Автор Тема: Истинското Христово учение  (Прочетена 21785 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #15 -: Октомври 24, 2007, 16:38:19 pm »
E-LEE E-LEE L-MAA-NAA SAA-BAACH-TAA-NEE = Боже, боже, защо mе изостави
http://learnassyrian.com/aramaic
« Последна редакция: Октомври 24, 2007, 16:40:13 pm от xnet_user »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #16 -: Октомври 24, 2007, 16:58:40 pm »
Цитат
Искам да ми кажете откъде мога да намеря информация за истинското Христово учение, не за скалъпената християнска религия, която няма нищо общо с това учение. Знам, че търсенето на истината е доста труден процес, но бихте ли ме насочили със някакви източници и материали.

Пиша ти тук, защото явно няма кой да оправи проблема с личните съобщения. Прочети, а ако искаш и си запиши, защото до утре по това време ще съм изтрил този отговор.

Търси и чети всичко, свързано с херметизъм (табула смарагдина), орфеизъм, манихейство, павликянство, арианство, богУмилство, катарство, албигойство - това са все различни имена на едно и също учение. Попрочети малко и история на църквата, за да ти се изясни кое, какво и как е станало. Покрай всичко това ще ти се наложи и да четеш българска история, история на кръстоносните походи и история на тайните ордени. Ако успееш да отделиш зърното от плявата от всичко прочетено, ще си се докоснал до истинското Му учение.

Цитат
Исус не е бил евреин. Казват че бил от арамейски произход -  което не  ми е много ясно какво означава точно. Но някой го изтълкуваха че е признак за знатен произход, а други че имал връзка с древните българи.

Последните думи на кръста: "e-lee, e-lee mаа-naa saa bach-taa nee".  Казват, че са на староарамейски. Казват, че означавали "Господи, защо ме изостави". Но понеже това е английска транскрипция на староарамейски думи, който знае английски, да  ни ги прочете. А който знае български, да ни ги преведе.



Понеже спомена богомилите  доколкото знам основна идея в тяхното учение е че света в който живеем като материя е дело на Сатаната. И това наистина е много интересно защото се среща и при писанията на Амитак Станфорд, която твърди напрактика същото заедно с това че Христос е бил пратеник на светлината и абсолютно всички негови действия са били фалшифицирани от "Тъмнината" (Църквата) и просто са използвали неговото име да представят своята версия за нещата.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #17 -: Октомври 24, 2007, 17:47:24 pm »
Еоне, ти си голям сатанист ( сега прозрях ) и ще гориш в Ада, където аз и Трандеф ще бъркаме казана, дето ще вриш! Вагабонтин :))))
Иначе, моето мнение почти се припокрива с това на георги_нз.
За мен цялата идея на въпросното спасение е, че едва ли не аз трябва да се чувствам виновен че живея, щото съм се родил в грях. И видиш ли, живота ми се свежда до едно благоговеене и вяра в Бог, защото трябва да бъда спасен от първородния си грях. Тунинг не ами....
Ето според мен, какво трябва да цели всеки новоизлюпил се Месия:
"Хора на Земята, вие сте добри и състрадателни същества. Живейте достойно, бъдете мъдри и добри. Който е бил добър, достоен и мъдър Човек, ще се слее с Божественото след физическата си смърт. Който е бил идиот, кретен, убиец и т.н, ще се прероди в стръкче магданоз и ще страда още не знам си колко.." Точка. Другото е спекула и ченълинги за мен:))))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #18 -: Октомври 24, 2007, 20:53:00 pm »
....
Понеже спомена богомилите  доколкото знам основна идея в тяхното учение е че света в който живеем като материя е дело на Сатаната. И това наистина е много интересно защото се среща и при писанията на Амитак Станфорд, която твърди напрактика същото заедно с това че Христос е бил пратеник на светлината и абсолютно всички негови действия са били фалшифицирани от "Тъмнината" (Църквата) и просто са използвали неговото име да представят своята версия за нещата.
   В "Евангелие от Юда", ако проследите внимателно изложението направено от Иисус излиза, че и според Иисус сме дело на Сатаната. Под линия има бележка, че името на Сатаната, което се ползва в евангелието е Саклас.
   Но в това евангелие има много познание, което векове не е било споменавано. Прочетете го и си преценете сами. Естествено само ако това е Ваше лично желание и не е насадено от психо или каквито и да били манипулатори. ;)
   Ако има желаещи може да пообсъдим евангелието в отделна тема. Има шокиращи за някои нещица там. :)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен vegan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #19 -: Октомври 26, 2007, 11:29:12 am »
Цитат
Нали там пише че спасението е само чрз Исус
Да и не. Спасението е само чрез Спасителя(Месията) и по никакъв друг начин, но за еврейчетата. Понеже основната мисия на Месията е да спаси еврейчетата от обвързващия ги договор с мадам Йехова. За тях спасението е само и единствено чрез Него. За останалите и особено за нас българите това не важи, понеже няма от какво да се спасяваме. Просто не сме загазили като богоборците моисееви за да се спасяваме от положението.
А какво му направиха на Спасителя еврейчетата - всички знаем. Те не искат да бъдат спасявани и затова ще им се случат в близкото бъдеще едни работи.
НО ВСЕКИ ЗАСЛУЖАВА ТОВА, КОЕТО Е ПРЕДИЗВИКАЛ! - ненарушим закон.

Само че не ми е ясно защо тогава учениците на Исус са проповядвали и в Европа и защо пише че Исус се е възкачил отдясно на Бога и ще съди всички народи?Иначе съм съгласен че църквата изкривява всичко.Затва не ходя на църква.Чел съм евангелията на Юда и Тома.Някой да каже къде мога да намеря другите?
« Последна редакция: Ноември 04, 2007, 22:03:21 pm от H. »

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2007, 16:37:47 pm »
   В "Евангелие от Юда", ако проследите внимателно изложението направено от Иисус излиза, че и според Иисус сме дело на Сатаната.
Къде в нето мога да намеря това евангелие?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2007, 00:16:51 am »
   В "Евангелие от Юда", ако проследите внимателно изложението направено от Иисус излиза, че и според Иисус сме дело на Сатаната.
Къде в нето мога да намеря това евангелие?


Намерихте се    :)
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен vegan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #22 -: Ноември 04, 2007, 04:08:07 am »
Във времето когато християнството се е разпространявало по света, е властвала гръцката култура, с господстващо течение-гностицизма/или особено знание, открито само за посветените по пътя на разума/. Така през ІІ и ІІІ век са се написали много от “така наречените евангелия”, напр. на Тома, Филип, Юда и др. Те нямат нищо общо нито с апостолите, чиито имена нодят, нито с духа на новозаветните или старозаветни истини, разкрити в Библията.

Неактивен smehyrko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #23 -: Ноември 04, 2007, 15:06:00 pm »
Темата за истинското християнско учение е най-благодатната тема за раздумки, машинации и секти.
Историята преизобилства от самонаричащи се ... "истински учения".

За мене най-истинското учение се разбира кое е, когато последователят му придобие способността да лекува ..:
1. без билки
2. по единично
3. усвои материализацията и дематериализацията на собственото си тяло.

Всичко останало е кьорфишек , черна магия и  жажда за пари и власт.
Защото според мене
1. Билките не са нищо друго освен съвременните лекарства от аптеките. Полезни са - не отричам, но с тях се лекува само физическото тяло, но не и Душата.
2. Никъде в Евангелието Христос не е лекувал в масови сеанси. Имало е събиране на големи маси хора около Него, но винаги е лекувал поединично.
3. Още Мойсей и египетските жреци са владеели материализацията на предмети, но не е самите себе си. И не само те - доста последователи на много религии по света го могат това.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #24 -: Ноември 04, 2007, 16:20:10 pm »
Във времето когато християнството се е разпространявало по света, е властвала гръцката култура, с господстващо течение-гностицизма/или особено знание, открито само за посветените по пътя на разума/. Така през ІІ и ІІІ век са се написали много от “така наречените евангелия”, напр. на Тома, Филип, Юда и др. Те нямат нищо общо нито с апостолите, чиито имена нодят, нито с духа на новозаветните или старозаветни истини, разкрити в Библията.
Сори ама най-ранното евангелие в библията е от 75 г,а четирите във въпросната книжка с нищо не доказват че са по-истински или по-фалшиви от останалите
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #25 -: Ноември 04, 2007, 21:47:58 pm »
Благодаря на Fiery за евангелието :) Много липсващи изречения  има...Но това ми се наби на очи и го смятам за правдоподобно:

"Откъде знаете кой съм? Истината ви казвам, никое поколение от хората, които са сред вас, не ще ме узнае. "
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 15:54:04 pm от H. »
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен vegan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #26 -: Ноември 05, 2007, 23:09:23 pm »
Мда и аз се питам от къде са разбрали че точно тези са истински и ако не се лъжа евангелието на Тома е първото :-\

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #27 -: Ноември 08, 2007, 05:16:50 am »
"Откъде знаете кой съм? Истината ви казвам, никое поколение от хората, които са сред вас, не ще ме узнае. "
   Каква тайна крие този въпрос? Ключа е в съдържанието на думата поколение...по-точно "никое поколение от хората". Какво има предвид Исус с това? В друг пасаж отговаряйки на учениците си казва, че е бил "при друго свято поколение". Мурафета е, че става дума за място което .... прочетете, че сега няма как да го цитирам точно. :(
   Разбирайки инфото за същноста на поколенията.... някои от конспиративните теории отиват в историята а други се заплитат неимоверно. ;)
   За подробности след време ще ви насоча към книга даваща насока. Само да излезе от печат.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #28 -: Ноември 08, 2007, 12:17:26 pm »
И мен ме впечетли този пасаж. Значи има сред хората поколение, което никога няма да го узнае. Оттук следва, че има друго ,което ще го познае.Така ли го разбирате това?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Истинското Христово учение
« Отговор #29 -: Ноември 09, 2007, 12:15:25 pm »
И мен ме впечетли този пасаж. Значи има сред хората поколение, което никога няма да го узнае. Оттук следва, че има друго ,което ще го познае.Така ли го разбирате това?
За да си отговорим на този въпрос трябва да разберем какво се има предвид под "поколение". Четейки текста ми се струва, че съдържанието на това понятие, ползвано в евангелието, е различно от сега приеманото от нас. Ако някой има на розположение тълковен речник ще е добре да сподели какво пише там.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27