Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 210755 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #510 -: Февруари 05, 2012, 10:44:59 am »
О Боже Боже праведний Боже,не Ти,който си на небето а ти,който си в душата и сърцето.....Това е най праведната религия-Ботевата.
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #511 -: Февруари 05, 2012, 11:57:28 am »
О Боже Боже праведний Боже,не Ти,който си на небето а ти,който си в душата и сърцето.....Това е най праведната религия-Ботевата.

И аз съм на това мнение! :hi: Въпреки че Ботев си пада малко комунист-идеалист, все пак аз го уважавам изключително много като възрожденец и боец за националната кауза. В стихотворението си "Моята молитва" той е посочил може би най-доброто разрешение на досега водения спор в тази тема, а именно коя е най-праведната религия! Щом човек повярва в себе си, то той открива вътрешното си упование, което го крепи занапред в делата му. Вярата в самото добро и в правото на свобода като общочовешки ценности е истинната вярва. И като правило Християнството, а и другите монотеистични религии проповядват най-вече любов към ближния. Щом усетиш това чувство, значи вече си открил истинската вяра! :yes:
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #512 -: Февруари 06, 2012, 22:17:34 pm »
 :hi: Здравейте!
Проблемът е в това, че ние хората търсим не правилната или праведна религия, а тази която е най близо до нашите разбирания и идеали. Забравяме, че Бог не е религиозно същество!
Той не се нуждае от религия за да достигне до нас. Ние понеже сме ограничени започваме да обличаме Бог с човешки качества и страсти!
Религията ни пречи да видим Истината, понеже нашето разбиране за Добро е покварено  и незряло.
Дори Ботев, когото дълбоко уважавам, търси Бог който да отговаря на неговия  личен критерий. Нищо друго не би го задоволило!  :unknown:

Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #513 -: Февруари 06, 2012, 22:39:39 pm »
 :hi:
Цитат
Ние понеже сме ограничени започваме да обличаме Бог с човешки качества и страсти!
Не винаги това е причината, макар и това да е основната, а и не виждам нищо лошо стига да не се прекалява.
Може и да е обратно. Например аз намирам качества в себе си, които намирам и в Бог. И това е съвсем нормално понеже всяко човешко същество е създадено по Негов Образ и Подобие колкото и далечно, несъвършенно и  микроскопично да е То. Освен това Бог притежава и всички човешки качества. Под човешки качества имам предвид божествените качества, божествената страна на човек.
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 22:41:33 pm от fishbone »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #514 -: Февруари 07, 2012, 12:44:38 pm »
:hi: Здравейте!
Проблемът е в това, че ние хората търсим не правилната или праведна религия, а тази която е най близо до нашите разбирания и идеали. Забравяме, че Бог не е религиозно същество!
Той не се нуждае от религия за да достигне до нас. Ние понеже сме ограничени започваме да обличаме Бог с човешки качества и страсти!
Религията ни пречи да видим Истината, понеже нашето разбиране за Добро е покварено  и незряло.

Много мъдрост и истина има в написаното, бих добавил само едно, Бог е всичко и ние сме макар и много малка частица, но от Него.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #515 -: Февруари 07, 2012, 13:17:25 pm »
Ако аз отида и гръмна някой в тиквата, това от Бога ли е?
Как човек разбира кое е божие и кое не?

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #516 -: Февруари 07, 2012, 13:31:37 pm »
Като преди това си зададеш въпроса сам на себе си - това което си решил угодно ли е, Бог би ли постъпил така....

Разбира със Сърцето.
Само това, което остава в живота ни е ценно. Всичко останало са просто необходими знаци, които ни превръщат в хората, които ни е отредено да бъдем.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #517 -: Февруари 07, 2012, 16:01:03 pm »
Ако аз отида и гръмна някой в тиквата, това от Бога ли е?
Как човек разбира кое е божие и кое не?

Гръмваш се и разбираш на момента ;D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #518 -: Февруари 07, 2012, 18:02:38 pm »
Ако аз отида и гръмна някой в тиквата, това от Бога ли е?
Как човек разбира кое е божие и кое не?
Това не е от Бог, а от простотия. Простотията ходи по хората, не по животните. ;)

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #519 -: Февруари 07, 2012, 21:08:04 pm »
Как да не е от бог, като съм част от него?
Няма разлика дали го прави той или аз

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #520 -: Февруари 07, 2012, 22:56:30 pm »
Пълни глупости. Значи ти си част от баща си, защото ти е дал от гените си. Ама ако той гръмне някой съгласен ли си полицията да арестува теб, а не него. Къде е разликата.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #521 -: Февруари 07, 2012, 23:03:05 pm »
Пълни глупости. Значи ти си част от баща си, защото ти е дал от гените си. Ама ако той гръмне някой съгласен ли си полицията да арестува теб, а не него. Къде е разликата.

Нямам думи! Имам чувството, че форумът започва да изпростява. >:( Темата е за религиите, а вие за някакви убийства, бащи и гени ми говорите! ??? Нямам думи. Я малко по-съвестни да бъдем, да кажем нещо смислено, а не да изопачаваме вярата!
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #522 -: Февруари 07, 2012, 23:13:13 pm »
The Time Lord - не смятам, че изпростявам.Просто отговорих на въпрос.
И само да уточня - вяра и религия са две доста различни неща.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #523 -: Февруари 07, 2012, 23:29:01 pm »
Аз не говорех персонално за теб. Просто самата идея да се сравнява Бог и Човек едно към едно е наивна. Малоумна! Едно е Бога, въплъщаващ в себе си това, към което човека се стреми, друго е самият човек, със всичките му недъзи и грехове, влачени из земния му път. Силно се надявам да ме разберете!
« Последна редакция: Февруари 08, 2012, 08:59:38 am от Mirotvorec »
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #524 -: Февруари 07, 2012, 23:46:03 pm »
Пълни глупости. Значи ти си част от баща си, защото ти е дал от гените си. Ама ако той гръмне някой съгласен ли си полицията да арестува теб, а не него. Къде е разликата.
Въпроса е: мога ли да правя Каквото си искам? (т.е. колкото мога - това да е границата ми)
п.п. полицията сами сме си я измислили. Както и религията май
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 23:48:42 pm от gogetit »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27