
АНАЛИЗ   НА   СЪЩНОСТТА   НА ПСИХИЧНАТА   АТАКА

Същността на психичната атака се разкрива в принципите и проявленията на телепатичното внушение. Ако прибавим това, което знаем за телепатията, към познанията за внушението, ще разберем нейният начин на действие.

Внушението има три проявления: автовнушение, съзнателно внушение и хипнотично внушение.

Различията обаче не са толкова фундаментални, колкото изглежда на пръв поглед, тъй като целта на всички типове внушения е една и съща и те не могат да се проявят, докато тя не е постигната. Внушението се отличава от заплахите и призивите към разума по това, че те имат за цел оставянето на отпечатък в съзнателния разум. Ако успеят, те дължат това на мълчаливото подчинение на съзнателната личност, независимо от това, дали то е принудително или доброволно. Внушението обаче не отправя своя призив към съзнанието, а има за цел да влияе върху източниците на действията в подсъзнанието и да ги манипулира оттам.

Ние можем да сравним тези два процеса с натискането на звънеца на външната врата или усукването на самите жици. И в двата случая резултатът е един и същ - звънецът ще позвъни. Заплахите и аргументите натискат бутона на звънеца с различна степен на настойчивост или чрез постоянния звън на моралното убеждаване към кънтящия ек на изнудвача.

Внушението подръпва жиците в различни точки на тяхната последователност.
Автовнушението се отправя от съзнателния разум на съответния индивид към неговото собствено подсъзнание. Тук вие може да попитате защо не мога аз да давам заповеди на моето подсъзнание директно, без да трябва да прибягвам към подробностите на внушението? Отговорът на този въпрос е много прост. Подсъзнанието принадлежи към много по-ранен етап от еволюцията, отколкото съзнанието. То принадлежи всъщност към фазата, предхождаща развитието на речта, следователно да се обърнеш към него с думи е като да говориш на някого на език, който той не разбира. За да му стане понятно, ние трябва да прибегнем към използване на езика на знаците. Така е и с подсъзнанието. Няма полза да му казваме "Направи това!" или "Не прави онова!" Ние трябва да създадем в ума си картина на това, което искаме да бъде направено, и да я задържим в съзнанието си, докато тя започне да потъва в подсъзнанието. Подсъзнателният разум ще разбере тази картина и ще действа според нея.

Актьор, който изпитва желание да се излекува от сценичната треска, няма да постигне успех, ако просто каже на своето подсъзнание "Не се страхувай!", тъй като "за слепия кон кимането и намигането не се различават". Дори ако актьорът нарисува в ума си картината на сценичната треска и каже на своето подсъзнателно Аз "Не прави това сега!", резултатът ще бъде катастрофален, тъй като подсъзнателното Аз ще регистрира картината, но ще пропусне отрицанието, защото думата "не" не означава нищо за него. За да задействаме подсъзнанието ефективно, ние рисуваме в ума си картина на това, което искаме да бъде направено и задържаме картината там, докато започнем да оказваме влияние върху подсъзнанието и то приеме задачата самостоятелно.

Това е крайният резултат при внушението, а различните типове внушение се отличават не по разликата в крайния резултат, а по начина на навлизане в подсъзнанието. Автовнушението възниква в нашето собствено съзнание; съзнателното внушение възниква в ума на друг индивид и достига до нашия собствен разум по утвърдените пътища на произнесените и написаните думи; хипнотичното внушение навлиза директно в подсъзнанието, без изобщо да влиза във връзка със съзнанието.

Хипнотичното внушение (което буквално означава внушение, предизвикано по време на сън, и е до известна степен неправилно название) се проявява под три форми: първо, същинско хипнотично внушение, постигнато, когато субектът е в безчувствено състояние в резултат на магнетични импулси или след продължително взиране в ярък предмет; второ, внушение по време на нормален сън, както Кю предлага да се постъпва с деца - по мое мнение крайно неподходящо; и трето, телепатично внушение. Всички тези модели навлизат в ума извън сензорните възприятия, тоест така да се каже, те не са зависими от съзнанието, което нито им помага, нито има силата да ги възпре.

В повечето случаи внушения, постигнати по този начин, не се възприемат като външна намеса, а се откриват след като са се развили в подсъзнанието и са започнали да се проявяват. Ние не можем да видим семето, което е посято-в ума ни от друг ум, но постепенно то узрява и покълва, като надраства прага на съзнанието, като че ли по съвсем естествен път. Добрият специалист винаги има за цел неговите внушения да хармонират със съответната личност; в противен случай утвърдените подсъзнателни комплекси ще ги отхвърлят, преди да имат време да пуснат корен. Всичко, което той трябва да направи, е да подсили и стимулира идеите и импулсите, които вече съществуват, макар и вероятно в латентно състояние, Той не може да засее напълно чуждо зрънце; не може да присади стрък на роза върху люляков храст, тъй като той ще изсъхне и умре.
За да могат да израснат мисловните семена на внушението, те трябва да намерят плодородна почва. Тук се проявява силата на защитната реакция.

Възможно е ние да не успеем да предотвратим други умове да ни изпращат внушения, но можем да пречистим почвата на нашата същност така, че семена, които носят вреда, да не могат да пуснат корен. Много лесно е да се изкорени един бурен, но съвсем друг въпрос е, когато трябва да се унищожат преплетени корени и клони, които са расли много години.

Вече казахме, и това е самата истина, че хипнозата не може да принуди отделния индивид да извърши каквото и да е в противовес на неговата истинска същност. Но каква е истинската същност на всеки един от нас? Всички ние ли сме оставили далеч назад маймуната и тигъра или те са само затворени в клетка? Внушението може да отключи клетката на всички наши тайни копнежи и те да връхлетят върху ни. Никой освен светците няма вроден имунитет. Възможно е всеки един да е бил какъв ли не, тъй като внушението има неизследван обхват за продължителен период от време. Най-невинната жена може да се окаже проститутка, най-благородният мъж - убиец при определени обстоятелства. Необходимо е знание, за да сме защитени, и то такова знание, което аз ви представям на тези страници.

Нека сега да обсъдим как точно действа психичната атака. В царството на нашия разум не съществуват нито време, нито пространство така, както ги разбираме. Аз не предлагам философски доказателства на това твърдение, а го изнасям като факт от преживяванията и опита на всеки един, който работи със своето вътрешно съзнание. Ако ние мислим за даден човек, ние сме в контакт с този човек; ако го обрисуваме ясно, ние като че ли сме застанали пред него; ако го обрисуваме повърхностно, все едно го виждаме на известно разстояние. Установяването на контакт с разума на даден човек позволява създаването на мисловна атмосфера. Ние можем да постигнем тази атмосфера, като просто развиваме определени идеи във връзка с този човек. Такъв е механизмът на духовното изцеление. Използват се потвържденията на "Християнската наука", за да може разумът на лечителя да се доведе до определено емоционално състояние и тогава той ефективно да окаже въздействие върху ума на пациента, с който е в контакт.

Тази сила обаче може да се използва както за извършването на добро, така и на зло; основоположникът на "Християнската наука" е бил достатъчно мъдър, за да предаде знанието на учениците си по начин, който не им позволява да го използват за причиняване на злини. Докато светът като цяло е тънел в невежество относно силата на ума, било по-добре нищо да не се разпространява от посветените, тъй като неконтролираното познание може да донесе много вреди, попадайки в ръцете на недобросъвестни хора. Но сега когато се знае и практикува толкова много със силата на човешкия разум, е по-добре реалните факти да станат широко известни. Всичко по този въпрос трябва да добие популярност и аз съм готова да направя това.
Всяко съобщение до подсъзнанието трябва да се предаде по много прост начин, тъй като подсъзнателната мисъл е примитивна форма на мисловен процес, развита преди човечеството да създаде говоримия език. Основната цел на внушението е да създаде мисловна атмосфера за душата на даден човек, независимо дали той ще бъде подложен на атака или лечение, докато не извлече положителен отговор или реакция от самата душа. (Аз използвам термина "душа" за определяне на мисловните и емоционални процеси, като изключвам спиритичните.) След като се получи такава реакция, битката е наполовина спечелена, тъй като "портата на града" е вече отворена отвътре и има свободен достъп. Телепатичното внушение на определени идеи вече може бързо да продължи.

Точно това е критичният етап при всяка една окултна атака. Дотук преимущество има "защитаващата се" страна. Ако индивидът има достатъчно познания, той може да запази преимущество за неопределено време и да изтощи своите нападатели, дори и да не е способен да се срещне с тях на тяхната територия на окултно познание. Нищо на този или друг свят не може да направи един хипнотизатор, ако съответният индивид запази самообладание и не желае да вземе участие.

Има две врати, само две, през които нападателят може да получи достъп до "града на човешката душа", и те са инстинктът за самосъхранение и сексуалният инстинкт. Хипнозата трябва да се основава на двата, или поне на единия от тях, ако искаме тя да бъде успешна. Как трябва Да действа нападателят? Той трябва да създаде атмосфера за душата на своята жертва върху Вътрешните Нива. Той може да постигне това само ако създаде тази атмосфера в собственото си съзнание, докато мисли за жертвата си. Ако иска да извърши психично убийство, той трябва да изпълва собствената си душа с яростта на разрухата, докато тази ярост прелее. Ако поиска да извърши психично насилие той трябва да изпълни душата си с похот и жестокост. Студената ярост на жестокостта е важна за ефективни действия от този род, Но какво се получава, когато направи това? Той е разклатил звънец в Бездната. На него ще му бъде отговорено. Всички, които имат уши за този звънец ще откликнат. "Мрачният Уриел и Азраел, и Амон върху крилата" ще се присъединят към операцията. Но те не действат пряко върху жертвата, а влияят върху нападателя. Това е като старата игра "Кралю, порталю", при която този, който е на ред, бива сграбчен през кръста от водача на веригата. Истинското напрежение пада върху неговите собствени коремни мускули, както ще си спомните, ако сте играли тази игра.
И когато свърши магическата операция, тогава? Ще бъде ли оставен нападателят да се наслаждава спокойно над жертвата си? Вероятно ли е това?

Това е мистичната основа на историята за Фауст. Дяволът не само желае и очаква с нетърпение Доктор Фаустус да спечели Маргарита, но идва за неговата душа в уреченото време. Можем също да си припомним, че ако Маргарита не беше откликнала на Песента на скъпоценностите, тя нямаше да стане жертва. Слабото място в защитата й е било в собствената й природа.
Ние разгледахме подробно начина на действие на, телепатичното внушение, защото то оформя реалната основа на всяка една окултна атака. Дали става дума за нетленно същество, за продукт на друга еволюция, демон от бездната, или дори за обърканата душа на себелюбив приятел, хванала се за определена форма, независимо от последствията - във всички тези случаи началният гамбит е един и същ. Докато не се пробие аурата, не може да има достъп до душата, а аурата винаги се пробива отвътре, като отговор на страх или желание, което отива към нападателя. Ако можем да възпрем тази инстинктивна емоционална реакция, границите на аурата ще си останат непробиваеми ще бъдат толкова чиста защита срещу психичната атака, както е здравата и ненаранена кожа срещу бактериалните инфекции.
Има случаи, когато е бил осъществен контакт с нападателя в предишно прераждане и следователно той държи ключа за вратата. Това е доста труден проблем и за неговото решаване е нужна външна помощ. Трудността се увеличава от факта, че жертвата често не е склонна да позволи разкъсването на контакта, тъй като е привързана към нападателя, независимо дали е тленен или нетленен, а дори и понякога очарована от него.

Breath

  • Гост
Re: Психическа самозащита
« Отговор #9 -: Октомври 17, 2008, 19:52:07 pm »
".....След призоваването и концентрирането на силата си, нашият магьосник трябва да обмисли своята мишена. Той трябва да влезе в астрален контакт с жертвата си. За да направи това, той трябва да установи връзка с нея, нещо не толкова лесно, колкото изглежда на пръв поглед. Първо, той трябва да открие жертвата си и да установи точка на контакт в нейната сфера и след това, работейки на тази база, да продължи и да прониже нейната аура. Нефокусираната сила не е от голяма полза. Трябва да се постигне фокусиране. Обикновеният метод е да се вземе някой предмет, който е пропит с магнетизма на набелязаната жертва. Такъв предмет е магнетично свързан със своя собственик и така магьосникът може да прокара пътека и да навлезе в сферата на своята жертва. По този начин той установява връзка. Тогава магьосникът процедира като всеки друг практикуващ внушение, който е успял да доведе жертвата си до първите стадии на хипнозата. Чрез магнетичната връзка извършителят е достигнал до психичния слух на своята жертва, която ще чува неговите внушения подсъзнателно. Сега остава да се види дали мисловните семенца, посети по този начин, ще хванат корен, или ще бъдат отхвърлени от разума. Във всеки случай, жертвата е доведена до състояние на безпокойство и тревога.

Ако не може да се осъществи магнетична връзка, практикуващият черна магия трябва да разчита на други способи. Един от най-разпространените е този на заместването. Избира се нещо и чрез съответен церемониал то се идентифицира с набелязаната жертва. Например някое малко животинче може да бъде кръстено с имената на жертвата и след това принесено в жертва по мъчителен начин, като извършителят междувременно се концентрира върху оригинала. Старо средство е да се направи восъчна фигура и да се разтопи на огън; или да се забиват гвоздеи в дървена фигура, кръстена с името на жертвата. Действителното забиване на гвоздеи няма ефект върху жертвата, а подпомага концентрацията на извършителя.

Използването на талисмани под различна форма също се прилага често. Талисманът е символ, който представлява определена сила или съчетание от сили, изобразени върху подходяща материя и магнетизирани чрез някакъв ритуал. Талисманът може да бъде направен от всякакъв материал, който запазва магнетизма - метали, скъпоценни камъни или пергамент са най-често използваните материали. Хартията е по-малко ефективна, освен ако не е сложена в метален предмет. Водата и олиото могат да се магнетизират много успешно, но бързо загубват свойството си. Талисманът се прави, като се призове нужната сила, както вече описах, и след това тя да се концентрира върху приготвения предмет, който е положен пред олтара още преди започването на евокацията.

Така направеният талисман трябва след това да се въведе в магнетичната сфера на жертвата.

Подобен способ е използван и от привържениците на черния окултизъм. Те поставят магнетизирани предмети в стаите, които обикновено обитава жертвата, или ги заравят по пътя, по който тя често минава. Тези талисмани на злото не само действат чрез собствената си мощ, но и служат на магьосника като точка за концентрация на неговите медитации."

Даян Форчън "Психическа самозащита"
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 19:56:41 pm от Breath »

Max

  • Гост
Re: Психическа самозащита
« Отговор #10 -: Октомври 17, 2008, 19:57:27 pm »
Дион Форчън (мисля именно Дион).
Браво Брет!
Исках да говорим за нея, но заради принадлежноста и към Златната зора не смеех. Мислех, че подобни неща не се толерират тук.
Колкото до личния опит, само с него не може. Използвам това като аргумент само да отхвърля напъните на медицината да се вре, дето не е поканена.

Аз искам да постна тук разни откъси от книги, но да му се невиди, всички са на руски, а превода отнема време. Когато мога ще сложа нещо.
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 23:30:32 pm от Max »

Breath

  • Гост
Re: Психическа самозащита
« Отговор #11 -: Октомври 20, 2008, 15:13:18 pm »
"...Много може да се направи на физическо ниво, за да се помогне на човека, който претърпява окултна атака.

- Особено ценна е слънчевата светлина, защото тя засилва аурата и я прави по-устойчива. По тази причина хората често получават съвет да отидат в провинцията, но за жертвата на окултна атака да се потопи в затънтено село не е най-мъдрото решение. Елементалните сили са много по-мощни далеч от градовете и ако човек е заплашен от наплив на атавистични сили, за него е по-добре да се придържа към човешките тълпи.

- Морето също е елементална сила, която трябва да се отбягва, тъй като водата е елемент, който тясно свързан с психизма. При избор на оздравително място за човек, който страда от психически проблеми, трябва да се избягват високите планини и големите водни басейни.

- Най-доброто място са минералните бани. Игрите, физическите тренировки, масажите - всичко, което подобрява телесния статус, е безценно, но не трябва да се позволяват дълги самотни разходки. Жертвата на окултна атака трябва на всяка цена да избягва усамотението.

Има още едно много добро просто средство, което носи изключително облекчение в случай на психична намеса. Очевидно е, че атаката се извършва през психичните центрове, следователно, всичко, което затваря тези центрове прави жертвата относително неприкосновена. Всеизвестно е, че солидният материалистичен тип човек може да живее безнаказано на места, обитавани от невидими сили, които могат да доведат чувствителните до лудост и самоубийство. Знае се също, че не може да се извършват психични дейности на пълен стомах. Най-добрите резултати се постигат по време на гладуване.

- Очевидният извод от изброените факти е, че ако искаме да държим затворени психичните центрове, трябва стомахът винаги да е пълен. Човек, който се сблъсква с психична атака, не бива да прекарва повече от два часа без храна.

Някои от най-важните психични центрове са в главата. Един от най-простите начини да ги деактивираме е като изтеглим кръвта надолу от главата. Това ефикасно може да стане като се вземе гореща вана или се поставят краката в гореща вода със синап.

Друг важен център е слънчевият сплит. По време на психична атака там често се чувства напрежение и болка.

- Голяма бутилка с много гореща вода, поставена върху слънчевия сплит (между ребрата, на една ръка разстояние от стомаха) ефективно ще облекчи напрежението на това място. Натискът, дори и без гореща вода, дава облекчение и аз познавам случаи, при които стегнатата подложка, придържана от колан или корсет донесе огромно облекчение.

По време на психична атака трябва да са свободни преди всичко червата, тъй като нищо не носи толкова вреди, колкото натрупването на негодни отпадъци в тялото.

Всички тези прости физически средства са лесно достъпни. Те не могат да осигурят лечение за психичните патологии, нито пък пълна защита от психична атака, но донасят огромно облекчение на страданието. Те позволяват на жертвата да осъществи много по-успешна съпротива и като облекчават напрежението, повишават нейната издръжливост. В много от случаите на психична атака побеждава този, който издържи най-дълго. Психичните атаки от човешки същества не могат да се поддържат безкрайно, тъй като те изразходват твърде много енергия."

Breath

  • Гост
Re: Психическа самозащита
« Отговор #12 -: Октомври 20, 2008, 15:16:34 pm »
"...Когато са възникнали астрални проблеми, не е време да се отварят психичните центрове. Това, което трябва да направи човек, е да се завърне на физическо ниво и решително да се установи там.
Ако жертвата на една окултна атака се концентрира върху всекидневни и незначителни неща, тя става трудно препятствие за всеки нападател. Какво ще направи нападателят, ако във времето когато той прилага своето Черно Изкуство, неговата жертва е в местното кино, заливайки се от смях на изпълненията на Чарли Чаплин? Има една стара поговорка, че "клин, клин избива". Ако се страхувате от невидими опасности, се заемете с някакъв спорт с елемент на риск в него."

"...Много често психични проблеми възникват в резултат на създала се нежелателна връзка. За да разберем същността на този проблем, трябва да разгледаме целия въпрос за психичните връзки.
Ние вече описахме подробно телепатичното внушение. Психичните връзки могат да се считат за пасивна страна в случаи, където телепатичното внушение е активна страна. В действителност тези връзки представляват основно условие за осъществяването на телепатично внушение. Двама души, влезли в такава връзка, могат да бъдат описани като астрални сиамски близнаци. Въпреки че физическите им тела са разделени, техните астрални форми са свързани по начин, който позволява свободно преминаване на астралната сила между тях, точно както при майката, свързана чрез пъпна връв с нероденото си дете и имаща с него едно и също кръвообращение.
Този факт обяснява много важни окултни феномени. Той лежи в основата на всеки брак и обяснява много страни в отношенията родители - деца. Той също мотивира някои важни аспекти от връзката учител - ученик.
Такива връзки са възможни не само между двама души, но и между отделен индивид и цяла група. Този факт играе важна роля в дейността на всички братства. Такива психични връзки са възможни между човешко същество и същества с нечовешка същност (елементал), с нетленни души, свръхчовешки същества и всъщност с всяка форма на живот, с която даден индивид влиза в синхрон. Трябва да има синхрон в основата на образуването на такива връзки, но веднъж създадени, те могат да се развиват почти безкрайно. Любопитна подробност е, че при по-продължително съществуване на психична връзка, хората започват постепенно да. си приличат.
Когато две човешки същества са в такъв съюз, по-малко позитивният човек започва да губи своята индивидуалност и става бледо отражение на другия."

"...На астрално ниво телепатичната връзка изглежда като лъч светлина, светеща нишка или сходна мисло-форма, защото точно под тази форма тя се образува от човека, който създава магнетична връзка. Понякога, ако операторът има висока степен на посвещаване, той вместо да свърже този лъч пряко с човека, сътворява астрално животно в края на тази връзка, на което той придава известна част от своето собствено съзнание. Тази животинска форма се нарича Наблюдател. Тя не действа самостоятелно, докато не е прикрепена към дадения човек и тогава започва да се защитава според естеството на своята природа. Използването на Наблюдател е средство за познаване на причиненото въздействие без да е необходимо концентриране на съзнанието. Когато адептът абсорбира отново психичната субстанция на Наблюдателя, той приема и съдържанието на неговото съзнание. Недостатъкът на този метод се състои в уязвимостта на Наблюдателя от психична атака и факта, че при неговата дезинтеграция или увреждане се наранява и самият адепт.

При работа с мисло-форма имайте предвид, че тя е продукт на въображението и не притежава самостоятелно съществуване. Създаденото от въображението може да се унищожи единствено от него. Ако създателят на съответната мисло-форма е изградил нейния образ във въображението си, вие също можете да я унищожите, като си представите как нейният образ се разпилява на хиляди парчета, избухва в пламъци, разтваря се във вода или се поглъща от земята. Това, което е предизвикано към живот във въображението, може да бъде унищожено само там.
Ако това, което сме приели за мисло-форма, не се унищожи по този начин, то вероятно е изкуствен елементал. Има два типа такива елементали: първият е одухотворен чрез инвокацията на елементална същност в мисло-форма, а вторият - чрез проектирането на нещо, което магьосникът излъчва от собствената си природа. "


Breath

  • Гост
Re: Психическа самозащита
« Отговор #13 -: Октомври 20, 2008, 15:23:00 pm »
Извинявам се на тези, които ми писаха на лични за книгата, и на които не отговорих. Не я качих във форума.

В спиралата я има качена, затова давам директен линк да я свалите оттам.  :)

http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0&Letter=%D4
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 15:28:11 pm от Breath »

Неактивен deja_vu

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Психическа самозащита
« Отговор #14 -: Октомври 26, 2008, 10:00:48 am »
Мисля, че психическата атака е по-скоро енергийна. Просто се влияе върху психиката, за да се отслабят бариерите. Иначе Iris наистина много добре изброи най-добрите методи за защита.
Всичко е едно и едното е всичко!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27