Автор Тема: Коя религия е най-праведна?  (Прочетена 209670 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #165 -: Август 24, 2009, 14:32:13 pm »
OK, Спорте не взимай всичко така навътре  :)
Имаш голям потенциал, знания и преживявания, с които можеш в действителност да евоюлираш извън рамките на човечеството, но не и извън божественният план и разум, включващ както теб и мен , така и цялото човечество ,както и всичко останало  :). Повярвай ми ! Минах през този път и го разбрах  :)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #166 -: Август 30, 2009, 18:18:36 pm »
    Защо не включим и религията "мъни-мъни" с бог Долар в обсъжданията. Още повече, това е най-разпространената религия в света. Може ли някой да ми докаже с лявото си полукълбо, че не е така?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #167 -: Август 30, 2009, 23:13:16 pm »
 ;)Хм, абе уж неинтересна, изчернапа и т.н. тази тема набра вече 12 листа (или стр. нямо значение). Аз мисля, че е интересна и актуална, защото религиите са от хиляди години, народи и нации са се ръководили от тях и много придължават да се ръководят и сега.
Аз разбрах посланието и смисъла на тази тема така : коя религия е най-добра, най-хуманна за даден етнос или регион, без да влиза в  конфликт и/или да е враждебна с други религии. И още, как да се развиват религиите във времето, като не остават консервативни, а отворени за промените в живота и развитието на света и битието.
В тези смисли мисля, че има много какво да се говори. :)
« Последна редакция: Август 30, 2009, 23:14:26 pm от marhs »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #168 -: Август 30, 2009, 23:31:58 pm »

Е това ти предложение Marhs  ;), мисля, че е най- разумно за близките 200 години  :)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #169 -: Август 30, 2009, 23:51:58 pm »

Е това ти предложение Marhs  ;), мисля, че е най- разумно за близките 200 години  :)


Е  ;)чак пък толкова. :hi:И 24 часа стигат.Може някой да ме обори. ;D
Не сме съвършени.Само се стремим. ;)
« Последна редакция: Август 31, 2009, 00:08:23 am от marhs »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #170 -: Август 30, 2009, 23:59:34 pm »
Спорт-здреве ІV има право донякъде за тезата, за бог, и за религиозните манипулации.Той и Марк Порций Катон Старши е повтарял ежедневно в римския сенат прозрението си "Картаген трябва да бъде разрушен, като заплаха за Рим", но никой не му е обърнал внимание. И не след дълго Анибал през Испания превзема Рим. ;) ;D

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #171 -: Август 31, 2009, 18:58:01 pm »

Спорт-здреве ІV има право донякъде за тезата, за бог, и за религиозните манипулации.Той и Марк Порций Катон Старши е повтарял ежедневно в римския сенат прозрението си "Картаген трябва да бъде разрушен, като заплаха за Рим", но никой не му е обърнал внимание. И не след дълго Анибал през Испания превзема Рим. ;) ;D

Е ми той Рим  :) винаги си е бил привлекателен за тези, които знаят какво търсят.
Нещата не са се променили , само където са сменили пълководците си, внушавайки им ,че са инкарнилари се души или превъплащения на Марк Антоний, Цезар,....Анибал.....Клеопатра.... ;) или, който и да било от тях...... :)

Всичко е въпрос на време  :)......Някой ден ще разберем дали са казвали истината или са ни използвали, като трамплин за постигане на целите си...

..Или...просто са били нашето истинско прозрение към света  :)...нашите истински учители и пълководци , водещи ни към нашето минало, настояще и бъдеще...и най-вече към истинската ни същност  :)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #172 -: Септември 01, 2009, 00:21:04 am »
За мен най-праведната религия е будизмът, особено в първоначалният му вид, когато е създаден от умни и духовни хора.И сега е добър, но малко изостава от промените и динамиката на времето.Много хора вече нямат време за истинско съзецание, медитации, усамотяване сред природата и т.н. :hi:
След него е християнството.

Всичко е въпрос на време  :)......Някой ден ще разберем дали са казвали истината или са ни използвали, като трамплин за постигане на целите си...
..Или...просто са били нашето истинско прозрение към света  :)...нашите истински учители и пълководци , водещи ни към нашето минало, настояще и бъдеще...и най-вече към истинската ни същност  :)

Много точни думи Z-931. Мисля, че истината е съчетание от тези двете мисли в една цяла. ;)
« Последна редакция: Септември 01, 2009, 00:27:21 am от marhs »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #173 -: Септември 01, 2009, 00:47:34 am »
   Буда казва: Не вярвай на Буда, не вярвай на монасите - увери се сам! Цитирам по памет. Християнството и мюсюлманството допускат ли такава възможност??? Тази мисъл е върховна ерест и при двете религии. Питам наивно защо ли?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #174 -: Септември 01, 2009, 15:14:33 pm »
   Буда казва: Не вярвай на Буда, не вярвай на монасите - увери се сам! Цитирам по памет. Християнството и мюсюлманството допускат ли такава възможност??? Тази мисъл е върховна ерест и при двете религии. Питам наивно защо ли?

Сигурно за по лесна манипулация ;) на "трамплина" за постигане на цели. :-X

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #175 -: Септември 01, 2009, 19:05:53 pm »
   Може би. На мен никой не е в състояние да ми отнеме правото да следвам личните си убеждения! Не подлежа на манипулиране!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #176 -: Септември 01, 2009, 20:37:21 pm »
Естествено, никой не оспорва това. Значи Будизмът си е № 1 за сега ;).

Между другото днес 01.09 е годишнина от отвратителното дело на крайни мюсулмански тетористи в руското училище, в гр.Беслан. >:(Поклон пред паметта на над 300-тата загинали при взрива.
« Последна редакция: Септември 02, 2009, 07:13:08 am от Mirotvorec »

Неактивен cbncbd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 76
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #177 -: Септември 04, 2009, 13:14:36 pm »
Няма най-праведна! Всички религии са знания,които ще се изчерпят,когато хората ги овладеят.
Будизма е по скоро  учение отколкото религия.За мен чистия будизъм се запазва най-много в махаяна разклонението и впоследствие дзен. В Тибет ламаизма е по скоро религия иначе-да.
холо-хетеро-сапиенс

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #178 -: Септември 04, 2009, 23:57:42 pm »
Няма най-праведна! Всички религии са знания,които ще се изчерпят,когато хората ги овладеят.

Може би през 2012 г. ще можем да отговорим окончателно на въпроса от темата ;) :yes:  :blum1:

Неактивен cbncbd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 76
Re:Коя религия е най-праведна?
« Отговор #179 -: Септември 05, 2009, 10:40:05 am »
A може би не. :)Християнската духовна епоха свършва,но познай коя е следващата?Коя? :)
холо-хетеро-сапиенс

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27