Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 209690 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #240 -: Октомври 24, 2009, 23:27:55 pm »
Всички религии имат общ...корен......Изучете ги!
Почнете от Ведите!
След това изучете себе си и ще си отговорите на много въпроси сами!


Що ве, да не ни определиш дата за изпит? ;D  А ти отде знаеш, че не ги знаем?.И кой е казал, че не са от общ корен.И що точно от ведите :nea: Аз почнах от древен Шумер и траките.
Явно ти май не познаваш себе си, а и другите, щото щеше да знаеш, че такъв тон, държан без причина, към непознати е най-малкото неуместен, за да не кажа грубиянски >:(
« Последна редакция: Октомври 24, 2009, 23:32:10 pm от marhs »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #241 -: Октомври 24, 2009, 23:54:03 pm »
Ех, Марш пак нищо не разбра.....
Повече няма смисъл да споря с теб.... :D

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #242 -: Октомври 25, 2009, 00:01:52 am »

  :) JG  Виждам приликите(всички те са учили човечеството на любов)И както по-горе писах, в тяхна чест са създадени религии :hi:

 :hi: Права си за приликите :) Но не смяташ ли, че и салкъмовото дърво прилича на Боабаб ако не се вземат под внимание някои несъществени разлики ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #243 -: Октомври 25, 2009, 00:24:47 am »
Всяка религия е в услуга на определено "ОБЩЕСТВО" ,което от своя страна определя основните задачи на въпросната религия.
 И още на мен , а струва ми се на никой не му е необходим посредник за да се обърне с каквато иска молба към вселената ;)
   Привет,
Всяка религия в началото носи прогрес. След като набере сила и се институционализира тя се стреми да определя основните задачи на обществото особено в духовната сфера. Институционалната религия не е нищо друго освен тумор паразитиращ върху обществото. Казват, че финансовите възможности на Ватикана са в състояние да изправят на крака третия свят. Дале ще го направи?  За каква духовност говорим - опело Х лева; ако нямаш пари попа няма да дойде и т.н. Дали ценоразписа е даден от Бога? Коя религия е най-праведна? По ценоразписа ще я познаете. Какво значи индулгенция?
     Нито на Бога, нито на човека им е нужен посредник за да общуват помежду си!! Ние хората трябва само да положим малко усилия!
    
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #244 -: Октомври 25, 2009, 03:07:03 am »
 За да хвърлите светлина по въпроса коя религия е най-праведна и има ли изобщо такава може да пробвате първо да разчлените самата дума "религия". За да има "ре-лигия" ще трябва да има и "лигия" - може би там се крие нещо праведно и на него се основават всички религии, било то и използвани "срещу" хората. ;)
For The Internets! :D

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #245 -: Октомври 25, 2009, 20:56:25 pm »

      За каква духовност говорим - опело Х лева; ако нямаш пари попа няма да дойде и т.н. Дали ценоразписа е даден от Бога? Коя религия е най-праведна? По ценоразписа ще я познаете. Какво значи индулгенция?
     Нито на Бога, нито на човека им е нужен посредник за да общуват помежду си!! Ние хората трябва само да положим малко усилия!
     

 :hi: Шапка ти свалям Митко! Наистина по ценорасписа ще познаем истинската църква, имайки предвид, че Христос е казал, "Даром сте приели, даром давайте! :bye2:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #246 -: Октомври 25, 2009, 21:58:13 pm »
Ех, Марш пак нищо не разбра.....
Повече няма смисъл да споря с теб.... :D

Ссссори брато, нямам време, да чета всички религии, точно сега. ;)
Ако можеш каза с две три изречения за какво става въпрос-да.
А и още не съм придобил възмажността да чета мисли :nea:

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #247 -: Октомври 26, 2009, 11:40:37 am »
Всяка религия е в услуга на определено "ОБЩЕСТВО" ,което от своя страна определя основните задачи на въпросната религия.
 И още на мен , а струва ми се на никой не му е необходим посредник за да се обърне с каквато иска молба към вселената ;)
    Привет,
Всяка религия в началото носи прогрес. След като набере сила и се институционализира тя се стреми да определя основните задачи на обществото особено в духовната сфера. Институционалната религия не е нищо друго освен тумор паразитиращ върху обществото. Казват, че финансовите възможности на Ватикана са в състояние да изправят на крака третия свят. Дале ще го направи?  За каква духовност говорим - опело Х лева; ако нямаш пари попа няма да дойде и т.н. Дали ценоразписа е даден от Бога? Коя религия е най-праведна? По ценоразписа ще я познаете. Какво значи индулгенция?
     Нито на Бога, нито на човека им е нужен посредник за да общуват помежду си!! Ние хората трябва само да положим малко усилия!
   :diablo:  Да религиозният ценоразпис / праведност ... страхотно попадение  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #248 -: Ноември 29, 2009, 19:09:20 pm »
Няма праведна религия. Тя е измислена за да се измъкват по лесно парите на хората. Заради религията хората са разделени и научени да мразят неверниците, а породената омраза води до унищожение. 
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #249 -: Ноември 29, 2009, 22:15:20 pm »
      Има  такава  религия!  Има  Бог,  но  не  този  окарикатурен  образ  в  библията  и  корана,  онзи  Бог  на  който  можеш  да  разчиташ  в  трудни  моменти!!  Цитирам  по  памет:  " Не  ти  който  си  в  небесата,
                                  а  в  мене  в  мен  сърцето  и душата!"
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #250 -: Ноември 29, 2009, 22:33:06 pm »
      Има  такава  религия!  Има  Бог,  но  не  този  окарикатурен  образ  в  библията  и  корана,  онзи  Бог  на  който  можеш  да  разчиташ  в  трудни  моменти!!  Цитирам  по  памет:  " Не  ти  който  си  в  небесата,
                                  а  в  мене  в  мен  сърцето  и душата!"


Това е Ботев -"..о мой боже, правий боже, но не ти....."
Да, но не всеки има мисленето на Ботев".А и в това стихотворение той иска да каже, че ако българите сами не си помогнат за освобождението, и бог не може да им помогне.Този бог за който говори са вътрешното убеждение и стремежът за свобода на всеки истински българин.
А Бог от религията е нещо универсално, за всички. :)

Неактивен Stalin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #251 -: Ноември 29, 2009, 22:49:10 pm »
Праведната значи истинска. Единствен Той е казал: Аз съм истината -Исус Христос син Божий.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #252 -: Ноември 29, 2009, 23:49:03 pm »
Това е Ботев -"..о мой боже, правий боже, но не ти....."
Да, но не всеки има мисленето на Ботев".А и в това стихотворение той иска да каже, че ако българите сами не си помогнат за освобождението, и бог не може да им помогне.Този бог за който говори са вътрешното убеждение и стремежът за свобода на всеки истински българин.
А Бог от религията е нещо универсално, за всички. :)
   
      Ще попитам в името на кой Бог са се избивали, избиват се и ще се избиват християни и мюсюлмани??? Прочети Библията бавно и внимателно и ми обясни на мен задръстения защо е това кървопролитие!  Няма по-кръвави книги от корана и библията! И пак ще попитам: Кой баща ще допусне децата му да се избиват в негово име - НИКОЙ! Затова ти казвам: Не вярвам в бога на църквата и джамията!!! АЗ НЕ ВЯРВАМ В БОГА!!! АЗ ЗНАМ, ЧЕ ИМА БОГ и това което знам от емпиричното си докосване до божественото, е, че няма нищо общо с страшното същество наречено от джамията и църквата бог!!
      Какво знам: Между Бога и личноста не бива да има посредник!! Когато се докосна до божественото винаги ме обзема спокойствие сигурност и еуфория! Божественото го виждам като светлина - нежна като майчина ласка! И никакъв страх, макар, че имам в живота си доста неща от които се срамувам.
      И да уточня - не отричам мъдроста на Христос, (той ми отвори вратата), отричам и не приемам изопачаването на учението му!! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #253 -: Ноември 30, 2009, 00:05:49 am »
Виж сега Митак, не си задръстен, а в случая мислиш малко еднопосочно.А и бог не може да се занимава с всички човешки дела.Помогни си сам, за да ти помогне и господ-поговорка.
1)Не са кървави Библията и корана а хората, които ги тълкуват по начин, който настройва народи и племена да воюват и се избиват. 2)Такива хора използват религиите за лични, църковни или групови интереси, за власт и влияния, даже и за увеличаване на територии.3)Такива подходи са се използва.r в често в миналото, а сега, в изостанали икономически, социално и културно държави, като се използват хора-ниско интелигентни, с фанатични религиозни убеждения, които лесно се манипулират. С по-умни и безпринципни пък го правят с много пари.
« Последна редакция: Ноември 30, 2009, 02:07:06 am от marhs »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #254 -: Ноември 30, 2009, 01:15:28 am »
     Съгласен  съм  напълно!  Колкото  за  контакта  ще  ти  кажа,  че  не  може  човек  да  контактува  директно  с  Бога!  Контактува  с  божественото  посредством  своите  духовни  учители  (атгели хранители) Знам  от  личен  опит!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27