Автор Тема: Аллах съществува?  (Прочетена 7390 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Аллах съществува?
« -: Септември 13, 2007, 09:48:31 am »
http://vbox7.com/play:20416bad Вие как мислите :-\ ?Според мене това е случайност и не азичтам нищо!
« Последна редакция: Септември 13, 2007, 20:42:15 pm от Eon »
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Аллах съществува?
« Отговор #1 -: Септември 13, 2007, 10:13:29 am »
В "Холографската вселена" надълго и нашироко се разглежда теорията, че подобни религиозни "феномени" се дължат на психокинетиката и че всъщност тези явления са следствие от мисловната дейност на истински вярващите (С каквито определено е пълно). Определено е едно от възможните обяснения (А книгата е наистина добра и я препоръчвам - намира се и в нета, макар че е големичка за четене на pc-то). ;)
« Последна редакция: Септември 13, 2007, 20:42:33 pm от Eon »

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Алах съществува?
« Отговор #2 -: Септември 13, 2007, 10:16:45 am »
Съгласен с Мартин. :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Аллах съществува?
« Отговор #3 -: Септември 13, 2007, 16:56:28 pm »
И това е обяснение,но в наше село обикновено му викаме парейдолия
« Последна редакция: Септември 13, 2007, 20:42:42 pm от Eon »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Eon

  • Гост
Re: Аллах съществува?
« Отговор #4 -: Септември 13, 2007, 17:07:07 pm »
В нашето село, като почина една жена (туркиня) на единия от синовете й (който бавноразвиващ се), на ръката му се появили някакви арабски надписи... Но след няколко часа изчезнали...
« Последна редакция: Септември 13, 2007, 20:42:50 pm от Eon »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Аллах съществува?
« Отговор #5 -: Септември 13, 2007, 18:20:19 pm »
Цитат
Re: Аллах съществува?

Ами съществува като има кой да храни  егрегора. Иначе аз си виждам едни пукнатини и тва е  :P

« Последна редакция: Септември 13, 2007, 20:42:58 pm от Eon »

Eon

  • Гост
Re: Аллах съществува?
« Отговор #6 -: Септември 13, 2007, 20:41:36 pm »
Какво да ви кажа... той Бог е един... просто има различни провайдери...
« Последна редакция: Септември 13, 2007, 20:43:06 pm от Eon »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Аллах съществува?
« Отговор #7 -: Септември 14, 2007, 16:45:13 pm »
Най-якото е, че тоя дето качил клипа, обаснил отдолу, че вече имало доказателство за това че Аллах ( аллла, аллла ) съществувал. Много яко:))))
Все едно аз да му извадя копие на филма "Свръхчудовище" ( Гаммерааа, Гамера:)))) и да му го размахам пред носа "Ето, виж, има гигантски костенурки"

 ;D ;D ;D ;D ;D
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен smehyrko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Аллах съществува?
« Отговор #8 -: Ноември 04, 2007, 14:42:13 pm »
Интересно е колко много хора се хващат в разликата на езиковите различия.
Аллах в превод означава Бог.    Но мюсюлманите държат да го наричат само на арабски , сиреч "аллах".
Мохамед бил пророк - така поне говорят. Ми няма лошо да е пророк.
 Но аз си мисля следното ....:
Казват ..:"един е аллах и Мохамед е негов пророк" .    Е .. ми добре в превод означава ...:"Един е Бог и Мохамед е негов пророк" .
Въпрос..:      Ами само Мохамед ли е пророк на Бог ? 
Значи други пророци Бог не може да има спорд тях. А сам Мохмед бил най-великият. Да беееее...   ;D   опааааааа.. за това ли е излезнала онози приказка .." планината не отишла при Мохамед и той отчайващо великият пророк сам отишъл при ние" .
Пък  Христос казва... " Ако имате вяра колкото синапово зрънце и кажете на Планината да се примести и тя ще го стори" .
Ами според мене и Бог си Го има и Мохамед си го е имало, но да вземе да се нареди в  редичката на недоучилите пророци ли , що ли ...!??? 
Една друга приказка от един разказ, леко перефразирана ...  " Пази Боже, сляп пророк да прогледне и да се вземе за най-великият, пък му дай и власт и ...гледай после сеир..."

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Аллах съществува?
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2007, 12:23:06 pm »
Винаги съм се чудил аз, защо на Бог му трябва пророк:)?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Аллах съществува?
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2007, 01:15:10 am »
Колко ли трябва да ти е промита кофата за да почнеш да гледаш по асфалта за името Аллах? Това ще е гадното на предмета религия, ако го въведат в училищата - болшинството няма да бъде променено съществено, но ще има 1 - 2 деца (лузърчета, убитаци или като ги наричат), които ще "открият" спасение в религията. И в крайна сметка, ще станат още по - затворени и по пътя към вкъщи ще гледат по асфалта за името на Бога вместо да се наслаждават на слънчевото небе. Примерно, това е развитието в един от лошите случаи.
По конкретно за това клипче - момичето е попаднало под системата за пропаганда, която се извършва над помаците - да ги убедят, че са турци по произход и че вяра е = на народност. Е явно успяват и сега пускат клипче "уж за доказателство", но това доказва само успеха на пропагандата им и го изкарват така, все едно те са прави: "Нека всеки си направи равносметка".
Ефекта от тази пропаганда върху останалите хора в държавата - "християните" е, че те уж заемайки страната на опозицията "пазейки българското" всъщност несъзнателно подпомагат турцизирането заклеймявайки помаците за: "мръсни читаци, рязани, турци..." и така на тези хора "помаците" от една страна им се създава идеята, че са по произход турци, а от друга страна тази идея се потвърждава от останалите хора чрез отношението им към тях.
И всичко това, защото хората отказват да помислят сами, а се ръководят по чуждите убеждения.
Ето го ефекта ДПС - Атака, за който питаше Атила, подозирам, че това е едно от направленията, в които се работи нарастване на религиозното и "етническото" (по парламентарски) напррежение за в бъдеще. А, знаем, че конфликт на религиозна основа лесно почва, а трудно спира.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Аллах съществува?
« Отговор #11 -: Януари 13, 2008, 03:50:51 am »
ПОнякога седя и си мисля../ А понякога просто си седя ;D / , че виждам някакви фигури на небето..Някои им викат облаци. :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

topteglo

  • Гост
Относно: Аллах съществува?
« Отговор #12 -: Януари 13, 2008, 17:40:22 pm »
Това че виждаме различни надписи в пукнатините на асфалта или лица в петната по стените - това е нормален физиологически процес. Имаше предаване по Дискавъри в което се обясняваха тези неща и се оказа че това е много важна особенност на нашия мозък- така е възможно да разпознаваме лицата на отделните хора. Понеже са различни ние винаги търсим приликите и разликите в чертите на предметите.Дори се сетете за знаците в чата- в две : и ) ние вече виждаме усмихнато лице. В интернет има достатъчно такива визуални илюзии и всеки може да прекара доста часове за да се удивлява на природните форми и на създадените от човека такива.

Някой по-горе зададе риторичния въпрос : Защо му е на господ пророци?
На него не му трябват- трябват ни на нас!
Обикновенно интуицията трябва да е тази която да ни води в правилната посока. Така ние откриваме знанията за всичко около нас- кое е добро и кое не...
Но когато съзнанието ни е замъглено и претрупано със всичките чудатости на съвременната ни цивилизация наред със новините в 20.00 по телевизията, то би било добре да има и хора които да са връзка между основното познание и нас. Доброто в пророците е че те плащат цената за да стигне знанието до нас наготово. А вече друг е въпроса дали ние ще платим цената за да може това знание да проработи и за нас и да може да го използваме!
« Последна редакция: Януари 13, 2008, 17:51:03 pm от topteglo »

Неактивен smehyrko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Относно: Аллах съществува?
« Отговор #13 -: Януари 13, 2008, 18:33:15 pm »
.......
"Доброто в пророците е че те плащат цената за да стигне знанието до нас наготово. А вече друг е въпроса дали ние ще платим цената за да може това знание да проработи и за нас и да може да го използваме!"
Мисля, че няма какво да се добави повече.
Освен, че според мюсюлманите, Мохамед е последния пророк и вече ...край, няма да има други пророци. С други думи кланяй се на "онова нещо черното" в Каабе и не разсъждавай повече. Иначе Аллах си го има...как иначе ще се скрият имамите и айятоласите / управляващите/ зад Аллах ако го няма.  :D

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Относно: Аллах съществува?
« Отговор #14 -: Февруари 07, 2008, 18:16:14 pm »
Magnolia изкърти всички мифки:))) Това е оня лаф на шопите - седях и мислих, седях и мислих...по едно време се усетих, че само седя:))
Относно риторичния ми въпрос, защо са им на хората пророци? Наистина, защо? Нима Буда не е говорил пред учениците си? 
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27