Автор Тема: Църквата - интернет е дяволски!  (Прочетена 8218 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Църквата - интернет е дяволски!
« -: Януари 28, 2008, 16:31:52 pm »
Мнението на българската църква обаче за живота в интернет е доста рязко и безкомпромисно. Православието буквално анатемосва игрите и забавленията в мрежата и ги осъжда като дяволски.

"Ролята на църквата е да свидетелства за единствената и най-реална реалност - Божието битие. Всяко отдалечаване от нея е гибелно", коментира Саратовският епископ. Причината за разгневените думи е не само животът в мрежата, а и ходенето на църква там. Храмовете в нета никнат като гъби.

Друг духовник твърди, че подобна църква е в несъответствие с православния канон и не може да служи на истински вярващ човек. Твърдият отказ на служителите на храмове и църкви да признаят виртуалните такива обаче, не отказва нашенците да изградят собствена православна църква върху част от 5-те декара във виртуалния свят "secondlife", който обитават. Обръщат се към българските свещеници с молба за съдействие за "освещаването" на храма и за извършването на виртуални богослужения и няколко се отзовават. Официалната църковна власт у нас обаче заклеймява виртуалния храм и въобще интернет пространството като дяволско творение и категорично се отдръпва от всякакъв допир с подобни проекти.

В противоречие на думите на свещениците много от известните църкви у нас предлагат виртуална разходка из светата си обител. Без да бъде заклеймен, вече 2 години работи виртуален храм във Варна. Триизмерни версии имат църквите "Света Марина" във Варна,"Успение Богородично" в София и "Свети Димитър" във Велико Търново.


"Телеграф"   28 януари 2008  , 8 стр.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #1 -: Януари 28, 2008, 17:35:31 pm »
Пак делириумните повръщания на нашето "духовенство" ;D !

За тяхно поучение ще преразкажа едно "душеспасително четиво". Когато една вечер дошли в нов град Христос и учениците Му, местният лихвар, наслушал се на приказки за чудния философ, Го поканил на вечеря в дома си. "Добре." - отвърнал му Иисус и тръгнал към дома му. "Но как склоняваш да идем в този вертеп!" - беснеели учениците на Христос около него. - "Та той е грешник и грабител - с какво е заслужил присъствието Ти, Учителю?!" Христос се спрял и отвърнал: "Както лекарят не ходи при здравия, но отива при болния, така и Аз дойдох, за да навестя грешните; праведните и без друго са при Мене!" Кратка истарийка от детското неделно училище. Свещениците често забравят, че един от най-големите грехове според проповядваната от тях религия е духовната надменност!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #2 -: Януари 28, 2008, 19:22:54 pm »
Не знаех, че има и виртуални църкви. А свещички могат ли да се палят?
Едва що написах "свещички" и се сетих защо не се одобряват виртуалните църкви-защото не могат да ти вземат пари.   ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #3 -: Януари 28, 2008, 19:30:25 pm »
Що, бе - могат да ги направят платени сайтовете :D
По отношение на свещичките се сетих една особеност на западния католицизъм. Все по-масова практика там е да не се палят никакви свещи, вместо което има място за поставяне на монета (като автомат за кафе), като срещу някаква сума започва да мига лампичката, наподобяваща запаленото връхче на свещ. Яко, а ;D ?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #4 -: Януари 28, 2008, 20:21:17 pm »
Те в западните и по-скоро в протестанските ако не пускаш пари като мине кошницата ще те нарочат и накрая ще те изгонят от църквата и ще трябва да си търсиш друга  ;D. А пък във виртуалните църкви ако са окичени с реклами сайтовете в които са "построени църквите" все едно си си купил свещ  ;D

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #5 -: Януари 29, 2008, 05:27:39 am »


Не знаех, че има и виртуални църкви. А свещички могат ли да се палят?


http://www.gratefulness.org/candles/enter.cfm?l=eng

Могат, могат   :)
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

topteglo

  • Гост
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2008, 12:48:06 pm »
Това със църквите е повече смешно отколкото трагично!
Май църквата е нужна много повече на поповете отколкото на хората! И сега като се появява конкуренцията почва ясно да си личи. Ако мислите им бяха за ползата на хората, то те би трябвало да се зарадват. Помислете- църквата покрива много по-голяма аудитория която иначе остава недостигната. Те повечето хора които ходят на църква са все възрастни и не толкова компютърно напреднали хора- те и без това пак ще продължат да си ходят. Обаче не съм виждал групи от Геймъри(те си личат) да посешават църква- влизат и се молят:"Дай Боже да го утепам оня в Контрастрайкара" :D
Та чрез нета могат да достигнат до много хора които не ходят иначе на църква. Ама за тях май не е много важно какво получават хората като ходят на църква- май по-важно им е какво църквата получава от хората. Да не ги корим все пак- гледат делата божии да вървят. ПРОФЕСИОНАЛСТИ.

п.п. Кликайте само на божиите банери, миряни! Бог отчита всички кликове и на тези с най-многото е приготвил специялно място в личната му мрежа- райски акаунт.
« Последна редакция: Февруари 03, 2008, 12:54:57 pm от topteglo »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2008, 15:30:58 pm »
Цитат
За снимане - 10 лв.
Само свещ, закупена от храма,
е истинска и свята жертва
пред Божия олтар!

10 ст. 20 ст. 30 ст. 50 ст. 1 лв.
;D    ;D    ;D    ;D    ;D
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2008, 13:13:49 pm »
Аз от Църквата и поповете от малък още се отвратих! Отивам Аз по един въпрос там и пред църквата около 35 годишен поп вдигнал крака на един постамент си павка цигарка и ми вика: "нема проблеми, утре ще дойдеш и ще ти четем... ще си платиш колкото требва и това е, а другите не ги слушай какво са ти викали, че трябва да правиш...". А аз трябваше да оключа църквата при изгрев слънце и да не говоря през цялото време.

Неактивен vegan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #9 -: Февруари 06, 2008, 16:34:03 pm »
За съжаление българската църква доста се е отдалечила от истинското християнство,като се управлява от така наречените свещеници които лицемерят пред хората и мисълта им е свързана само за материалното.И аз съм се отвратил от тези хора,но знам че не всички са такива и че има и истински вярващи които са с Бог.Сигурен съм че Исус не би имал нищо против църквата в интернет,а напротив би се зарадвал че учението му се проповядва :D.
А за игрите съм против тях,защото ги мисля за губене на време.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2008, 10:54:05 am »
Църквата е вътре в теб. Тя не е нито в internet, нито в качените на постамента попски крака :o ...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен vegan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2008, 11:29:52 am »
Да тялото на човека е неговия храм,но тука говорим за църквата като религиозна институция,където човек се събира с други хора с подобни на неговите възгледи.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #12 -: Февруари 07, 2008, 11:57:12 am »
Религиозната църковна институция е събрание на единомишленици, което събрание обаче се извършва с точно определено намерение. В православието това е намерението да се обедини молитвата и да се извърши евхаристия. Естествено, канонът за това е бил разработен доста отдавна, когато е нямало и помен за internet и може да се очаква, че способите за извършване на тайнството са все offline. Може също да се добави, че по време на такова тайнство около нас се завихрят определени енергийни полета. Живото, "акустично" извършване не може да бъде уподобено напълно от цифрово извършване. Ето защо от чисто църковна гледна точка електронните храмове могат да бъдат видени в най-добрия случай като празнословие, а в най-лошия - като демоничен опит младите хора да бъдат отделени от "единното и свето тяло на църквата". Наистина, пред монитора не е най-доброто място за общуване с висшите енергии и дори да докарват хубави цветове, мониторите все пак са си облъчватели, разрушаващи малко или много аурата... Ето защо, колкото и да е смешна реакцията на Църквата срещу електронните храмове, тя си има своето обяснение, логика и необходимост. И нещата не опират непременно в цените на църковните свещи, дето ги изброих горе - има и доста по-доблестни причини, заслужаващи уважение!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен vegan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #13 -: Февруари 07, 2008, 12:18:23 pm »
Гледал съм филми и съм чел книги за тези енергиини полета,но те въздействат благоприятно на хората само ако има положителни емоции и чисти мисли,а едва ли ще се съгласиш че всички попове са с такива.В България бих казал дори че не са много(поне от моя гледна точка,защото познавам такива),а повечето мислят само за пари.
Мисля също,че тях не трябва да ги интересува толкова за тез енергиини полета,а дали Божието слово се проповядва или не.А ако Исусовото учение се проповядва те не би трябвало да наричат тези църкви ,,Дяволко творени''.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Църквата - интернет е дяволски!
« Отговор #14 -: Февруари 07, 2008, 12:43:00 pm »
Да, има много пороци в църковния клир и това сме го обсъждали не веднъж из Форума. Като изключим предразсъдъка, че това е проблем предимно на България, нещата наистина седят по този недобър начин...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27