Автор Тема: Ислямските поклонения = жертвоприношения?  (Прочетена 11953 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Прави ли ви впечатление че поклоненията в Мека и Медина напоследък (а за преди просто нямам статистика) завършват с доста на брой смъртни случаи. Минала година бяха 400  :o :o :o а тази година само египетските убити граждани са 70. Пак ми липсва статистика за цялостното положение , но и това си е доста сериозно. Куриозното миналата година е че загиналите поклонници се блъскали, за да извършат ритуала по хвърлянето на камъни по символа на Сатаната.... Май "Сатаната" им е върнал камънака...
Тази година Египет обяви смъртта на 70 свои граждани, участвали в годишното поклонение Хадж.

Изобщо уж отиват да се кланят там а накрая се получава че все едно на жертвоприношение са ходили...
« Последна редакция: Януари 15, 2007, 21:47:10 pm от Horus »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Ислямските поклонения = жертвориношения ?
« Отговор #1 -: Януари 13, 2007, 20:58:04 pm »
Хах, едно уточнение  - това с жертвоприношението ми дойде интуитивно ама сега се поразтърсих малко и се оказа че съм нацелил десятката  ;) :

Днес  ( Става въпрос за 29.12.06г). призори вярващите тръгват към възвишението Арафат. Там те ще прекарат деня в молитви. След това поклонниците ще се върнат в долината Мина и ще принесат в жертва животно, за да отбележат празника на жертвоприношението. Два дни в Мина вярващите ще замерят с камъни три стълба, символизиращи Сатаната.

Сега
« Последна редакция: Януари 13, 2007, 21:11:27 pm от Alien »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Ислямските поклонения = жертвоприношения ?
« Отговор #2 -: Януари 13, 2007, 21:05:09 pm »
че то си е традицията им да правят жертвоприношения на животни. и в разбиранията им да правят жертвоприношения на хора било от сляпо отдаване и участие като безмозъчна тълпа или в свещена война, джихат, камикадзета и тн. мюсулманите понастоящем са май най-масово практикуващите жертвоприношения, това си го мислех от година и нещо след един неволен колаж от страна на CNN, в който редуваха сцени на атентати със сцени, в които показваха аятоласи и джамии.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Ислямските поклонения = жертвоприношения ?
« Отговор #3 -: Януари 13, 2007, 21:10:49 pm »
Да обаче тука интересното е че напрактика се получават човешки жертвоприношения , което беше и първоначалната ми теза. Но след като видях че и самия "празник" е с такава цел съвсем не ме учудва вече че така се получава да умират толкова много хора.

Eon

  • Гост
Re: Ислямските поклонения = жертвоприношения ?
« Отговор #4 -: Януари 14, 2007, 07:31:04 am »
Просто хората се блъскат в тясно място, горещо е и е нормално да има такива случаи.

В Индиго децата как се бяха смачкали. Тука е същото.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Ислямските поклонения = жертвоприношения ?
« Отговор #5 -: Януари 14, 2007, 17:43:09 pm »
Просто хората се блъскат в тясно място, горещо е и е нормално да има такива случаи.

В Индиго децата как се бяха смачкали. Тука е същото.

Той неслучайно Хорус загатна че тва в  Индиго напомня точно за жертвоприношение в една друга тема, но тука прави впечатление друго. Ако погледнем реципрочно и подобно нещо се случи  например на огромното множество събрало се да види папата отзвука и анализите щяха да са огромни. Да не говорим че щяха да се вземат мерки това никога да не се повтаря. Все пак тези хора не са футболни хулигани дето отиват да се бият на мач че да се очаква подобно нещо. А и нещата там се повтарят. Преди години пак се сещам че имаше маса загинали.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Ислямските поклонения = жертвоприношения?
« Отговор #6 -: Януари 15, 2007, 21:49:57 pm »
Да, в десятката е. И на мен ми хрумна преди няколко седмици. Интересно е, че точно на тази земя там става и толкова много хора. Не е случайно.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Ислямските поклонения = жертвоприношения?
« Отговор #7 -: Януари 18, 2007, 19:20:25 pm »
Интересно ми е колко ли са пострадалите по Великден като обикалят църквите,или множеството дето се събиреа на площад св.Петър,а и колко ли човека се удавят в река Ганд?
 
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Ислямските поклонения = жертвоприношения?
« Отговор #8 -: Януари 18, 2007, 19:38:47 pm »
хм какво общо имат тези религиозни празници с най-големия мюсулмански празник? според мен нищо, защото на великден се чества възраждането на духа и победата му над материята, религиозното къпане в река ганг е свързано с очистване на кармата и желание за по-светло бъдеще... а мюсулманите дори на най-големия си празник са заети с агресия и ненавист, кой знае как разсмиват сатаната ако той съществува с каманите си  laugh детинска религия с детински ритуали, но с трагични резултати от това
« Последна редакция: Януари 18, 2007, 19:39:38 pm от WhiteRider »

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Ислямските поклонения = жертвоприношения?
« Отговор #9 -: Януари 18, 2007, 20:03:19 pm »
То и без никой да загине пак си е някакво поднасяне на дарове. Ами тези камани дето ги хвърлят с агресия символно са си точно това. Хорицата могат да си мислят, че замерят Сатаната, но като го правят с озлобление, а не се съмнявам, че точно тако го правят, направо го радват. И какво по-хубаво от негова гледна точка, ако междувременно няколко стотин човека биват умъртвени поради религиозния фанатизъм на тълпата, която се бълска като невидяла, без дори да разбира в какво всъщност участва.  :o Ужасна работа.

Забележката за обиколките около църквите и къпането в Ганг съще е уместна до някъде. Вярно, там го няма това озлобление, но също се получават стълпотворения.Колко жертви е взела ганг през историята (от удавяне по време на религиозното къпане) пак поради блъскане. Сега на скоро даваха, как полицаите се опитвали да предотвратят подобни случаи и случаи на изгубване на възрастни хора и деца в навалицата. Естествено няма статистика до колко опитите им са успешни.

Нашето въртене около църквите също не е кой знае колко хубаво. И ние си имаме инциденти - главно подпалвания разни на бради и покривки, но чак до смърт не съм чувал да се  е стигало.

Все пак съм на мнение, че каквото и да е, щом е съврзано с масово поклонение не е много религиозно. Ясно е, че всичко духовно е преди всичко личностно изживяване, а такова не се постига в тълпата и масата. Там се постигат други начини, поведението на тълпата е коренно различно от това на отделния човек, в тълпата се губят задръжките и човеке е по-податлив на външни влияние - независимо дали отпред ще му говори фанатичният религиозен лидер или фанатичният диктатор.

Чудя се колко ли германци е имало стъпкани на събиранията на Хитлер, знам за припаднали и др. леко пострадали, но за мъртви не съм чул, пък и да е имало едва ли някой е водил статистика.
Ами положението с рок концертите, там поведението на тълбата може да се наблядава най-лесно в днешно време, друго събитие подходящо за подобно наблюдение са президентските избори в САЩ - с плакатите, смешните шапки, и вечният избор на по-харизматичната личност, а не на по-стойностната и по-интелегентната. Не че виждам нещо харизматично в Буш, но те "братята" американци мислят явно по друг начин.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Ислямските поклонения = жертвоприношения?
« Отговор #10 -: Януари 18, 2007, 20:16:48 pm »
Нашето обикалкяне около църквата е еквивалентно на това на обикалянето около Кааба при мюсюлманите.При тях тук са и смъртните случаи. Аи идеята на тоя хадж е именно победа на духа над материята и осигуряване на по-светло бъдеще.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Ислямските поклонения = жертвоприношения?
« Отговор #11 -: Януари 18, 2007, 22:43:59 pm »
@dreamcatcher you catched the idea

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Ислямските поклонения = жертвоприношения?
« Отговор #12 -: Януари 18, 2007, 23:07:29 pm »
Схванах какво искаш да кажеш WhiteRider, обаче първоначалната идея си е на Alien. Доста наблюдателно от негова страна, трябва да се отбележи.  ;) Браво!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Ислямските поклонения = жертвоприношения?
« Отговор #13 -: Януари 19, 2007, 19:07:24 pm »
Принципно, всяко масово поклонение си е контрол над съзнанието. И захранване на егрегор, който е батерия - знаем за кой. А мюсюлманите хвърлящи камъни по Сатаната, освен да го захранват - друго не правят. Но това си е лунна религия по принцип и е нормално.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Ислямските поклонения = жертвоприношения?
« Отговор #14 -: Януари 19, 2007, 19:19:03 pm »
Т'ва за лунната религия не го разбрах?Какво искаш да кажеш?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27