Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 211071 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #465 -: Юли 17, 2010, 00:49:10 am »
И що не си теглиш куршума? Какво те спира като си толкова наясно с възможностите си. Направи го. Покажи ни го.
Аман от хора, които не разбират елементарното си предназначение. Това дори не им е призвание. А просто да не пречат с простотията си
   
       И   какво  е   елементарното  ни  предназначение!  Аз  съм  от  тези  които  не го  знаят!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #466 -: Юли 17, 2010, 00:58:57 am »
И що не си теглиш куршума? Какво те спира като си толкова наясно с възможностите си. Направи го. Покажи ни го.
Аман от хора, които не разбират елементарното си предназначение. Това дори не им е призвание. А просто да не пречат с простотията си

А според теб,какво е твойто елементарно предназначение?Според мен ТЯ не пречи с простотията си.Напротив,ти разсъждаваш елементарно,без да се замисляш над думите и ;).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #467 -: Юли 17, 2010, 01:19:47 am »
И пак един пример за манипулация в религиите.''Те'' ни лъжат  :unknown: , ама и ние ги ''лъжем'' . Прочетете за ''девствените'' мусюлманки  :lol: :lol: :lol: :lol:.Кинти,кинти,кинти......добре,че са кинтите,да ги правят девствени ;) младоженки.Религиите,са създадени,да ни взимат пари и да ни манипулират ;).Който се връзва,да се връзва,лошо няма....ама да не ни ''връзва''  и нас.....

Особености на мюсюлманския секс – смърт и забрани

Смъртната присъда заради изневяра, издадена в Иран, предизвика спорове сред български мюсюлмани. 43-годишната Сакинех Маохамади Аштияни ще бъде обесена, а не пребита с камъни, както се бе произнесъл иранският съд.
Присъдата бе смекчена след международен натиск. Аштияни е осъдена през 2006 г., оттогава е в затвора и вече е изтърпяла наказанието 99 удара с камшик заради "незаконни отношения извън брака" с двама мъже след смъртта на съпруга й.

Трябва да бъде обесена, защото е нарушила свещените закони на Корана. Това мнение защитавали възрастни мюсюлмани в района на Велинград. Новината стигнала до тях чрез ходжи, които обяснявали, че въздържанието е задължително и е един от Петте стълба на исляма. Те подкрепяли решението на иранския съд и смятали, че именно подобна дисциплина щяла да спаси света от греховните изкушения. Сравнявали изневярата с употребата на наркотици, пиянството и убийствата.

http://frognews.bg/news_25328/Osobenosti_na_miusiulmanskiia_seks_–_smart_i_zabrani/
« Последна редакция: Юли 17, 2010, 02:20:09 am от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен kikiriki1977

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #468 -: Юли 17, 2010, 01:30:40 am »
всички религии имат за цел да маниполират хората.няма праведна религия.

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #469 -: Юли 17, 2010, 01:53:06 am »
Искам да запитам най-любезно, щом "няма праведна религия", то защо толерирате използването на практики от различни религии - като например йога, медитация, гадаене и т.н.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #470 -: Юли 17, 2010, 11:00:25 am »
Амиии сигурно защото тези практики предшестват религиите....

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #471 -: Юли 17, 2010, 11:17:40 am »
И най-вече защото тези практики (йога, медитация) са насочени към лично познание, а не на вяра и догматични модели на поведение...

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #472 -: Юли 17, 2010, 12:01:15 pm »
Амиии сигурно защото тези практики предшестват религиите....
И най-вече защото тези практики (йога, медитация) са насочени към лично познание, а не на вяра и догматични модели на поведение...
Доказателства?
А йога си е точно религия "под прикритие", между другото.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #473 -: Юли 17, 2010, 12:14:52 pm »
Знанието получено от личен опит е доказателството което търсиш. Ако искаш докавателства трябва лично да ги преживееш. На тепсия не се поднасят..
Вярно е че има йогически системи които са превърнати в религия, не става дума за тях.
« Последна редакция: Юли 17, 2010, 12:22:22 pm от xnet_user »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #474 -: Юли 17, 2010, 13:56:21 pm »
И най-вече защото тези практики (йога, медитация) са насочени към лично познание, а не на вяра и догматични модели на поведение...
Ето този пост е основата на която ще стъпя за да кажа, че отново се смесват нещата. Бърка се стремежът към по-задълбочено САМОпознание със компрометираната думичка РЕЛИГИЯ, която има вече прикус на ...както каза авторът на този поуст и аз ще го цитирам догматични модели на поводение. При това налагани на хората. Когато нещо налагаш и изискваш от някого тук вече имаме насилие и манипулация...независимо за какво става въпрос. Размера не е толкова важен, а същността на нещата.
Така, че нека си има духовни пътеки, практики, пътища и учения...какво ми пречат на мен ако искат да си ги следват? НО НЕ и някой да ми ги налага! Да ми ги набутва под носа! Да ме убеждава...между другото ми все едно дали ме убеждават в "ЗА" или в "ПРОТИВ". Важното е, че има натиск въху мен. И това вече е отвратителното, а не в какво всеки си вярва!!!
Трябва да се разгратничават РЕЛИГИЯ от УЧЕНИЕ!!!
В едното има изискване за подчинение, да отдадеш волята си насила...в другото няма такова нещо - свободен си да влезеш и да излезеш когато искаш.
така, че това е границата, която прави нещата полезни за човека или отвратителни - до каква степен е зачитана свободната ти воля!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #475 -: Юли 17, 2010, 14:48:13 pm »

И най-вече защото тези практики (йога, медитация) са насочени към лично познание, а не на вяра и догматични модели на поведение...
:hi:Именно..докато"праведните"ни религии насърчават търсенето на това познание извън самите нас :(
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 00:08:17 am от Mirotvorec »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #476 -: Юли 17, 2010, 20:08:06 pm »
Именно..докато"праведните"ни религии насърчават търсенето на това познание извън самите нас :(

Насърчават, грънци.
Трябваше темата да е не (Коя религия е най-праведна?) а коя е по печеливша  ;D!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #477 -: Юли 17, 2010, 23:24:06 pm »
Искам да запитам най-любезно, щом "няма праведна религия", то защо толерирате използването на практики от различни религии - като например йога, медитация, гадаене и т.н.

Разликата е,че йогата и медитацията не те карат да ходиш на война и да убиваш неверници.Нещо популярно за две религии.Медитацията не ти казват кое е грешно и кое правилно,кое лошо и кое добро.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #478 -: Юли 17, 2010, 23:43:42 pm »
Искам да запитам най-любезно, щом "няма праведна религия", то защо толерирате използването на практики от различни религии - като например йога, медитация, гадаене и т.н.
       Медитация  и  Йога  не  са  религии!  Не  се  изказвай  неподготвен!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #479 -: Юли 18, 2010, 00:15:38 am »
Реално повечето религии са много извратени от религиозните институции и разните им "духовни" лидери(попове,жреци и т.н..).В началото може би дадена религия е била създадена с добра цел и доброто да е било заложено в нея тя бива "извратена" от институции. Ако човек е способен да помисли за това какво е правилно,какво не и кое не би трябвало да има нужда от религия и догмите и нормите в нея,да му казват какво да прави и как да се държи.Доста често религиозните хора биват обвинявани за лошите неща в религиите,но самите хора нямат вина.Дразнещо е,че има хора които се опитват да изкарат тяхната религия най-праведна.Всеки има право да вярва в каквото си иска.
« Последна редакция: Юли 18, 2010, 00:44:11 am от blade »
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27