Автор Тема: Какво ли е да си...  (Прочетена 7008 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Какво ли е да си...
« -: Май 28, 2008, 15:55:43 pm »
Какво ли е да си съзнание с много тела.Или да си същество с тяло,което споделя съзнанието на още много същества и което споделя и собственото си съзнание с тези същества.
Какво ли е да си маса тела с едно съзнание.

Представяш ли си,читателю,да си такова съзнание и да си имаш работа с още един отбор от съзнания,всяко с по маса тела.
И изведнъж - да се намеси Земята с нейните хора.Тоест,не да си имаш работа с още едно съзнание с много тела,а да си измаш работа с милиарди съзнания,всяко със свое тяло.

Лесно се воюва с армия,която има един командир,но как за бога се воюва с армия,в която всеки войник сам си е командир?

Как да процедираш с тях? Да действаш с всяко съзнание поотделно е обречена работа,те се множат твърде бързо и твърде бързо умират.
Можеше да излъжеш останалите съзнания с по много тела и така да заблудиш всяко едно от телата им,контролирайки цялата маса...Но как да излъжеш милиарди юнаци със собствени съзнания едновременно? Нали все някой някога ще се усети? Нали не можеш да лъжеш всеки индивидуално?

Естествено,ще се опиташ да ги:
1.Забавиш в развитието,за да можеш да действаш.
2.Излъжеш за глобалното положение на нещата,за да загубят смисъла - така,докато са объркани,ще можеш да правиш същественото:
3.Да ги промениш,да станат подобни на теб,за да имат едно съзнание,за да можеш да работиш на едро.
4.Да ги превърнеш в теб,да се размножиш.

Без конкретно лице...с една "божествена" воля...с едно "вселенско" съзнание...с безчет еднакви "свещени" тела...

"Можеш да излъжеш един човек завинаги,но не можеш да лъжеш цял народ вечно" - щом един тъп американец може да каже това,какво остава за останалите.

Бързай! Преди някой да се досети,преди всичко да се разпадне!
« Последна редакция: Май 28, 2008, 15:59:22 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #1 -: Май 28, 2008, 18:28:03 pm »
Какво ли е да си ...

Недресиран човек.Да имаш цимилизация изцяло синхронизирана със средата,в която си поставен.

Има доста доказателства,че някой е дошъл и е научил нас,хорат,на земеделие,на заяти и тем подобни неща.
Развивайки се по този,показан ин начин,ине тровим планетата,привършваме ресурс след ресурс и съкращаваме живота си.


Замислял ли се е някой какво бихме правили,ако не ни бяха приучили,а може би и заставили? да използваме тъкмо тези неща,които използваме днес?

Дали щяхме да ядем в истинския смисъл на думата? ДАли щяхме да имаме нужда от инструменти,в истинския смисъл на думата?

Представете си човек,който живее благодарение на прана или там какот си го нарича,който моли камъните сами да се подреждат,скалите сами да се пукат и изронват,земята и метала сами да се топят...И те да го правят.

И нека се замислим над въпроса - в действителност,дали наистина сме толкова далече от този начи нна живот? Дали,не сме само на една малка крачка?

Мислили ли сте някога как бихме могли да направим крачка встрани? :) Как така има човеци,които молят водата да вае и дълбае за тях,и които молят металът сам да придобива форма,без да го удря чук?

"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #2 -: Юни 16, 2008, 04:35:05 am »
де да ставаше така лесно ...

повечето хора са доста слаби. Все едно да връчиш една китара и да кажеш - ето не се искат големи усилия да се опъват струните - свирете.
Според мен за да се развият тея способности, ще трябва цялостният начин на живот на конкретен човек да се промени и душата му да стане по-твърда от стомана и по-точна от часовник. Ще трябва и да се откаже от повечето светски неща и да влезе в синхрон с принципите на Хармонията - честност , липса на его, липса на страхове, страсти, завист, осъждане на себе си и другите и тн и тн.
Колко човека имат здравите гащи да го направят?

Наистина най-вече ние българите би трябвало да направим тея неща, но за сега няма нищо известно популярно.
Може би не е дошло времето още.
Познавам хора, които сериозно се занимават с тренировки, спазвайки принципите. Но ще трябва школата им да се стабилизира и разрастне.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #3 -: Юни 17, 2008, 21:02:09 pm »
де да ставаше така лесно ...

повечето хора са доста слаби. Все едно да връчиш една китара и да кажеш - ето не се искат големи усилия да се опъват струните - свирете.
Според мен за да се развият тея способности, ще трябва цялостният начин на живот на конкретен човек да се промени и душата му да стане по-твърда от стомана и по-точна от часовник. Ще трябва и да се откаже от повечето светски неща и да влезе в синхрон с принципите на Хармонията - честност , липса на его, липса на страхове, страсти, завист, осъждане на себе си и другите и тн и тн.
Колко човека имат здравите гащи да го направят?


Според мен пък не е толкова сложно,дори никак  :-\ Въпросът е да имаш влечението.Тоест влечението ти да е достатъчно силно,за да те откъсне от онези неща,които те влекат към тях самите,които те разсейват - измислените правила на ежедневие и предразсъдъците за добродетел.

Доколкото успявам да намеря точните четива,излиза,че всичко е въпрос на зареждане с енергия,тъй като страховете и страситте и тн. са само следствията,логичното положение,в което личността изпада,когато не разполага с достатъчно енергия.
Принципът също изглежда прост: събиране на енергия -> трансформация на съдържащите я центрове(за да се закрепи нивото) -> събиране на още енергия...
Трансформацията на съдържащите енергията центрове(чакри,нервни възли,съзнание,ала-бала) само по себе си представлява промяна от човек към свръхчовек.
Ницше има едно известно разсъждение - че ако човек започне да използва повече от мозъка си,ще му трябва много повече енергия,отколкото може да си добави по познатите начини(химически).Ще му трябва и нов тип енергия,по-чиста и по-висококачествена.

Според мен рамките на програмата са много постижими:
-акомулиране на енергия
-промяна на съда с нейна помощ
-акумулиране на повече енергия
-промяна на съда...

Останалото отново ще е просто следствие :)

Наистина най-вече ние българите би трябвало да направим тея неща...

"Сефте" в историята на планетата :P
« Последна редакция: Юни 17, 2008, 21:04:20 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #4 -: Юни 19, 2008, 07:06:14 am »
дам, много правилно го описваш (правилно според моето лично мнение)

Само се зареждаме с енергия, тя се трансформира в по-качествена и така нататъка ... фасулска работа :)

Ти как мислиш дали е толкова лесно ?

Повечето хора прахосват енергия, като невидели. Обикновено тя намалява преждевременно и хората се състаряват преждевременно (темпа, който в момента е популярен)
За да обърнеш нещата наопъки - да събираш повече, отколкото да изразходващ се иска доста сериозна работа.
Май ще се наложи и въздържание да се прилага. Как точно, с какви методики не ми е известно.

Има и един друг момент. Започнеш ли да дигаш енергията, ставаш опасен за самия себе си на моменти (особено ако изведнъж стане). Все едно да караш кола с 200 и нагоре. Започват да ти се случват най-различни случайни случки; енергията иска да излезе навън. Стават контузии, порязвания, може да ти падне някоя тухла на главата, може да започнат да ти се случват най-различни проблеми, а не дай си Боже, може да се случи нещо и с живота ти.
Изобщо не е лесна работа :)
Зависи и каква храна ядеш, дали си сам и с какви хора си заобиколен, дали си в града или в гората, също и нещата, дето бях изброил в предния пост.
Та да се повторя, най-ми е интересно въздържанието как ще го направиш ...
между другото съм чувал за хора, които са правили нещо подобно. Влизат в едно такова състояние, дето нито спят, нито ядат, нямат умора. Било доста неприятно, разправят. Не можеш да си намериш място.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен smehyrko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #5 -: Юни 30, 2008, 13:03:35 pm »
Зависи и каква храна ядеш, дали си сам и с какви хора си заобиколен, дали си в града или в гората, също и нещата, дето бях изброил в предния пост.
Та да се повторя, най-ми е интересно въздържанието как ще го направиш ...
между другото съм чувал за хора, които са правили нещо подобно. Влизат в едно такова състояние, дето нито спят, нито ядат, нямат умора. Било доста неприятно, разправят. Не можеш да си намериш място.
Според мене отговорът е простичък. Направо е фасулска работа.
Tangrata_, го е дал в подписа си- "Ако не знаеш какво правиш, не го прави ! Ааа-ма-ха !!!"   ;D :D
Пък то за различните хора разправят било различно. На който му е писано и мястото си намира, и знае какво да прави. Само дето е кофти момента с обяснението пред публиката ако тя е диктаторска, но и на това се намира цаката - просто нищо не обясняваш. Важното е да спазваш обществените закони и всичко е ОК. Човек се ражда със заложбите си и само му трябва поле за да ги развие. Ей те т`ва аз разбирам, да го направиш по "белия начин". И да не забравя... енергия се събира без наркотици, това не е "белия начин". Това води да гибел. Това е насилие върху Душата, която ще си го връща тъпкано на насилника.
Ной не знаеше как да си построи "ковчега" на Спасението, но Господ го научи за всяка дреболийка.  :-*

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #6 -: Юни 30, 2008, 22:27:05 pm »
Когато нивото на енергията се вдигне...или дойде моментът да се вдигне...всичко ще стане по естествен начин.Напирмер - ще започнеш постепенно да развиваш силни предпочитания към видове храна,после ще развиеш непоносимост към досегашната ти среда(ако те спъва) :) Лесно е...просто трябва да изпълняваш желанията си и да преодолееш програмираните граници на поведение.
« Последна редакция: Юни 30, 2008, 22:27:50 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен ckrivko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
  • Ето ме!
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #7 -: Юли 07, 2008, 02:01:53 am »
Ами направи го! Моли се на камъните и на дърветата, на птичките и на пчеличките  :D
Е, шегувам се де...
Обаче... преди малко се регистрирах и това е първия постинг, на който попадам.

Та за доказателствата ...не знам кои са тези доста? И според теб нарочно ли са ни отклонили от правилния път? Същото същество с единното съзнание ли?

И кажи ми американеца е тъп, щото е американец или е просто тъп? И всички ли американци са тъпи и ако е казал умно нещо тъп ли е? :)

А какво означава "точните четива"? Щото четива има на всяка тема. Мога да намеря четиво, което да ми докаже каквото и да е, само желание да има.
Та мисълта ми е ...ти какво си ПРАВИЛ? Не ЧЕЛ, а ПРАВИЛ във връзка с темата?
« Последна редакция: Юли 07, 2008, 08:31:50 am от Mirotvorec »
Dont worry ,be happy! :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #8 -: Юли 08, 2008, 07:19:51 am »
Въпрос към Спорт-Здраве2:
"Знаеш ли как се събира енергия?" Ако е "Да", може ли да ни кажеш и на нас как става?
Но ако е възможно някой по-добър начин.
Ако някой от останалите знае, да пише също, ще е интересна информацията.
Обръщам се към Спорта и Здравето, щото изглежда най-информиран  ;)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #9 -: Юли 08, 2008, 09:52:27 am »
Енергия се събира с привличане на принципа на подобието. Освен това "енергията следва мисълта". И после "количествените натрупвания на водят до качествени изменения". Спорт-Здраве2 много вярно каза, че преди всичко трябва да се вдигне нивото на енергията. Аз не забелязах да говори за количество. Иначе количеството се възстановява естествено с течение на времето. Има и определени дихателни упражнения водещи до генериране на свръхзапас от енергия, обаче не ги препоръчвам на никого.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #10 -: Юли 08, 2008, 18:08:45 pm »
може и да не си забелязал да говори за количество, но говори за придобиване на колосални способности.
За тях си трябва количества 1000 пъти по-високи от това с което средностатистическия човек разполага.

Само с възстановяване няма да стане.
Требе си сериозно да се напъне дупето.
Та начини?

п.с. а какво по-точно означава принципа на подобието? Имаш енергия и получаваш още? Или е по сложно? И как да я заимаш тая енергия, ако я нямаш?

А тоя принцип енергията следва мисълта, е верен но ... защо не го използваш да преместиш някоя планина? Ако не можеш, защо? Мисълта ли ти е слаба или енергията, защо е така, и как може да се оправи това ?

Защо не ги споделиш тези упраженения; и друг въпрос: Защо не ги препоръчваш на никого? Какво толкова, ще трансформираме енергията и тн. Какво толкова ще ни стане?
« Последна редакция: Юли 08, 2008, 18:14:38 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #11 -: Юли 08, 2008, 22:54:25 pm »
Ето малко суха практика,за да излезем от "по принцип" :)

Аз съм слънцегледач,това съм избрал да пробвам.Следвам съветите на Хира Ратан Манек,инфо за нещото може да се намери под заглавието "феноменът ХРМ"(HRM).
Идеята е да употребяваш първичния източник на енергия за нуждите си - Слънцето...да приемеш тази енеригя главно през очите.

Избираш си време за съзерцание - изгрев или залез...аз съм избрал изгреви,ако изпусна някой,тогава залеза същия ден.Ако изпусна и него,здраве да е :P

Важно е да съзерцаваш слънцето в първия час след изгрев или в последния час преди залез,защото тогава няма абсолютно никаква вреда за окото.МНОГО е важно,защото очната леща няма рецептори за болка и се отлепя без дори да усетиш.Ако си в този времеви отрязък - няма никаква опасност,това се казва от учени.

Започваш от 10 секунди.На следващия ден 20 секунди и тн.Гледаш право в слънчевия диск спокойно,мигаш нормално,без напрежение...сякаш гледаш човек.Идеята на това бавно напредване е мозъкът да се събуди за работа с енергия от по-наситено и по-чисто ниво(да не кажа "най-" за Земята).Това ще рече - да увеличиш процентите си на мозъчна активност отвъд сегашно-човешките.

Това се комбинира със заставането бос в пръст,чиста от камък и трева.Това е,за да се свършеш с вторичния ресурс на енергия - Земята ;)

Според Манек,който е стигнал такова ниво на енергетизиране,че не е проблем да не приема никаква храна в рамките на 400 дни(като се има предвид,че в света вече има няколко хиляди души,които не са се хранили в период от 5 години,а някои дори 60г),етапите са слединте:

При достигане на 15мин съзерцаване се постига съвършен духовен мир и емоционално и психично равновесие.Започва изчезването на всяка телесна болест.
При достигане на 30мин съзерцание организмът е натрупал толкова много енергия,че съзерцанията от всеки ден могат да бъдат разредени на веднъж седмично или няколко пъти месечно.Тялото е изцерено от всяка болест.Гладът постепенно стихва,докато тялото спре да го изпитва.(Не че е проблем човек да си хапне нещо заради вкуса естествено  ;D Става дума,че самият глад изчезва)
Максималното време за съзерцание според Манек е 45мин,при което се започва началото на Просветлението.



На този ми етап - 6мин и 58сек - мога на 100% да потвърдя,че има силни изменения в психическата нагласа и в духовното спокойствие.Има изменение в жизнеността(по-продължителна е) и във времето,което ми е нужно,за да се наспя(намалява се).

А защо са тези 8 сек? - защото Манек съветва да се напредва по максимум 10сек.Може да е по 3,може да е по 5.Аз пробвах с 8,но някакси бях хипнотизиран от всяко посрещане на изгрева и реших да поизбързам и започнах да увеличавам с по 10 :P




Друг метод от сухата практика е обдишването.

Спомняш си как дишаш,когато си избягал например 800м.Или се поставяш под силно телесно натоварване,до голямо изтощение и обръщаш внимание на това как дишаш.Зазубряш го напълно.
Когато решиш си представяш,че си актьор,и че трябва да симулираш умора.Без да си изморен започваш да дишаш по същия начин,по който би дишал,ако си извършил голямо телесно натоварване.

Дишайки така известно време,без да се отказваш,ще се развият слединте неща:
-ще ти се замае главата(логично)
-крайниците ти ще започнат да изтръпват
-крайниците ти ще започнат да се схващат толкова силно,че да не можеш да извършваш волеви движения с тях(вероятон лицето също)

Ще се появи чувство на милиони червейчета,щъкащи под кожата ти навсякъде по тялото(или на определени части,зависи от това колко време си дишал).Натрупал си енергия в нервната си система,физиците биха казали "наситил си се с кислород".

Сега се протягаш така,както би се протегнал,когато те е най-мързел :) По най-мързеливия начин.Така разпределяш енеригята из тялото си.
След това изчакай да премине вдървяването на крайниците(да изпуснеш енергията,която няма къде да складираш).

Този дълъг на думи и кратък на дейстивя процес ще ти осигури още няколко часа жизнено будуване(ако го правиш преди сън),доволно физически сили,умсвено оровновесяване и изчистване на съзнанието :) Също така - засилена мисъл,засилена воля и увеличено поле на ауричното ти влияние над заобикалящото.



Аз практикувах и двете - и слънцегледане и дишането,но слънцегледането се наложи :P Колкото повече съзерцавам слънцето,толкова по-красиво ми се струва и не мога да откъсна поглед от него.



П.П.
НЕКА НЕ СЕ ОПИТВА НЯКОЙ ДА ГО ГЛЕДА ИЗВЪН ВРЕМЕВИЯ ПЕРИОД ! Имам достатъчно неприятни опити със слънцегледане по обедно време.Най-често губя даден цветови спектър за известно време и ставам нещо като далтонист и това вреди сериозно на окото.НЕ ГО ПРАВЕТЕ !

Също така трябва да спомена,за онези,които носят очила,че слънцегледането премахва диоптъра.Ако го практикувате и носите очила,често ходете на прегледи,за да определят диоптъра ви,защото той ще намалява и пречи на излекуваенто на окото,ако очилата ви не следват измененията.
« Последна редакция: Юли 08, 2008, 23:03:59 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #12 -: Юли 08, 2008, 23:04:49 pm »
Цитат
На този ми етап - 6мин и 58сек - мога на 100% да потвърдя,че има силни изменения в психическата нагласа и в духовното спокойствие.Има изменение в жизнеността(по-продължителна е) и във времето,което ми е нужно,за да се наспя(намалява се).

А това ограничение във времето  на каква база се  извършва - затова че ти се налага да спреш защото не можеш повече или защото по метода така трябва - какво ще стане ако след една седмица гледаш половин час например - ако ти е рамките на комфорта ?

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #13 -: Юли 08, 2008, 23:11:19 pm »
Ами аз мога да гледам и един час,защото ми е изключително пирятно :) Но целта е в пробуждането на мозъка,или по-точно на хипофизата.Според Манек за да превключи мозъка на толкова по-чиста и наситена енергия(ако се сравни с химическата - месо или растение),трябва първо да се събуди за нея.Затова според него е добре това да става бавно и постепенно,за да свикне всяка телесна клетка с промяната.

Интересно ми е,че тук мнението на Манек съвпада с това,до което Ницше е стигнал,а именно,че за да използва човек по-голяма част от мозъка си,ще има нужда от много повече енеригя за него.При условие,че сегашната енергия едва стига за денонощие и че не се знае как расте енергийното изискване от мозъка - алгебрично или геометрично - най-вероятно няма да е нужен нов ресурс,а напълно нов начин за добиване на енергия,което ще рече и нов клас енергия.

И това превключване,според Манек,трябва да стане бавно :)
« Последна редакция: Юли 08, 2008, 23:13:14 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Какво ли е да си...
« Отговор #14 -: Юли 08, 2008, 23:29:39 pm »
Хубавите неща все бавно стават  ;D лошото е че  при другия вариант много повече хора можеха да наблюдават конкретни резултати в рамките на много малки срокове - докато при този бавен метод с по 5 сек на ден за да  се извърши "правилно" трябва да  изчака доста преди да се достигне до каквито и да резултати.
« Последна редакция: Юли 09, 2008, 00:10:35 am от Alien »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27