Автор Тема: В Хонконг искат забрана на Библията за лица под 18 години  (Прочетена 11861 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
В Хонконг искат забрана на Библията за лица под 18 години

http://www.dnesplus.bg/Curious.aspx?d=166670

Хонконгското управление по въпросите на телевизията и издаването на развлекателни лицензи е получило през последните дни 208 жалби от жители на града, които настояват да бъде забранена продажбата на Библията на лица под 18 години.

Протестиращите твърдят, че в “текстовете на Светото Писание се съдържат многобройни разкази за случаи на инцест, изнасилвания, канибализъм и насилие”, съобщават местни медии. На това основание тъжителите молят да бъде признат целия текст на Светото Писание за “неприличен”.

Ако протестът бъде уважен Библията в Хонконг ще се продава само на лица навършили 18 години, като всички копия ще бъдат запечатани в целофанови пакети, на които ще има специални предупреждения.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com


Ето нещо, което трябва да върви с тази статия.
« Последна редакция: Май 22, 2007, 23:02:46 pm от H. »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
 ;DМоже би найстина я забраняват заради това.А може би да спрат все повече и пивече хора да стават христиани вместо будисти или както и там да е.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен търпелив

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Забраняват Божието Слово написано до всеки един,а Бог и тях чака да повярват за да ги спаси,няма да доведе до добро това,справки:историята на света.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Ъъм,"божието слово" е написано за тея,които ще го прочетат,а историята на сверта с нищо не показва лоши последствия от нечетенео му,напротив,даже обратното
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Да осеща се ,че се натрупва омраза.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
има някаква идея в това....както им забраняват алкохола, така и Библията. Като пораснат, да си я четат на воля, като им дойде акъла. А не да приемат всичко за чиста монета.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Тва със забраната на библията е бахти пародията ...
Ако ми кажете, че неможете да се сетите за 1 000 000 неща по-опасни от нея... евала
Дайте да забраним книгите като цяло а ?
Все пак мога да хвана едно книжле 400-500 страници и да докарам мозъчно сътресение на някой с него !
Ми да ... Това е много опасно оръжие, а колко лесно достъпно е то на пазара ...

Неактивен teogen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
    • TEOSFERA
ИСТИНАТА не се връзва!
И ще познаете Истината и Истината ще ви направи свободни! www.teosfera.narod.ru

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Според мене те искат да запазят своята религия.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: В Хонконг искат забрана на Библията за лица под 18 години
« Отговор #10 -: Септември 15, 2007, 15:12:17 pm »
Има и разлика, как ще се интерпретира после Божието учение, щото все пак хора го предават на другите.
Второ, има разлика ако вярваш че Хирстос е Божи син, или Бог, обърках се вече. Ако го смяташ за човек, то пак си остава учение на човек, насилен да бъде Бог за нечии цели:)
Бъл съм доста пъти в църкви най-различни, знам ги триковете на пасторите там и техните разяснения, не ми излизай с техните неща:)))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Нищо чудно! Живеем в последните времена. Християнството ще бъде претопявано, християните преследвани.
Библията им забраняват, но това не им пречи да се гърмят по улиците, да се друсат и да правят секс на 12-13 години. >:(
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
единственото доказателство, че това е "божието слово" е самата библия. подобна логическа безсмислица е явна за всички, които не са емоционално привързани. има още няколко стотин книги, които претендират да са божието слово. библията е била редактирана толкова много пъти на различни събори - кое да остане в нея, кое да се добави, кое как да се тълкува - което означава, че самите свещеници не я уважават, щом "цензурират божието слово" и си позволяват да го редактират. но стига толкова за политиката... :)

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
При това Константин първи доста изменя християнството спрямо свойте политически интереси.
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Това, което Константин е направил по официален път, едва ли може да засегне християнството... единственото и истинско Християнство... Много мистични люде по свой вътрешен път се докосват до вярата (християнска или друга), по напълно свободен от църковния догматизъм начин и това е недостъпно за фарисеите около Константин или около друг... Библията наистина е разкатана отвсякъде, но дори и в най-влудяващите й безмислици, ако четеш със сърце, ще чуеш Духът да ти говори... А ако търсиш доказателства и логически аргументи, дори и да четеш в самата книга на Истината, нищо няма да намериш, освен източници на съмнение.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27