Автор Тема: Зрителната измама, истината?  (Прочетена 11325 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

EVP

  • Гост
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #15 -: Май 07, 2007, 23:18:02 pm »
Добре, защо точно в този момент? В следващият ми опит бях искрен. Не го правих с идея "това ще бъде много яко, да гледам през хората". Наистина исках да се опитам, за да си докажа, че не се е получило от светлината.

По същия начин, като ме боли нещо доста силно си внушавам, че болката е вода, която трябва да се махне от купичката. Избистрям си цялото съзнание и си представям как тази купичка се изпазва и честно казано до броени минути болката намаля. Удрял съм си костта между коляното и глезенът на крака, сигурно някои хора знаят за какво става дума - там болката при определени ситуации стои 20-30 минути, но в този отмина за 5.

По същия начин направих този опит, нямаше абсолютен ефект. Концентрацията и всичко останало като тишина, истина и най-важното - желание, ги имаше.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #16 -: Май 08, 2007, 01:09:26 am »
Пак да спомена, че навлизането във други нива на осъзнаване на реалността не е по желание на човека, а на неговия Дух. Да, ти си изявил желание, но я погледни какъв ти е мотивът-да си докажеш, че ... еди-какво -си. Само че твоят Дух няма нужда от доказателство, той просто ти е представил другата реалност. Защо точно в този момент не знам, но съм убеден, че не е случайно избран, ти ще трябва да помислиш защо.  :)
И аз съм пожелавал много такива "странни" изживявания, след като един път са ми били представяни, но винаги е изниквал въпросът "Защо го искам отново?". Като си помисля-от любопитство, а то е нищожен повод за Духа ми, затова ... още търся подходящия повод.
Не мисли като човек!-Крион

ipnovst

  • Гост
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #17 -: Май 08, 2007, 14:28:11 pm »
Цитат
Пак да спомена, че навлизането във други нива на осъзнаване на реалността не е по желание на човека, а на неговия Дух.
Ох,Миротвореца майче е прав.И аз много пъти съм се опоитвал да повторя някакво духовно изживяване,но не става нищо.Все пак Миротворец защо трябва да има повод за да стане нещо такова?

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #18 -: Май 08, 2007, 15:00:38 pm »

   Мен много ме кефи Холографския модел на вселената :) Обаче от това не следва, че "реалността" наоколо ни е илюзия. Ако пресечеш неправилно, нищо няма да те спаси от "илюзорната" кола, която те прегазва...
 
    Хубавото на теориите е , че отваря очите за други възможности, а не само за зададените от обществото. От там нататък теориите пречат...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #19 -: Май 08, 2007, 15:34:03 pm »
Цитат
Обаче от това не следва, че "реалността" наоколо ни е илюзия. Ако пресечеш неправилно, нищо няма да те спаси от "илюзорната" кола, която те прегазва...
 

Просто в илюзията са въведени определени правила "ограничения"! Точно както в една игра - компютърна могат да се въведат параметри че като се нахендриш здраво някъде нищо да ти няма на колата така могат и да се въведат и параметри да се разбиеш и да си вън от играта  ;)Неправилното пресичане от твоя страна ще е в конфликт с правилата на "тази" игра и съответно ти ще излезеш от нея, за да отидеш в игра с по-свободни "аркадни" правила - Астралния свят  :P

ipnovst

  • Гост
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #20 -: Май 08, 2007, 15:45:08 pm »
Цитат
Хубавото на теориите е , че отваря очите за други възможности, а не само за зададените от обществото. От там нататък теориите пречат...
Айнщайн е казал че логиката може да те одведе от А до Б,а въображението навсякъде!

EVP

  • Гост
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #21 -: Май 08, 2007, 18:50:22 pm »
Обаче от това не следва, че "реалността" наоколо ни е илюзия. Ако пресечеш неправилно, нищо няма да те спаси от "илюзорната" кола, която те прегазва...

Да, но духът ти остава жив, или аз така смятам.

EDIT

Направих опит да се концентрирам и да си прехвърля цялата енергия в ръцете и след това да се опитам да загася свещ, но той е неуспешен. Мисля, че това трябва да очаквам все пак, но ще продължавам. Иначе не получавах абсолютно никакви странични наблюдения, нито почувствах нещо.
« Последна редакция: Май 08, 2007, 20:12:27 pm от EVP »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #22 -: Май 09, 2007, 00:09:05 am »
Ох,Миротвореца майче е прав.И аз много пъти съм се опоитвал да повторя някакво духовно изживяване,но не става нищо.Все пак Миротворец защо трябва да има повод за да стане нещо такова?
Всъщност "повод" като дума си е чисто човешка измишльотина, много подходяща за изрази като "хайде да си измислим повод, че да се напием". По друг начин стои въпросът, когато Намерението ти да извършиш нещо е свързано с духовния свят. Тогава по-точната дума е "целесъобразност". Дали нещо в моя живот е целесъобразно да се случи или не-това го решава единствено моята същност, Духът ми. Ако отговорът му е "да", самият той ми подготвя условията, той ми предоставя и необходимата за това енергия и знае, че тази енергия няма да се прахоса, защото ще се употреби правилно.
Не мисли като човек!-Крион

EVP

  • Гост
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #23 -: Май 09, 2007, 11:38:53 am »
Добре. От къде да започна. Незнам...

Поразмислих и се сетих нещо, което все пак би ме напътило на някъде. Нумерологията. Оказа се, че датата на раждане = 7.

/За тези, които незнаят нека поясня - това е вибриращ символ на дадена дата или дадено число. Вибриращият смвол всъщност е просто число (1-9) на сбора от всяько една в една дата или число.ь

Примерно: 11 септември 2001 - 11 09 2001 = 1+1+0+9+2+0+0+1 = 14 = 1+4 = 5.

Попринцип намерих нумерологията за числата на дата на раждане, т.е. се описва от кое число какво следва. ( http://www.magicaura.com/article.php?ArticleID=38 - това е сайтът.) Не съм търсил, но преди време четох една книга за тези числа, където пишеше, че като цяло вибриращото число 5 за дадена дата не предсказва нищо добро.

Та да се върнем на нумерологията.../

Там пише нещата за мен точно както са, точно както ги чувствам. Ако искате пробвайте. Ще помоля всеки, който има знания в тази област да помогне на ЛС, а ако е нещо наистина важно да пише тук за да знаем всички - да споделим полезната информация.

Ако изникне още нещо ще едитна поста, ще се опитам да е видно. :)

ipnovst

  • Гост
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #24 -: Май 09, 2007, 12:52:27 pm »
Цитат
Ох,Миротвореца майче е прав.И аз много пъти съм се опоитвал да повторя някакво духовно изживяване,но не става нищо.Все пак Миротворец защо трябва да има повод за да стане нещо такова?
Всъщност "повод" като дума си е чисто човешка измишльотина, много подходяща за изрази като "хайде да си измислим повод, че да се напием". По друг начин стои въпросът, когато Намерението ти да извършиш нещо е свързано с духовния свят. Тогава по-точната дума е "целесъобразност". Дали нещо в моя живот е целесъобразно да се случи или не-това го решава единствено моята същност, Духът ми. Ако отговорът му е "да", самият той ми подготвя условията, той ми предоставя и необходимата за това енергия и знае, че тази енергия няма да се прахоса, защото ще се употреби правилно.
О кей,съгласен съм с теб почти на 100%,но ми е любобитно ти как си стигнал до тези изводи?

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #25 -: Май 09, 2007, 13:47:03 pm »
а за да оспорваме достоверността на нашата "Реалност" не трябва ли първо да проумеем светът в който живеем?Какво значение има дали това около теб може да бъде определено като реалност.Реално е това което е в теб,в душата ти.Любов,омраза,носталгия.....и тн.Всички наши чувства и подсъзнателни желания оформят реалноста(която според мен е индивидуална за всеки).Някои хора объркани в собствените си емоции и представи поставят под съмнение реалността - но не своята - а обществено наложената = комерсиалната-ТЯ е фиктивна!!!


отделно за тези който се съмняват във ограниченията на физичните закони препоръчвам струнната теория
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #26 -: Май 09, 2007, 14:09:04 pm »
О кей,съгласен съм с теб почти на 100%,но ми е любобитно ти как си стигнал до тези изводи?
Няма да повярваш - от собствен опит  :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #27 -: Май 09, 2007, 15:37:21 pm »
Цитат
отделно за тези който се съмняват във ограниченията на физичните закони препоръчвам струнната теория

Ограниченията на физическите закони са за простосмъртните, които за разлика от кукловодите нямат достъп до "чийтове" под формата на високи технологии с които да заобикалят или по точно да намират вратичките в законите за да могат да манипулират играта в 3Д

Аналогията с всички компютърни игри е 100%  ;)

ipnovst

  • Гост
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #28 -: Май 09, 2007, 16:08:36 pm »
О кей,съгласен съм с теб почти на 100%,но ми е любобитно ти как си стигнал до тези изводи?
Няма да повярваш - от собствен опит  :)
  :)И аз така предполагах.

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Re: Зрителната измама, истината?
« Отговор #29 -: Май 09, 2007, 17:16:16 pm »
Цитат
отделно за тези който се съмняват във ограниченията на физичните закони препоръчвам струнната теория

Ограниченията на физическите закони са за простосмъртните, които за разлика от кукловодите нямат достъп до "чийтове" под формата на високи технологии с които да заобикалят или по точно да намират вратичките в законите за да могат да манипулират играта в 3Д

Аналогията с всички компютърни игри е 100%  ;)

аз точно това имах предвид.Струнната теория е вратичка навън от измеренията,гравитацията и тн.
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27