Автор Тема: Тези, които ни помагат, или битката с духа на Земята  (Прочетена 7411 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

търсещия

  • Гост
Кои са те? От къде идват? Кое измерение  е техния дом? Защо Луцифер се обърна срещу тях?
Всички знаем, че някои ни помага в борбата с Тъмните сили, ако не беше така нямаше да сме стигнали до тук! Да поговорим съзидателно. Не мислите ли, че прекалено наивно и с насмешка мислим по тези теми?
« Последна редакция: Март 14, 2007, 21:44:42 pm от Horus »

Здравчо

  • Гост
Не знам, до колко съм разбрал естествоо на темата.
Мисля, че има сила, която помага на тези, които могат да се възползват от нея, това са хората, които вярват в нея и които действат според своята собствена съвест, чисти са първо пред себе си, а после пред останалите.


Кои са те?
Не схващам въпроса. Бих казал, че е Той, но  въпросът е в множествено число.
Кое измерение  е техния дом?
Не съм наясно с измеренията, но според мен е това, в което сме и ние. Просто някои неща са отвъд човешкото възприятие и опит.
Защо Луцифер се обърна срещу тях?
Защото това е в природата на злото - измяна.

Не мислите ли, че прекалено наивно и с насмешка мислим по тези теми?
С насмешка, със сигурност. От там идва и наивността. Но в повечето случаи разсъжденията са просто в погрешна насока - всеки "натъкмява" нещата така, както си иска, както му е угодно.


Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Работата е следната (от моя гледна точка):
Никой не ни помага в "борбата VS The Dark Side", защото няма такава борба. Всеки има право да си вярва в каквото поиска. Ама да ми казва някой, че има борба в такъв изтъркан модел (наш'те VS ваш'те;добрите VS лощите) ... ми к'во да кажа... много религия вкарвате. Не че е лошо, но в умерени количества и граници. Мислете малко. Така или иначе нещото(света, системата и т.н.) е пълно с всякакви енергийни гадчета, които дават всичко само и само да ти се лепнат и да ти цоцкат от енергията, но това не означава че са тъмни сили, това просто им е начина на "живот".
Аз наистина не мисля че се говори наивно по тези теми - говори се вманиачено! Наблюдават се случаи на изпадащи в параноична невроза индивиди, убедени че всички около тях са тъмни и само "светлината" ще ги води. На мен лично ми е смешно. Но хора има всякакви.
Като заключение имам една молба към който има желание:
Хора, мислете малко... използвайте си сивото вещество... размърдайте си мозъците... не се хвърляйте сляпо да изпадате в крайности... света(и всичко в него) не се дели на добър и лош - света изобщо НЕ се дели! Всичко е такова, каквото си е.

П.С.Говорих съзидателно от моя гледна точка. Няма грам насмешка в писанието ми. Ако някой си внуши нещо такова да ми пише да го пратя на психиатър.
П.П.С.
Мисля, че има сила, която помага на тези, които могат да се възползват от нея, това са хората, които вярват в нея и които действат според своята собствена съвест, чисти са първо пред себе си, а после пред останалите.
Да има - ако сам не си помогнеш, никой не може да ти помогне. Демек сами си помагаме.
Защо Луцифер се обърна срещу тях?
Защото това е в природата на злото - измяна.
Хмм защо все си мислите че Луцифер има нещо общо с "злото". И Здравчо дай си дефиницията за зло.
« Последна редакция: Март 14, 2007, 23:16:00 pm от Gabaro »
[/U

Здравчо

  • Гост
Според мен като зло се окачествява всичко, което В КРАЙНА сметка води до вреда на личността.
Възможно е нещо да се възприема като лошо в конкретна ситуация, но по-късно да доведе до очакван добър резултат. Затова наблегнах на "в крайна сметка".

Габаро, не ми се ще да задълбавам много в религиозната тематика, но това, което сме ние всъщност е част от Бога.
И много хора, подобно на мен, вярват, че онова, което ни подтиква да си помогнем сами е Бог, някои казват, че това е просто разума. Но и той има божествен характер.
В някаква степен всичко това е алегория, но същевременно е и самата истина, такава, каквато е.
Не го натрапвам като модел на никого.

А този, който изпада сляпо в крайности... бих казал, че само става част от Тъмната страна... Много междузвездно стана, хаха.


За Луцифер ми е ясно, че някои смятат особата му за извор на знание. Малко или много дори тази представа води до извода, че все пак носи зло начало. Само се замисли, ако бяхме безмозъчни, дали щяхме да се тревожим за доброто и злото.

А за съпоставката и разделението между доброто и злото - това не просто е "изтъркано", това разделение съществува от началото на времето и го има, независимо дали съществуват дефиниции за двете понятия - добро и зло.
Бойното поле на битката между тъмната и светлата страна е основно човешката душа, която е разделена и всяка от страните може да бъде провокирана. А можем и да се научим само да провокираме едната или другата страна.

anna

  • Гост
Работата е следната (от моя гледна точка):
Никой не ни помага в "борбата VS The Dark Side", защото няма такава борба. Всеки има право да си вярва в каквото поиска. Ама да ми казва някой, че има борба в такъв изтъркан модел (наш'те VS ваш'те;добрите VS лощите) ... ми к'во да кажа... много религия вкарвате. Не че е лошо, но в умерени количества и граници. Мислете малко. Така или иначе нещото(света, системата и т.н.) е пълно с всякакви енергийни гадчета, които дават всичко само и само да ти се лепнат и да ти цоцкат от енергията, но това не означава че са тъмни сили, това просто им е начина на "живот".
Аз наистина не мисля че се говори наивно по тези теми - говори се вманиачено! Наблюдават се случаи на изпадащи в параноична невроза индивиди, убедени че всички около тях са тъмни и само "светлината" ще ги води. На мен лично ми е смешно. Но хора има всякакви.
Като заключение имам една молба към който има желание:
Хора, мислете малко... използвайте си сивото вещество... размърдайте си мозъците... не се хвърляйте сляпо да изпадате в крайности... света(и всичко в него) не се дели на добър и лош - света изобщо НЕ се дели! Всичко е такова, каквото си е.

П.С.Говорих съзидателно от моя гледна точка. Няма грам насмешка в писанието ми. Ако някой си внуши нещо такова да ми пише да го пратя на психиатър.
П.П.С.
Мисля, че има сила, която помага на тези, които могат да се възползват от нея, това са хората, които вярват в нея и които действат според своята собствена съвест, чисти са първо пред себе си, а после пред останалите.
Да има - ако сам не си помогнеш, никой не може да ти помогне. Демек сами си помагаме.
 
  Да! Така е!
Какво ви кара да мислите, че съществува "онова нещо", след като не сте го преживявали...
И самото заглавие на темата не е обосновано, няма смисъл в него. Какъв е тогава Духът на Земята?- той ли е злото? В крайна сметка животът не е само мечти- има нужда, колкото и да звучи тривиално, от критичност. След "хвърченето" идва падането- не е задължително да видиш невидимото. Самото съществуване Тук, подсказва достатъчно ясно за дефиницията на живота! Той е следствието на .......!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Кои са те? От къде идват? Кое измерение  е техния дом? Защо Луцифер се обърна срещу тях?
Всички знаем, че някои ни помага в борбата с Тъмните сили, ако не беше така нямаше да сме стигнали до тук! Да поговорим съзидателно. Не мислите ли, че прекалено наивно и с насмешка мислим по тези теми?
   Заглавието на темата ми се струва малко двузначно.
   Евентуалните помагащи за какво ни помагат? За борба срещу Духа на Земята или в Негова помощ?
   За да се отговори на въпроса "Кое измерение е техния дом?" ми се струва необходимо да се уточни какво се има предвид под измерение. Често, според моите разбирания, се смесват пласт/плътност с измерение/фаза. (фазата е изградена от плътности, според мен). Вероятно неяснотата е поради възможността за смяна на измеренията/фазите в точките/граничните области/ между пластовете/плътностите.
   Наскоро учените изнесоха теория, че човек съществува едновременно във всички измерения.
   Това потвърждава думите на Анастасия, цитирани от Владимир Мегре в книгите му/им/, че човека е единственото създание, което съществува едновременно във всички измерения.
   Ако приемем тези идеи за истина/факт/, то те се явяват подсказка защо именувания в случая Луцифер още не е победил. Загатва се вероятността, той да съществува само в някои измерения. ?!?
   За тези, които са виждали представители на определяните за Тъмни сили, няма сънение, че те също са лъчисти създания притежаващи светлина с различен интензитет. Описанията като тъмни и светли идва от разликите в честотата и амплитудата на излъчване . Така обекта "Б" се възприема от обекта "А" като светъл, но за "В" "А" и "Б" са тъмни/в различни степени/.
   Споменаваното като Луцифер създание е съзнание по същност. Като такова той подлежи на еволюция. За други съзнания може да бъде светъл, тъмен или сходен в зависимост от собствените същностни характеристики на наблюдателя.
   Битката, "третата световна/вселенска/ война" е за съзнания. Едни се стремят да еволюират използвайки принудително или манипулативно околните подаващи се. Други, споделяйки опита си, наблюдават резултатите от познанията си, доброволно приложени от околните.
   В този ред на размисли стигам до идеята, че делението на тъмни и светли може да се основава на това, дали действията се основават на принудителни, манипулативни и користни основи или на неизискващи подчинение и преклонение принципи, искрено безкористно и открито споделяне на познание и опитност.
   За мен определенията тъмни, светли и идентични като нас, не са непоклатими и окончателни а са неспирно взаимоизменящи се съотношения.

   Аз бих променил питането така:
   Тези, чийто влияние изживяваме, помагат или вредят на еволюционното развитие на земния Дух и на нас като негови спътници?
   Едва ли отговорите, отнасящи се до едни и същи създания/съзнания, давани от всички нас биха били еднозначни. Те винаги ще зависят от собственото моментно състояние, което е следствие от натрупан опит, познание и взаимосвързаност с околните.

   Ако източа от кръвта ти без съгласие, това за тебе е тъмно дело. Ако я дам на нуждаещ се, за него е работа на светъл.
   Ако си в нужда и аз ти даря своята кръв, добро е за теб. За мене също е добро дело.
   Ако пък ти дам търсено от теб познание, чието прилагане на дело ще те предпази от изпадане в нужда, то аз ти засвидетелствам свободата на избор и не те поставям в зависимост от себе си. Само и единствено ти решаваш.
   Така постъпващите аз определям за Светли. Тях се стремя да следвам.

---
   Постарах се, почти без цитати да изразя в общи линии виждането си за структура и взаимоотношения във вселената. Без да нападам или критикувам когото и да било, дори определяните за тъмни.
   Всяка нападка предизвиква и е опора за отпора. ;)
   "Всяко действие предизвиква равно по сила и обратно по посока противодействие"
   "Не непременно, господин Монро. Не непременно." 
   Но знае ли се? - бих добавил аз? ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Eon

  • Гост
Странна е склонността на човека да приписва едни или други действия на други хора или по-висши същества.

Кои са те? От къде идват? Кое измерение  е техния дом? Защо Луцифер се обърна срещу тях?
Всички знаем, че някои ни помага в борбата с Тъмните сили, ако не беше така нямаше да сме стигнали до тук! Да поговорим съзидателно. Не мислите ли, че прекалено наивно и с насмешка мислим по тези теми?

Наивни и глупави са въпросите ти, честно казано. Тръгнал си да ми говориш за някакви същества, които ни помагали срещу някакви други зли същества. На мен ми прилича на измиване на ръце и бягане от отговорност.

Истината такава каквато аз я виждам е една. Има хора, които вършат лоши неща (сигурно през погледа им нещата са добро) има и такива които вършат добри.

Нима ония, които избиват хиляди хора по-целия свят във войни, изнасилват, убиват, крадат и хиляди други неща не са виновни? Или Луцифер е влязъл под кожата им и ги е накарал да вършат тези неща? За тези злини тъмните сили ли са виновни? А за добрините по-света светлите сили ли са виновни?

Според мен трябва да оставим за малко настрана и на спокойствие светлите и тъмните сили и да обърнем внимание на себеподобните си. Да си решим належащите проблеми и тогава да говорим за Луцифер и бели тъмни и кафяви сили.  :-X

Темата от моя гледна точка е леко безмислена и отвеяна. Но за това пък съм сигурен, че ще събере 20 страници, безмислено (и кръчмарско) философстване.  :P

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Eon,
да се замислям и да не се замислям - прав си.

"Дявола никога не влиза в къща без покана." ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Eon

  • Гост
Дявал няма. Нали това ви казвам. Не преписвайте злините или добрините на едни или други висши (нисши)същества.

Дяволи са например тея, които изколиха делфините да кажем в онова видео или други хора, които убиват себеподобни. И хиляди други примери. Но всичко е въпрос на гледна точка нали?

Аааа и още нещо. Покажете ми една добрина извършена от добрите сили. Или ми покажете ми една злина извършена от злите сили.

За сметка на това аз мога да ви покажа, хиляди неща извършени от хора (и добри и лоши).

За кво говорим тогава?
« Последна редакция: Март 15, 2007, 13:41:23 pm от Eon »

Здравчо

  • Гост
Тио казваш, че няма тъмни сили, а злодеянията се диктуват от сили в самите нас.
Аз казвам, че тези диктуващи сили са тъмните сили.

Къде е противоречието, освен в названието?

Авторът на темата не говори за никакви "същества", както и никой от писалите след него, освен ако нещо съм пропуснал.
Има разлика между "същество" (в смисъла на форма на живот, което значение се възприема като основно) и "съществуващо" - реално, нещо, което под една или друга форма Е.

Eon

  • Гост
Темата от моя гледна точка е леко безмислена и отвеяна. Но за това пък съм сигурен, че ще събере 20 страници, безмислено (и кръчмарско) философстване.  :P

Знаех си. Айде от мен толкова по тази тема. Успех в разсъжденията.  ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Само че има и друг подход към целия въпрос при това  нагледно показан в много книги, филми и всякакви произведения, подплътен дори и с окултните познания. И този подход на разглеждане на нещата  в общи линии ни казва че в голямата игра хората са просто  пионките, които изпълняват нарежданията на стратезите без да омаловажавам  ролята на личния избор. Но в по-голямата си част този избор е ограничен в простото преминаване на една или друга страна или отстояването на една или друга позиция.Като не е задължително личните избори на хората да облагодетелстват винаги една и съща сила. Въпросите които са зададени в първия пост не  са никак наивни , но са много сложни тъй като за техния коректен отговор се изисква нещата да бъдат погледнати отвън . Цялата схема да бъде наблюдавана като страничен наблюдател.
« Последна редакция: Март 16, 2007, 14:57:15 pm от Alien »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Хм, дали хората наистина са пионки?  До-голяма степен, да, и по правило те не го осъзнават. Иначе по темата, много е трудно да си представим тези тъмни сили, чак не е за вярване, но всичко говори че тях ги има. Нали сме съгласни, че нещо, колкото и фантастично да звучи, ако е логично... Всъщност тъмните сили, може изобщо да не са тъмни, те могат да бъдат красиви, светли и изобщо всякакви на повърхността. Според мен добро и зло има навсякъде, има го в природата, в самите нас, както добро без зло не може, така и зло без добро не може. Може би смисъла е да се търси баланса. Нали сте съгласни, че като цяло хората са вършили и вършат повече злини, отколкото добрини. Няма как да се съглася, че само конкретният индивид е виновен за действията си. Както е казано, бог е в нас, свелената е в нас, и ние сме частица от нея. По същият начин в нас има частица от светлото и частица от тъмното. Всъщност ако вярвате, че има светли сили трябва да приемете, че има и тъмни. Има ги и то като кокретни субекти, или поне така успяват да се проявяват. Добре ,някои не сте съгласни с Търсещият, които ми е приятел, не сте съгласни в това, че тези сили имат свое собствено конкретно същвествуване, но вижте, това го твърди Рьорих, а той само го препредава, но все пак това е Рьорих, нали не си мислим че знаем повече от него?   :P

phm

  • Гост
Доброто е в нас както и злото  ;)
наш избора е на кое ще дадем воля и на кое не - мисля  че това е очевидно
може би колективното съзнание  на хората създава  така наречените светли и тъмни сили.
Тъмни сили могат да се нарекат тези който ни управляват знаеш правителства , организации и т.н.
Убеден съм за себе се че някой или нещо ми помага , но нали се сещаш - ако не си помогнеш сам никой няма да го направи вместо теб.

И за край силата е в нас
звучи добре нали 8)

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
ЛИРИЧНО ОТКЛОНЕНИЕ
А дали тези сили които наричаме "тъмни" не са просто непознатото?
И това което наричаме "светли" сили не е  нежелание да знаем?

Смятам,че каквато и сила да има някъде там тя е дала на всеки по нещо и нито пречи нито бута,защото е безлична и нехае,а какво ще правиш с това което ти е дала си е твой проблем.
Забелязал съм, хората(и аз вкл.) много обичат да усещат че някой или нещо ги пази,а те да си живеят както те си знаят.За такова чувство и душите си продават.Синдром на бебето може би?

Дяволи и Ангели.Бизнесмени и духовни люде.Каузи разни.Все тая.
Пионки сме 100%,единственото което ни остава е да приемем предлаганите ни възможности и да изберем някоя от тях.И това е  най-ценното което ни е дадено да виждаме възможности,а това което можем ние да възпитаме в себе си е силата да избираме.

СЪЩИНСКА ЧАСТ

Нищо не ни пречи или побутва да бъдем това което искаме. Това е моето мнение по въпроса. O0 O0

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27