Автор Тема: Да не се плашим от някои думи, теми, идеи  (Прочетена 5122 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Да не се плашим от някои думи, теми, идеи
« -: Октомври 09, 2008, 21:00:18 pm »
Ако нещо съществува, намирам това за достатъчно основание то да предизвиква интерес у някого и да бъде обсъждано.
Все пак авторите на форума имат последната дума.
« Последна редакция: Октомври 14, 2008, 23:48:34 pm от H. »

Breath

  • Гост
Относно: Да не се плашим от някои думи, теми , идеи
« Отговор #1 -: Октомври 09, 2008, 21:25:53 pm »
И това го казваш в какъв смисъл? Не те разбирам...

Max

  • Гост
Относно: Да не се плашим от някои думи, теми ,
« Отговор #2 -: Октомври 09, 2008, 21:46:01 pm »
Например магията. Създадох една тема ("Протоколите на магьосника Стоменов"), в която думата се споменава, макар целта ми не е да говорим за магия, а за друго.
А колкото до самата магия, за мен, това е познание и умение да манипулираш реалността.Може и да греша в определението, то изразява само моето възприятие.
Та познанията в тази сфера служат както за манипулиране, така и за предпазване. Невежеството не предпазва, е моят принцип. Далеч съм от мисълта да  си говорим само как да се пазим от злонамерено магическо въздействие, а да познаваме някои закони, които се използват не само в магьосническите среди, за налагане на контрол над ума. Убеден съм, а и съществуващата информация го показва, че не само технологии се използват за осъществяване на такъв контрол.
« Последна редакция: Октомври 10, 2008, 02:45:46 am от Max »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Да не се плашим от някои думи, теми , идеи
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2008, 18:26:02 pm »
Предполагам става дума за описанието на раздел езотерика

Цитат
Моля публикувайте материали, в които да не става въпрос за ясновидци, гледачки, магии и други подобни неща, които не искаме да има в този форум. Само чиста езотерика.

Разбирам какво имаш предвид и думата магия използвана в друг контекст от горния не е проблем още повече ако става въпрос за нещо от сорта на Кастанеда или какъвто и да вид манипулация на реалността. А и дори в контекста на отрицателна мисъл форма може да се използва с подходящо обяснение.

Max

  • Гост
Относно: Да не се плашим от някои думи, теми , идеи
« Отговор #4 -: Октомври 10, 2008, 22:12:48 pm »
Предполагам става дума за описанието на раздел езотерика
Да.

Цитат
Моля публикувайте материали, в които да не става въпрос за ясновидци, гледачки, магии и други подобни неща, които не искаме да има в този форум. Само чиста езотерика.

Разбирам какво имаш предвид и думата магия използвана в друг контекст от горния не е проблем още повече ако става въпрос за нещо от сорта на Кастанеда или какъвто и да вид манипулация на реалността. А и дори в контекста на отрицателна мисъл форма може да се използва с подходящо обяснение.

Точно това имам предвид.Хладнокръвно разглеждане на матрерията, с цел извличане на полезни изводи, а не нейното популяризиране в общоприетия и смисъл.
Да, именно манипулиране на реалността посредством съзнанието.
Мисля имайки съответните разбирания и знания умения имаме  шанс да се съпротивляваме на психическото насилие.

cdms

  • Гост
Re: Да не се плашим от някои думи, теми , идеи
« Отговор #5 -: Октомври 14, 2008, 22:33:24 pm »
Тук има ли квалифицирани психолози, защото не мисля, че някаква съпротива и разни ще може да ни предпази от "енергийни вампири".

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27