Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 211072 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #195 -: Септември 26, 2009, 15:05:21 pm »
Тука има много изказвания от сорта на "бог казва" ?! На кого е говорил пък БОГ ? Че и религии давал да стигнем до него... От целият безкрай и безброй многото живи същества, БОГ, слязъл да отдели време на Пешо от Дружба (приликите с реални лица са случайност :)), айде моля ви се, който с кого и да е говорил, пък да не говорим да е вземал "заповеди" от него, силно се съмнявам, че е говорил с БОГ !

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #196 -: Септември 26, 2009, 19:00:23 pm »
     P.E.A.C.E., Послушай съвета на Спорта в темата медитацея и ще разбереш коя е твоята религия.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #197 -: Септември 26, 2009, 19:33:44 pm »
    Здравеите,
    Mарш, да вървиш сам по своя еволюционен път на развитие не е снобизъм. Просто няма кой да го извърви вместо тебе, твое задължение е. Когато се изправиш там горе оправдания от сорта - той ме подведе; така правеха другите така правех и аз, просто не връвят.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #198 -: Септември 26, 2009, 21:18:59 pm »
   Здравеите,
    Mарш, да вървиш сам по своя еволюционен път на развитие не е снобизъм. Просто няма кой да го извърви вместо тебе, твое задължение е. Когато се изправиш там горе оправдания от сорта - той ме подведе; така правеха другите така правех и аз, просто не връвят.

Привет mitko. Първо marhs, не съм го мислил като "марш" а като марх.с, но това е дребна работа.
Не съм против еволюционния път на никого,  :flag_of_truce: :flag_of_truce:, а просто отбелязах, че новата религия ню-ейдж, която Спорта хвали, не е толкова прекрасна, според мен.Но нямам нищо против нея.Просто ми се вижда прекалено егоистична. А нали трабва да има духовни промени уж.Духовното някак не стои добре до егоизма е снобизма.Зависи пък и ти какво разбираш под духовно де.
Но, второ не съм сигурен дали разбирате за какво иде реч. Някой от пишештите ми дали е чел в нета по-подробно за ню-ейдж религията.Има я в Уикипедия.Мисля си, че не си го прочел задълбочено.Така казано си е бла, бла.  :)
Мисля, че в училище се учи, как да се отговаря адекватно и точно по темата на някой въпрос, а не встрани и както на всеки му е изгодно. :)-Просто съвет.Иначе диалогът се получава трудно, а понякога и не става. ;D
« Последна редакция: Септември 26, 2009, 21:23:45 pm от marhs »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #199 -: Септември 28, 2009, 00:48:01 am »
    Здравеите,
    Mарш, да вървиш сам по своя еволюционен път на развитие не е снобизъм. Просто няма кой да го извърви вместо тебе, твое задължение е. Когато се изправиш там горе оправдания от сорта - той ме подведе; така правеха другите така правех и аз, просто не връвят.
   
    Здравей Marhs
    Твърдо стоя зад думите си! Но не си ме разбрал правилно.

  Не съм против еволюционния път на никого,  :flag_of_truce: :flag_of_truce:, а просто отбелязах, че новата религия ню-ейдж, която Спорта хвали, не е толкова прекрасна, според мен.Но нямам нищо против нея.Просто ми се вижда прекалено егоистична. А нали трабва да има духовни промени уж.Духовното някак не стои добре до егоизма е снобизма.Зависи пък и ти какво разбираш под духовно де.

   Моята религия се нарича индивидуална МЕДИТАЦИЯ, тя ми е позволила да се докосна директно до божественото. Всяко унифициране е противопоказно на природата ми! Смисълът на живота ми е да живея за другите. Тук виждаш ли някъде егоизъм.
     "Човек се ражда в светлина, за да твори за да създава.
      красотата на своите мигове на други да раздава."
   Познавам новата религия НЮ-ЕЙДЖ, не толкова колкото Спорта, но достатъчно за да я смятам за вредна, защото според нея аз съм ИЛИК - "Ако някой с пот но челото изкарва хляба си (прехраната си), то той е от най-жалките творения на Демиурга (Яхве) - боклука на земята и са илици до един" Ако не съм те убедил ще цитира още: " Земята е затвор. Следователно няма от какво да се страхуваш, ти си в ада."

Но, второ не съм сигурен дали разбирате за какво иде реч. Някой от пишештите ми дали е чел в нета по-подробно за ню-ейдж религията.Има я в Уикипедия.Мисля си, че не си го прочел задълбочено.Така казано си е бла, бла.  :)

    Истината винаги трябва да се казва с думи прости и кратки за да я разбират и "илиците". Една истина нуждае ли се от тълкуване никога не е цялостна, следователно не е истина!
Мисля, че в училище се учи, как да се отговаря адекватно и точно по темата на някой въпрос, а не встрани и както на всеки му е изгодно. :)-Просто съвет.Иначе диалогът се получава трудно, а понякога и не става. ;D
   Предполагам, знаеш, чи казаното от един може да събуди съвсем други асоциации в друг. Колко повече се познават спорещите толкоз са по-адекватни, а ние .....
    Надявам се, че си разбрал - за мен е обидно да ме свързват с НЮ-ЕЙДЖ!! Или да намекват, че имам в себе си нещо рептилско.
  С уважение
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #200 -: Септември 28, 2009, 12:55:42 pm »

    Надявам се, че си разбрал - за мен е обидно да ме свързват с НЮ-ЕЙДЖ!! Или да намекват, че имам в себе си нещо рептилско.
  С уважение


Абе Митак  :) къде в поста си съм те свързал с ню-ейджа.?- никъде.Само давам мои мнения за нея.Не ме разбирай погрешно.Нито пък съм правил връзка с рептилиите.
Спорът беше, че някои харесват ню-ейджа, но тя не е толкова духовна.Е за някои хора е добра, но за сметка на други.А това не е много духовно.Не можеш да мамиш и вземаш от други (на говоря за някого, а по принцип) и да казваш, че живееш в един прекрасен свят.Прекрасен за някого, а за другите?????  :) Нооооо пък всеки може да си харесва каквато религия иска.
Забележка казаното дотук не се отнася за никой от пишештите по тази тема или някоя друга  :hi:

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #201 -: Септември 28, 2009, 16:48:21 pm »
Mitko
Цитат
Или да намекват, че имам в себе си нещо рептилско
Според някои хора те са ни дали част от тяхната генетика :) разрови се ,във форума имаше инфо също.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #202 -: Септември 28, 2009, 22:08:18 pm »
      Привет,
      Съзнанието не се обуславя от генетиката, то се изгражда и това е важното.
      Ако въпросните рептилии са ни присадили генетичен материал значи са били на по високо технологично ниво. Питам защо ние сега сьщо присаждаме генетичен материал? Отговора е защото можем и не срещаме съпротива в това си варварство. Тук възниква парадокса - високо технологично ниво и насреща примитивно ниво на съзнанието, следователно да оставим генетиката и да се средоточим върху съзнанието. В съзнанието е разковничето на проблемите - материални и духовни.
     И оттук коя религия е най-праведна?  Моята религия е най-праведна и се състои от няколко постулата:
     1- Аз не съм бог, а съм Боже творение и то несъвършенно!
     2- Индивидуалната медитация е моят път към съвършенството (към божественото) и по моят път не се допускат посредници!   
     3- Не признавам никакви догми и нищо натрапено отвън водещо до унифициране!
     4- Авторитет е онзи по-знаещ и по-можещ който не ме принуждава да бъда последовател!
     5- Истинското знание е онова което което може да се провери в практиката и помага на хората да живеят по-добре!
     6- "Не прави това което не искаш да ти се случва"
     7-  Себеотрицанието - Да живееш за другите е смисъла на живота ми!
     8- Истински е средният път! Другите са залитане в краиности, водещи към фанатизъм.
     9- Съвестта и отговорността при вземането на решения са двете патерици които ме държат изправен!
     10- Няма незаменими хора, но има незабравими!
     11-Живота не е моя собственост, че да се гавря с него!
     Ако всеки напише какви са жалоните по пътя му, ще се разбере кой - кой е и какъв е!     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #203 -: Септември 29, 2009, 22:20:04 pm »
      Привет,
      Съзнанието не се обуславя от генетиката, то се изгражда и това е важното. 
     И оттук коя религия е най-праведна?  Моята религия е най-праведна и се състои от няколко постулата:
     1- Аз не съм бог, а съм Боже творение и то несъвършенно!
     2- Индивидуалната медитация е моят път към съвършенството (към божественото) и по моят път не се допускат посредници!   
     3- Не признавам никакви догми и нищо натрапено отвън водещо до унифициране!
     4- Авторитет е онзи по-знаещ и по-можещ който не ме принуждава да бъда последовател!
     

Признавам-хубави постулати.Ако човек се стреми да ги спазва, е ок.
Но още в първия има една вратичка (и то несъвършенно), както в българските закони ;D ;) Дано се ползва по-рядко. ;)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #204 -: Септември 29, 2009, 23:48:57 pm »
    Спазвам ги и още как!! Просто съм се докоснал реално до божественото и знам за последствията в следващото си прераждане.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #205 -: Септември 30, 2009, 03:51:56 am »
Течението "Нова епоха" е уродливото дете на Теософията и докато заслугите на Теософията са, че стана екзорсист на тайните учения, то целта на Ню ейджа е да профанизира до неузнаваемост всяко сакрално знание.

Сега виждам, че вече му е окачено и определението "религия". Напълно подходящо.
Сред крясъците на стотици автори, желаещи да бъдат новите духовни водачи е трудно да отсеем тези, който наистина искат да ни кажат нещо.
Така се получава едно ново, дълбоко заравяне на истината.

Резултата?...
можеш да опишеш себе си с няколко мисли (повечето от тях клишета), да ги рамкираш, за да не излизат извън начина ти на живот  и да им поставиш ореол (за автентичност и респект).

С най -добри чувства  ;)

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #206 -: Септември 30, 2009, 09:15:01 am »
Под общия знаменател „Ню Ейдж“ започнаха да се включват много и твърде различни, дори несъвместими неща. Терминът се използва от доста автори като маска, средство за бързо трупане на аудитория, демонстрация на духовност и опит да се приравнят с други вече доказали се автори. В крайна сметка в историята ще останат една малка част от всички автори свързвани с Ню Ейдж и точно те ще са стойностните, но за това трябва да мине един по-дълъг период от няколко десетилетия.

     ...
      И оттук коя религия е най-праведна?  Моята религия е най-праведна и се състои от няколко постулата:
     1- Аз не съм бог, а съм Боже творение и то несъвършенно!
     2- Индивидуалната медитация е моят път към съвършенството (към божественото) и по моят път не се допускат посредници!   
     3- Не признавам никакви догми и нищо натрапено отвън водещо до унифициране!
     4- Авторитет е онзи по-знаещ и по-можещ който не ме принуждава да бъда последовател!
     5- Истинското знание е онова което което може да се провери в практиката и помага на хората да живеят по-добре!
     6- "Не прави това което не искаш да ти се случва"
     7-  Себеотрицанието - Да живееш за другите е смисъла на живота ми!
     8- Истински е средният път! Другите са залитане в краиности, водещи към фанатизъм.
     9- Съвестта и отговорността при вземането на решения са двете патерици които ме държат изправен!
     10- Няма незаменими хора, но има незабравими!
     11-Живота не е моя собственост, че да се гавря с него!
     Ако всеки напише какви са жалоните по пътя му, ще се разбере кой - кой е и какъв е!     
Като изключим първия постулат, с другите съм съгласен. Моето виждане, което не се опитвам да налагам е следното: Що се отнася до истинското ми аз, не съм ничие творение, т.е. въобще не съм сътваряван. Що се отнася до съзнанието ми, творение съм на самия себе си. В библията и на други места се говори за сътворяването на формите на човека.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #207 -: Септември 30, 2009, 10:51:12 am »
   Отговор на Ирис и ThreeFaces

   Моята религия се нарича индивидуална МЕДИТАЦИЯ, тя ми е позволила да се докосна директно до божественото. Всяко унифициране е противопоказно на природата ми! Смисълът на живота ми е да живея за другите. 
     "Човек се ражда в светлина, за да твори за да създава.
      красотата на своите мигове на други да раздава."
   Познавам новата религия НЮ-ЕЙДЖ, не толкова колкото Спорта, но достатъчно за да я смятам за вредна, защото според нея аз съм ИЛИК - "Ако някой с пот но челото изкарва хляба си (прехраната си), то той е от най-жалките творения на Демиурга (Яхве) - боклука на земята и са илици до един" Ако не съм те убедил ще цитира още: " Земята е затвор. Следователно няма от какво да се страхуваш, ти си в ада"

    Истината винаги трябва да се казва с думи прости и кратки за да я разбират и "илиците". Една истина нуждае ли се от тълкуване никога не е цялостна, следователно не е истина! Колкото повече тълкуване толко по малко истина се съдържа в обекта на тълкуване!

   Предполагам, знаете, чи казаното от един може да събуди съвсем други асоциации в друг. Колко повече се познават спорещите толкоз са по-адекватни, а ние сме различни и то .....
    Надявам се, че сте разбрали - за мен е обидно да ме свързват с НЮ-ЕЙДЖ!! Или да намекват, тоест, че имам в себе си нещо рептилско.
  
    Ирис, ти си умен мъж и знаеш, че трябва да се запознаеш с човека отсреща за да спориш с него. Един цитат винаги е нещо извън контекста на цялото. Аз изчитам отговорите на даден човек по дадена тема и тогава класифицирам кой къде е спрямо мен!
  Three, съмнявам се, че можеш да изпитваш добри чуства! Много си приличате със Сторта, а него съм го кръстил Заядливкото. Много искам да разбера какви са твоите жалони в живота, дано не са клишета като моите. С уважение и към инако-мислещите!

 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #208 -: Септември 30, 2009, 22:53:26 pm »
Така и така стана въпрос за Ню-ейдж за което могат да се отворят няколко теми ,че и повече. Но това ще прецените вие  аз лично ще се радвам всички да са наясно както и аз.Защото тя то или те както искате го наречете отдавна е тук и едва ли ще ни посочи коя религия е най праведна.
Та много накратко много опасно "чудовище"е Ню ейдж. то е и последното такова. В неговия търбух е всичко. Ню-ейдж движението... по-опасно е от най-коварната секта понеже в него се вливат и размиват всички такива. То(те) е навсякъде в политиката,образованието,науките и къде ли още не.И съм убеден за себе си че всеки тук малко или много е засегнат или все още оплетен от изкусните му мрежи сладките му предизвикателства и убеждения.
Всички сме деца на Ню ейдж в което не виждам нищо обидно. :hi:

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #209 -: Септември 30, 2009, 23:11:59 pm »
 :hi: Съгласен съм изцяло с казаното от  mitko, Ирис, ThreeFaces и fishbone за същността на Ню ейджа.
И се надявам, дано по-малко от управляващите ни го изповядват, иначе тежко ни.
Мисля си, че Ню ейджа е рожба на Илюминати.Те имат сметка да създадат такава каста, или класа, която да застане между тях и хората, и всъщност те  (Илюминати) да са в сянка. ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27