Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 209674 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #285 -: Януари 09, 2010, 09:46:59 am »
Замислих се дали са синоними.
Всъщност думата праведен има корен "вед", който означава знаещ, виждащ, разбиращ.


Това е така етимологически. :hi:

Аз ги разглеждах като синоними в по-обикновена същност :
Праведен (християнин)-който живее праведно-знае и спазва божиите закони,правила. Значи живее правилно според божията воля.

А за най-праведна религия-за мен си е православната.
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 09:49:55 am от marhs »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #286 -: Януари 09, 2010, 16:06:24 pm »
 Raven Здравейте.
Цитат
Как ви звучат думи като " православен" и "правоверен"?
"Равин" Учил ли си граматика.Православен - значи славиш правото(истината).Т.е. приел си твоя път да е пътя на истината.
"Правоверен"-значи да вярваш безрезервно в нещо което смяташ за правилно, в случая се отнася към вяра.Е да ама всеки може да вярва свободно, като имаш право да си промениш чрез знанията и опита това в което вярваш.Всичко тече всичко се променя.Само истината остава,защото истината се променя само към чистота.
Tangrata_
Цитат
Неведение - незнание, невиждане
Неведоми (са пътищата Божи) - непознаваеми, неподлежащи на узнаване, на виждане, разбиране
Неведоми са пътищата Божии-за нас поради незнание,а събирайки знания ние се изкачваме към Бог.Можем и сами мъжете но е правилно със жените си.Семейството е свято защото то може да стигне до Бог и да се едини с живота.Жените не могат да стигнат до Бог сами,каквото и да приказват а камо ли да си приказват с него.Ако обърнете внимание всички знания до които е достигнало човечеството(за жалост има и лоши такива)е от християни,което е показателно.А няма откритие със световно значение без българин в екипа па макар и чистач. ;D .Живи и здрави.  :hi: П.П Има една приказка - По делата им ще ги познаете. Това е което ни движи в правилната посока. ;)
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Max

  • Гост
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #287 -: Януари 09, 2010, 19:31:41 pm »
Raven Здравейте."Равин" Учил ли си граматика.Православен - значи славиш правото(истината).Т.е. приел си твоя път да е пътя на истината.
"Правоверен"-значи да вярваш безрезервно в нещо което смяташ за правилно, в случая се отнася към вяра....
.....................................


Никът ми е "Гарван".

Признавам, българският ми е слаб.Започнах да го уча на четири годишна възраст.
Правя си друг превод на " парвославен" и "правоверен" и почвече си вярвам на него.

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #288 -: Януари 09, 2010, 19:38:51 pm »
Ако обърнете внимание всички знания до които е достигнало човечеството(за жалост има и лоши такива)е от християни,което е показателно.

Какво общо има религията със знания до които е достигнало човечеството. На християните им се е наложили да преоткрият много неща. Само за пример цифрите с които работим са открити от Араби не мисля че те са били християни. Барута е открит от Китайци. И много много други работи  :).  

Max

  • Гост
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #289 -: Януари 09, 2010, 20:31:51 pm »
Религиите са толкова ефимерни. Днес са праведни, утре ги няма. :)

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #290 -: Януари 09, 2010, 20:54:31 pm »
Религиите са толкова ефимерни. Днес са праведни, утре ги няма. :)
Толкова са ефимерни че християнството вече удря две хилядарки в години  ;)!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Max

  • Гост
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #291 -: Януари 09, 2010, 21:07:03 pm »
Толкова са ефимерни че християнството вече удря две хилядарки в години  ;)!

Т.е. времето му вече изтича... :)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #292 -: Януари 09, 2010, 21:09:31 pm »
Жените не могат да стигнат до Бог сами,каквото и да приказват а камо ли да си приказват с него.
??? ???
п.с.... ??? ??? ??? :---

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #293 -: Януари 09, 2010, 21:11:49 pm »
Т.е. времето му вече изтича... :)

За в България ли казваш , ако да ,съгласен съм , ние сме дълбоко религиозни еретици  ;D !


 :hi: konstantin2007 що гърмиш  ;) ?
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 21:14:18 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Max

  • Гост
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #294 -: Януари 09, 2010, 21:16:50 pm »
...се покланям на жената(но не на еманципирана мръсница)....няма калпав мъж,има неосъзнати жени(или осъзнати амазонки).Само като чуеш че се оплакват че мъжа не "можел",трябва да ти стане ясно каква жена е.Мъжа само го носи а жената го ползва.


meander, твоите проблеми ги разбрахме, братко, но в тази тема си говорим за религии, праведност....


Неактивен GTdevil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #295 -: Януари 09, 2010, 21:31:10 pm »
може ли и аз да се включа с мнение?

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #296 -: Януари 09, 2010, 21:34:42 pm »
може ли и аз да се включа с мнение?

Какво чакаш ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #297 -: Януари 09, 2010, 23:58:58 pm »
Гарванье  ;D
Цитат
meander, твоите проблеми ги разбрахме, братко, но в тази тема си говорим за религии, праведност....

Много си назубрен,ма имаш ли престава макар и малка-Що е религия.
А относно моите проблеми откаде накаде пък ти ще си наясно.Да не си в моите гащи,пък и не съм споменавал думата проблем.Словоблудството(празнодумството,омърсяването на словото) е грях. Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #298 -: Януари 18, 2010, 20:47:44 pm »
Хората искат да са от едно цяло с Бог. Само ,че тоя Бог има различни престави и норми за да е се достигне...
Кое ли е най праведно между-"кое ли да избера" ,"кое ли да спазвам ":
Източно християнство;
Източно православие;
Древноизточни църкви;
Сирийско християнство;
Асирийска църква;
Източнокатолически църкви;
Западно християнство;
Римокатолицизъм;
Протестантство;
Томизъм ;
Анабаптизъм;
Лутеранство;
Англиканизъм;

Методизъм ;
Калвинизъм;
Арминианизъм;
Баптизъм;
Евангелизъм;
Ресторационизъм;
Либерализъм ;
Фундаментализъм;
Адвентизъм;
Петдесятници;
Няма такова нещо като най-праведно. Всичко изборено е  иделогия-
Коран ,Индуизъм,БИБЛИИ ,ЕВАНГЕЛИЕТА И .Т.Н СА ИДЕЛОГИИ .
Какво общо има комунизма, демокрацията ,фашизма и библията ,исляма ,будизма и т.н.?
Схващате ли на къде бия ,няма нужда да пиша и да доказвам кое е праведно и кое не е. Като такова нещо не е имало до момента .Всичко е въпрос на разбиране.
Праведно, на кое е синоним- БИБЛИЯ ,ЕВАНГЕЛИЕ ,ПРАВОСЛАВИЕ ,ИСУС ?
То Исляма, и Корана, и Юдаизма са аврамически религии. Е, само ,че не е прието да се принизяват до корана , юдаизма или христянството,защото те са монотеистични   .
Не не са... Само Исляма е монотеистична   ли библята или юдайзма .
Разбирате ли накъде бия ???
Когато църквата е разединена на толкова много групи, църква ли е ???  
:-X
За да достигнем твореца ,енергията, бога и т.н.,трябва да почнем да разбираме  (Бог ,Творец Алах и т.н. )
Но какво ли искат всички тея найменования от нас и какво ни подсказват
-на мен ми намирисва на  човешка глупост.
В миналото хората, това което не са могли да си обяснят са го правили на религия .
Вярата е : http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%8F%D1%80%D0%B0

Законите в миналото са били по важни от религите и днес е така а,религията възниква с времето на човешкото разбиране .
Та в какво да вярваме???-Вярвайте с сърцето, а убежденията ние ще ви ги дадем  . :lol:
П.С.Л.
Вярата е е въпрос на разбиране .
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 21:24:06 pm от ALive »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #299 -: Януари 19, 2010, 01:00:13 am »
 Общо взето за хората вай-важната и близка дума е ВЯРА.Думата религия е малко по-далечна, защото е по-сложна за обяснение на обикновените миряни.Вяра в доброто, в близките, в труда, чрез който оцеляваш, в честното отношение, в традициите и рода, в приятелите, и т.н.Всеки ВЯРВА  в доста основни неща, които го крепят и му дават сили.
Тук може да има срвнение, коя религия е по-духовна, обърната и към развитието на интелекта, не само към сляпото подчинение и кланяне на бог. :)
Всичко зависи от религиозните водачи, които са начело на дадена религия и традициите и.Ако те са личности, мислят и работят правилно, то дадена религия е във възход.Ако са слаби духовно, имат повече материални цели или са интриганти, то религията им е в упадък, както например е у нас.Е не всички духовници у нас са такива. ;)Това си мисля аз.
« Последна редакция: Януари 19, 2010, 01:01:16 am от marhs »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27