Автор Тема: Животно-Тотем  (Прочетена 15414 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Животно-Тотем
« -: Февруари 21, 2008, 10:27:55 am »
По Тед Ендрюс - свободен преразказ

"Трябва да помним, че в природата няма по силни и по-духовни животни от други. Те всички имат своите уникални характеристики. Ако предположите, че ви трябва силен хищник за защитник, вие ще получите интересен житейски урок.

Много хора си мислят, че ястреба няма проблеми със заека и все пак заека е в състояние да завлече забилия ноктите си в гърба му ястреб в дупката и там да го убие с ритници. Големия качулат бухал е една от най-агресивните и силни хищни птици и вероятно една врана няма да се справи с него, но ято от врани ще се обединят и ще го прогонят. Ако работим с врани които да ни пазят и защитават, ние ще сме беззащитни ако го направим сами. Враната ни учи да обединим силите си с другите.

Можем да използваме животното, което е нашия духовен защитник - тотем или друго в зависимост от обстоятелствата или проблемите които имаме. Как да го намерим? Отговорете на следните въпроси:

- Кое животно най-много ви е привличало целия ви живот или напоследък?
- Има ли някои животни които постоянно виждате - дори и насън?
- Разходете се в природата и забележете кое животно ви направи впечатление. Имаше ли птица, чиито звук ви направи впчатление? Видяхте ли нещо необичайно?
- Накрая медитирайте и изчакайте 24 часа - кое животно се появи няколко пъти - видяхте го, сънувахте го, видяхте го по телевизията или на илюстрация? Ако не сте сигурни повторете медитацията за още 24 часа.

Когато намерите животното което ви е необходимо за водач и защита в момента идете в библиотеката и проучете всичко за навиците му, средата и държанието му. Само ли се защитава? Крие ли се? Използва ли камуфлажни шарки? Някой помага ли му? Това животно ви е привлякло вниманието за да ви научи как да се защитавате - проучете неговите методи за защита. Ако нещо или някой ви създава проблеми, естествените тактики на това животно ще ви помогнат. Ако е опосум, вероятно трябва да развиете артистични способности да се прикривате, за да не може някои край вас да разберат истинските ви намерения и какво мислите. Някои животни показват яростно силата и злобата си като предупреждение към нахалника - вие също ще трябва да покажете голяма сила и контрол..............

Медитация: Хищник и жертва.

Избери си хищник - имайки впредвид, че може дори да е обикновена жаба, която яде скакалци. Проучи как напада и се защитава, какви са натуралните му оръжия и похвати, на какви умения разчита, кои са му жертвите, кои от тях яде, как се крие да не бъде хванат?

Изключи телефона и седни удобно. Представи си твоя проблем като жертвата на хищника. След това си представи хищника идващ срещу теб и се вгледай в очите му. Както го гледаш, разбираш че тези очи са твоите и се сливаш с него. След това използвай всички негови тактики да уловиш своя проблем-жертва, да го разкъсаш и изядеш. Усети силата на хищника в себе си и свободата от проблема си!"

 :)  :)  :)
« Последна редакция: Февруари 21, 2008, 10:31:22 am от Tina »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2008, 13:38:28 pm »
Навлизането в модуса "хищник-жертва" отговаря на старозаветните практики, при които адептът е бил заставян с хищническа стръв да убие врага си... По тази причина в Стария завет еврейското божество Йехова се представя като кръвожаден отмъстител срещу враговете на израелския народ. Такава тактика не може да ви доведе до нищо добро и ще затвори възможностите ви за развитие за много години напред. Моя препоръка е да се възприемат по-малко агресивни и унищожителни модели на "тотемиране" и ментално справяне с проблеми, които да съответстват на новозаветните концепции на неагресивност, неразрушителство, неубиване...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2008, 17:47:52 pm »
Флай,

то това хубаво дето го казваш, ама Тед пише за мислено унищожаване на проблем или лош навик или каквото е там, използвайки животинския дух.

И да не е мислено - ако е ситуация или проблем дето може буквално да ни убие? Хубаво е да си добър, ако си оцелял и има кой да оцени добротата ти. Или друг пример - ако дойде лошия в къщата ти и те изрита, ще се подчиниш ли? Лошото властва в света, защото добрите не правят нищо срещу него.

А и ти омеси животинските духове с национализъм и заветите и сложи еврейството за подправка... ;) Аз лично нямам нищо против като моя тотем да се разлая и направя на страшна като ме е страх или да събера глутницата да свършим нещо... :D

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2008, 21:09:50 pm »
Разбира се! Аз също имам цяло стадо лисици, които ще ти извадят червата и ще ги разнесат с ехидно джафкане, ако дръзнеш да навлезеш с неколенопреклонни намерения в свещената ми гора :D Но заедно с това постоянно им говоря на моите лисици да са мили и некръвожадни, по възможност - вегетарианки ;D ... Проблемите трябва да се решават по тайнствено непротивопоставителен начин, а не с гладиатори и robotron-и!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2008, 10:57:32 am »
Ха-ха-ха... ;D Видя ли!

И моето куче, което разбира се е материализация на тотема ми най-обича шопска салата!  ;)

А дали...помощта от животинското царство не е един вид взаимен договор? Ние им помагаме в развитието, а те на нас!

Сетих се и един друг случай за другите тотеми - според проблема и обстоятелствата: Миналата година почна да ми се привижда сокол и безумно ми се прииска да си имам някаква форма на сокол. Минаха месеци докато не зърнах една статуйка на сокол, но с погрешен етикет "орел". Като си я купих и я сложих в градината, се успокоих и ми потръгнаха нещата. Разбира се не знам дали не е било внушение, но...

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2008, 15:02:01 pm »
Ха-ха-ха... ;D Видя ли!

И моето куче, което разбира се е материализация на тотема ми най-обича шопска салата!  ;)

А дали...помощта от животинското царство не е един вид взаимен договор? Ние им помагаме в развитието, а те на нас!

Сетих се и един друг случай за другите тотеми - според проблема и обстоятелствата: Миналата година почна да ми се привижда сокол и безумно ми се прииска да си имам някаква форма на сокол. Минаха месеци докато не зърнах една статуйка на сокол, но с погрешен етикет "орел". Като си я купих и я сложих в градината, се успокоих и ми потръгнаха нещата. Разбира се не знам дали не е било внушение, но...

Тина,избягвай да говориш за животното си и да слагаш негови образи на видими места,защото може да си тръгне а без него няма да стигнеш много далеч в пътуванията си,а пък и то те пази от незаразните болести.Те си падат малко как да кажа-"срамежливковци".Това просто като съвет.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #6 -: Февруари 22, 2008, 20:50:27 pm »
Тина,избягвай да говориш за животното си и да слагаш негови образи на видими места,защото може да си тръгне а без него няма да стигнеш много далеч в пътуванията си,а пък и то те пази от незаразните болести.Те си падат малко как да кажа-"срамежливковци".Това просто като съвет.

Благодаря Веселяк, ама моите обичат да ги хваля!  ;)

Хей - гледай по-смело на нещата!  :)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2008, 21:09:02 pm »
Да, и моите лисици няма никакви да ги намериш, ако не е дадено свише да си имаш работа с тях... Горски пущинак и това си е! - никакви лисици...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #8 -: Февруари 24, 2008, 00:14:21 am »
 :D  :D  :D

Неактивен sirius5304

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #9 -: Февруари 28, 2008, 21:58:34 pm »
Доста интересен начин за медитация и решаване
на проблемите ;).
Чудя се,защо трябва да използваме духа на животно.
Като може например енергиини потоци или по висши
човешки души.
И по горе въпросът бе кое е любимото ми животно?
В моят случай са декоративни рибки и ми е интерестно
как ще се справят ако проблемът ми е по голям. ;)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #10 -: Февруари 29, 2008, 02:41:32 am »
В моят случай са декоративни рибки и ми е интерестно
как ще се справят ако проблемът ми е по голям. ;)

Нямаш проблеми Сириус! - Твоите декоративни рибки ще повикат на помощ ВСИ-И-И-И-чките по-големи братчета и сестрички от моретата и океаните и ...ХМ - я твоите проблеми да се изправят срещу хищни акули!  ;)

Неактивен sirius5304

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #11 -: Февруари 29, 2008, 20:39:09 pm »
Благодаря Тина,ще опитам да развихря въображението си
и размахът на мисълта.
Предполагам,че ще има успех след като по голямата част
от земното кълбо е вода следователно,ще има и много акули.
 ;) ;) ;)

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #12 -: Февруари 29, 2008, 21:00:30 pm »
Сириус,не мисля че размера и физическите параметри на животното-тотем имат значение  ;D  ;)

Животното-тотем е по-скоро сложен символ,който няма аналог в 3-Д изображение.3-Д е твърде ограничено,за да може да изобрази Същнжстите от по-разнообразна многомерност.
Затова за някои от тях се взима за символ живо същество - чрез начина му на поведение,средата,която обитава,реакциите,които може да направи и начинът му на мислене са просто малки сламчици,за които можеш да се хванеш,за да осъзнаеш смисъла на някоя Същност ИНТУИТИВНО или ЕМОЦИОНАЛНО.

Според мен физическите,психологическите,философските и тн. параметри на животното-тотем са само жокери,за да тласнат интуицията ти към по-дълбоко разбиране на онагледената Същност,за което вече не могат да се подхвърлят подсказки в 3-Д :)


Няма значение,че рибките ти са малки - има значение каква Същгност стои зад тях и именно: защо е избрала да се изрази в 3-Д точно по този начин?

П.П.А и няма по-силно,по-слабо животно :) Извън рамките на шегата такова съпоставяне е налудничаво  :P

Както всичко,за което можем да се сетим,е едно и също нещо,така и животното тотем е само една конкретна проява на Единственото нещо  :) И след като всичко е едно и също,не смятам че е проблем да се превърнеш в рибка.Ако бях на твое място,щях да убедя себе си,че съм рибка до най-голяма степен - дори бих си потопил главата в купа с вода и бих си представил,че се чувствам добре  ;D А след това,бих се попитал "ситуацията е такава и такава,какви са начините да реагирам,ако съм това,което съм сега(рибка)?
« Последна редакция: Февруари 29, 2008, 21:03:02 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

stiver

  • Гост
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #13 -: Февруари 29, 2008, 23:13:07 pm »
Мислите ли че тотемът може да се мени с времето?

Някога моят беше сокол. Видях го в един от онези сънища, които изглеждат по-реални от реалността. Беше много млад и храбър. Стоеше в стаята ми, върху купчина от рисунки и други драсканици. Дори успях да го докосна преди да излети през прозореца.
Но по-късно, пак в един от онези силни сънища, някой ми даде една малка бяла крава. Сложи я върху дланта на ръката ми и каза "Тази крава е твоя." Оттогава, винаги, когато ме е страх от нещо или усетя сгъстяването на мрака наоколо, достатъчно е да кажа "Бяла крава" и около мен става някак си леко и светло. Знам, звучи малко смешно, като заклинание, но е вярно  :)

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Животно-Тотем
« Отговор #14 -: Февруари 29, 2008, 23:56:37 pm »
Според мен тотемът може да се мени.Ние се променяме,както се променят етапите от нашите задачи,така се сменят и помощниците ни,и пазителите ни :)

Това според мен е логиката на нещата,докато Време е все още линейно активна програма.


Едновременността и Единството са като картина,рисувана от Самосъзнанието: всичко е вече готово - художникът вижда в своето въображение всички цветове,всички контури са вече бледо нанесени с молив.Но нанасянето на боята и боравенето с четката е истинската тръпка от съществуването.Картината е мигновена идея,но осъществяването й е поетапен процес :) ДОКАТО художникът е решил да ни изобразява според похвата Време и ДОКАТО се намираме в картината,а не в ателието на художника.
« Последна редакция: Февруари 29, 2008, 23:59:27 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27