Автор Тема: Истинското Христово учение  (Прочетена 21670 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #30 -: Ноември 09, 2007, 14:44:59 pm »
Да, Жоро прав си. Под поколение аз разбирах потомство. Но ето и другите значения:

1.Общество от хора, които живеят в дадено време.
2.Хората на приблизително еднаква възраст в дадено време.
3.Съвкупност от хора или животни, които наследяват родителите си в дадено време, коляно.
4.Потомци, наследници.
5.Средна продължителност на човешкия живот.


Кое от  петте значения на думата е вложено? Прочитайки тълкованито на тази дума мислите ми доста се отклониха към хората, които са живяли много поколения. Пак си създадох тема за размисъл, която едва ли има нещо общо с тази тук :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #31 -: Ноември 11, 2007, 06:51:56 am »
Отворих тема за Евангелие от Юда
« Последна редакция: Януари 11, 2008, 11:15:26 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #32 -: Януари 14, 2008, 20:48:41 pm »
+
Моят съвет е да не търсите
"истинското Христово учение"
в материал, наречен
"Евангелие от Юда".
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 20:51:15 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Bunar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #33 -: Януари 15, 2008, 11:48:07 am »
"Евангелие от Юда" не е лъжица за всяка уста.
И аз много време си мислех, че ще мога да разбера текстовете в него, но се оказа, че високо съм се надценил.
Очите ми се отвориха от една книга. Казва се "Ти си това 2 - Разбирането" Румен Чорбаджийски.
Свят ще ви се завие от анализа, направен в книгата на това евангелие.
След като се прочете тази книга...едва тогава според мен ще се разбере "Истинското Христово учение".
Поздрави на всички! :)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #34 -: Януари 15, 2008, 13:53:59 pm »
Доста интересна заявка... Можеш ли да ни разкажеш, Bunar, какви положения застъпва Чорбаджийски в споменатата от теб книга?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Bunar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #35 -: Януари 15, 2008, 14:32:25 pm »
Чесно да ти кажа, колкото и да се пъна едва ли бих могъл да обхвана "застъпените положения" в тази книга.
Не мога да обясня с няколко реда изложеното от автора. Не е по силите ми такова обяснение. Ако имаш желание прочетия я и пак ще си говорим за "Истинското Христово учение".

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #36 -: Януари 15, 2008, 17:43:37 pm »
Интересно защото аз съм чел само първата му книга която в края прекалено много съвпада с Монро и споменава за места където можеш да правиш цели вселени, та във втората книга това застъпено ли е ?

Неактивен Bunar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #37 -: Януари 16, 2008, 09:42:08 am »
Не. Втората книга няма нищо общо с Монро. Колкото до вселените...има описани неща много по-големи от вселените...просто не мога да говоря за съдържанието в тази книга, защото мащабите за мен са огромни. Много съм малък за такъв анализ.
Ще ти кажа нещо интересно - от близо два месеца следя във Спиралата един много интерес диалог. В този диалог автора на "Ти си това" бе принуден да обяснява написаното от първата си книга. Трябва да ти кажа, че от прочетените коментари разбрах, че съм много бос и тепърва преосмислям много неща за себе си. Не съм мислел, че някой може да обясни и говори за неща които не са писани никъде...
Ако го прочетеш ще разбереш какво имам предвид...има и схеми които много помагат...абе прочети го. Ето линк към форума
http://www.spiralata.net/bb/viewtopic.php?t=89&start=0

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #38 -: Януари 16, 2008, 13:15:49 pm »
И аз следя форума в Спиралата. А тук http://www.spiralata.net/bb/viewtopic.php?t=348 е за втората му книга.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Bunar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #39 -: Януари 16, 2008, 16:27:57 pm »
Въпросът ми е към Joro Velev.
Чел ли си втората книга "Ти си това Разбирането"?

Ако си я чел какво според теб е "Исниското Христово учение"?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #40 -: Януари 16, 2008, 17:13:42 pm »
A книгата има ли я електронна или е само по книжарниците ?
« Последна редакция: Януари 16, 2008, 18:54:57 pm от Alien »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #41 -: Януари 16, 2008, 19:29:40 pm »
Bunar, според теб каква е връзката на книгите "Ти си това" с настоящата тема? Питам, защото още не съм чел книгите, поръчах си ги  :P
Alien, има я само първата в електронен вид, втората ще я качат едва след 3 месеца по настояване на издателя.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #42 -: Януари 17, 2008, 03:37:46 am »
Въпросът ми е към Joro Velev.
Чел ли си втората книга "Ти си това Разбирането"?

Ако си я чел какво според теб е "Истинското Христово учение"?
...каква е връзката на книгите "Ти си това" с настоящата тема?
Много интересни въпроси. :)
Доста мислих как да отговоря точно и разбираемо. Реших без позволението на автора да цитирам част от предговора. Нали не помня да съм си говорил с Христос за да го питам точно какво му е учението. ;)
Цитат
Има неща недостъпни за хората, защото трудно се вписват в ограниченото съзнание. Има неща, които се вписват в това ограничено съзнание, но не се разбират. Има много хора, които  разбират, но начинът им на живот се предопределя от характера и поведението, които обществото около тях изисква. Така разбирането им става ограничено и обусловено, защото техният модел на възприятие зависи от крайното и битовизма, в които като мухи в паяжина са си вплели чувствата и емоциите. За да може човек да вникне и разбере информационните структури на всичко Ставащо, трябва да излезе от рамката на видимото и невидимото. А това е възможно само ако истински познава вечната истина в себе си. Оттам, от тази позиция на вечната истина, ще може търсещият да разбере как е започнало всичко на Земята, закономерностите които определят крайното, процеса на създаване на случки и събития, структурите които присъстват в грубата материя и т.н. Това е дълъг процес на самоосъзнаване, а този процес е свързан със себереализацията. С две думи, това което разбираш – това и ще преживяваш, чрез собственото си преживяване на  Нещо си, ти ще се чувстваш емоционално задоволен и реализиран. Така моделът живот, който ще създаваш за себе си, ще ти носи удоволствие или болка, щастие или мъка, усмивки или сълзи, мъдрост или глупост. 
 Може написаното по-нататък да ви се струва абсурдно и нелепо, но не бързайте със заключенията. Трудността от разбирането е свързана с изградения поведенчески модел, който присъства у всеки човек – защото, щом имаме “модел”, това означава “рамка”. “Рамката” винаги ограничава и е много трудно човек да излезе от нея, независимо дали е умствена или физическа. Още повече, че живеем в ограничен и краен свят, а това ни пречи да погледнем с окото на непривързаността към безначалните простори на всемира…
Какво е за мен Истинското Христово учение? (със и без кавички)
Ха сега де....
За мен то не се фокусира в битовизмите но ги изяснява. То предизвиква едно детско въодушевление и възхита при подреждането на цветен пъзел от сходни но неповтарящи се части. То разкрива пътя за себепознание водещ съответно до познание за Всичко Ставащо. Това лишава от възможност различни типове съзнания да ме убедят, че съм техен експеримент. Дарява ми свобода и способност гарнирани с ОТГОВОРНОСТ. Отговорност към Всичко Ставащо, малко или голямо, частно или общо. Защото съм проявена частица на непроявения. Истинското Христово Учение .... пуска и подхранва фонтана на Любовта в мен, струящ без посока към обект или субект, позволяващ ми да кажа "Здравей!" на всички проявени и непроявени частици.
 :-*
Виртуозния художник пренася в цветна рамка реалността.
Виртуозния литератор пренася реалността в рамка от думи и термини.
Виртуозния композитор я пренася в рамка от звуци.
Те само посочват и описват. От нас зависи дали и как ще я преживеем.
Със или без редакция. Ще поплуваме по повърхността или ще се потопим изцяло.
Избора е Само наш.
"И те така."

Всичко описано, което очаквам от Истинското Христово Учение, получих от "Ти си това". Получавам познание а не начетеност или вяра. Свобода но и Отговорност - без наставления.
Ти си Това ...Това си Ти... ;)

P.S.
+
Моят съвет е да не търсите
"истинското Христово учение"
в материал, наречен
"Евангелие от Юда".
1. Защо?
2. А къде?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Bunar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #43 -: Януари 17, 2008, 11:25:14 am »
Супер! Значи и ти си я купил тази книга.
Едва ли бих могъл да го кажа по-добре от теб. Благодаря ти за отговора!
Явно доста си навътре щом можеш да подредиш такива слова.

"Ти си това се превръща в Това си ти"

Но докато се разбере това аз преминах през себе си за да прозра "Истинското  Християнско учение". А то не е свързано с църквата. Все пак не Исус прави тази институция...това го прави Петър - уж неговия ученик.

Връзката на книгата с настоящата тема е дибатираното евангелие от Юда.
Ами прочетете и ще разберете. Не мога да правя такъв анализ.

   

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Истинското Христово учение
« Отговор #44 -: Януари 17, 2008, 15:23:00 pm »
Цитат
+
1. Защо?
2. А къде?

1. Защото Юда не е присъствал на Евхаристията
   и това едва ли случаен факт.
2. Този въпрос... Този въпрос вече е прекалено
   сложен за моите уста :P
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27