Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 209628 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #255 -: Ноември 30, 2009, 01:38:26 am »
 :)Какво разбираме под думата "ПРАВЕДНОСТ"?
И ,ако искате тогава да търсим праведност в която и да било религия?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #256 -: Декември 01, 2009, 12:22:31 pm »
Ами да беше споделила ти какво разбираш под "праведност".Защото от коментарите дотук,хората май правилно си я разбират думата.
по темата:Според мен всички религии имат своите положителни послания,но те са много по-малко от негативните.Общо взето не мисля,че една религия е по-добра с нещо от някоя друга.Факт е,че войни на религиозна основа е имало,и продължава да има.
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 13:11:49 pm от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #257 -: Декември 01, 2009, 14:29:51 pm »
Факт е,че войни на религиозна основа е имало,и продължава да има.

Има, защото не се ограничава политическото влияние на религиите в някои държави.
Там религията се отъждествява с държавата и обратно :)

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #258 -: Декември 01, 2009, 19:05:33 pm »
Колкото  за  контакта  ще  ти  кажа,  че  не  може  човек  да  контактува  директно  с  Бога!  Контактува  с  божественото  посредством  своите  духовни  учители  (атгели хранители) Знам  от  личен  опит!

Ето това е праведната религия , тази която е в сърцето ти !За съжаление много малко хора я имат тази привилегия па да кажем и даденост !
Другото е догми ,канони и обезличаване на личноста !

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #259 -: Декември 09, 2009, 11:58:01 am »
Ами да беше споделила ти какво разбираш под "праведност".Защото от коментарите дотук,хората май правилно си я разбират думата.
по темата:Според мен всички религии имат своите положителни послания,но те са много по-малко от негативните.Общо взето не мисля,че една религия е по-добра с нещо от някоя друга.Факт е,че войни на религиозна основа е имало,и продължава да има.
   :) За мен праведността е състояние на духът, което не допуска при никакви обстоятелства насилствено, манипулативно и грубо поведение на едно същество над друго. Но не знам да има религия, която да не притежава,поне едно от тези условия. :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #260 -: Декември 09, 2009, 16:29:55 pm »
Старият Завет е един голям екшън. Там ако не се избиват по между си, други ги избиват или Бог ги трепе. Няма една глава от Стария Завет без да има споменат някой погинал, защото не е праведен. Така, че не е само от тълкуването на Библията....

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #261 -: Декември 09, 2009, 16:35:23 pm »
Да не забравяме, че действащата религия, това са преди всичко хората, които я изповядват.А сред тях(сред нас) има всякакви : добри, лоши, спасители, за жалост-убийци, изменници, и т.н.(всичко, което е отрицателно на 10-те божи заповеди).
Да-това наистина не е от съдържанието на боблията, от тълкуването и от различни хора. ;)

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #262 -: Декември 09, 2009, 18:04:44 pm »
 :)И библията и корана изобщо всички така наречени свещенни книги се четат от хората според вътрешната необходимост и ниво на познание. :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #263 -: Декември 09, 2009, 20:23:15 pm »
:)Какво разбираме под думата "ПРАВЕДНОСТ"?
И ,ако искате тогава да търсим праведност в която и да било религия?  :hi:

   Ние раздавайки любов създаваме сродните си души и така чрез тях променяме кармата си. Така се променя карма приживе: Положителните - хубавите спомени за нас съхранени в душите на другите това е енергията която ни прави праведни и ни издига в божествената иерархия!! Това е смисъла на живота - да оставим хубави спомени!!! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #264 -: Декември 10, 2009, 01:06:40 am »
   Праведна или най-праведна?
   Може ли изобщо да се степенува праведността? Като цвят, светлина или сила се явява? Ако се разберем изобщо, какво всъщност представлява това понятие.
   Праведност ме навежда към правилност. Правилно се постъпва при предварително налични условия или условности. Преценката би следвало да се прави от поставилия условията, или представител посочен от него. В този смисъл при праведността са изпълнени условия.... и дума не може да става за безусловност... И къде остава Безусловната Любов?

   Такива мисли ме налетяха в момента.
    :hi:
   

   P.S.
   
Цитат
Ние раздавайки любов създаваме сродните си души и така чрез тях променяме кармата си.
   И над това помислих. Променяме кармата си... следователно остава налична карма. А докато има карма си оставаме "екскурзианти" в кръговрата... Тъжно ми се струва. А не може ли без карма? ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #265 -: Декември 10, 2009, 09:33:29 am »
Праведна? .....
Може би се има предвид коя религия най-малко се е отклонила от Истината в стремежа си към нея. Коя е останала неопетнена и чиста.
Там е работата , че повечето религии имат по минимум пет "пръста" , като дядовата ръкавичка и  се получава една.....
« Последна редакция: Декември 10, 2009, 09:35:32 am от fishbone »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #266 -: Декември 10, 2009, 10:28:12 am »
   P.S.
   
Цитат
Ние раздавайки любов създаваме сродните си души и така чрез тях променяме кармата си.
   И над това помислих. Променяме кармата си... следователно остава налична карма. А докато има карма си оставаме "екскурзианти" в кръговрата... Тъжно ми се струва. А не може ли без карма? ;)
     Когато  достигнеме  нивото  да  се  освободим  от  бремето  на  кармата  то  спираме  да  се  прераждаме!!  Термините  нямат  значение!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #267 -: Декември 10, 2009, 11:58:46 am »
Малко синоними на думата ПРАВЕДЕН (безгрешен,благочестив,чист,невинен ).
А сега ми кажете коя религия отговаря на тези синоними ?


П.С.
Моето виждане е че всяка религия независимо коя и най-вече първите 3 пръкват само фанатици !
 
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #268 -: Декември 10, 2009, 12:17:01 pm »
Праведна религия е и тази, при която най-малко условията : "Обичай ближния си" и "Не убивай" са практика сред вярващите. :) Има ли такава  :-X

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #269 -: Декември 10, 2009, 15:52:12 pm »
Каноните за праведност се определят от самите религии. От гледна точка на своите си канони, всяка религия е праведна. Религиите все пак се прилагат от хора. Каноните може да са съвършени, но да не се спазват. Обратно, при високо ниво на съзнание и духовност, хората нямат нужда от морални правила и норми.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27