Автор Тема: Вярвате ли в Ангелите Пазители?  (Прочетена 33031 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 3 in 1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Относно: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #45 -: Юли 14, 2008, 16:52:12 pm »
Според мен се е наложило да има ангели-пазители, защото от N-милиона години на Земята се е самонастанило злото. А знаеме, че злото никога не спи. Мисля, че за това се е породила необходимостта, като ответна реакция за неизбежната проява на ангелите пазители. Понякога човек има повече от един. Други си имат и духовни водачи, които не са ангели-пазители, но само тези хора, които искат да преминават границите на нашето 3D пространство и са по-любознателни от другите. Обиколкките из 4D може да навредят на огрубелите ни и несвикнали тела, та за това идват на помощ знаещите експерти. Иначе моето Висше Аз си е моето висше аз. То си седи горе и си дремуца завито в пашкул, чака да се върна уморена и пребита от земните несгоди (нали Аз сама съм си ги избрала) и ме държи със сребърната си нишка, та да не изгубя пътя за завръщане у дома. Хоум, суит хоум.
Идеше реч за Ангела-Пазител. Най-осезателно е присъствието му в екстремни ситуации. Аз лично съм му безкрайно благодарна на моят Ангел-Пазител. Той трябва да е супер, супер много добро и яко създание, което се появява с по-голяма скорост от светлинната. Въобще, скоростта на светлината е бавна в сравнение с неговата поява. Не съм го виждала, но съм го почувствала. Най-голямото доказателство, че го е има, е това, че сега си пишеме с вас :)
Спрете Земята, искам да сляза!

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #46 -: Юли 15, 2008, 00:47:30 am »


Не приемам, че хората си имат ангели хранители, а определени хора духовни водачи(любопитните, специалните, които искат да учат)не, че няма да е комплимент за мен, но познавам хора, които са такива, а ако съдя по написаното те трябва да си имат ангели хранители, щото се е наложило, а не водачи понеже не искат да са 3д или каквото и да значи това. Аз вярвам, че всеки човек има водач или ангел хранител или нещо въобще до себе си(в зависимост от възприемането на човек, независимо дали е любознателен "всеки се учи"). Доктора вижда и пише, както казах моето възприемане отрича такъв контакт, защото не съм готова за тази форма на общуване и само мога да усещам какво трябва да направя, но да се разделя ангели-хранители и водачи за мен е  нечестно, защото вярвам, че всеки се учи и всеки има едно и също нещо до себе си, което напътства и пази и няма значение според мен любознателността, понеже тя се развива рано или късно.

П.П-и аз благодаря на това, което ме пази и е до мен, заради което и аз пиша във форума, но както казах за мен е едно и също нещо в различна форма в зависимост от възприемането на човек.
« Последна редакция: Юли 15, 2008, 14:42:42 pm от aviana »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен vegan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Относно: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #47 -: Юли 15, 2008, 21:34:21 pm »
Здравейте! Относно ангелите искам да напиша една история, която ми е разказвала майка ми. Историята е за раждането ми. Значи родил съм се в 7-мия месец  от което и се получиха много здравословни проблеми като белодробна недостатъчност, затова ме сложиха в инкубатор с кислородна тръба. По време на почивката след сложното раждане на майка ми се явили 2 ангела с описание подобно на християнското -със сияещи като светкавица дрехи. Те й показали посиняло бебе в ръцете си и й казали да се моли, при което тя много се уплашила и почнала да крещи, след което ангелите изчезнали.  Поради спиране на тока(при което спира подаването на кислород) съм умирал 3 пъти - 2 пъти по 10 минути и 1 към 20, при което докторите са казали, че съм получил мозъчни увреждания и съм щял да стана меко казано малоумен :(. Докато всички роднини плакали и били отчаяни майка ми почнала да се моли на Бог. След което последвала успешна операция(не съм питал за подробности, само помня след години, че лекарят каза, че след като се е колебал какво да направи сякаш нещо го е подтикнало да вземе правилното решение). Сега съм напълно здрав и бих казал, че мисля доста добре :D, единствено като малък съм имал много проблеми с белите дробове и съм боледувал от асма и няколко пневмонии, но от няколко години не съм се разболявал. От малък са ме възпитавали като християнин заради това, но в последните години съм се отказал и започнах да търся ''истината'' като още не съм си обяснил тази случка, защото доколкото съм запознат само в Библията се описват ангелите. Ако някой може да помогне по въпроса къде другаде са описани те моля да ми каже. Този сайт ми помогна да проумея много истини както духовни така и някой конспирации, благодаря на всички, които пишат или са написали нещо в този сайт.
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 07:53:49 am от Mirotvorec »

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #48 -: Юли 16, 2008, 01:34:34 am »
Аз пък въобще не съм християнка, казала съм моето мнение за формите, в които се появяват, не отричам ангелите(нали добрички са милички са ми), но тази ситуация е доста интересна. Спрямо моето възприемане ми идва на ум вярата ми в мисълта на човека. Молитвата е силна енергия и би повлияла като лечебната енергия и майка ти, ако се моли с вярата, че ще оцелееш това вярвам, че ще стане и пак аз инатото същество вярвам, че са се явили на майка ти по начин, който тя да възприеме на сериозно и да използва вътрешната си сила и енергия да помогне за лечението ти.
Това е моето обяснение на нещата

П.П- и аз съм седмаче, влачих се в болници до 13 год. възраст и на 3 год. имах епилепсия, на 15 лекарите ми казаха, че съм си излекувала и вроденият порок в сърцето и нищо ми няма, а бях и болнава с криви крака по рождение 1,5 кила родена. Жива и здрава сега нищо ми няма, ама за това нямам обяснение може би, че много спортувах?
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 07:55:54 am от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен vegan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Относно: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #49 -: Юли 16, 2008, 12:42:01 pm »
Да и на мен ми мина това на ум за вътрешната енергия и силата на мисълта, само дето не си обяснявам вида им, защото мисля, че е описан само в християнската литература, което потвърждава християнството(и изобщо не са сладички, както ги описва телевизията, а излъчващи много мощ). Само този случай ме кара да се интересувам още малко от християнство, иначе изобщо не ми е по сърце тази религия, защото държат хората в страх, прекалено са ограничени християните и съм забелязал, че повечето се превъзнасят над другите като се мислят за ''праведни и спасени''. Естествено има и други причини, но това са основните.
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 13:27:48 pm от Mirotvorec »

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Здравейте! Относно ангелите искам да напиша една история, която ми е разказвала майка ми. Историята е за раждането ми. Значи родил съм се в 7-мия месец  от което и се получиха много здравословни проблеми като белодробна недостатъчност, затова ме сложиха в инкубатор с кислородна тръба. По време на почивката след сложното раждане на майка ми се явили 2 ангела с описание подобно на християнското -със сияещи като светкавица дрехи. Те й показали посиняло бебе в ръцете си и й казали да се моли, при което тя много се уплашила и почнала да крещи, след което ангелите изчезнали.  Поради спиране на тока(при което спира подаването на кислород) съм умирал 3 пъти - 2 пъти по 10 минути и 1 към 20, при което докторите са казали, че съм получил мозъчни увреждания и съм щял да стана меко казано малоумен :(. Докато всички роднини плакали и били отчаяни майка ми почнала да се моли на Бог. След което последвала успешна операция(не съм питал за подробности, само помня след години, че лекарят каза, че след като се е колебал какво да направи сякаш нещо го е подтикнало да вземе правилното решение). Сега съм напълно здрав и бих казал, че мисля доста добре :D, единствено като малък съм имал много проблеми с белите дробове и съм боледувал от асма и няколко пневмонии, но от няколко години не съм се разболявал. От малък са ме възпитавали като християнин заради това, но в последните години съм се отказал и започнах да търся ''истината'' като още не съм си обяснил тази случка, защото доколкото съм запознат само в Библията се описват ангелите. Ако някой може да помогне по въпроса къде другаде са описани те моля да ми каже. Този сайт ми помогна да проумея много истини както духовни така и някой конспирации, благодаря на всички, които пишат или са написали нещо в този сайт.

Ангелите са описани и в други традиции и духовни школи. Християнството е нашата религия, но това не значи, че само тук са всички истини, а другите са по-ниско ниво; просто това е подходящо за нас и това е нашата традиция - православното християнство! Това ни е спасило като народ, етнос и култура през всичките тия векове! Не трябва никога да го забравяме!  :)
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен vegan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Относно: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #51 -: Юли 16, 2008, 19:05:36 pm »
И къде още са описани освен в юдаизма, християнството и мосюлманството?
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 08:21:20 am от Mirotvorec »

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #52 -: Юли 17, 2008, 00:36:25 am »
Не искам да бъда разбрана погрешно за това, което ще кажа. Не понасям религията и сатанинството и всичко що казва, че знае кое, какво, защо и го е налагало през вековете като вярване. Всяко зло за добро, всеки има правото да вярва в каквото си иска, за някой това е традиция, а аз уважавам всяка една традиция и се радвам, когато някой я спазва дори и аз да не я приемам (елементарно уважение към вярването на другите хора).

Думи за лудост ме карат да се сетя за много хора "реалисти", които наричат луди хората, които се учат и се развиват отвъд сетивата. Аз съм била наричана луда, но късметът ми е, че хората, които са ме мислили за такава са усетили същото, което и аз и последният път ми казаха "-ми значи и ние сме луди".

Признавам, че има хора, които са били невероятно крайни в заключенията си, но кой от тях е луд и кой нормален не я ясно. Знам, че има хора и хора, книги и книги, които отхвърляме и приемаме спрямо съзнанието и дали това, което приемаме е вярно също не е ясно и реплики за лудост на който и да било за мен е като подигравка с вярването на другите хора.

Аз може да вярвам, че ангелите са форма, която се явява на хора, които вярват в ангели и са всъщност същото това нещо, което ние приемаме под друга форма, но да казвам, че е възприемане на някой от лудницата е да се подигравам все едно на себе си и моите възприемания само защото друг човек възприема същото нещо по различен начин.
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 08:21:02 am от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #53 -: Юли 17, 2008, 09:52:55 am »
Като казах луди имах предвид патологичните случай от рода,които се мислят за Наполеон , Исус или някой друг,а не хора останали неразбрани от обществото  ;)
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #54 -: Юли 17, 2008, 17:49:52 pm »
ми така кажи де аамаха,знаеш ли може и друг да те разбере погрешно не само аз недей така :P
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
И къде още са описани освен в юдаизма, християнството и мосюлманството?

Има ги във всички световни религии, разбира се под различни имена и форми, но се говори за едно и също: християнство, ислям, юдаизъм, будизъм, ламаизъм, индуизъм, шаманизъм, шинтоизъм, даосизъм, антични западни религии и всякакви други; това е повсеместно явление!  :-X
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Аз пък въобще не съм християнка, казала съм моето мнение за формите, в които се появяват, не отричам ангелите(нали добрички са милички са ми), но тази ситуация е доста интересна. Спрямо моето възприемане ми идва на ум вярата ми в мисълта на човека. Молитвата е силна енергия и би повлияла като лечебната енергия и майка ти, ако се моли с вярата, че ще оцелееш това вярвам, че ще стане и пак аз инатото същество вярвам, че са се явили на майка ти по начин, който тя да възприеме на сериозно и да използва вътрешната си сила и енергия да помогне за лечението ти.
Това е моето обяснение на нещата

П.П- и аз съм седмаче, влачих се в болници до 13 год. възраст и на 3 год. имах епилепсия, на 15 лекарите ми казаха, че съм си излекувала и вроденият порок в сърцето и нищо ми няма, а бях и болнава с криви крака по рождение 1,5 кила родена. Жива и здрава сега нищо ми няма, ама за това нямам обяснение може би, че много спортувах?

Авиана, малко не ми е ясно защо трябва да се утвърждаваш тука с негативни изказвания "аз не съм еди каква си..."; по добре кажи каква си и в какво вярваш!  :-\ 
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #57 -: Юли 24, 2008, 20:31:30 pm »
А-а-а не :) не съм негативна(водя се за много възпитано момиче, което приема хората каквито са и зачита всякакво мнение). Извинявам се, ако някой се е засегнал от мой пост. В този цитат само началото е вярно малко...хм, обаче си написах "спрямо моето възприемане"(друг да дава друго обяснение). Никога не съм имала негативност към някой от този сайт и в друг пост казах, че тук има хора, които са много по-опитни от мен(това е абсурдно да го отрека или неуважа). И това го казвам на всички, които го четат, защото съм осъзнавала, че понякога думите изглеждат груби.

Но съм се убедила и обичам да казвам, че във форумите думите са си думи, те могат да бъдат написани и да звучат с най-малко 10 тоналности на гласа и всеки възприема тона според моментното си настроение, както казваше"@""-във форумите се борави с образи".

И този пост е толкова дълъг защото знам,че и друг е възприемал думите ми за негативни.
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 23:34:32 pm от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #58 -: Юли 24, 2008, 22:31:20 pm »
Значи така-а-а-а-а...

Да вярвам или да не вярвам? В това е въпросът. Време е да се върнем на него - не мислите ли?

Специално при мен нещата се стичат така. Три път съм връщан на този свят, откакто съм се родил!!! :o :-\ :-[ Ако ме питате защо, не знам. Дали имам Ангел пазител? Сигурно, щом трябва да изпълня предназначението си - нали някой трябва да ме пази от опасностите, щото не съм съвършен и те връхлитат почти непрекъснато. Ако щете ми вярвайте, но преди четиринайсет години, както си вървях до една сграда в града ни, една гарга събори цяла цигла от десетина метра височина. За щастие циглата падна на метър и половина зад мен /явно съм бил ускорил ход подсъзнателно/. Но циглата е най-малкото, което ми се е случило. В момента съм жив, хронично болен, но с ума си - тъкмо затова пиша тук,- и сигурно ще навъртя още доста лазарника до края /възрастните хора ми викат момче, но пък и аз се чувствам още на двайсет години, въпреки заболяването/. Имам ли Ангел Пазител! Сто на сто! Въпреки, че той не ми говори, не ми се показва, не ми се показва даже и като полтъргаст, но направлява живота ми, спира настъпването на свъртта, нашепва ми мисли, прави събитията ми... И ВСИЧКИ ТЕЗИ НЕЩА С ИНТУИЦИЯТА, КОЯТО Я ИМАМ ОТКАК СЕ ПОМНЯ. Може би така му е наредил да постъпва с мен самият Дядо Господ!!!
А какво да кажат Хитлер и Кастро, на които толкова пъти им се е случвало да надвесват крака си над прага на смрътта? Само срещу Хитлер има над четиридесет атентата. Кастро май го гони по петите. Моят живот е направо беден пред техните...

И така. Има ли, и вярвам ли в Ангелите Пазители? Ами има, разбира се! Дума няма!

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Вярвате ли в Ангелите Пазители?
« Отговор #59 -: Юли 26, 2008, 20:36:06 pm »
Защо има ангели-хранители? Защото трябва да охраняват това, което по-висши от тях същества  са създали. Само не ме питайте откъде знам, просто знам.  Правете си сами изводите и решавайте, дали ще вярвате или – не.  Всеки има свободният избор , в какво и дали да вярва. Докато не си намерите сами доказателства  за противното, просто приемете тези думи като....временна истина  :)

Ангелите са онези висши духовни същества, които отговарят за развитието на монадата (душата) през времето, което тя прекарва в човешкото царство. Тоест, докато живее и се инкарнира като човек, монадата е под наблюдението и закрилата на ангел-хранител или два , понякога 3.   

През живота, повечето от нас изпитват моменти на  де-жа-ву, онези  неуловими моменти, които оставят у нас впечатлението, че сме изпитвали подобно нещо преди. Може да е разговор, случка, чувство или  място, което  разпознаваме, а никога не сме били там. Или  преживяването на нещо, което мислим, че сме преживели преди, само дето не можем да си спомним кога и как.  Друг път имаме  „проблясъци” на интуиция или получаваме отговори в  трудни ситуации,  сякаш от небитието . Някой път,  когато чакаме на сфетофара,  не виждаме профучаващата край нас кола, но „усещаме” как невидими ръце ни оттласкват, за да не се сблъскаме с колата. Или изкачвайки планина, накрая вече сме изнемощели,  но „отнякъде” като изневиделица  ни обзема прилив на енергия и закрачваме с нови сили към върха. 

Ето тва работи  Ангелът , това му е професията.  Наблюдение и закрила на физическото тяло, в което е инкарнирана една малка част от монадата. Затова и Ангелът-хранител, ти е най-близкия приятел, защото те познава през всичките ти досегашни инкарнации и ще бъде с теб във всички следващи.  Всички те са минали и ще минават под неговото наблюдение. Той ти е повече от баща и майка, повече от брат.  Докато се прераждаш в човешка форма, те ще те съпътстват постоянно .

Развиващият се зародиш  ( или фитус)  „вика” (привлича с недоловими за човешкият ум /ухо сигнали ) към дизкарнираните монади и техните ангели-хранители, за да  ги уведоми, че е на разположение да бъде одушевен. Това не  е просто  случаен повик във вселената, а е строго специфичен сигнал.  Този повик информира  потенциалните монади, какъв тип тяло е той (фитусът/зародишът),  така, че само онези, които се нуждаят от такъв тип тяло са привлечени  от него. Този сигнал дори може да събуди преждевременно  монади, които спят в техните каузални тела, очаквайки следващите предвидени  животи.  ( Малко отклонение за фитуса.  Той е физико-етерично създание, което е замислено и конструирано от  още по-визши духовни същества от Ангелите, така, че може да се каже, че нито Ангелите нито монадата имат нещо общо със зачеването и по-късно  с предродилното развитие  на зародиша) . Веднага щом бебето е родено, Ангелът -хранител на инкарниращата монада свързва „връвта на живота” и бебето поема първата глътка въздух.  И от там разликата, че един зародиш досега е живял във водна среда, а от сега такава водна среда ще е пагубна за него.  Изведнъж от  физико-етерично същество, той се превръща  във физическо, с всичките ограничения, които носи физическото тяло.  Така, че раждането е един  божествен и същевременно тягостен  момент.  Ти си отново физическо тяло и твоето пътешествие започва отново. 

Нашето развитие през  човешкия период е най-вече съблюдавано и менажирано от ангелите –хранители. Те са съществата от духовния свят, с които е най-вероятно някога да кумуникираме  ( Разбира се , условно ги наричам така, защото името „ангел”  е най-достъпно и разбираемо). Това, с което те се занимават е  селектирането на  време, място, пол, тяло, родители, държава и т.н. , които биха били най-благоприятни  за нашето цялостно развитие. Но, ние имаме свободен избор, така, че можем да изберем  да се преродим  където искаме и когато искаме и не е задължително да следваме съвета или напътствията на Ангела-хранител. Разбира се , той винаги има най-добрите намерения  и следи за нашия интерес и затова знае, кое е най-добро за нас.  Така, че едва ли е необходимо да казвам, че ако изберем да се родим пренебрегвайки съвета на нашият ангел-хранител,  много е вероятно тази инкарнация да не е особено плодотворна.  В тези случаи , изборът на зародиш лежи изцяло върху монадата и ангелът-хранител няма нищо общо с това решение, така, че монадата трябва да поеме пълната отговорност за собствения си избор.  Ако се появи проблем с  недъгавост/инвалидност в зародиша,  Ангел-хранителят може да „откаже” да свърже „връвта на живота” в момента на раждането. И по този начин да предпази монадата от живот с прекалено ограничени  възможности за развитие.  Ако въпреки всичко монадата реши да се инкарнира в зародиш,  срещу съвета на Ангела и избере свой зародиш, той не би трябвало да очаква  Ангел-хранителят да го предпази в такива ситуации.  Той няма да се намеси.  Такъв живот, въпреки всичко, не е напълно похабен на вятъра, защото монадата ще се е научи да не бъде арогантна и да си въобразява, че знае повече от по-развито духовно същество.  И така ще се доверява повече на Ангел-хранителя си.   ;)

В по-високите стадии на развитие на монадата,  по-висши духовни същества от Ангелите-хранители внимателно  замислят и създават специфични етерични матрици за прераждането на такова високо развито същество.  Такива, високо развити човешки монади имат много малко за учене и затова  имат нужда от съвсем специфичен живот,  за да запълнят  тяхното „портфолио”. По-слабо развитите монади  не се нуждаят от такова специфично планиране, защото те имат все още огромен материал за учене.   Ако сме вече високо развити монади, ще бъде  губене на време да повтаряме вече преживени ситуации. Но ако сме слаборазвити монади, какъвто и живот да ни се падне в ранните стадии, все ще е от полза за нашето развитие.   Както винаги законът за свободният избор е в сила в Космоса. На нас ни е позволено да правим своите избори и да се учим от грешките си. Едва в по-високите стадии на нашето развитие, когато се нуждаем от строго специфични преживявания, нашите ангели-пазители ще потърят помощта на още по-равити духовни същества,  за да се осигури абсолютно прецизна етерична матрица за  евентуален бъдещ живот.   Та, изводът е, че, да, ние имаме Ангели –хранители. Те са ни създали (свързали са ни към зародиш), следователно съблюдават нашето развитие постоянно.  Веднъж освободили се и преминали отвъд  човешкото царство, ние решаваме, дали, къде , кога да се инкарнираме , дори нещо повече, ние сами създаваме телата, в които да се инкарнираме. 

Изобщо, в ранните стадии на развитие, ние сме, щем не щем под закрилата на нашите Ангели-хранители. Те планират най-удачните инкарнаци за нас, като винаги гледат  да получим най-доброто, в смисъл, като преживяване и развитие.  Няма някаква план-програма, която да се следва пунктуално, точка по точка,  ние се адаптираме и развиваме с течението на живота, така, че никога не може да се каже, че сме просто едни безпомощни жертви на съдбата.  Нашият Ангел-хранител може дори да ни покаже  кратък преглед на  няколко възможни сценария и да ни позволи да изберем измежду тях онзи, който смятаме за най-подходящ за нас. 

С Ангел-хранителя  си всеки може да се научи да общува. Медитацията и съзнателните  ОИТ са едни от начините. Много пъти на хора в  ОИТ им се явяват Ангели и други висши духовни същества.  Когато те нямат съответното съзнание за това, много от тях мислят, че са се срещнали с Бог, което е „НЕ-ВЪЗ-МОЖ-НО”. Втълпете си го веднъж завинаги в главите. Който ви каже , че е срещал Бог и е говорил с него , той не ви лъже, той просто не е развит да осъзнае повече от Бог-а, който той мисли за Бог.  Той вижда видение, което отговаря на неговите стандарти за Бог. Общите белези са принципно все едни и същи:  Той е  или голямо око,  или ярка бяла/златна  светлина,  с неимоверни размери , изглежда могъщ, гласът му е гръмогласен , но любящ,  усещаш нежна,  мека  топлина,  имаш чувството,  че си у дома,  магнетизъм , сила , обич и могъщество  и т.н.  Тоест, като го видиш – благоговееш... Усещаш, че той е последната инстанция. Всичко е точно така, с малкото уточнение, че това не е Бог.  Това може да бъде максимум светлинно същество , каквото е Христос ( според  Монроу са 1000 такива,  а според текстовете/евангелията, които превежадх по-рано в раздел „религия”, не са ли това Еоните???) .
 
На етапа на развитие, на който се намира човек или монада в човешко тяло, тя няма директна връзка с Бог.  Монадата е душа, която посредством  различни животи, се развива и градира до по-високи нива.  Монадата може да се развие до много по-високи нива от човешкия живот.  Прекрачвайки прага на човешкото царство, тя има още  над  40 нива за преминаване докато достигне до  нивото на „съвършената душа” .  Тогава тя е едно с Бог, тогава само тя може да кумуникира с Бог,  дотогава тя е несъзнателна част от Бог, както всичко в Космоса е една малка част от Бог така или иначе... Тоест, ние всички сме част от Бог и индиректно го „познаваме”, но не  можем СЪЗНАТЕЛНО да кумуникираме с него.   Защото ако беше съзнателна част от Бог, тя-монадата нямаше да е човек.  Или ако беше съзнателна част от Бог, щеше да е едно от 1000-та най-съвършени светлинни същества, като Христос, както ние го познаваме от легендите.  Да се осъзнае Бог и кумуникира с Бог  се изисква развито над човешките инкарнации  и съзнание същество.  Такива светлинни,  най-висши вибрации, могат от време на време, разбира се, когато те преценят,  да се родят в човешко тяло с цел просветляване на масите.  Целта е винаги да се помага. Тогава, както вече казах , такова същество, самó ще измисли, направи дизайна и произведе своето собствено тяло ( И от там знанието на  дева Мария, че Бог е създал детето й.  Щото то си е така,  Исус Христос сам има силата да си конструира подходящо тяло и за това не му е нужен дори осементиел  :). И нейният ангел хранител, по всяка вероятност по време на  сън кумуникира  с  нея относно  последвалите събития ).  Такова същество е трудно ( да не кажа невъзможно) за възприемане от обикновено съзнание,   а камо ли Бог!  Та, имаме още 44 нива, след като се дипломираме от   човешкото царство ( което е първите 5).  Тогава ще можем да осъзнаем Бог, да бъдем  едно с него, да се слеем с неговото съзнание.  Разбира се, до тогава, можем да се надяваме, че някое от онези висши същества, могат да кумуникират с нас. Случва се на някои след физическата смърт за малко да бъдат удостоени с подобно внимание, за секунди и след това такова същество изчезва отново в небитието.  Медитацията и съзнателните ОИТ са отговора на повечето  въпроси, които искаме да научим.  Научете се да медитирате и да кумуникирате с вашите Ангели –хранители.  Те са винаги с вас докато се прераждате в човешко тяло.  Ако и когато прецени, по-висше създание може да ви се яви.   От такива срещи можете да научите много, те могат да ускорят неимоверно вашето собствено развитие.   Възможностите и знанията в духовния свят са неизброими. И не са скрити от вас, ако се осмелите.  Информацията е там, за който посмее да я получи.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27