Автор Тема: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания  (Прочетена 14667 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
“Един приятел ми разказа, че сядал на пейка на крайбрежната улица, където се разхождат почиващите и гледал преминаващите красиви жени. Харесвал си някоя и след това си представял, че прави секс с нея, по-точно с нейния астрален фантом. Това обаче съвсем не е така безобидно, както изглежда на пръв поглед.
Венерическите болести принадлежат към астралния план, включително и 3 вида от вируса на СПИН. Ако някой заразен си представя, че прави секс с вас, на физически план това се проявява при вас като реална болест. Каква е гаранцията, че няма да ви се случи такова нещо ли? Единствено нивото на духовност.
При такива хора като него всичко е зациклено на половия център.
Ако вашите вибрации съответстват на това ниво, ако носите заряда на сексуалността (сексапил), можете да станете жертва на подобен сексуален маниак и да се разболеете от венерическа болест или дори от СПИН. Жената, която е над тези вибрации, обаче, е извън сферата на внимание на подобни мъже. Ако тя е духовно ориентирана, такъв маниак не я забелязва даже да е красива. Сега се носят дрехи, които особено подчертават точно тези части от тялото, които най-много интересуват мъжете, жените ходят разголени и т.н.
Такива жени рискуват много и моите учители ме помолиха да ви предупредя за това.
Профилактика на СПИН: ако гледате в дома си куче и котка и много ги обичате, вие проявявате астрални положителни чувства; между тях постоянно става мощен обмен на енергии, получава се възходящ енергиен поток, а доколкото вирусът на СПИН принадлежи към астралния свят, то попадайки при вас, в аурата ви, той бива изтеглян от този поток в момента на проявление на вашата любов към тях. За животните този вирус не е опасен и наличието му в тяхното астрално тяло не им вреди. Така можете да осъществите профилактика и от други вируси, които имат астрална природа.”


Превод от руски: Емилия Манолова

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2006, 21:39:51 pm »
Браво.Много ми хареса. :DТова от книга ли е и ако е ,коя е тя,или статия? ;D
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2006, 22:11:57 pm »
Превод от руски, не знам точно откъде :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2006, 22:22:28 pm »
Езотерично всява страх ;) материалчето да са шашка народа  :P

Дъвиан

  • Гост
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #4 -: Октомври 14, 2006, 09:52:56 am »
Ако тя е духовно ориентирана, такъв маниак не я забелязва даже да е красива.

Именно това е причината, когато се играят свещени танци или пък в древните мистерийни танцови движения, известната степен на  разголеност на участничките да не действа възбуждащо на мъжете - именно защото в движенията няма еротичен заряд, а духовен. Така е и в изобразителното изкуство и скулптурата - възвишената естетика, концентрирала в себе си висшата красота на женското тяло и образ, трябва да въздейства облагородяващо и одухотворяващо.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #5 -: Октомври 14, 2006, 10:23:44 am »
когато се играят свещени танци или пък в древните мистерийни танцови движения, известната степен на  разголеност на участничките да не действа възбуждащо на мъжете - именно защото в движенията няма еротичен заряд, а духовен.
Чувал ли си нещо за вакханалиите?А за празниците на Баст,На Изида.А индийските танци?
Май не съвсем,щото ако беше сам щеше да си се смееш на изказването.
  ДРевните мистерийни и свещенни танци в голямата си част са свързани с почитането на Богинята и плодородието и секса и еротиката е неизменна част от тях.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #6 -: Октомври 14, 2006, 10:43:19 am »
Очаквах такова изказване.

Аз имам предвид различни свещени танци от посочените от теб. Но дори и в тези, които каза ти, според мен в голяма част не е преобладавал сексуален екстаз, а духовен - чрез танца се постига духовно съединение с духовната субстанция, а не сексуално. Това, че е имало и такива като вторите, танци, практики и общности, не дава причината да отхвърляме първите. Освен това до голяма степен на изток подобни сексуални танци са били в чест на не дотам светли божества и богини. Но ти имаш друго виждане, друг коренно противоположен светоглед от моя, Gil-Galadh. А говорех и за танци в наше време също.

 ;)
« Последна редакция: Октомври 14, 2006, 11:00:11 am от Дъвиан »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #7 -: Октомври 14, 2006, 13:07:32 pm »
според мен в голяма част не е преобладавал сексуален екстаз, а духовен - чрез танца се постига духовно съединение с духовната субстанция, а не сексуално
в случая сексуално и духовно са  тъждествени понятия.Едното води до другото
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #8 -: Октомври 14, 2006, 13:28:15 pm »
Според мен екстаза, които трябва да се получи от подобни мистериини свещени танци, или съединението с някакви по-висши енергии от подобни съвременни, няма нужда да бъде постигнат чрез сексуалното - все едно да кажеш, че без тантра не можеш да постигнеш това, което постигат йогите без тантра. Така мисля е и в любовта - няма нужда от половото, за да можеш да се слееш с любимия човек. Говоря за духовно сливане - без тяло, без плът, без материя. Сливате се на едно по-висшо ниво от сексуално-материалното, без неговото използване, но с неговото посредничество.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2006, 14:42:44 pm »
Сливате се на едно по-висшо ниво от сексуално-материалното, без неговото използване, но с неговото посредничество.

Не мога да разбера защо свързваш сексуалното с материалното
« Последна редакция: Октомври 14, 2006, 21:29:32 pm от Horus »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2006, 15:25:19 pm »
не мога да разбера защо свързваш сексуалното с материалното

Защото сексуалното се извършва от човешки тела, които са материални.
« Последна редакция: Октомври 14, 2006, 15:27:00 pm от Дъвиан »

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2006, 16:01:25 pm »
Сексуалната енергия е много мощна и ние трябва да се научим как да я използваме без да злоупоребяваме с нея.От сакралния център черпим енергията,която вдъхва живот на всичко,което създаваме.Така ,че сексуалната енергия с право може да се нарече градивна и положителна.Развитието на втора чакра ни учи на самоконтрол и как да съхраним и използваме нашата сексуална енергия.Ако не я съхраняваме правилно може да изтече,да застои или да бъде пропиляна.
Чувството на спокойствие и релаксация след оргазъм е резултат от освобождаването на Чи(Ки)от втора чакра и преминаването и през тялото.
 :D
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2006, 17:07:57 pm »
Една констатация  на д-р Щайнер за болестите:
"Голяма част от всички болести се дължат на грешките и заблужденията в астралното тяло / носител на удоволствието и страданието, желанията и страстите/, които се предават на етерното тяло и оттам по заобиколен път разрушават хармонията на физическото тяло. Една увреда на астралното тяло води след себе си болестни отклонения на физическото тяло не в този живот, когато е получена увредата, а в един следващ живот."
Из "Въведение в Тайната наука"

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2006, 17:22:17 pm »
Защото сексуалното се извършва от човешки тела, които са материални.
Ми то всичко се извършва от човешките тела.Мислене,любене,всичко.А материалните и астралнит тела са общо взето едно и също.Помисли и ще разбереш защо
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Re: Езотеричен поглед върху венерическите заболявания
« Отговор #14 -: Октомври 14, 2006, 17:39:00 pm »
Да, но правиш любов с тялото си, което е материално. Чудя се въобще защо ти обяснявам такива неща и ме караш да си хабя нервите. Най-голямата разлика между материалното и астралното тяло е тази, че първото е материално, а второто - НЕ! Мисля, мисля, и не откривам да са "общо взето едно и също".

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27