Автор Тема: Как попфолка влияе върху подрастващото поколение?  (Прочетена 11383 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bell

  • Гост
Да, на концерта имаше десетки и десетки чемтрейлове, един след друг през цялото време...направо се фрапирах. И това ме накара да се замисля за хората около мен. Аз не бях отишла, за да си изкарвам негативната енергия върху някой друг и просто си седях и си наблюдавах, но в един  момент и на мен ми направи впечатление, че на  един стадион са се събрали 50 000 души (така разправят) и ръководени от един чужденец-англичанин без да се усетят скандират в някаква невиждана екзалтация "666 the number of the beast" и тн. като в някакъв масов ритуал... Чудех се как може хората да не се усещат, че действията им са ръководени, че реагират, когато масата реагира (крещят, скандират една и съща реплика и тн), а понеже аз си седях спокойно приятели ме побутваха и ме питаха - какво ти е, не ти ли е добре, та не реагираш въобще..също така изядох няколко лакъта в главата от приятелите и се почудих на истеричното състояние, в което виждах интелигентни хора...?!?!

Спорт-Здраве е прав, не е нормално всичко това!!!




Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Нещата са абсолютно същите и с твърдата музика.Смятам,че няма нужда да се коментира метълът въобще.
Имаш ли идея за какво говориш въобще?!? Пълни глупости.  >:(
Ето,тъкмо този понеделник беше концертът на "Iron Maiden".Повечето ги наричат "Желязната вдо/де-вица".Но бандата(понашему шайката) сама е казвала,че името идва от староанглийското название на ковчега с шипове,употребяван за мъчения - maiden.Получило се интересно двусмислие и затова му сложили прилагателното "железен".
Така в една от песните им като финал се пее "Iron maiden's gon'a get all of you" тоест "Железният ковчег ще ви хване всичките".
Тази информация е много неточна. Iron Maiden идва от уреда за мъчение наречен "Желязната девица", който идва от светата инквизиция(представи си!) от средновековието. Зарежете ги тея християнски заклеймявания на музиката - смешни сте, че и късогледи.
Плакатите на шайката са общо взето едни и същи - нечовек,чудовище държи британските инсигний и заплашва гледащия с някакво оръжие или дуло на пистолет или подобни.
Думанта маркетинг говори ли ти нещо? И освен това погледни по добре обложките, защото отново правиш глупаво изказване.

При просто анализ на текстовете на тази шайка от нехора(казвам го съвсем отговорно и сериозно) личи,че те говорят от името на същество,чуждо на човешкото.Техните концерти са типични риптилиански проповеди.
Хахахахахха Как е да те гони параноята а?!?
Чел ли си поне един текст на мейдън? Просто това изказване ме уби. Мейдън са една от групите с най-смислени текстове. Доказан факт. Освен това от новия албум има песен "For The Greater Good Of God"... води си изводите от тук нататък.

Да не говорим за невижданата до тогава от мен масовост на химически следи на д стадион Локомотив...
Само да кажа че бях на стадиона, на 2 метра от сцената и нямаше нищо нито в небето нито при нас. Ееех паранояяяя....


Много голям брой почитатели на твърдата музика с течение на времето преминават частично или изцяло към слушане на чалга...това не е особено.Забележителна е връзката между нивата на експеримента.
Това е най-голямата глупост която съм чел в живота си!Не познавам хора,които да мразят повече чалгата от рок и метъл феновете.


А може би греша? Да,това отдавна не е експеримент,това е план в действие.
Не може би, ами си тотално заблуден. Просто нямам думи какво късогледство проявяват някои хора. Вярвате в глупости, които сте ги чули от някой зарибен сектант.... малееее... накъде отива тоя свят?!?!

Да, на концерта имаше десетки и десетки чемтрейлове, един след друг през цялото време...направо се фрапирах. И това ме накара да се замисля за хората около мен. Аз не бях отишла, за да си изкарвам негативната енергия върху някой друг и просто си седях и си наблюдавах, но в един  момент и на мен ми направи впечатление, че на  един стадион са се събрали 50 000 души (така разправят) и ръководени от един чужденец-англичанин без да се усетят скандират в някаква невиждана екзалтация "666 the number of the beast" и тн. като в някакъв масов ритуал... Чудех се как може хората да не се усещат, че действията им са ръководени, че реагират, когато масата реагира (крещят, скандират една и съща реплика и тн), а понеже аз си седях спокойно приятели ме побутваха и ме питаха - какво ти е, не ти ли е добре, та не реагираш въобще..също така изядох няколко лакъта в главата от приятелите и се почудих на истеричното състояние, в което виждах интелигентни хора...?!?!

Спорт-Здраве е прав, не е нормално всичко това!!!
Ти въобще какво си правила там?!?! Като сте толкова предубедени бягайте в гората за гъби! Хората бяха 32 000 и бяха там за да си направят кефа, за да сбъднат една мечта. Аз бях най-отпред в мелето и съм толкова позитивно зареден, че поне 2-3 месеца ще съм адски щастлив. Вие хора просто не разбирате, просто не можете да се отърсите от закостелите си остарели разбирания. Липсва ви мисъл. Така че, моля, не приказвайте за неща, които не искате да разберете. Просто ставате за смях.
« Последна редакция: Юни 08, 2007, 08:14:03 am от Gabaro »
[/U

Bell

  • Гост
Gabaro, какво си въобразяваш, че с това грубо отношение ще потвърдиш някаква теза ли? Ние просто казваме какво видяхме на концерта и други като нас са ги видяли тея неща! Аз бях хваната за оградата най-отпред, така че не се изказвай неподготвен, защото аз мейдън съм слушала от както бях пети-шести клас, но това не ми пречи да видя това, което видях на концерта!!! В момента "разговаряш" с хора, които са закърмени с рока, метъла и алтернативната музиката, но пак продължаваш да се изказваш неподготвен изказвайки неадекватни квалификации!!!

Аз също познавам хора, които се пишеха големи рокаджии и преминаха на чалга...

Това, че имаш пристрастия не ти дава правото да нагрубяваш някой друг и това, че не си видял чемтрейловете може само да ми говори колко си бил зомбиран, защото, както казах, не ги видях само аз и бяха десетки, показах ги и на приятли, които дори не знаят какво са чемтрейлове и те останаха озадачени от множеството следи, защото беше повече от фрапиращо!!!

Смяташ ли, че щяхме да отидем на концерта, ако сме били предубедени? Аз лично не бях, но това не ми попречи да се огледам наоколо, защото реакциите не са ми идолопоклоннически и първосигнални като на някои други хора - очевидно!!! Може би не е лошо да се замислиш!!!




Неактивен NTT

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Напълно съгласен съм че чалгата не е най-добрата музика за слушане, но аз лично ако трябва да избирам между чалга и метъл бих избрал чалгата. Просто тия групи дето се слушат, тва е отвратително...(Iron Miden, Black Sabatth etc..) те излизат и се дерат  на сцената и публиката екзалтира пееики сатанински текстове в повечето случаи. Лично на мене ми харесват Scorpions, Roxette итн. Но такива като Iron Maiden  и оня другия дето си режеше главата(забраеих му името) на сцената тва  не е музика...!? По промиваша музика и отваряща низшите центрове музика от метъла няма, не искам да обида никой но това си е лично мое мнение. Всеки има право да слуша каквото си иска но темата е как чалгата деградира обществото но всъщност не е само тя като стил...
« Последна редакция: Юни 08, 2007, 03:11:11 am от NTT »
"Политическото величие е като пирамидите където, никой освен орлите и влечугите не може да достигне

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Gabaro, не разбирам що за аргумент е често използваният в подкрепа на метъла, че това със сатанизма и всички останали негативни неща е просто PR, а всъщност изпълнителите не били изроди и т.н. Ами ОК, аз също мисля, че в повечето случаи е така, но това какво променя? Като насаждаш на някого нещо негативно (В конкретния случай много от метъл-почитателите), то си остава негативно, без значение каква е целта, с която го правиш. :-X

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27