Автор Тема: Окултната Война м/у България и Русия на бойното поле в Шаха!  (Прочетена 26478 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отново реми и резултатът е 6:6  :o  Следват 4 партии по 25мин. Тук вече няма да има "аки и пики", щото няма да има време.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Веселин Топалов и Крамник преди малко са завършили последната си 12-та партия с реми /за съжаление/ :(  6:6
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Дъвиан

  • Гост
Бре какви фенове на шаха имало тук. Хахахах. Само да не изпаднем в цугцванг с тази история с Крамник.
« Последна редакция: Октомври 12, 2006, 20:40:34 pm от Дъвиан »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER

Да видим дали ще се оправдаят слуховете за договорка 6 на 6  ;)

Е оправдаха се слуховете  ;) :P Много кофти .....

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Казаха ми, че Веселин Топалов е загубил титлата

Дъвиан

  • Гост
Мда, и по телевизията го казаха. Думите отиват в небитието...

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
 
Веселин Топалов призна, че сам е сгрешил


Топалов бе посрещнат от Весела Лечева, председател на Държавната агенция за младежта и спорта
Веселин Топалов се завърна в България. Той и екипът му бяха посрещнати от Весела Лечева, председател на Държавната агенция за младежта и спорта.

Няма от какво да се срамувам, заяви Топалов и допълни, че не съжалява за загубата си. "Радвам се, че всичко свърши. Напрежението за мен бе огромно.

Вярвам обаче, че цяла България ме е подкрепяла. Това което се случи в Елиста можеше да стане навсякъде по света, но ние бяхме подготвени. Не ми липсваше опит от международни мачове. Правилата са еднакви навсякъде.

Интересното в случая е, че нарушението на Крамник остана необяснено, но мениджърът ми Силвио Данаилов ще ви даде повече подробности по случая", сподели Веско Топалов. Според него през цялото време той е имал тотално надмощие, но е пропуснал и много възможности. Топалов отхвърли категорично слуховете, че е взел пари, за да загуби двубоя.

Във връзка с честото посещение на Крамник в тоалетната по време на партиите, Топалов каза, че темата все още не е приключила, но не счита, че другаде е трябвало да се проведат партиите. "Доминирах през целия мач, а осмата партия от естетическа и техническа гледна точка беше най-добрата, която изиграх.

Във втората и десетата партия се прояви една стара моя слабост и аз съм си виновен за загубата. В последната партия, ако бях играл правилно, можеше да реша нещата в своя полза, но не се получи.

Нервите и умората в края на четвъртия час си казаха своето. Трябва да призная, че ускорените контроли не са моята специалност. Не съм следил изобщо изказванията на Крамник и не мога да ги коментирам", добави още Топалов на Летище София.

actualno.com
от: 14.10.2006 час: 13:20   
 
 :(  На друго място прочетох че са си разделили по 500 000 $. Дали пък Топалов не е "сплашен " по нянакъв начин... :-\


Новият световен шампион по шах е Крамник (...)
Въпреки резултата двамата противници в двубоя ще си разделят по 500 000 долара от наградния фонд.Вчера властите в Русия отказаха възможността на българския правителствен самолет да кацне в Елиста, за да прибере отбора на световния шампион по шахмат Веселин Топалов, съобщи по телрефона от Елиста пресаташето на Топалов - Живко Гинчев. За чартъра на Владимир Крамник бе съобщено, че няма проблеми.

Президентът на България Георги Първанов осигури 9-местния "Фалкон" да бъде на разположение на българите, за да могат веднага след мача за шахматната корона да се приберат в София.

"Това е повече от скандал, никой не обяснява защо е отказано кацането, коментира мениджърът на Веселин Топалов - Силвио Данаилов.

Тази вечер на среща със заместник-министъра на външните работи Евгения Колданова по молба на българската страна руският посланик в София Анатолий Потапов „даде разяснения отосно съдействието, което руската страна ще окаже за транспортното осигуряване на българската делегация, намираща се в Елиста, след края на двубоя". В информацията на българското външно министерство не се съобщават други подробности.

 
от: 13.10.2006 час: 21:24 
 
« Последна редакция: Октомври 14, 2006, 23:43:31 pm от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
КГБ стои зад Крамник

Никога повече няма да стъпя в Русия, зарича се българинът

Стандарт

Веселин Топалов проговори:

Веселин Топалов направи сензационни разкрития около мача за световната титла с Владимир Крамник в Елиста. През октомври българинът загуби короната в мач, който предизвика поредица от скандали. За пръв път Топалов говори публично за случилото се зад завесата в Калмикия пред испанския ежедневник ABC на официалната вечеря след турнира в Билбао.
 
Марин Бельон
ABC.es
 
 - Г-н Топалов, разкажете ни за вашите първи посещения в Испания?
 - Беше много романтично време. Заедно със Силвио Данаилов дойдохме тук, защото се провеждат много турнири.
 - Тогава мечтаехте ли да сте шампион?
 - Когато спечелих световното първенство за деца до 14 години, разбрах, че имам талант, но за титла при мъжете не съм си и мечтал.
 - Може ли да се каже, че сте шампион, дошъл от улицата?
 - Да, аз имам уличен стил на игра. Цяла година играех на открити турнири и обиколихме цяла Испания.
 - Как протече мачът ви с Крамник?
 - Двубоят беше много напрегнат и ако гледам обективно, доминирах през по-голямата част.
 - Какво се случи преди петата партия?
 - Взехме касета със запис, който показваше с какво се занимава Крамник между ходовете. Той често влизаше в тоалетната и неговото поведение бе крайно подозрително. Щабът на съперника също видя моите записи. Следяха всяка стъпка на хората около мен. Ако той не е направил нищо нередно, тогава какъв е проблемът?
 - Обвиняват ви, че сте искали да разбиете концентрацията му, когато ви е водил в играта?
 - Ние никога не сме искали да спираме мача. Съществуваха факти, доказващи измама. Гледах видеозаписа и ме обхващаше страх. Работата не е в това, колко пъти е бил в тоалетната, а в това, какво е правил там. Той ходеше многократно, след което се връщаше зад дъската и започваше да играе, без да се замисля.
 - Крамник се обоснова със здравословни проблеми.
 - Това е лъжа. Аз пиех повече вода, но не посещавах толкова често тоалетната. Ние подадохме протест, но Апелативният комитет, който го уважи, бе освободен.
 - Секундантът му Илескас заяви, че вие сте преувеличили броя на влизанията на Крамник в тоалетната?
 - Аз не знам точния брой. Моят щаб видя тези записи само веднъж и после те изчезнаха.
 - Безпочвени ли се оказаха вашите подозрения?
- Когато бе направена проверка, в тоалетната на Крамник бе открит кабел за интернет.
 - Това не бе огласено.
 - Решихме да го избегнем по много причини. Освен това имаше и заплахи.
 - От кого?
 - В началото анонимни, а после затвориха и летището.
 - Смятате ли, че сгрешихте, като замълчахте?
 - Ситуацията бе крайно напрегната. Сега е лесно да се говори, но когато се намирате в Русия, мислите само как бихте се измъкнали. Дори пеш. Тогава забравяш за парите. Предпочетохме да мълчим и мачът продължи.
 - Какво чувствахте зад дъската?
 - Там се съсредоточаваш. И Илескас не е знаел какво ще се случи. Крамник не е казал нищо на никого от щаба си.
 - Помагали ли са му хора от КГБ?
 - Не са замесени професионалисти. Тези, които му подсказваха, са или любители, или хора от КГБ.
 - Говорили ли сте с Крамник?
 - Кремъл никога няма да признае, че е отровил руски шпионин, както и Крамник никога няма да каже, че е лъгал.
 - Чувствахте ли се застрашен?
 - Да, мисля, че там никога повече няма да се върна.
 - Според вас е почти невероятно да има реванш?
 - Крамник иска да запази титлата си, без да я защитава зад шахматната дъска. Той винаги настоява за някакви привилегии. Мисля, че няма да се появи в Мексико.
 - В Калмикия имаше допинг контрол, нали?
 - Направиха ни само по една проба, но я занесоха в лабораторията в Москва.
 - Какво е мнението за всичко това на президента на ФИДЕ Кирсан Илюмжинов?
 - Той е бизнесмен, който просто се нуждае от шампион руснак. Нищо лично, има право.
 - Смятате ли, че Крамник е продължил да лъже и след разкритията?
 - Да и новият начин е бил по-добър.
 - Даже в самия край?
- В четвъртата партия, когато според мен неговата победа беше решена, той мести ход, който може да направи само машина. След това имах право на един ден почивка, но дори болен не загубих. Ако ти върви играта, продължаваш. Те обаче си послужиха с нещо по-изгодно от долнопробния случай с кабела.
 - Факт е, че в бъдеще машината може би ще победи човека?
 - Да, сигурно, а с технологиите на руснаците Крамник може и да победи в един мач.
 - Няма ли начин да го спрете?
 - Да, със скенер. Мисля, че той имаше нещо в тялото
 и се притесняваше, че ще го разкрият
.
Това си е лично мое мнение. За мен определящ беше кабелът, който открихме.
 - Във втората партия изглеждаше, че печелите, а направихте грешка в самия край.
 - Това се случи, защото той играеше като машина. Взимаше ми фигурите една по една съвсем хладнокръвно, във време, когато моята атака бе крайно опасна. Не можех да повярвам как той може да бъде толкова уверен в себе си.
 - Подозирахте ли още преди началото на мача, че може да се случи нещо подобно?
 - Предполагахме. Проблемът дойде, когато узнахме за мошеничеството. Ако не знаеш, просто се съсредоточаваш върху играта. Когато обаче всичко е ясно, това те изкарва от равновесие. Започваш да не спиш и мислиш само за това.


Смятайте за какво става въпрос :P :P :-\
« Последна редакция: Декември 17, 2006, 22:21:50 pm от Horus »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
КГБ стои зад Крамник

Смятайте за какво става въпрос :P :P :-\

Да - Крамник наблъскан с чипове даже и в мозъка.....Само се чудя къде си е включвал кабела за интернета? - в г...?  :-\

IYI

  • Гост
Цион не би могъл да си позволи българин със Световна титла по Шах :)
Най-срамно и без притеснения от Света си го позволиха представете си за какво става въпрос...:)

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Хензел: От ФИДЕ зависи, дали ще има нов мач между Топалов и Крамник

21-12-2006,12:34
http://www.darik.net

 
"Международната федерация по шахмат трябва да реши, дали да има нов мач за световната титла между Владимир Крамник и Веселин Топалов. Ние няма да коментираме нищо", заяви мениджърът на Крамник Карстен Хензел пред руските медии. Както е известно, Силвио Данаилов изпрати официално искане за провеждане на мач в София от 12 до 20 април 2007 година с награден фонд от 1 милион долара без данъци за победителя, 500 000 долара за победения и 300 000 долара за ФИДЕ. "Съгласно регламента може да се отправи предложение към световния шампион, но само при определени условия. Освен това в момента се обсъжда реформа на системата за определяне на най-силния гросмайстор в света. Каквото и да се случи, това ще стане под егидата на ФИДЕ", коментира Хензел.
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Руснаците нагли - искат да дисквалифицират Топалов и ето отговора на нашите:

Силвио Данаилов: Още днес пращаме всички документи от Елиста във ФИДЕ
22 декември 2006 | 12:14 | Агенция "Фокус"

София. Искането на мениджъра на Крамник – Карстен Хензел, за дисквалификация на Веселин Топалов е поредния опит на руската страна да отклони поканата за мач за световната титла през април догодина в София, коментира мениджърът на 19-ия световен шампион Силвио Данаилов.
Според него екипът на Крамник отново разиграва сцени от рода на "крадецът вика: дръжте крадеца".
Нека ФИДЕ да отговори пред цялата шахматна общественост, защо не бяха публикувани снимките с кабелите в тоалетната на руснака и документът, за тяхното наличие, под който се е подписал председателят на Организационния комитет на мача Валерий Боваев, предлага Данаилов – Съвсем умишлено бе скрита и оставката на втория Апелационен комитет, чиито членове поискаха да напуснат Елиста заради намерените кабели.
Мениджърът на Топалов настоява Етическата комисия на Международната организация да изиска от Организационния комитет на мача и записите от стаите за почивка на двамата шахматисти, където са документирани необичайните посещения на Крамник в тоалетната.
Щабът на българския гросмайстор ще изпрати още днес в централата на ФИДЕ всички документи от Елиста, с които разполага.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Трябва по някакъв начин да се дискредитира Топалов и да бъде изключен от шахматния свят, защото така нареченият световен шампион няма право по устав да отказва на никого с коефицент над 2700. От наша страна са спазени условията-наградният фонд е осигурен, терен-също. Ма този път е София, където въпросът с тоалетните е малко по-особен-плаща се на всяко влизане  :D  Другият вариант е Крамник да играе с памперс   ;D , което също не му върши работа.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Ма този път е София, където въпросът с тоалетните е малко по-особен-плаща се на всяко влизане  :D 

Това значи Крамник само да играе в Англия, Холандия и Южна Африка, защото аз не знам за други страни където НЕ СЕ плаща за обществена тоалетна.  :D В България е още по-сложно, защото и да отидеш в ресторант, чиято тоалетна се смята за частна и част от ресторант - ПАК ти искат да плащаш! 'Начи Крамник плаща двойно за "мислене" в България!  ;D 

IYI

  • Гост
За всичко му имаме цаката ей....  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27