Автор Тема: Промените в закона за МВР  (Прочетена 11621 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BloodMaster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Промените в закона за МВР
« -: Януари 19, 2006, 11:58:28 am »
Някой обърна ли внимание на абсурда който се случва ?

При безредици полицията посяга на малолетни и бременни, реши НС

В случай на масови безредици полицията ще може да използва физическа сила и други помощни средства срещу малолетни деца и бременни жени, когато са изчерпани всички други средства.

Това приеха народните представители на второто четене на текстове от Закона за МВР, информира БНР.

С друг текст, който беше приет от парламента, се дава възможност на полицията да съдейства и организират прикриването на служители и тяхната дейност в държавни органи, организации и юридически лица по ред, определян от Наредба на Министерски съвет.

МВР ще обискира без решение на съда и знание на потърпевшия

Полицаи ще могат да проверяват лични вещи, коли и жилища, без да има санкция от съда.

Това предвиждат приетите днес на второ четене текстове от закона за МВР.

Според приетите текстове полицейските органи ще могат да проверяват превозни средства, когато са налице данни за извършено престъпление или нарушение на обществения ред.

Атанас Атанасов от ДСБ остро се противопостави на този текст и поиска прегласуване обаче неговите виждания не бяха приети.
Той предупреди, че с гласувания текст се дава възможност на полицаите да правят обиски на автомобили без разрешение на съдебната власт.

Депутатите приеха още, че полицейските органи могат да извършват проверки в помещения без съгласието на собственика или обитателя.
Проверките могат да се правят също и в тяхно отсъствие.
Сега или никога

Heinie

  • Гост
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #1 -: Януари 19, 2006, 12:07:29 pm »
Напред към Великата Световна Полицейска Комунистическа Държава!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #2 -: Януари 19, 2006, 14:00:13 pm »
Нещастници, огън и меч за цялата тази паплач.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #3 -: Януари 19, 2006, 16:44:36 pm »
Става забавно.Миниправ в действие
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #4 -: Януари 19, 2006, 17:20:29 pm »
"..ще дойде Денят и възмездието ще покоси всеки
изцапан в кръв и в нечисти помисли..."
                                              Оберон


Тия хора се възгордяха повече от Вавилон баси....

Неактивен BloodMaster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #5 -: Януари 19, 2006, 17:29:43 pm »
Абе това за обиските де да знам аиде някак си евентоално може да склона да го приема ама това да имат законото право да бият непълнолетни и бременни не го разбирам
Сега или никога

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #6 -: Януари 19, 2006, 17:52:29 pm »
Абе това за обиските де да знам аиде някак си евентоално може да склона да го приема ама това да имат законото право да бият непълнолетни и бременни не го разбирам

Това е понеже имаше инциденти с роми, където превозното средство неможеше да тръгне, понеже пред него са се наредли бременни ромки, а зад тях децата им хвърлят камъни по возилото. Това е преди всичко, според мен, е следствие на случаите, когато имаше побой над полицаи.

А за обиските-- само когато са налице законови нарушения. Тъй че, поне на теория, ако си прям и чист няма за какво да те пипат, което въпреки всичко не е гаранция, че полицаите няма да се объркат и да вземат да тършуват из твоите вещи.

И пак повтарям, немога да го проверя сега, но мотивът зад тази поправка е това, че малолетни, бременни, жени и "беззащитни" се използват срещу органите на реда в случай на масови безредици, при които имаше и  загинали полицаи.

coroviev

  • Гост
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #7 -: Януари 19, 2006, 21:11:59 pm »
Цитат
малолетни, бременни, жени и "беззащитни" се използват срещу органите на реда в случай на масови безредици, при които имаше и  загинали полицаи.
   По този повод, една истинска история от лятото на 1989г.Вътрешни войски-Дебелт.Турците се вълнуват(основателно),в айтоския балкан има партизани,а Ахмед Доган(слава Богу,или АллахУ)е още в затвора.Народонаселение с турско самосъзнание протестира.Събрани са на пътя за селото
Цитат
малолетни, бременни, жени и "беззащитни"
пред тях БТР с командир "Пчеличката".Другаря командир си поглежда часовника и под носа си заявява:
   -Давам ви 30 сек. да опразните района.-Чува го само водача на БТР-а(буквално)
  На 10 сек. дава заповед:
 -Пали!
  Водача му казва:
  -Ама другарю лейтенант....
   Лейтенанта го настъпва с кубинката по каската и казва:
  -Ти в дисципа ли искаш бе?
   За съжаление това не е американски екшън и екипажа на БТР-а не линчува командира си.Развръзката е точно както си я представяте в най-лошия вариант!Тази история ми е разказана от участник в събитието,на когото имам пълно доверие.Та по въпроса,че ние си просим "здрава ръка"-така си е,но аз не иска нова 1989г.
     

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #8 -: Януари 19, 2006, 23:44:35 pm »
ми ако не сте се светнали чикистие дойдоха официално на власт

Цитат
Турците се вълнуват
кви турци бе ?!?!?
тия ако верно бяха турци щеше да има международен сканал - как така някаква си държава ще мачака с БТРи поданици на друга държава в мирно време ?!?!?

толкоз относно (основателните) "вълнвния" на така наречените "турци"

I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Eon

  • Гост
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #9 -: Януари 20, 2006, 08:48:10 am »
То добре, че не стана като в Босна...
Тогава щеше да има голямо "шоу" :-[


И какво е станало после в историйката....
« Последна редакция: Януари 20, 2006, 08:53:16 am от Eon »

coroviev

  • Гост
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #10 -: Януари 20, 2006, 16:21:23 pm »
 БТР-а минава през тълпата и смачква доста хора.

Oberon

  • Гост
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #11 -: Януари 20, 2006, 16:36:23 pm »
Моя взводен ми разказва доста по фрапантен случай с наш взвод по време на войната в Афранистан 70-те и 80-те.

Цитирам по памет (взводния) :
"Бяхме на турнир по волейбол в Стара загора, още като бях кадет във Военното училище.След един мач, към нас се приближава много приятен на вид човек около 50-те и ни кани на вечеря у тях, тъй като бил бивш военен и искал да се види с кадети и да си поговорят, пийнат и т.н. Ние понеже нямаше кво да правим, не познавахме града и се съгласихме. Жена му ни нахрани, напои с хубаво домашно вино и тн..По едно време оня вика:"Чакайте да ви покажа малко снимки от мойта служба". Носи един голям албум, почваме ние да разглеждаме и какво да видим? На една снимка виждам аз нашто момче, в няква пустиня, ухилен до уши, в едната ръка с човешка глава, от която още капе кръв, в другата ръка с окървавен щик на "Калашников".Замръзнахме всички, след което чухме жена му от кухнята: Абе пак ли показваш на хората онези снимки"


Кво се оказва?
По време на войната в Афганистан, България е имала взвод от рецидивисти, на които е било казано долу горе следното: Вас ви командва ей този човек ( домакина на моя взводен ), всяка негова команда се изпълнява безприкословно и веднага, иначе след войната си оставате в затвора. Това са били все убийци и изнасилвачи с доживотни присъди. Към 50-60 на брой. Взвода е бил под директно съветско командване. Един ден им дали заповед да минат през някъкво село и да избият всичко, без да използват огнестрелно оръжие. И те започнали да колят наред - жени, деца, кокошки и тн и тн....Онзи разказал на взводния, че неговите подчинени не проявили никаква милост и окото им не трепнало по време на екзекуцията....

"Ех,млади и хубави мочета, добре че не знаете толкова много неща". Така завършил разказа симпатичния човек около 50-те. Той бил подполковник, командир на нашия взвод.....



Оберон
Както каза Фиск..Pray

Eon

  • Гост
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #12 -: Януари 20, 2006, 16:49:16 pm »
Баси злодеите дето има по-тоя свят...

БТР-а, взводния ect...

Обероне, аз след тази случка веднага ще се изпаря от къщата му (апартамента) дето ви е поканил...

 >:( >:( >:( >:(

Oberon

  • Гост
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #13 -: Януари 20, 2006, 16:51:40 pm »
Се ти набивам в каската че си шматка:)
Взовдния го знае този не аз хаха

Оберон

coroviev

  • Гост
Отг: Промените в закона за МВР
« Отговор #14 -: Януари 20, 2006, 16:52:19 pm »
    Доста са изцапани ръчичките на нашата армия и много лоши неща са правили.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27