Автор Тема: За зодиака  (Прочетена 7511 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

karutzar

  • Гост
За зодиака
« -: Февруари 17, 2007, 00:08:23 am »
- Първо - няма да ни позволят да я напуснем /Земята/.
- Второ - няма да се наложи да я напускаме.
- Трето, числеността на вида Homo Spiens /и от четирите раси!/ ще се намали дотам, че друго обитаемо място няма да ни е нужно.
- Четвърто. Като начало няма да ходим никъде. Едно, че не ни искат, друго, че който трябва, сам ще дойде при нас.
- Пето. Ще се случи малко преди да е настъпила датата, записана в календара на Маите. Това последното е заради изместването на Вселенския енергиен център.
- Шесто. не от нас зависи дали утрото ще настъпи, но по-добре е да знаем, че след нощта идва ден, и че на сутринта неизбежно ще стане светло.
Елтимире 99.9999% бих го казал същото. Астрологически говоря - Знаеш ли какво е общото м/у Лъва и Скорпион?  Скорпионът е измислен астро знак. Не е съществувал преди (и още един също - не ме карайте да си казвам кой.
Дядо ти Каруцрар у много наясно  за какво става въпрос. Вечче има и нов астро знак - ще станат 13 - след 2007г. 14 знака.
Светлината е за светлите, а тъмнината е за тъмните

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
За зодиака
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2007, 00:24:11 am »
Дядо ти Каруцрар у много наясно  за какво става въпрос., дръж се по-сериозно, а то ще предположа, че се гавриш с нас.
Цитат
Скорпионът е измислен астро знак. Не е съществувал преди (и още един също - не ме карайте да си казвам кой.
Не, няма да те караме, но ако не искаше наистина да те караме, ти изобщо нямаше и да го споменеш.
Цитат
Вечче има и нов астро знак - ще станат 13 - след 2007г. 14 знака.
Не, няма да те питаме, защото на нас не ни е дошло още времето да го знаем, а когато дойде
Цитат
Дядо ти Каруцрар у много наясно  за какво става въпрос.
и ще ни светне.   ;D

Ех, Каруцар, дано да разбереш какво искам да ти кажа   :)
Не мисли като човек!-Крион

anna

  • Гост
За зодиака
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2007, 00:42:02 am »
Елтимире 99.9999% бих го казал същото. Астрологически говоря - Знаеш ли какво е общото м/у Лъва и Скорпион?  Скорпионът е измислен астро знак. Не е съществувал преди (и още един също - не ме карайте да си казвам кой.
Дядо ти Каруцрар у много наясно  за какво става въпрос. Вечче има и нов астро знак - ще станат 13 - след 2007г. 14 знака.
Светлината е за светлите, а тъмнината е за тъмните
   ;D ;D( >:()Ама  ти...
Преди  не  са  смятали, че  съществуват  някои  планети, което  не  значи, че  ги  е НЯМАЛО! Това  малко  ми  прилича  на  първосигнална  реакция. Малко  мисли, моля! Някои  неща  са  извън  обсега  на  възприятието. Не  си  заравяй  главата  в  пясъка  като  щраусите. Няма  да  ти  предавам  повече  "НЕ"-та  сега...
  ...До  следващия  път. ;D Опитай  се  да  обединиш  категорията  ЛЪВ  с  тази  на  СКОРПИОН? Има  разлика  между  индивидите, нали? :P
 ( И  ако  не  си  доволен  от  европейските- обърни  се  към  китайските  зодии. :P) ;D

Oberon

  • Гост
За зодиака
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2007, 10:56:08 am »
Каруцаря, като не разбираш, не се обаждай неподготвен. Скорпионът въобще не е измислен знак, и откак има Зодиак си го има този Скорпион.И така като те чета, не се изразяваш много астологически. Още си чакам отговорите на зададените от мен въпроси. А сега имам и нов. От какво се определят Зодиите, и защо со точно тези? И кое е Съзвездието, което е било махнато.? Айде, чети.

Оберон

Eon

  • Гост
За зодиака
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2007, 11:29:30 am »
От какво се определят Зодиите, и защо со точно тези? И кое е Съзвездието, което е било махнато.?
Е па това го знае всеки, иначе наистина няма смисъл в твърдението на каруцаря за Скорпиона.
« Последна редакция: Февруари 17, 2007, 12:54:02 pm от Eon »

karutzar

  • Гост
За зодиака
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2007, 12:06:03 pm »
Каруцаря, като не разбираш, не се обаждай неподготвен. Скорпионът въобще не е измислен знак, и откак има Зодиак си го има този Скорпион.И така като те чета, не се изразяваш много астологически. Още си чакам отговорите на зададените от мен въпроси. А сега имам и нов. От какво се определят Зодиите, и защо со точно тези? И кое е Съзвездието, което е било махнато.? Айде, чети.
Оберон
Нещо не ми харесва тона ти при постингите. Сигурно е въпрос на твоето възпитание.
Моят постинг се отнасяше до Елтимир. Изглежда сега трябва да ви държа лекция по астрология. Никъде не споменах за астрономия - говорех за астрология. Така, че си е чиста провокация. И не е въпрос до неподготвеност (поне не и при мен).
Знаците са били 10  преди епохата на Рибите. Добавят се два нови знака - скорпион е единия. Познайте от трети път м/у кои знаци е влязъл. И защо е воден знак? По гръцката логика (Птолеми - І век от н.е.) знаците изразяват черти от човешкия характер сравнявайки ги с характеристиката на животни. Ако е така (и то е), то скорпионът не би трябвало да е воден знак - скорпионът се бои от вода като  ;Dдявол от тамян. И никъде не е записано за епоха на скорпиона. През епохата на лъва са били 8 знака. Астрологически. Астрономията като термин тогава не е съществувал - астрологът е бил и астроном. Скорпионът като темперамент е много по-близо до лъва, от другите знаци. Просто не са могли да го "направят" огнен знак - няма да се вписва в астросхемата. И така е останало. Птолеми може да е бил велик астролог, но е направил ужасна грешка, която рефлектира в средновековието до наше време - аянамзата. Просто не я взел на предвид. Индийците са много по-напред в астрологията от западняците. Лично аз използвам аянамзата на Лахири, сидералния зодиак, и equal house system. Placidus house system си е чиста измислица.
Ако някой нещо не разбира от горенаписаното - да чете - Робърт Ханд има издадени прекрасни книги в които е синтезирал своето (и на баща си) знание за астрологията.  ;D Само и него не пращайте да чете  ;D

Eon

  • Гост
Re: За зодиака
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2007, 12:58:01 pm »
Добре искаш да кажеш че преди, в епохата на Риби и Лъв и т.н. зодиака е бил от по-малко съзвездия. Сега зодиака се определя по еклиптиката, т.е. пътя на Слънцето по небесния свод и през които съзвездия минава те се включват във Зодиака. Преди друга методика за определяне на зодиите ли е имало?

Oberon

  • Гост
Re: За зодиака
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2007, 13:12:46 pm »
Съжалявам за тона, от известно време не съм на кеф. Не се дължи на възпитанието ми, определено.

По темата. Зодиакалните знаци са измислени от вавилонците, и тук Птолемей няма нищо общо. И, от самото начало са си били 13 знака ( барабар със Змиеносец ). Аз това съм чел. Не знам да са били 8 или 10 и т.н. Може обаче да има нова информация, прав си.
Така и не ми отговаряш на въпросите...

anna

  • Гост
Re: За зодиака
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2007, 22:52:33 pm »
Знаците са били 10  преди епохата на Рибите. Добавят се два нови знака - скорпион е единия. Познайте от трети път м/у кои знаци е влязъл. И защо е воден знак? По гръцката логика (Птолеми - І век от н.е.) знаците изразяват черти от човешкия характер сравнявайки ги с характеристиката на животни. Ако е така (и то е), то скорпионът не би трябвало да е воден знак - скорпионът се бои от вода като  ;Dдявол от тамян. И никъде не е записано за епоха на скорпиона. През епохата на лъва са били 8 знака. Астрологически. Астрономията като термин тогава не е съществувал - астрологът е бил и астроном. Скорпионът като темперамент е много по-близо до лъва, от другите знаци. Просто не са могли да го "направят" огнен знак - няма да се вписва в астросхемата. И така е останало. Птолеми може да е бил велик астролог, но е направил ужасна грешка, която рефлектира в средновековието до наше време - аянамзата. Просто не я взел на предвид. Индийците са много по-напред в астрологията от западняците. Лично аз използвам аянамзата на Лахири, сидералния зодиак, и equal house system. Placidus house system си е чиста измислица.
Ако някой нещо не разбира от горенаписаното - да чете - Робърт Ханд има издадени прекрасни книги в които е синтезирал своето (и на баща си) знание за астрологията.  ;D Само и него не пращайте да чете  ;D
  Точно  това, за  което  говориш  е  вярно  като  схема  на  "еволюцията"  на  съзвездията. Някаква  книга  ми  беше  попаднала  под  ръка- там  авторът  обясняваше  за  историята  на  знаците. В  началото  са  били  8  на  брой(май), после  се  добавят  нови- в  зависимост  от  новооткритите  планети. Наистина  скорпиона  е  едно  от  добавените  съзвездия, а  има  и  още  няколко  "млади". Е, не  са  толкова  млади. :P
  karutzar , струва  ми  се, че  използваш  информацията, без  да  си  я  филтрирал  през  себе  си. Говориш  също  като  човек, който  "едва  прочел"  нещо, си  прави  изводите... :) Ако  бъркам, извинявай.
  Лъв  и  скорпион  не  си  приличат, ако  си  приличаха, щяха  ли  да  ги  разграничават? 2=3?
Времето  е  имало  нужда  от  своите  нови  придобивки. И  нашето  може  да  има  нужда... :) ;)

Oberon

  • Гост
Re: За зодиака
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2007, 04:18:49 am »
Cassy, зодиакалните знаци нямат ( поне в началото ) нищо общо с планетите. Идеята на Зодиака е, че Слънцето, за една година преминава през 13 съзвездия....Ох, не ми се обеснява пак...особено в 04ч сутринта...
Мисля, че има тема.

Eon

  • Гост
Re: За зодиака
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2007, 07:24:08 am »
Cassy какво мислиш за моето мнение и това на Оберон, че зодиака се определя от съзвездията през които минава Слънцето.

Тука работата между нас с Оберон и вас с каруцаря стана като пееш ли си Пенке, кой ли те слуша...


anna

  • Гост
Re: За зодиака
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2007, 11:11:48 am »
Cassy какво мислиш за моето мнение и това на Оберон, че зодиака се определя от съзвездията през които минава Слънцето.

Тука работата между нас с Оберон и вас с каруцаря стана като пееш ли си Пенке, кой ли те слуша...

  Сега  не  схващам. ??? А  това  горното  въпрос  ли  е  или  не? Да  обясня  за  съзвездията  ли  трябва  или  нещо...  :(?
Зодиакът  трябва  да  се  определя  от  пътя  на  слънцето, разбира  се. Има  и  друга  причина  май.
Астролозите  да  помагаат......... :'(

Eon

  • Гост
Re: За зодиака
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2007, 11:17:27 am »
Ние казваме едно, вие казвате друго. Молим ви да обясните защо нашето не е вярно и защо вашето е. Прочети горните постове


Bell

  • Гост
Re: За зодиака
« Отговор #13 -: Февруари 20, 2007, 18:36:21 pm »
Аз пък бях чела някъде (или документален филм беше, не помня), че е имало 13-та зодия - Черния Паяк или нещо от сорта, в някой от пролетните месеци беше..

Може ли да дадете повече информация по този въпрос?

Oberon

  • Гост
Re: За зодиака
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2007, 13:08:01 pm »
Аз пък бях чела някъде (или документален филм беше, не помня), че е имало 13-та зодия - Черния Паяк или нещо от сорта, в някой от пролетните месеци беше..

Може ли да дадете повече информация по този въпрос?

Аз съм роден на 16.02., което означва, че съм Водолей. Именно водолей, защото на 16.02 сутринта, Слънцето изгрява във Водолей. Т.е, зодията се определя от изгрева на Слънцето в определения ден. Тъй като Земята се върти около Слънцето за 12 месеца, то на определн период Слънцето се премества в съсседното съзвездие, да речем Риби. Но, Земята се върти пумпаловидно и около собствената си ос, и за около 26 500 години прави един малък кръг в небесната сфера, което допълнително влияе на видимия път на Слънцето по небосклона. Явлението се нарича "прецесия на равноденствията" и е било познато като такова от дълбока древност.
Сега, за 13-тото съзвездие. Още вавилнонските звездобройци са установили, че Слънцето минава за 1 слънчева година през 13 съзвездия. Едно от тях е Змиеносец ( не черен паяк, мисля че такова въобще няма ), и в него слънцето изгрява за около 14-15 дена. Премахнато е от древните зодиакални карти, защото се е смятало че носи лоша карма. А и числото 12 има различно значение от 13.

Това е, надявам се си разбрала.

Оберон

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27