Автор Тема: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания  (Прочетена 14673 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #30 -: Октомври 14, 2006, 22:40:01 pm »
Леле, абе тука много сексолози в този форум бе,много Д-р Бостанджиеви (май така беше видния наш сексолог).И то специалисти по астрален секс даже :-\ .Значи един вид астрални сексолози :D.МдаИ така като си гледам заглавието на темата ,си викам-"Леле каква я мислихме-каква стана :-\ :-\ :-\
Я успокйте малко страстите астрални и кажете нещо за ...венерическите болести например.И с един малко езотеричен поглед ако хвърлите -направо ще го докарате.
Хайде със здраве,и да не земете да си пращате снимки един на друг ,щото да не усетите посред нощ астралната ръка на съфорумник под завивките ви.Хайде и умната :D
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Дъвиан

  • Гост
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #31 -: Октомври 14, 2006, 22:46:47 pm »
Ами и аз не исках да се впускам в подобни дискусии, защото аз имам по-странно за нормалните разбирания мнение, а само исках да посоча, че една духовно извисена дама няма да събужда нечестиви желания в мъжките погледи, защото поведението й няма да бъде еротично, така както го казва й текста, а то какво стана.

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #32 -: Октомври 16, 2006, 11:31:52 am »
Цитат
Защото астралните тела точно както и физическите могат да правят секс.
Правят не, ами пушек се вдига, а като се събудиш изобщо не се чудиш що ти мокрее пижамката.  :-X

Мисля си, че говорите на различни езици.
Ето едно обяснение от Щайнер за "организацията" на човека.
"...В рамките на физическото тяло, волята е инстинкт; след като етерното тяло овладее инстинкта, волята се превръща в нагон.... Чрез астралното тяло, инстинктът и нагонът се издигат до нашето съзнание, проявявайки се вече като силни и горещи желания, страсти... Страстите нямат и не се нуждаят от трайна психологическа характеристика, те просто възникват и изчезват. Ето защо те са по-близо до душевната област, отколкото до нагоните.... Азът прониква всички душевни области... Тази част от душевния живот, която Азът обхваща като човешки инстинкти, нагони и страсти, ние означаваме с думата мотив...животните може да имат желания и страсти, но не и мотив..."
И сега към "сексолозите" - за какъв секс говорите - човешки или животински, т.е. без мотив или с мотив?? ;D

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #33 -: Октомври 16, 2006, 12:11:51 pm »
Ако без мотив правя секс значи е животински, ако е мотивиран значи е човешки, така ли да го разбирам? Ей, хора, докато се питам за мотивите мерака може да изчезне ;) Секса е следствие на почувствана духовна близост и не ми трябва мотив да я превърна във приятно физическо изживяване.
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Дъвиан

  • Гост
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #34 -: Октомври 16, 2006, 17:34:01 pm »
Секса е следствие на почувствана духовна близост и не ми трябва мотив да я превърна във приятно физическо изживяване.

Невен, ако почувстваш духовна близост още при запознанството какво правиш? И в случая духовната близост е мотива, за който говори Гностик.

Защото астралните тела точно както и физическите могат да правят секс.

Съгласен съм, разбира се. :D
« Последна редакция: Октомври 16, 2006, 18:35:41 pm от Дъвиан »

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #35 -: Октомври 16, 2006, 19:48:06 pm »
Невен, ако почувстваш духовна близост още при запознанството какво правиш?
Какво ли? Радвам се, защото много рядко ми се случва.
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Дъвиан

  • Гост
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #36 -: Октомври 16, 2006, 20:10:31 pm »
И аз - това са едни от най-прекрасните мигове. Познати много, приятели много, добри приятели, близки приятели - много, но душевните приятели са малко - тези, които познават душата ни, дори духът ни, заложбите и импулсите ни...

IYI

  • Гост
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2006, 17:06:42 pm »
Венерическите болести имат изражение в духовен аспект, но не по начина по който се споделя, с други думи ако зяпнеш някаква мацка и тя е болна и се настроиш на нейните честоти на предаване, няма начин да се заразиш във физическият аспект.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27