Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 211164 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #180 -: Септември 05, 2009, 11:15:58 am »
:)Християнската духовна епоха свършва,но познай коя е следващата?Коя? :)

Е туй пък от де го чу? :)Фраза, прочетена някъде?По какво съдиш-дай неккъв аргумент, факт/и ;D.
Аз смятам, че християнството е една от религиите, които се развиват и "модернизират" в добрия смисъл.Ай да не кажем 100 % но 95 и повече % от техническия прогрес и новите технологии са принос на християнските държави. Християнската църква допуска развитие, образование,овладяване на космоса, равенство между хора и полове, религии, етноси, развитието на модата в облеклото и т.н.
Тъй че моят отговор на въпроса ти е ясен.

А ти cbncbd за коя религия говориш ? ; :)

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #181 -: Септември 05, 2009, 16:17:02 pm »
Първо бих казал "Глупости!", относно тези "свойства" на религията.Всъщност хриситянската религия е достатъчно слаба, за да не може да ги предотврати.

Второ бих казал "Глупости!", относно схващането, че само християнските държави напредват и имат заслуги.Всъщност те просто са достатъчно наивни да оповестяват на света откриитята си...Също и поради слабостта на религията да ги запази в тайна.

В момента новата зрееща религия е ню-ейджа, и не зная колко от вас си дават сметка, че от сега, без да знаят нищо за нея, са доста фанатични нейни поклонници :)
« Последна редакция: Септември 05, 2009, 16:18:58 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #182 -: Септември 05, 2009, 16:18:42 pm »
Къде е Истината? Кой е истинският път? Кой е истинският бог? Не е ли този, в когото вярваш? Истината не е ли това, в което вярваш? За да отговорим на тези въпроси, може би трябва да разгледаме религията през призмата на егрегора. Какво представлява егрегорът на религията? - Мислите, желанията, представите, вярванията на последователите, поклонниците, учениците на един религиозен водач - Буда, Кришна, Мойсей, Мохамед, Христос и т.н. - свързани с него, образуват колективна (групова) енергия или мисъл - форма, която заражда „егрегора на религията". Но тази мисьл-форма не е нещо отвлечено, не е някаква измислица, която няма нищо общо с Реалността, а напротив - колкото повече хора я създават, вярват в нея и й се уповават, колкото повече хора интензивно мислят за нея, толкова повече тя придобива плътност и жизнена сила, толкова повече се превръща в реален фактор, който взема дейно, активно участие в живота на вярващите и създаващите я и им влияе. Така че егрегорът е един много сложен феномен - от една страна възниква на базата на реален обект - лице (Буда, Кришна, Христос и т.н.), в същото време е сбор от субективни представи, но тази колективна субективна представа наречена „егрегор" е обективно или реално-действаща сила в живота на тези, които я създават чрез силата на мисълта, волята, желанията, мечтите, представите и вярванията си.

Егрегорът се превръща в сила - закрилник, покровител, с която може да се взаимодейства, с която може да се общува. Ти можеш да задаваш въпроси, адресирани до тази колективна енергия, до егрегора и да получаваш отговори на сън или наяве. Много често егрегорите на религията са във враждебни отношения помежду си - примерно мюсюлманският егрегор по отношение на християнския, както и обратно. Разбира се, отделните егрегори от своя страна може да са съставени от отделни по-малки егрегори, които дори в рамките на цялото също могат да воюват помежду си. Да речем - християнският егрегор си има подразделения - православен, католически, протестантски, който пък от своя страна си има свои подразделения, но по принцип това са различни аспекти на един и същ егрегор - този на Христос, създаден от различните представи и вярвания на хората за него през различните времена и епохи. Така че егрегорът не е константа - нещо постоянно и веднъж завинаги дадено, а той постоянно търпи промени и развитие и представлява една жива същност, на която дават душа тези, които я създават и пресъздават във всеки един миг. И тя съществува дотогава, докато има хора, които я поддържат с мисълта си. Тук ще отворя една скоба. Представяйки Христос винаги разпънат на кръст, ние се зъздаваме мисловна програма. Така той никога няма да се освободи от разпятието.


Един подобен поглед върху нещата изяснява защо всички са прави и са прави действително в рамките на своята обусловеност, на своя егрегор, от който получават отговори на зададените въпроси. Да речем, ако ти принадлежиш и си във връзка с християнския егрегор и попиташ за съдбата на някой отстъпник от християнската вяра, която ти изповядваш, или за съдбата на Мохамед, съвсем в реда на нещата ще бъде да видиш на сън или в будно състояние Мохамед или отстъпника (противоречащия на правата вяра) в ада, предаден на вечни мъки, докато неговите последователи ще го видят на всяка цена в рая, в небесна слава, сред ангели, с ореол и т.н., което ни навежда на мисълта, че всички тези отговори са обусловени от нашите предварителни очаквания, от егрегора, в чието поле на влияние сме попаднали. Ако зададеш въпроса - кой е истинският бог? - ще получиш очаквания отговор - ако си хри стиянин - това ще бъде Христос, ако си кришнар - това ще бъде Кришна и т.н. Ако зададеш въпроса - има ли прераждане или не? - ако си ортодоксален християнин ще получиш отрицателен отговор, а ако си индуист - положителен.

Но всичките тези отговори, колкото и удовлетворяващи, успокояващи или вдъхновяващи да са, няма да дойдат от Висшата Реалност, а ще са плод на твоята обусловеност в рамките на егрегора, който си си избрал и към който принадлежиш. Дори, ако си прекомерно отдаден на този езрегор, с негова помощ, благодарение на твоята вяра и отдаденост, ще можеш да вършиш чудеса, но все таки Истината ще ти убягва, колкото и красива да ти изглежда истината, която ще ти се разкрива. За да се докоснеш до Върховното, до Реалността такава, каквато е, трябва да се освободиш от всички егрегори, от всякакви влияния, да минеш отвъд тях и тогава... може би... Разбира се, че това не е лесно. Човек толкова е свикнал да търси закрила, покровителство, сигурност, да се уповава на нещо, че един подобен подход изглежда страшен, дори безумен. Но ако човек е достатъчно проницателен и може да види фалша на всичко това - на упованието, на сигурността - тогава заедно с виждането ще дойде и отхвърлянето, и освобождението от товара на егрегорния авторитет, на който си бил подвластен и който си създавал с мислите си. Само когато човек е свободен от представи за нещата (даже и за себе си), от вярвания, идеологии, предпоставени тези, очаквания, надежди, страхове, от цялата тази създадена и затова фалшива структура на „аза", само тогава може да се докосне до Реалността!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #183 -: Септември 05, 2009, 22:48:37 pm »
      Здравейте,
Къде е истината? - Истината е в нас самите. Това, че я търсим винаги някъде навън ни обрича на лутане и търсене защото около нас са чуждите истини. Липсата на вглъбеност ни прави цитатници и последователи. Ако следваш Буда ще си будист, но никога няма да бъдеш Буда. Ако следваш Христос, ще си християнин, но никога няма да стигнеш нивото му! Ако искаш да намериш истината си не бъди никога последовател.
      Кой е истинският път? - Буда казва: "Истински е средния път" Другото е ненужно залитане в крайности. Истинският път е - Вярата, че можеш да премине в знание, а то от своя страна да стане опит, опитът - вяра от следващ по-висок порядък. Да вярваш в Боженственото не е достатъчно, трябва да знаеш, че божественото е винаги до тебе, а опита е да можеш винаги когато ти е нужно да потърсиш съвет.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен cbncbd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 76
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #184 -: Септември 06, 2009, 18:52:46 pm »
Аз, мarhs, не говоря за определена религия.Християнската си е в сила.Духовната епоха на християните е под знака на рибата.Вече ,нали ще е водолей и епохата се води друга.И духовната.
холо-хетеро-сапиенс

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #185 -: Септември 06, 2009, 19:48:47 pm »
Духовната епоха на християните е под знака на рибата.Вече ,нали ще е водолей и епохата се води друга.И духовната.

Да cbncbd, че трябва да преминаваме към епохата на духа, трябва.
Само че като гледам в момента в какъв материалистичен стадий сме, зависимостта на 98% от хората към банките и т.н. задачата става още по-трудна.
Дано в борбата ни за физическо оцеляване-което е живата реалност имаме повече време за духовното си развитие.Защото много от днешните ни възгледи, по много въпроси, ще трябва да се променят. Процесът ще е съизмерим сигурно с навлизането на християнското мислене, в езическия свят или някакъв вид революция.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #186 -: Септември 07, 2009, 22:21:32 pm »
Космическото зло е унищожено.Отрицателната енергия малко по малко ще свърши.Нефта трябва да свърши първо.Да изчистим химията от Земята.Тогава човек ще се промени.И то предстои.Голям бум на технологии и открития.Все пак предстоят супер нови технологии и науки като протониката и неутрониката Интересно е,но е трудно ,така е приятелю  :)

Позитивно го казваш-дано е така.Голяма духовност ще е нужна за овладяването на космоса, защото голяма част от новите супертехнологии, за които говориш ще са насочени за това.  :yes: :) Абе трудно е, но ако е духовно ще е по-лесно ;)
Тряя да изчезне днешния материален алчно-егоизъм, за да има духовно развитие. ;D ;)

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #187 -: Септември 09, 2009, 00:27:45 am »
Духовно развитие има и днес. Който иска се развива.
Този свят който го познаваме днес ще съществува още няколко десетки милярди години.
С религия или без, единственият начин да се отървем от фермата е духовната практика. Никакви технолигии, планети, добронамерени извънземни и тн. няма да го направят вместо нас. Трябва да се вложат усилия, тук и сега.
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен cbncbd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 76
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #188 -: Септември 09, 2009, 00:53:03 am »
От нас.Точно.
холо-хетеро-сапиенс

Неактивен cbncbd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 76
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #189 -: Септември 12, 2009, 18:40:38 pm »
Аз даже не съм я чел тази библия още  :)Заклевам се.Просто не е дошло времето да я чета.Ако я бях чел пък преди сигурно и аз нищо нямаше да разбера.Тя не е всички томове за мен . :)
холо-хетеро-сапиенс

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #190 -: Септември 12, 2009, 19:16:13 pm »
Духовно развитие има и днес. Който иска се развива.
Този свят който го познаваме днес ще съществува още няколко десетки милярди години.
С религия или без, единственият начин да се отървем от фермата е духовната практика. Никакви технолигии, планети, добронамерени извънземни и тн. няма да го направят вместо нас. Трябва да се вложат усилия, тук и сега.

Извинявай, но много програмно ми звучи. Остава само да го сложим на някакъв плакат и да скандираме.
Нещата изглеждат, но не са толкова прости. За да се "влагат усилия", извършват промени, "тук и сега" от "нас", не става нито от днес за утре, нито само със запретване на ръкави. Нужни са обективи, които да се следват, единомислие за тях и план, как това да стане, но за всичко това най-вече е нужен и "бекграунд" у този, който го извършва, т.е. не можеш да хванеш който и да било, най-малкото, защото има риск, какъв е човека, какви са идеите му и как, и какво смята да постига... Изобщо, може и добре да звучат думите ти, но реално нищо не казват.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #191 -: Септември 12, 2009, 23:41:35 pm »
 :) Думата религия не може да обясни връзката между Бог и човек!
Виждал съм абсолютни атеисти когато са в бурното разпенено море да стават по вярващи и от попа в църквата. :flag_of_truce:
Бог е дал свободна воля на човека но не му е дал 10 различни религии които всички да водят към Него. ;)
Бог казва който живее без закон ще бъде съден според Съвестта и делата си.
Но всички ние познаваме закона и не спадаме в тази категория. :hi:
Моето скромно мнение е, че човек ако пожелае да открие истинската религия ще я открие същия месец в който е пожелал това искрено и с цялото си сърце. Но да го направи без съмнения, дали Бог съществува или дали го обича  Небесния Баща.
Когато аз след като се попарех с някои религии ???  стигнах до решението, че Бог желае повече от мен да открия истината и е готов да ми я открие когато съм готов.
Започнах да се моля така  :) „ Боже Ти който си сътворил човека който и да Си, открий ми истината и ми покажи истинската религия! Не те познавам Кой Си но която и религия да ми предложиш ще я приема, независимо дали е китайска, арабска, индийска, еврейска или индианска религия! Моля Те помогни ми и ме запази от лъжа!” :good:
Така се молих една седмица с жена ми заедно паднали на колене, смирени и готови да приемем Неговия отговор независимо от нашите собствени разбирания и предпочитания. На втората седмица получихме отговора в сън.
От 17 години сме в тази  църква цялото семейство и не съжалявам дори и за миг че положих съдбата си в нозете на Твореца с доверие и смиреност.  :)
Той е казал „ Който потърси мъдрост ще я намери до прага на вратата си”
Няма да спомена в форума религията за която говоря, но ако някой желае може да ми пише на лични  ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #192 -: Септември 23, 2009, 10:32:31 am »
     Здравейте,
Къде е истината? - Истината е в нас самите. Това, че я търсим винаги някъде навън ни обрича на лутане и търсене защото около нас са чуждите истини. Липсата на вглъбеност ни прави цитатници и последователи. Ако следваш Буда ще си будист, но никога няма да бъдеш Буда. Ако следваш Христос, ще си християнин, но никога няма да стигнеш нивото му! Ако искаш да намериш истината си не бъди никога последовател.
      Кой е истинският път? - Буда казва: "Истински е средния път" Другото е ненужно залитане в крайности. Истинският път е - Вярата, че можеш да премине в знание, а то от своя страна да стане опит, опитът - вяра от следващ по-висок порядък. Да вярваш в Боженственото не е достатъчно, трябва да знаеш, че божественото е винаги до тебе, а опита е да можеш винаги когато ти е нужно да потърсиш съвет.

  :) Да в твоят ред на мисли ще допълня, че децата на слънцето (сенките) не са слънца! Всеки самостойно трябва да открие себе си и дали посредством накоя религия или атеизъм да се изкачва по стълбицата на познанието. Опита на другите ще ни е само от полза. :hi:
« Последна редакция: Септември 23, 2009, 10:33:30 am от aldonea »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #193 -: Септември 26, 2009, 02:12:46 am »

В момента новата зрееща религия е ню-ейджа, и не зная колко от вас си дават сметка, че от сега, без да знаят нищо за нея, са доста фанатични нейни поклонници :)

Тази нова ню-ейдж религия, нещо не се вписва в смисъла на духовните промени, които трябва да настъпят, за да стане света по-добър.Четох я в Уикипедията.
И аз бих употребил думата глупости, по този въпрос.Безчувствеността и липсата на поглед към проблемите на другите си е чисто рептилска черта."Аз да съм добре, па другите .....", или "След мен и потоп.."
Ню-ейдж=сноб. ;D Е има си поклонници-хайлайфа и слугите му.
« Последна редакция: Септември 26, 2009, 02:16:19 am от marhs »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #194 -: Септември 26, 2009, 09:15:38 am »

В момента новата зрееща религия е ню-ейджа, и не зная колко от вас си дават сметка, че от сега, без да знаят нищо за нея, са доста фанатични нейни поклонници :)

Тази нова ню-ейдж религия, нещо не се вписва в смисъла на духовните промени, които трябва да настъпят, за да стане света по-добър.
Вписва се и то прекрасно. Но сама по себе си нито една религия на може да осъществи въпросните промени, а самия човек (хора). Освен това при по-голямата част от религиите, догмите са се появили значително след създаването им. Истината е че самите хора се ограничават в тълкуването и прилагането на това, което им се дава.

Безчувствеността и липсата на поглед към проблемите на другите си е чисто рептилска черта.
Какво общо има Ню Ейдж? Аз всъщност съм виждал безчувственост при хора, но никога при рептилии (не че съм виждал рептилии). Щом е казано, че е рептилска черта, кой съм аз, че да оспорвам това и да не вярвам в истиността му. Ако трябва да оправдаваме човешката безчувственост и глупост с нещо наложено ни отвън, така да бъде. Това сигурно се нарича духовност.
То тези теории за рептилиите са си истинска религия де. Само дето се обръща повече внимание на лошите (дявола от християнството), а хората се поставят в позицията на обречени. Е остава само да чакаме Моисей (2012 г.) да ни избави от египетския плен и да ни заведе в обетованата земя.

"Аз да съм добре, па другите .....", или "След мен и потоп.."
Ню-ейдж=сноб. ;D Е има си поклонници-хайлайфа и слугите му.
Все едно чета писанията на някой християнски отец за другите вероизповедания.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27