Автор Тема: НЛО или нещо друго?  (Прочетена 26690 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: НЛО или нещо друго?
« Отговор #15 -: Май 10, 2006, 15:34:43 pm »
През декември 1989 г. подобен обект (а може би - същият) се е приземявал 2 или 3 пъти в гр. Банкя, край Военния ...

Така-- много яко! И аз си спомням, че говореха по телевизията за този случай преди 5-6 години. Ама не толкова подробно. Просто смотолевиха нещо под носа си и заговориха за Царичина. :D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: НЛО или нещо друго?
« Отговор #16 -: Май 10, 2006, 19:15:37 pm »
През декември 1989 г. подобен обект (а може би - същият) се е приземявал 2 или 3 пъти в гр. Банкя, край Военния профилакториум... От него са излизали 3 бр. антропоморфни субекти с ръст над 2,5 метра и са направили нещо като разходка на дистанция около 150-200 м, доколкото помня. Втората нощна поява и приземяване на Обекта са заснети старателно от съответните военни и полицейски органи. ГЩ на Армията е бил непрекъснато информиран за случващото се...
За явлението е писано в някои издания от онези времена. Този случай обаче се "изгубва информационно" върху фона на последвалия псевдореволюционен, еуфоричен политически въртоп... Все пак някои статии от този времеви отрязък могат да се изровят...
Няколко месеца по-късно, ако не греша, неидентифициран антропоморфен субект с неопределена външност отвлича жител на един от по-отдалечените квартали на Банкя... След няколкочасов "полет", при който не е ясно какво точно се е случвало, човекът е "оставен" на жп-гарата на едно пернишко село и се завръща едва на другата сутрин...  8) :D

Много добро. Знаеш ли повече? Отвлеченият жив ли е?

milenski

  • Гост
Отг: НЛО или нещо друго?
« Отговор #17 -: Май 24, 2006, 23:52:30 pm »
Ще използвам тази тема, защото в противен случай би трябвало да отворя нова със същото заглавие  ;)

Снощи (23 май) ходих на концерта на Назарет и Юрая Хийп във Варна. В паузата между двете групи (около 22:30 трябва да е било) се загледах в небето и на запад, вдясно от Юпитер, забелязах тяло, което по яркост и големина беше почти идентично с Юпитер. Със сигурност не беше звезда и докато се чудех коя планета би могло да е това, забелязах, че тялото се движи. Движеше се с постоянна скорост и абсолютно праволинейно - точно като изкуствените спътници в орбита около Земята, като дори траекторията му беше като на спътник. Само че беше в пъти по-ярко от всеки спътник, който съм виждала някога, и за разлика от тях, след около 20 секунди тялото започна постепенно да забавя скоростта си и видимо да избледнява. След около още 20-тина секунди изглеждаше като най-бледата звездичка, която се виждаше в момента. След това изчезна.

Интересно ми е какво обяснение би могло да бъде дадено за подобно явление...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: НЛО или нещо друго?
« Отговор #18 -: Май 24, 2006, 23:58:44 pm »
Може да е било привлечено от концерта.Аз още съм размазан
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: НЛО или нещо друго?
« Отговор #19 -: Май 25, 2006, 17:50:15 pm »
Ще използвам тази тема, защото в противен случай би трябвало да отворя нова със същото заглавие  ;)
...
забелязах тяло, което по яркост и големина беше почти идентично с Юпитер. Със сигурност не беше звезда и докато се чудех коя планета би могло да е това, забелязах, че тялото се движи. Движеше се с постоянна скорост и абсолютно праволинейно - точно като изкуствените спътници в орбита около Земята, като дори траекторията му беше като на спътник. Само че беше в пъти по-ярко от всеки спътник, който съм виждала някога, и за разлика от тях, след около 20 секунди тялото започна постепенно да забавя скоростта си и видимо да избледнява. След около още 20-тина секунди изглеждаше като най-бледата звездичка, която се виждаше в момента. След това изчезна.

...

Това не ме учудва. Всяко лято през вечерта (това е защото не съм си правил труда да търся през останалото време от годината) в Шуменски регион може да се наблюдава същото нещо. Точката става изключително бляскава, докато не започне да избледняава след известно време. Случвало ми се е да виждам, как отново си връща блясъка- и така няколко пъти.

Въпреки това, мен ме гложди нещо друго. Всичките тия светлинни обекти са на такава голяма височина, че се чудя дали немогат да бъдат забелязвани и от други места на земята. Т.е., иде реч за колко високо и дали изобщо този обект е в земната атмосфера, понеже имах едно-две наблюдения и тук, където съм в момента и пак наблюдавах същото явление, което ме кара да си мисля, че си говорим за обект с висока яркост, който е извън земята (ако първо предполагаме, че забелязания обект във Варна е бил наистина там). 

Аз лично нямам особено обяснение по въпроса, освен че на-дали е самолет. За спътник-- нямам представа как би трябвало да изглеждат те през нощта. Останалото е ясно....
« Последна редакция: Май 25, 2006, 17:52:42 pm от RedGuy »

Eon

  • Гост
Отг: НЛО или нещо друго?
« Отговор #20 -: Май 26, 2006, 08:39:28 am »

Това не ме учудва. Всяко лято през вечерта (това е защото не съм си правил труда да търся през останалото време от годината) в Шуменски регион може да се наблюдава същото нещо. Точката става изключително бляскава, докато не започне да избледняава след известно време. Случвало ми се е да виждам, как отново си връща блясъка- и така няколко пъти.


Аз съм наблюдавал същото нещо!!!

:o :o :o :o :o :o :o :o

Неактивен TRADEKTOM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 100
  • KILLUMINATI WARRIOR
Отг: НЛО или нещо друго?
« Отговор #21 -: Май 29, 2006, 10:26:56 am »
http://spaceflight.nasa.gov/realdata/tracking/index.html

ето линкче за ваше успокоение това което си видяла на концерта е космоческата станциия "ALFA"
Махатма Ганди, Млаколм-Х,  Мартин Лутер Кинг, Джон Ленон, Джон Ф. Кенеди, 2Pac Всички те, умряха в и

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: НЛО или нещо друго?
« Отговор #22 -: Май 29, 2006, 18:16:03 pm »
http://spaceflight.nasa.gov/realdata/tracking/index.html

ето линкче за ваше успокоение това което си видяла на концерта е космоческата станциия "ALFA"
Хм, ТРАДЕКТОМ, имаш право. Може би ще да е това, особено ако са нагласяли слънчевите панели и те са отразили светлината. Също така, това може да обясни, защо светлината става по-бляскава или отслабва.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: НЛО или нещо друго?
« Отговор #23 -: Юни 12, 2006, 02:24:35 am »
Вчера. Около 20:00 часа покрай Гребната база в Пловдив. На здрачаване. Тук-таме се виждат звезди иначе е облачно. Изведнъж - 2 обекта се движат един след друг. Разстояние - както се гледа небето от земята - около 10 см... Самолети не летят на такава височина и по този начин в екип. Летят 2-3 минути заедно. После рязко се раздалечават. На 90 градуса - като за учебник.

Някой?

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: НЛО или нещо друго?
« Отговор #24 -: Юни 12, 2006, 09:25:04 am »
в каква формация са били,И какви са били светлините.
Колко смяташ че е била височината?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: НЛО или нещо друго?
« Отговор #25 -: Май 22, 2007, 15:23:14 pm »
И аз реших да ползвам позабравената тема. Въпроса породен от следните снимки е същия:
НЛО или нещо друго?



от:
http://www.ufocasebook.com/strangecraft3.html
А тук Earthfiles.com Environment някакъв служител в парка казал, че това било някаква машинария за локализиране на пожари и подобни....(ако ми е верен превода)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: НЛО или нещо друго?
« Отговор #26 -: Май 22, 2007, 15:42:27 pm »
Мдам, и аз го гледах това...Има доста доба снимка отдолу, с някакви много странни символи написани..

1. Или е някаква машинарийка със земен произход, както казваш я за пожари, я за нещо друго, и просто са сложили тия символи за базик......

2. Символите са добавени с програма.

3. Ако е с ЕТ произход, според мен е някаква сонда, и то здраво заблудила се. Все си мисля, че през нощта трябва да обикаля:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

EVP

  • Гост
Re: Отг: НЛО или нещо друго?
« Отговор #27 -: Май 22, 2007, 19:07:15 pm »
Това не ме учудва. Всяко лято през вечерта (това е защото не съм си правил труда да търся през останалото време от годината) в Шуменски регион може да се наблюдава същото нещо. Точката става изключително бляскава, докато не започне да избледняава след известно време. Случвало ми се е да виждам, как отново си връща блясъка- и така няколко пъти.

Видях, че е било станция. Леле, колко сме умвували! Даже сме го виждали и сме се ядосвали защо не сме го заснемали с телефон. С едни приятели гледахме звездите и като го видяхме всички бяхме потресени, никой не си извади телефона, камо ли да протичаме до вкъщи и да си вземем апаратите...

Ама сега ясна работата! :)

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
какво може да е това ?
« Отговор #28 -: Юни 19, 2007, 22:27:15 pm »
вчера си пушех цигарата и гледах звездите и забелязах две светлини в една линия не мигаха просто си вървяха заедно с скорост можеби два пъти по бърза от тая на пътнически самолет какво може да е според вас?
странно ми изглеждаше незнам
« Последна редакция: Юни 19, 2007, 22:28:51 pm от xthing »

Ysmin

  • Гост
Re: какво може да е това ?
« Отговор #29 -: Юни 19, 2007, 23:56:44 pm »
Aз видях същото ,тази вечер около 10ч. определено не беше самолет ,светлините приличаха по-скоро на много ярки звезди,движеха се доста бързо посока североизток.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27