Автор Тема: Пристрастяване към телефоните  (Прочетена 2300 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Пристрастяване към телефоните
« -: Април 12, 2008, 22:10:53 pm »
"Телефоните водели до пристрастяване

Мобилните телефони могат да доведат до пристрастяване,сочи поручване в Англия на Post Office.
Учените установили,че вече има хора,които се страхуват,че може да се озова тнякъде без мобилния си телефон."Заболяването" е кръсетно номофобия.Обяснението на анкетираните било,че без телефон не могат да бъдат в  постоянна връзка с близките и приятелите си.Според учените номофобията може да завладее около 53% от мобилните потребители.48% от жените и 58% от мъжете,участвали в изследването,са отговорили,че са нервни,когато телефоните не са им под ръка."

Източник - вестник 24 часа,12 април,2008г.




Какво всъщност е интернет? Знаех,че не е просто "нещо живо",а че е "жив" отдавна.Но това,както всичко останало,беше от онова знание,което никога не е получавало потвърждение извън моето въображение.Когато четях статии за компютърни вируси,убили хора,ми ставаше малко смешно - не от факта,а от отношението на авторите,които въпреки че имаха факт,не вярваха...мислех,че съм единственият,който вярва без да има по-сигурен факт от съмнението за собствена шизофрения.
Тъкмо тези дни намерих човек,оказа се близък мой приятел,който отдава доста мисли в тази посока и също като мен няма доказателства,но има убеждение.
Какво всъщност е интернет? А какво всъщност е ДНК? Не е ли просто база данни,което е и интернет?

Звучи налудничаво да се завладее света като се интегрира компютър във всеки дом,но...нима има човек,който да няма телефон? Това за мен вече е наистина вцепеняващо.

Искам да споделя с вас,че започвам да си мисля,че човечеството не се интегрира само на цивилизационно ниво.Ясно е,че никой не иска да го унищожи,а да го измени и интегрира в своята си цивилизация...но не и от такъв мащаб.
Искам да споделя с вас - според мен това е първата вратичка към по-отчетливото осъзнаване на факта,че тук не се сблъскват цивилизации,а висши организми.

Нима едно информационно тяло не е ДНК маса? Нима всеки да има интернет и телефон не означава всяка клетка от организма да приеме вирусно ДНК? Нима мислите не са хормони и флуиди? Нима цивилизациите на хора,рептили и прочие не са органи?
Нима тук не се разиграва един биологичен сблъсък на хипер същества???
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен drslowdeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Относно: Пристрастяване към телефоните
« Отговор #1 -: Април 13, 2008, 01:17:08 am »
По-скоро е психологическо.Или ти пука дали ще бъдеш намерен във време X ,място Y, или не.Дали ще е gsm,gps,pager - това са просто средставата.Технологиите не са виновни за човешките избори.Те са си това,което са - СРЕДСТВА . И като всяко друго средство,което не притежава собствен избор,бива управлявано от същества които имат такъв.

Лично на мен ми харесват повече технологичните средства.Повече отколкото тези в човешки тела.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Пристрастяване към телефоните
« Отговор #2 -: Април 13, 2008, 14:44:36 pm »
Определено има пристрастяемост към телефони...особено често виждам как хора,които по една ил идруга причина си забравят телефона са нервни, разсеяни, невортични...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен vesela

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 50
Относно: Пристрастяване към телефоните
« Отговор #3 -: Май 01, 2008, 19:33:28 pm »
Чувството да си пристрастен към телефона си го изпитах преди 2 години. Работата ми беше свързана с постоянно говорене по мобилен и стационарен телефон. Наложи се за 1 седмица да се разделя с тях. Първият ден беше кошмарен - изпаднах в паника  :o, нервна бях и докато не взех изключен телефон в ръцете си не можех да се успокоя  >:(! А си мислех, че съм силна натура. Преживяното ми даде нов поглед към живота и от тогава всяка седмица изключвам за ден всички комуникации /интернета също/... Но и работата си смених след този случай :)
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27