Автор Тема: Откъде произлиза човекът?  (Прочетена 108261 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Откъде произлиза човекът?
« Отговор #15 -: Март 26, 2008, 12:31:44 pm »
Това домогване е доста интересно!, особено като го съчетаем с някои окултни сентенции, според които "водата е майка на живота"... Като дете бях очарован от воднистото царство и гледах на него като на образ от съвършения живот, представяйки си (или спомняйки си?) картини от него, с хора, живеещи и "летящи" из водата...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

buden

  • Гост
Относно: Откъде произлиза човекът?
« Отговор #16 -: Септември 29, 2008, 21:04:59 pm »
Това, че в сегашния си вид хората сме произлезли в някоя извънземна лаборатория не трябва да се приема просто като теория. Но ще мине още време докато се докаже.
Ако обаче под "човекът" имаме предвид първото същество на Земята, дали и то е дошло от вън. А това вън къде е - от друга планета или от отркития космос?
Та относно първия ще изложа една теория в подкрепа на библейската.
Планините са живи същества, но като казвам живи не ги приемайте като по принцип живи, а живи като нас самите. Те са били тук много преди нас и ще стоят много след нас. Ние им даваме имена, които нямат значение, защото те служат единствено за хората, които са просто една променлива в сравнение с планините. Хайде да се опитаме да приемем Планините като живи като нас, тоест те имат времетраене на живот тук на Земята, те мислят със свой собствен разум и чувстват със своите си сетива, те комуникират по начин неразбираем от нас, те остаряват и се развиват духовно, те имат дори и его.
Доказано е че, глината има особена кристална молекулярна структура, в която животът може да възникне и без органични добавки.
http://space.dawsoncollege.qc.ca/features/item/clay_science_art_history_and_life/
http://query.nytimes.com/gst/fullpage.html?res=9B0DE7D71330F936A35756C0A961948260&sec=&spon=&pagewanted=all

Някои Планини вероятно съвсем целенасочено ни показват своята сила и мощ. Дали Скалата се е моделирала сама или с нечия помощ. Тя самата е жива или пък в Нея се крие някакъв чужд разум. Да разгледаме така нареченият Белинташ.
http://history.rodenkrai.com/images/image/CRW_1778.jpg

Защо Балканите са свещенно място? Защо според повечето от нас/тук в сайта/ хората наречени бълг-арии сме народ носещ голяма мъдрост и тайна? Какво го е правило място почитано от древните, както и от нас самите сега? Отговорът не знаем, но имаме множество догатки  :-\

Това беше теорията, която исках да споделя с вас.

п.п. Каквито и извънземни да сте, гордейте се със земното у себе си!
... е не с приматското де  :P
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 05:08:37 am от buden »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Откъде произлиза човекът?
« Отговор #17 -: Октомври 03, 2008, 17:04:01 pm »
Не мисля, че планините са живи същества. Че из някои от тях има свещенни места, да, но това няма нищо общо.
Ако твърдим това, трябва и да кажем, че всеки камък и цялата Вселена са също живи. Няма място, което да не е проникнато от енергия.

А българите ... не знам. Едно време и аз вярвах, че са нещо много особено. Сега вярвам само отвреме на време. От доста време живея в град, където има хора от почти целия свят. Не намирам нищо, с което българите да превъзхождат останалите. Нито с морал, нито достойнство, нито с физически качества, нито с духовни, нито с начин на живот, нито с някакви умения, нито с интелигентност.
Да, в някои неща сме добри, например мисленето, математиката, логиката, но не и превъзхождащи всички. Арабите и индийците са не по-зле. Даже може би по-добре.

Ако има някакви скрити качества, които ни правят по-велики, те ще трябва да са много скрити, и да не се забелязват хич.
Само едно е ясно забележимо - претенции без покритие, и его на примадона, във всяка област. Дали ще е като си търсят работа, дали ще е като си търсят мъж или жена и тн.
Понякога това его наистина може да накара някой да се напъне и да се докаже, и наистина да успее много, но това е по-скоро изключение отколкото правило.
(Разбира се не всички народи са еднакви, и ние далеч не сме най-зле, има и много по-зле от нас, но мисълта ми беше, че не сме някакви супер извънземни и най-добри в нещо си)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: Откъде произлиза човекът?
« Отговор #18 -: Октомври 03, 2008, 20:39:43 pm »
Ако обаче под "човекът" имаме предвид първото същество на Земята, дали и то е дошло от вън. А това вън къде е - от друга планета или от отркития космос?

Цитат
Друнвало Мелхизедек
ДРЕВНАТА ТАЙНА НА ЦВЕТЕТО НА ЖИВОТА
Том 1

Шумерските летописи са най-древните писмени паметници на планетата; те са на 5800 г., но описват неща, които са се случили преди милиарди години, както и събития от преди 450 000 г., при това с големи подробности. Независимо дали се опираме на данните на науката, или на сведенията на Тот (Хермес  ;)), и в двата случая нашата раса датира от 200 000 г. Сичин казва, че сме още по-древни, може би на 300 000 г., но летописите, както и Тот, не смятат така - не го казват и Мелхизедеците. Ние сме тук малко повече от 200 000 г., но на Земята е имало други цивилизации - много преди началото на този цикъл и много преди Нефилимите - цивилизации, които са били по-развити от Нефилимите и от всички други, появили се след това. Те са изчезнали без следа. Към края на тази книга ще разберете защо не са оставили нищо, когато са напуснали. Това е миналото на нашата планета.

Има различни теории за произхода на човека. Преобладаващата версия е, че сме произведение на по-напреднали цивилизации, които разиграват уменията си на експерименталната площадка, наричана за удобство и леснота "планета Земя". Евентуална цел на един такъв експеримент се явява култивирането на съзнание от галактически тип, което да представлява съвкупност от всички възможни нюанси на проявление на съзнанието във всички краища на тази галактика. Земята, като самостоятелна планетна единица, има своя собствена еволюция, която е довела до поява на някакво същество, което на следващ етап вече е можело да стане приемник на разумната енергия. Как се е появило това същество е трудно да се определи, но в никакъв случай това не е случайност и не е плод на природните сили, нито е просто еволюция. Това е резултат от действието на разумни сили. Когато са назрели условията въпросното същество да може да взаимодейства с разумната енергия вече се намесват и външните сили от други краища на галактиката и започват свои експерименти и посявки с цел да внедрят своя разум, който да доминира на игралното поле Земя. В момента тук се боричкат няколко цивилизации със свои представители в човешки облик, но с разумна енергия от различен галактически произход, и всяка една от тях се стреми към господство над останалите, вместо към взаимодействие с тях. Резултатите ги виждаме на фондовата борса.
Та според мен по-важното е не какви и колко цивилизации се съревновават в състезанието тук на Земята, а каква е крайната цел за въпросното съзнание, което трябва да се постигне в края на този експеримент.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Откъде произлиза човекът?
« Отговор #19 -: Октомври 04, 2008, 00:00:18 am »
Творението не може да надмине своя творец. Нищо не може да надскочи плана на който е създадено.
Във всички свещени писания е казано под една или друга форма за осъщественото през третата човешка раса "разпалване на искрата на ума".Това дава възможност съзнанието да се прояви на едно по-високо ниво, но съзнанието си е съществувало винаги - то просто не е създавано, както и самата монада на която съзнанието е отражение.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Относно: Откъде произлиза човекът?
« Отговор #20 -: Октомври 04, 2008, 00:03:40 am »
Румен Чорбаджийски в "Ти си това 2" дава пълна история за произхода на човечеството и българите.
Който има неговите възможности може да я провери лично.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Откъде произлиза човекът?
« Отговор #21 -: Октомври 04, 2008, 23:26:59 pm »
Какво искаш да кажеш с това "който има неговите възможности може да я провери лично"

И каква е гаранцията, че той знае и пише вярно?
И какво толкова пише там?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Откъде произлиза човекът?
« Отговор #22 -: Октомври 05, 2008, 08:39:06 am »
Вчера така се получи, че се запознах с тази книга на Р.Чорбаджийски, разбира се отгоре-отгоре, но общото ми усещане за информацията в нея е като за нещо твърде истинско. Повечето му разкази са в първо лице единствено число, което означава, че той е свидетел на ставащото. Познавам още един човек, който по същия начин разказва и да ви кажа силно съм впечатлен от истинността на информацията му. Наистина, аз съм си най-обикновен човек и може и да бъркам в преценките си, но в последно време усещанията ми не ме подвеждат.
Ще си позволя да цитирам един откъс от книгата му, защото ми се струва, че това е много важно за възникване на живота на Земята-създаване на условията и от кого.

"Извън механизма и структурата на психо-физичната вселена /т.е. матрицата/, съществува вечна и неограничена от нищо Истина, която е населявана от същества, много сходни по образ и подобие с нас. За тях мога да кажа, че са неопределими в духовна форма човеци, високо еволюирали, премного мъдри, носещи истината за всичко Ставащо в себе си. Те са чисти и светли в мислите и делата си. Аз наричам тези същества Великите Човеци. Оттук нататък, когато ти говоря за Великите Човеци, ще имам предвид точно тях.
Та тези висши създания могат да влизат в матрицата и да пътуват навсякъде из този безначален океан, те притежават силата и мощта да творят и активират процеса на еволюция на новоизлюпените планети. Великите Човеци не са зависими и ограничени от материята, нито от антиматерията. Те са уникални творци и създатели, които правят невъзможното възможно, непроявеното проявено, мъртвото живо. Всъщност, Великите Човеци са форма на пълното изображение на Господ-Бог. Това са Божиите, по-точно Господните пратеници, те са тези, които са давали познанието на хората за Господ-Бог и са демонстрирали и обяснявали процеса на Ставането от незапомнени времена.

- Преди 700 млн.години, когато моделът живот не е съществувал на Земята, тези Велики Човеци, неограничавани от време-пространство, променили модела на съзнание за планетата ни и активирали процеса на самосъзнание за нашата Земя. Това означава, че Земята вече получила свое собствено Аз. За аналогия ще дам пример с нас - от всички подвижни и неподвижни биологични организми на Земята, само хората притежават самосъзнание. Така е и с нашата слънчева система и по-близките звезди - те също са продукт от ограниченото съзнание или Космическия разум, но само Земята притежава активно самосъзнание за разлика от всички тях.
  След  като  Великите  Човеци  създали  активното  самосъзнание,  едва тогава вече бил възможен моделът живот, който познаваме днес. Но тогава те направили и още нещо много важно. След създаването на активното самосъзнание на планетата, те "включили" Земята към самосъзнанието на Космическия разум. Така вече бил осигурен "достъп" на живите организми от необятните 960 млрд. галактики във Вселената. И едва след всичко това, започнал еволюционният процес на Земята - процесът на Ставането.
Това е много важно.., направеното от Великите Човеци за планетата ни - "включването" на самосъзнанието на Земята към самосъзнанието на Космическия разум, а оттам и към вселенската банка организми, които с течение на времето щели да се проявят на нашата планета.
С появяването на постоянното магнитното поле и сред все повече пречистващата се атмосфера, многократно се увеличавал шансът на планетата ни да има постоянен климат и добри условия, за да може моделът с подвижна структура да просъществува и натрупа жизнен опит.
И така, след като създали условията, необходими за живот на тази планета, Великите Човеци повече не се намесвали в еволюционния процес, защото той вече се развивал успешно, като черпел сили и знание от Космическия разум. Раждането на Ставащото родило Действието, което пък дало ограничена свобода на материалните тела и осигурило на съответния биологичен вид възможност да развива себе си като конкретно съзнаващ Аз. А това вече отворило вратите за развитието на интелекта при създанията..."
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Относно: Откъде произлиза човекът?
« Отговор #23 -: Октомври 05, 2008, 21:39:46 pm »
Версията, че българите като род са основоположници на човечеството ми се струва пресилена, не че не искам да е вярна, но не си стои на мястото. Какво ако първите физически носители на разум са били предци на българите, ако са били такива наистина де? Какво значи това - чистота на гените ли? А нима народите не се различават по своето съзнание предимно, вместо по гените си? Ако първичното население на тази планета е било с първичното, или най-близко до изначалното, космическо съзнание това е едно, а ако е имало някакви субективно допустими за чисти гени в тях, това е съвсем друго. Всъщност какво стои зад гръмката версия за изначалието на българите - изначална генетика, изначално съзнание или и двете заедно? На мен ми е интересно, ако различните народи представляват различни галактически участъци и тяхното съзнание, то българите на коя галактическа цивилизация са представители и в какви отношения е въпросната цивилизация спрямо всички останали в галактиката ни? Някой има ли виждане по този въпрос? За да има мнения, че народът ни е нещо повече от другите, трябва цивилизацията, чието съзнание се представлява от нас, да е нещо повече от другите. Не е ли така?
Горе цитатът от книгата се различава от библейските и другите версии само по това, че нашите създатели не са наречени Божии Синове, а Велики Човеци - вместо да са от по-ниска степен спрямо Бога, те са от по-висока степен спрямо нас, човеците. Иначе нивата са спазени, пак са три:
1. Първоизточник без начало и край, или Бог;
2. Негови непосредствени произведения, които лично е сътворил, или Божии Синове;
3. Светът и хората в него.

Интересно, обаче, тогава какво трябва да значи следният откъс и как би се вързала една "непрекъсната каскада, движеща се към безкрайността" с въпросните три нива:

Цитат
Погледнах през опушеното стъкло – екрана, който всъщност бе моят приятел ИНСПЕС... бях благодарен, защото разбрах, че ако реагирах на този градус само от отражението, от изтичанията, пълната мощ на радиацията щеше да ме разбие, не бях готов за това, щом то бе усещането от далечния край... Там в далечината имаше излъчваща жива форма с невероятни размери, първото ми възприятие за висок изправен хуманоид, с протегнати напред ръце, дланите обърнати нагоре... но точно толкова бързо, не бе... вместо това, светещ глобус, неясни очертания, зад него още един, със същия вид, зад него още един, непрекъсната каскада, движеща се към безкрайността, извън способността ми да възприемам... от всеки идваха безброй снопове или лъчи, някои с огромен диаметър, други – не по-широки от връх на карфица, всички с еднаква дължина и извън възприятието ми, що се отнася за посоката им, някои от тях преминаха близо до мен и аз усетих, че мога да ги достигна, ако се протегна, можех да ги докосна...

"Далечни пътувания", Робърт Монро

Въпросът с "човешката форма" се разглежда и от Кастанеда и там се отива дори още по-надалеч.

agent006

  • Гост
Неандарталската загатка!
« Отговор #24 -: Ноември 01, 2008, 07:48:53 am »
Неандерталската загадка!
Любопитно е, че находките на неандерталски скелети показват ясна дегенерация от човека към маймуната за около 200 000години! Ранните неандерталци са по-близки до съвременния човек, отколкото средните и късните, колкото по-близо сме до времето на появата на кроманьонеца , толкова по-примитивни стават неандерталците и повече се различават от него, а би трябвало той да произлиза от тях.
Това прави необясним произхода на Хомо Сапиенс, защото късния неандерталец се отличава значително от него и е доста по-примитивен и маймуноподобен!
Учените поддържат хипотезата, че хората проилизат от ранния неандерталец, но той изчезва поне 100 000 години преди появата на първите Хомо Сапиенс, въпреки усиленото търсене в този времеви вакуум не са открити никакви находки на свързващи звена или на оцелели ранни неандерталци, което навежда на мисълта, че в появата на кроманьонеца има външна намеса!
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 12:47:19 pm от агент006 »

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Откъде произлиза човекът?
« Отговор #25 -: Ноември 01, 2008, 21:10:54 pm »
Неандерталската загаДка!
Любопитно е, че находките на неандерталски скелети показват ясна дегенерация от човека към маймуната за около 200 000години! Ранните неандерталци са по-близки до съвременния човек, отколкото средните и късните, колкото по-близо сме до времето на появата на кроманьонеца , толкова по-примитивни стават неандерталците и повече се различават от него, а би трябвало той да произлиза от тях.
Това прави необясним произхода на Хомо Сапиенс, защото късния неандерталец се отличава значително от него и е доста по-примитивен и маймуноподобен!
Учените поддържат хипотезата, че хората проилизат от ранния неандерталец, но той изчезва поне 100 000 години преди появата на първите Хомо Сапиенс, въпреки усиленото търсене в този времеви вакуум не са открити никакви находки на свързващи звена или на оцелели ранни неандерталци, което навежда на мисълта, че в появата на кроманьонеца има външна намеса!

Мисля, че беше доказано, че между човека и неандерталеца няма много общо. Говоря за МДНК.

Неактивен Веселяк-У

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Относно: Откъде произлиза човекът?
« Отговор #26 -: Ноември 02, 2008, 04:39:13 am »
Цитат
а и накрая....човешката,както и ничия друга еволюция не е приключила,така че твърдението "човекът-венец на природата" е абсурдно от научна гледна точка

Еволюцията също е абсурд.Има едно понятие което в духовните практики се нарича цялостност а в науката неразглобяема сложност.Или всички органи и системи в кой да е организъм не би могъл да работи без наличието на всичките си съставни части,същото важи и за частите му.Което показва,че коя да е система не би могла да се създава постепенно,тъй като естествения подбор не би ѝ оставил време да се завърши тъй като е нерентабилна докато не става за нищо.Еволюцията като понятие е следствие на фрагментиране на цялото и отдаване значение  на отделни фрагменти за сметка на други с цел постигане на по-голяма функционалност по отношение на дадени правила актуални за времето си.Например се раждаш с всичките си природни дадености(характер,таланти,начин на действие и т.н.) такъв цял-целеничък.Но с течение на времето в следствие на натиск отвън най-вероятно повечето ти таланти се оказват безполезни,начинът по който възприемаш света,който е следствие от това което си се оказва не на място и ти ги сритваш под скрина и на свободното място се намества  разумност,която ти осигурява някаква приемственост и ето ти си еволюирал добивайки по-голяма функционалност на някакъв аспект от същността ти.Или с една дума еволюцията е едностранчивост.От това директно следва и "правилото", че светът принадлежи на по-силният,по-пробивният този който умее да се налага и то важи,защото не може всички на този свят например да имат по един милиард долара.Но това правило в природата се размива и примерите са много.В този смисъл духовните практики издържали на времето се говори за постигане на цялостност т.е. да дадеш живот на всичките си чаркове,а не за еволюция.
Има и нещо друго интересно по темата което се отнася до датировката на фосили скелети и други изкопаеми,която се опира на възрастта на скалният слой в който са намерени.

В края на 70-те години на 20-ти век  американския учен Робърт Джентри изследва следите от разпадането на урана в въглищата от различни мини.Той открива,че доста от следите оставени от ядреният разпад са с елипсовидна форма т.е. дървото е било подложено на страхотен натиск още преди да се овъгли.Следите били сходни при всички образци.Отношението на урана и оловото в следите отговаряла на възраст няколко хиляди години пак при всички образци.По-късно чрез опити се доказва,че въглища и нефт могат да се образуват в рамките на година при подходящи условия.Също така се доказва,че земният релеф е създаден в рамките на седмици в следствие на световен потоп преди няколко хиляди години.Публикациите му в Science(септември,1978)предизвикват в геоложката общност пълно...мълчание.Така е и до днес никъде в официалната литература няма и опит за оборване.По-късно за да се обясни потопа се ражда и теория наречена "Теория на водните плочи",която обяснява появата презокеанският хребет.И така в предвид,че този факт не е оборен излиза,че по едно и също време е имало Хомо сапиенс,неандарталци и динозаври.И така светът се оказва по-интересен отколкото ни се иска.

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #27 -: Юли 16, 2010, 16:05:05 pm »
Теорията за извънземен произход и еволюционна теория не са взаимно изключващи(както и теорията,че сме "божи чеда" не е противоречи на другите теории).Извенземната "теория" е намеса в човешкото развитие,а не създаване на човек от нищото.Склонен съм да считат тази теория за вярна.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #28 -: Юли 16, 2010, 17:09:10 pm »
А кой тогава, е създал първите извънземни? Нещата пак опират до принципа на яйцето и кокошката. Все някоя интелигентна раса е била първа. Как е създадена? Прочете ли внимателно поста на Веселяка преди тебе? Защо не се постара да отговориш на въпросите, след като изказваш противоположно мнение?

Ако вземеш органа 'око' например, е абсурд да се създаде чрез естествена еволюция. Нещо повече. И при най-старите намерени животни от преди милиони години, окото е почти същото, както и в съвременната му форма - очна ябълка, която се движи, ирис и тн. Освен това излиза, че се е появило нацяло и изведнъж. Както е имало животни без очи, и хоп, изведнъж се появяват с цялостно завършен очен апарат.
Може ли очния орган да еволюира ПОСТЕПЕННО?
Нали самия смисъл в еволюцията на нещо е то да се подобрява. Но окото не може да действа преди да е завършено изцяло. Как тогава ще се стимулира тая негова еволюция. Единственото смислено обяснение е, че нещата се случват първоначално на енергийно ниво ... И дори създавани от интелигентен разум.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #29 -: Юли 16, 2010, 17:27:53 pm »
Не съм му чел мнението на веселяка.Просто изразих личното си мнение.Аз лично теорията за еволюцията не я приемам за абсолютно вярна нито за напълно грешна.Нито я отричам нито я приемам.Една от грешките в нея е,че чрез борба(вътревидова и въшншновидова) и конкуренця определени индивиди и видове се успявали,а други не.В природата различните видове живеят в хармония и си сътрудничат.Други пропуски в теорията за еволюцията е,че са открите останки на примерно "великани" които не се вписват в концепцията.

Реално голяма част от праисторията и древната история лежат върху въглеродния анализ.Самата теория на анализа не почива на факти, а само на предположения и теории.

Едит:Как са били създадени първите извънземни не зная.Наистина прилича на принципа за яйцето и кокошката.Според някои хора  теория за "космическия" произход леко подценява човека като същество което може само да се развива и за това му е било нужна "чужда" намеса за развитие.
« Последна редакция: Юли 16, 2010, 17:44:44 pm от blade »
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27