Автор Тема: Костенурките?  (Прочетена 7647 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен drslowdeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Костенурките?
« -: Февруари 02, 2008, 01:09:43 am »
Какво е мнението ви за костенурките от окултна гледна точка? Имам от няколко месеца костенурки (сладководни, червенобузести), но сънувам много сънища с/за тях. В повечето случаи или са огромни колкото мен, или ги нося с мен навсякъде на абсурдни места като центъра или прочее, а те са забили нокти в дрехите ми и се държат. Друг по-интересен сън беше как бяха на един ринг, големи колкото човек (нещо като костенурките нинджа, но не съвсем) и разкъсаха с ноктите си един човек. :o  Засегнати от сънища с тях са също брат ми и майка ми. Силни психични способности на животинките или моите огромни предубеждения към всички влечуги? ???
« Последна редакция: Февруари 02, 2008, 02:24:36 am от H. »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Костенурките?
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2008, 02:25:43 am »
Присъстват в тенгрианството като символ (можеш да прочетеш "Колобар" на Спас Мавров), но в личен план (като в твоя случай) не знам какво означава. Може би късмет? :P

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Костенурките?
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2008, 14:30:51 pm »
Превърни се в костенурка и се попитай "каква е моята същност?"  ;)
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Костенурките?
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2008, 17:19:54 pm »
В така наречения келтски фолклор се вярва, че освен ангели-хранители хората имат и животни-пазители. Някои говорят за духове - някои за истински животни. Аз така и не можах да разбера, но ако се върнем назад във времето когато келтите са били на Балканите, ще видим че родовете и по нашите земи са имали защитни животни. Как се избират и това не знам - може би ТЕ избират нас.

Друг пример накрая са индианците, които също си имат животно пазител и то може да се материализира да им помогне когато им трябва.

Преди 2-3 години намерих много хубаво ръководство как да откриеш кое е твоето животно. Така и не го използвах, защото на мен направо ми казаха, но мога и да се разтърся къде беше.

Та идеята е: Ако костенурката е твоето животно, то ще общува с теб - и да - телепатично, защото ние така общуваме най-пълноценно с тях. Пробвай да "общуваш" с тях. Преди да легнеш им "нареди" мислено да ти покажат нещо конкретно в съня ти и виж какво ще стане.  :)

П.П. Няма да се учудя, ако човека който са разкъсали в съня ти е или твой неприятел или човек който не харесваш и те са ти показали мислено какво да направиш с него.  :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Костенурките?
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2008, 04:50:16 am »
ау колко кръвожадно, да разкъсаш неприятеля си.

Според Дао, трябва да обичаш неприятеля си, защото и ти и той сте част от цялото. Той ти помага да изиграеш твоя си театър, твоята роля, и да се научиш да я играеш добре. Трябва да си му благодарна за което. С него се завихряте в кръговрата. Той ти помага да се проявиш, изявиш, да покажеш колко благороден и великодушен си, да покажеш, че може да се разчита на тебе.
Бъди благодарен за всичко на тоя свят, както за радостите, така и за болките и изпитанията.

Това е пътя да се върви нагоре и да се става по-духовен, а не да гледаш по рецепта кой ден от седмицата сме и кой цвят да си избереш.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен portentosum_mare

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Относно: Костенурките?
« Отговор #5 -: Февруари 04, 2008, 22:22:33 pm »
 :-\ странно, аз също сънувам подобни неща и имам костенурки от няколко години... мога да твърдя, че има нещо около животните пазители, но не знам нищо по-конкретно, освен че в някои култури има култ към тези така древни животни...
В утротo, когато само ти, знаеш, че е още снощи,  животът е красив.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Костенурките?
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2008, 23:52:23 pm »
Когато ми казаха кое ми е животното разбрах много неща - например винаги ги сънувам преди да ми се случи нещо важно или ги срещам когато имам важна среща. Също съм ги усещала до минутата кога точно умират. Хайде при мен е лесно, защото е кучето и аз цял живот съм имала куче, но предполагам за дивите е по-трудно. Много пъти съм се събуждала преди да се разлаят - будят ме телепатично или пък обратното - тичат при мен, когато мисля за тях без да ги викам - пак телепатично.

Това се спомням беше и една от точките в теста - кое животно бихте имали за домашно, кое животно обичате да гледате или за кое обичате да четете....

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Костенурките?
« Отговор #7 -: Февруари 05, 2008, 12:10:23 pm »
Костенурките са символ и в древен Китай, където корубата им е свещен модел на Вселената. Нагоре се подсказа да се чете за старобългарските тенгриански представи, които са доста свързани с китайските и на места се припокриват.

Според една легенда пред императора в древен Китай се явила костенурка, която имала върху корубата си изобразени черти - прекъснати и непрекъснати. Тези черти, групирани в осем триредови комбинации, дали началото на И Дзин - Книга на промените. Това е първият познат двоичен код на Земята!

__ __  __ __  __ __  _____
__ __  __ __  _____  __ __
__ __  _____  __ __  __ __

_____  __ __  _____  _____
_____  _____  __ __  _____
_____  _____  _____  __ __

С помощта на тези триредови комбинации, на свой ред групирани в двойки, се получават 64-те хексаграми на И Дзин, за които се смята, че представляват модел на всичко, което може да се случи. Чрез тях Книгата на промените служи едновременно като учебник-модел за Вселената, като метод за гадаене и като помощно средство за анализиране на всяка възможна ситуация.

« Последна редакция: Февруари 05, 2008, 12:11:57 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Костенурките?
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2008, 22:41:25 pm »
Като се сетих за телепатията и животните, го разказах на един друг човек и почнахме "нежни" опити с кучето ми. Досега отговори на 90% от телепатичните команди.  :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Костенурките?
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2008, 17:21:13 pm »
Цитат
Последен потребител:  костенурка
:D

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Костенурките?
« Отговор #10 -: Февруари 13, 2008, 19:03:30 pm »
хаха готино  ;D ;D ;D
Tina, моля те разтърси се за това "ръководство" ;)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Костенурките?
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2008, 22:19:36 pm »
Tina, моля те разтърси се за това "ръководство" ;)

Думата звучеше кат феч или нещо такова. Не мога да го намеря къде беше  :(, но ето някои връзки които намерих в интернета  не гарантирам за никой текст от тях:

Български:

http://www.psychology.dir.bg/_wm/diary/diary.php?did=80839&df=46&dflid=3&GDirId=b04a6bc14a8fd9f2c2febef3854ac448

Я това пък и аз не го бях виждала! http://www.margaritta.dir.bg/2003/noem/03zoroastr.htm

Английски:

http://www.geocities.com/~animalspirits/index1.html

http://www.byregion.net/articles-healers/Crow_AnimalGuide.html

http://www.animaltotem.com/find-your-totem.html

http://littleshoppeofauras.homestead.com/animalguides.html

П.П. Ай - забравих - има много тестове в нета и обяснения за това какви животински духове носим в себе си, но това е различно - аз например излязох ягуар, ама не е същото като животните-защитници или тотеми.
« Последна редакция: Февруари 13, 2008, 22:22:50 pm от Tina »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Костенурките?
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2008, 04:19:44 am »
Тука има нещо пододбно, кажете дали става за нещо или си е въобразяване: http://www.witchscauldron.net/cauldron/animal.htm
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Костенурките?
« Отговор #13 -: Февруари 20, 2008, 09:42:41 am »
Тука има нещо пододбно, кажете дали става за нещо или си е въобразяване: http://www.witchscauldron.net/cauldron/animal.htm

Супер - много хубава медитация - даже за успокояване. Това ще работи според мен + практическите да си погледаш енциклопедия с животни и да прецениш кое те привлича или ако си сънувал, че си животно - какво? и т.н.

Има една друга бъркотия в която не съм сигурна - разбирам, че ако си определено животно от зодиака това ти влияе, но дали методите за намиране на тотем се преплитат със зодиакалното животно или защитника - не съм сигурна.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Костенурките?
« Отговор #14 -: Ноември 10, 2008, 18:10:48 pm »
животно според кой от зодиаците? китайския, българския, или тоя с месеците?
Щото то си е цяла зоологическа градина  :P
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27