Автор Тема: Въвеждат правила за мюсюлманите в... Космоса  (Прочетена 7439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Въвеждат правила за мюсюлманите в... Космоса

Малайзия публикува списък с правила, които трябва да спазват мюсюлманите по време на полет в Космоса. В брошурата се посочва, че условията на живот в орбита, макар и да се различават от земните, не са препятствие за изпълнение на задълженията на правоверния мюсюлманин.

Полетът в Космоса води до редица усложнения за мюсюлманите, ако искат да спазват предписанията на исляма. Слънцето изгрява на борда на Международната космическа станция 16 пъти в денонощието, колкото са обиколките на станцията около Земята. Това означава мюсюлманите в Космоса да се молят 80 пъти на ден, тъй като на земята го правят по пет пъти.

Други проблеми възникват от високата скорост на космическата станция, която, движейки се с 27 000 километра в час, застъпва свещените мюсюлмански градове. Но най-сериозният проблем може би е безтегловното състояние, което затруднява мюсюлманите космонавти да заемат характерните пози за молитва.

Документът за правилата на поведение в Космоса позволява на правоверните мюсюлмани да употребяват хранителни продукти, приготвени само в съответствие с нормите на исляма. Все пак им се разрешава да консумират “съмнителна” храна, но само в количества, които подтискат глада.

Първият малайзийски космонавт трябва да излети през октомври тази година на борда на руския кораб "Съюз", съобщава technews. Експедицията обаче съвпада с Рамадан – свещеният за мюсюлманите месец, по време на който последователите на исляма са длъжни да постят. На космонавтите ще бъде разрешено да постят след като се върнат на Земята. /БГНЕС


Цитат
Това означава мюсюлманите в Космоса да се молят 80 пъти на ден, тъй като на земята го правят по пет пъти.

Пълна зомбация батко   :P :P :P     

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Въвеждат правила за мюсюлманите в... Космоса
« Отговор #1 -: Май 03, 2007, 00:38:54 am »
Мда, признах ги - тоталното програмиране и зомбация - няма такова другаде - имат невероятна школа laugh

Eon

  • Гост
Re: Въвеждат правила за мюсюлманите в... Космоса
« Отговор #2 -: Май 03, 2007, 08:28:19 am »
То е ясно, че няма да се молят по 60 пъти на ден. Нали няма да имат какво друго да правят горе.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Въвеждат правила за мюсюлманите в... Космоса
« Отговор #3 -: Май 03, 2007, 10:44:48 am »
Ха-ха-ха ;D Килимчето нагоре, молещия се надолу, после обратно ;) Докато се срещнат Слънчо пак изгрява. Зор, голям зор :D
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Въвеждат правила за мюсюлманите в... Космоса
« Отговор #4 -: Май 03, 2007, 16:42:11 pm »
Тъкмо няма да имат време да мислят за щуротии  ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Въвеждат правила за мюсюлманите в... Космоса
« Отговор #5 -: Юли 31, 2007, 17:47:13 pm »
 :P :P :PХа ха. Поне ще знаят какво е чуството да летиш с летящо келимче :P :P :P Ще трябва да се молят на всеки 1080 секунди. ;D Това пробвай на всеки 18 минути. :P :P :P
« Последна редакция: Август 04, 2007, 01:34:34 am от Eon »
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен smehyrko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Въвеждат правила за мюсюлманите в... Космоса
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2007, 13:57:22 pm »
 ;D....  :D
А как ще разбират на къде е Мека, да се обръщат когато се молят ..  :-[
То ще да е голям зор да застопори молещият се  главата си към Меката .. на  мюсюлманите ..  :-[. При това да го правиш на  всеки  18 мин.
Ами ако има полет на мюсюлманин до Луната?    :-\

Неактивен snoopoff

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: Въвеждат правила за мюсюлманите в... Космоса
« Отговор #7 -: Февруари 11, 2008, 21:11:22 pm »
Много смешно... браво.  :-X

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Re: Въвеждат правила за мюсюлманите в... Космоса
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2008, 20:46:44 pm »
Ами ако има полет на мюсюлманин до Луната?    :-\

И Мека е от другата страна - ЗАД Земята! ;)

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Въвеждат правила за мюсюлманите в... Космоса
« Отговор #9 -: Август 30, 2010, 11:58:31 am »
Е ,това ме разби !!  :lol: :lol:

"Първият малайзийски космонавт трябва да излети през октомври тази година на борда на руския кораб "Съюз", съобщава technews. "-
- Ми, че той ,ако се моли толкова много пъти по-добре да си остане на Земята !!  
Отиваш в космоса и се оказва ,че трябва да се молиш ли молиш .   ;D
Е ,какво толкова ,ще се моли и това е !!!
« Последна редакция: Август 30, 2010, 12:16:28 pm от ALive »

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Въвеждат правила за мюсюлманите в... Космоса
« Отговор #10 -: Август 31, 2010, 00:21:01 am »
Едно ми е чудно. Как ще разбере къде е изток в космоса за да се надупи натам за молитва?

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Въвеждат правила за мюсюлманите в... Космоса
« Отговор #11 -: Октомври 01, 2010, 12:31:48 pm »
В Уикепедия за молитвата (Намаз) пише следното: "Неизпълнението на петкратната задължителни молитва, без да има някоя религиозна причина за това, е голям грях."
Като имаме предвид това ,значи молитвите в космоса нямат религиозна причина и ще трябва да се изпалняват . Май така изглежда,какво да се прави .
А , пък дали ще намерят някаква религиозна причина за да не се молят толкова много пъти ,тепърва ще разберем .


А dragonn , в космоса няма "север".   :hi:
С секстанта може и да може да се отркие къде е север ,но и да се открие ще трябва да смята ли смятат . ::)  :-X
Ако измерят  ъгъла между Слънцето или някоя звезда ...направо ум не ми го побира как ще стане тая работа .
Всичко това ме навежда на мисалта ,че тяхната религия не е пригодена за космоса,тя е само земна религия  .Мюсолманите нямат работ в космоса ,самата им религия не е предвитила това за тях .Чудно ми е мюсолманите,къде се врат, където не им е мястото .

Tina каза:
Цитат
И Мека е от другата страна - ЗАД Земята!
- Да, логично е като се надупят и да се окажат над мека,но в космоса няма земно притегляне и всичко там е безтегловно .Дори време няма там ,май.   :-X
Ще има доста да си търсят север от там и ще трябва доста да се молят .  :hi:
Та ,както написах по горе : "Мюсолманите нямат работ в космоса ,самата им религия не е предвитила това за тях ."
Дори Християните нямат място там горе ,защото тяхната религия им забранява да си правят  кумири,  какво е тук и какво е там горе .  ;D
Всичко това е доста  страна работа.  Мюсолманите и тяхната мания към духовна чистота е нищо повеце от един култ към  слънцето .Хрситяните и те са същата работа . Знаете какво означава Хор, нали?Знаети и какво е  Сет ,нали?
Качества на Хор, верни или не,изглежда са проникнали в много култури по свет.  ;D
Хор ,Мардук ,Бестет ,Христос,Яхова и т.н.,са имена и същевремено изванземни велики владетели . Всички те  са създавали монотеистично учение, според което съществува само един бог .
Самата дума "бог" може да я интерпретираме погрешно.Незнам ,но може би бог не значи това което ние си представяме .Много култури по света са им придавали значение с времето .Имало е много култури за това имаме и толкова много богове ,от който нито един от тях не съществува.
Казвайки думата бог кой ли знае какво си мислим в момента ?Аз като казвам бог може да си мисля за Мурдук или Хор, или Сет или и т.н.Кой ли ти знае ?Едно криво разбиране ,много епитети и едно масово объркване . Аз като казвам бог не казвам Яхве или Мардук .Какво си помислихте ?
 Простолюдието си остава такова.Важно е овцара да ги поведе и те ще тръгнат .
Боговете ни владеят и ни оправляват от древни времена ,но вече не могат да да дърпат конците на някой от нас и това лошо.  8)
 ;D  ;D Както казва  Alien:
Цитат
Пълна зомбация батко  
:hi:
  :lol:
ПП:Рационализъм ни учи, че истината може да бъде открита най-вече и преди всичко чрез разума и анализа на фактите, а не чрез вяра и религиозни учения.   :drinks:
« Последна редакция: Октомври 01, 2010, 14:07:45 pm от ALive »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27