Автор Тема: EVP - Електронен гласов феномен  (Прочетена 8541 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
EVP - Електронен гласов феномен
« -: Ноември 26, 2006, 00:04:03 am »
Гледах вилма White noise и се питам вярно ли е това, казват че има регистрирани хиляди случаи на записи на мъртви хора които се свързват с нас и може ли и ние да прихванем такова нещо :)
Дайте подобни примери за апранормални явления, някой да се занимава с радио...
« Последна редакция: Ноември 26, 2006, 16:38:07 pm от Horus »

IYI

  • Гост
Re: EVP- Електронен гласов феномен
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2006, 00:51:20 am »
Приятелю.., нищо не става ясно от поста ти, насочи, канализирай!?

stiver

  • Гост
Re: EVP- Електронен гласов феномен
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2006, 01:48:41 am »
ледах вилма White noise  ,и се питам вярно ли е това ,казват че има регистрирани хиляди случаи ,и може ли и ние да прихванем такова нещо :)
Файте подобни примери ,някой да се занимава с радио...

Hakama, тук: http://www.ghostpix.com/gis/E.V.P.html ще намериш тонове EVP. Хората, които са направили сайта се занимават с това от повече от 10 години и са много сериозни изследователи. Последните им записи са изключително ясни и може да ти настръхне косата от тях. По-страхливите да не ги слушат през нощта  ;) Не мога да проверя сега дали са качили последните. Ще проверя утре на светло :)  Там ще намериш и технически обяснения как се правят записите. Ако ти хареса, мога да ти изпратя запис на радио предаване, където коментират гласовете, но на английски. Преди време инсталирах една програма за EVP, но така и не разбрах как работи. Колкото до филма White Noise - не му се хващай. До толкова всичко е изопачено в него, че и децата им се подиграват. Но EVP е факт и може би е едно от най-неопровержимите доказателства, че нещо има там оттатък. Моето лично мнение е, че записите може и да не са точно на гласове на умрели, но това си е само една моя тиха идея.
Само искам да те помоля, ако наистина искаш да експериментираш с това, научи първо малко психическа самозащита. Нали знаеш - обвиване с бяла светлина, малка доза молитва за защита към висшите сили, в които вярваш и двойна доза хладнокръвие и здрав разум. Не за друго, а да не се наложи после да ти търсим екзорсист после. Успех, и ако запишеш нещо - дай и ние да чуем.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: EVP- Електронен гласов феномен
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2006, 12:06:21 pm »
Мерси много за сайта , тук ли са част от записите :  http://www.ghostpix.com/gis/evpg1.html  :-\
  Това си е доста опасно май ,и в филма се спомена  :( А какво му беше на филма? Искам един ден да почна да се занимавам с радиолюбителство (какъв е потенциалът)  .Нещо да кажете за апаратурата? Дали има видео запси или  8)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: EVP- Електронен гласов феномен
« Отговор #4 -: Ноември 26, 2006, 15:08:50 pm »
Филма  White noise и на мен не ми хареса, но явно са направили и по-хард подобна версия тази година с филма     Пулс    -    Pulse (2006)

Сюжет: Ти сега си инфектиран. Има честоти, които никога няма да можем да намерим. Представете си, че нашите безжични технологии могат да направят връзка с един друг свят, извън нашия - на мъртвите. Представете си, че този свят използва тези технологии като вход към нашия. Сега си представете, че ако връзката се осъществи, ние не можем да я прекратим. Щом включиш своя телефон или нет имейл, те влизат, ти си инфектиран и те ще могат да вземат от теб това, което вече нямат - живот.   ( още )

За филма: Определени подробности от сюжета не са напълно ясни, но филмът “Пулс” наподобява сюжета на японския филм “Кайро”.


Тези филми са  изцяло с цел дезинформация и всяване на страх макар и да казват част от истината.

stiver

  • Гост
Re: EVP- Електронен гласов феномен
« Отговор #5 -: Ноември 26, 2006, 16:38:58 pm »
Мерси много за сайта , тук ли са част от записите :  http://www.ghostpix.com/gis/evpg1.html  :-\
  Това си е доста опасно май ,и в филма се спомена  :( А какво му беше на филма? Искам един ден да почна да се занимавам с радиолюбителство (какъв е потенциалът)  .Нещо да кажете за апаратурата? Дали има видео запси или  8)

Това е само една от галериите с EVP (electronic voice fenomena), в интернет има още стотици такива.
Едва ли е по-опасно от това да пресичаш улиците на София на зелен сфетофар  :)  Хората, които се занимават с EVP и изобщо с "лов на духове" твърдят, че не са влизали в контакти с фатални последствия. От време на време обаче се появяват някои сведения за агресия. Аз лично видях, в едно серийно предаване за работата на група изследователи на паранормални явления, как звукооператорът на ТВ екипа беше атакуван и повален на земята от неестествена сила. Но по-голямата опасност е собственият ти страх, който може да повлияе фатално на психиката ти. Препоръката от предишния ми пост ти дадох за всеки случай. Няма доказателства, че тези предохранителни мерки работят, но няма доказателства и че не работят. Ако гласовете, които се записват са действително на умрели, то няма причина човек да мисли че хората след смъртта си се променят особено. Ако приживе са били агресивни, то те сигурно остават такива и оттатък завеста. Записаните гласове са на хора от всякакъв тип, те са пълни с емоции и проявяват нормална човешка интелигентност. Затова към тях трябва да се подхожда със същата предпазливост, както към непознати живи хора. Ти обикновено заключваш вратата си от крадци, нали? Споменатата техника е начин да заключиш физическото си тяло от неканени гости.

Мисля, че радиолюбителството няма толкова голямо значение за самото записването на гласовете, колкото за обяснение на феномена. EVP може да се регистрира на аудио рекордер без радио или ТВ. Радиото или телевизора се използват за генерирането на бял шум, който е основният материал от който хората в нематериална форма променят в звук с честота, която може да се регистрира от нашите материални уши. Този бял фон, обаче, може да се генерира с голям успех и с други източници на монотонен шум, като постоянно течене на вода, бръмченето на вентилатор, или на компютър и т.н. Белият шум просто е идеален за целта, защото той е комбинация от всички честоти. Но за това търси повече информация в google с ключова дума stochastic resonance.

Апаратурата е много проста - аудио рекордер, по възможност дигитален, задължително с външен микрофон, който може да се държи в ръка или да се прикрепи някъде, много свободно време и търпение. Като не забравяш, че евентуално искаш да осъществиш контакт с човек, който се различава от теб само по това, че няма физическо тяло, добре е да подходиш към него като към такъв. Трябва да се представиш и да го убедиш в добрите си намерения - на глас. Имайки пред вид, че събеседникът ти може да е безкрайно стресиран от положението си, и на всичкото отгоре да е 5 годишно изгубило се момиченце, трябва да бъдеш особено деликатен. Трябва ти да им задаваш въпросите - на глас. След всеки въпрос изчаквай 1-2 минути, за да дадеш възможност да ти отговорят. За съжаление, истинско събеседване няма да се получи. Гласовете ще можеш да чуеш само след прослушване на записа. Освен това, за човек без физическо тяло е много трудно да произведе звука a и едва ли знае точно как го прави. Това е вероятната причина записите да са толкова къси и неясни. Те самите не разбират защо ние не ги чуваме и виждаме.

Видео записи също са правени. До колкото си спомням някакъв свещеник е пионерът в тази област. Точно както е показано във филма - оставяш ТВ-то да работи на бял шум и записваш на видео касета. После, ако имаш търпение, изглеждаш цялата касета за аномалии. Веднъж с 5-6 приятели прекарахме цяла нощ мълчаливо втренчени в белия шум на телевизора. Няма да забравя лицето на брата на домакина ни, когато внезапно влезе в стаята и ни завари такива. Трябва да сме били доста странна гледка  Любопитно е, че самият Томас Едисон е работел върху апарат за записване на EVP, но е починал преди осъществяването му.

А, да, за филма - за мен е типична холивудска демонизация на темата. Техническата част може да е OK, но са се увлекли безобразно в спекулациите. Филмът, за който Alien пише звучи интересно.

Кога започваш с експериментите?  :D
« Последна редакция: Ноември 26, 2006, 19:05:07 pm от Horus »

IYI

  • Гост
Re: EVP - Електронен гласов феномен
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2006, 00:38:58 am »
НЕНОРМАЛНА РАБОТА!

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: EVP- Електронен гласов феномен
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2006, 20:51:26 pm »
Мерси много за сайта , тук ли са част от записите :  http://www.ghostpix.com/gis/evpg1.html  :-\
  Това си е доста опасно май ,и в филма се спомена  :( А какво му беше на филма? Искам един ден да почна да се занимавам с радиолюбителство (какъв е потенциалът)  .Нещо да кажете за апаратурата? Дали има видео запси или  8)

Това е само една от галериите с EVP (electronic voice fenomena), в интернет има още стотици такива.
Едва ли е по-опасно от това да пресичаш улиците на София на зелен сфетофар  :)  Хората, които се занимават с EVP и изобщо с "лов на духове" твърдят, че не са влизали в контакти с фатални последствия. От време на време
.............................................................

Кога започваш с експериментите?  :D
Добре де ,тези  записи които са по сайтовете ,как да си мислим че са реални ,а не менте ?
  То като записваш дигитално ,не може ли с програмата при преслушване да намира само аномалийте, а не да слушаме 5 часа и нищо ?
Не знам кога ще почвам  :D още не съм слушал записите ::)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: EVP - Електронен гласов феномен
« Отговор #8 -: Декември 01, 2006, 00:53:31 am »
Аз съм чувал да опровергават този феномен с това, че звуците, които се чуват не са на умрели хора, а са самите звуци на апарта, които той издава докато работи. Всяка машина като работи издава определени звуци, понякога силни, понякога по - слаби, но ги има. Предполагам, че както при всичко, паранормално, от което се изкарват пари и тук много малка част са реални записи на умрели хора (ако въобще са успели да направят).
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

stiver

  • Гост
Re: EVP- Електронен гласов феномен
« Отговор #9 -: Декември 01, 2006, 09:56:34 am »
Добре де ,тези  записи които са по сайтовете ,как да си мислим че са реални ,а не менте ?
  То като записваш дигитално ,не може ли с програмата при преслушване да намира само аномалийте, а не да слушаме 5 часа и нищо ?
Не знам кога ще почвам  :D още не съм слушал записите ::)

Най-добрият начин да разбереш дали нещо е вярно е да се убедиш от собствен опит. Въпреки, че дори и да успееш да направиш твои собствени записи, това пак няма да те убеди в нищо повече от това, че гласовете са реални. Тогава ще дойде другият, по-важният въпрос - чии са гласовете - дали са на умрели хора, които по една или друга причина са останали "заземени", или са гласове от паралелни светове, или е просто трик, който психиката ти играе. Има хора, които остават в примката на тези въпроси с години. Те превръщат ловът на гласове в професия, в съдба, дори в мания. Аз, до някъде, ги разбирам. След въпроса "Какво е животът?", най важният въпрос за хората е какво става с нас след като умрем. И все пак, дали наистина отговорът ще дойде от гласовете? Аз продължавам да твърдя, че няма да постигнеш истински разговор с тях. Какво ще ти дадат? Нито ще можеш да говориш с тях за трансцедентална философия, нито ще ти дадат ценни сведения за човешката история, нито ще ти разкажат подробно за света, в който се намират. Нищо, освен  няколко откъслечни, фрази от рода на "Студено е." или "Къде съм?" Ти, разбира се, си свободен да избираш сам какво ще правиш. Но моето мнение е, че ако не можеш да помогнеш на живите или на умрелите по някакъв начин с тези записи - то времето което би изгубил само за доказване, че съществуват е изгубено. Хората вече са го доказали. По-важно е какво може да се направи с тази информация оттук нататък.

Единственият начин, който аз знам да си спестиш малко време от прослушванията е да ползваш някоя програмка за звуков монтаж, която да ти дава графичен дисплей на звуковите вълни. Тогава можеш да търсиш визуално по промените във вълните.

Абе я се откажи.  ;)  Радио-любителството беше къде-къде по-добра идея.  :)

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: EVP - Електронен гласов феномен
« Отговор #10 -: Декември 01, 2006, 16:38:57 pm »
Хора мерси за мненията и препоръките ,радвам се че го има този форум в който може да се обсъждат теми които на друго място -биха  те помислили за перко  >:(
  Мисля най -много да изслушам записите , аз сега се сетих ,че то като запиша нещо -може да е на всякакъв език ?! Как ще го разбера ,че е EVP?
  Май радиолюбителството е добро начало ,къде мога да намеря инфо ,форум има ли, да видя какви са условията там, ама се сещам че в блок няма да стане работата :o ...какви са възможностите на радиото ?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27