Автор Тема: Каква религия изповядвате?  (Прочетена 13656 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re: Каква религия изповядвате?
« Отговор #30 -: Октомври 16, 2006, 20:32:14 pm »
Аз съм източноправославен атеист  ;D, но гласувах за  "Вярвам в нещо висше и не изповядвам земни религии"
Мисля, че Бог и религията са две много различни неща. Религията е била средство за упражняване на власт, а сега повод за война (което е пак същото). Докато Бог е абстрактно понятие. Лично за мен Бог е всичко и нищо... природата,гравитацията, светлината...енергията.
Иначе си мисля, че всички религии са порочни (без изключение). Идеята да се кланиш на икони, статуи и символи, доколкото си спомням бяха едно от нещата, които са забранени от Иехова. А днес всички вярващи правят именно това. Молят се за пари, материално благосъстояние...капризи. Но те вярват!  ;D ...звучи несериозно.
За мен истински вярващ ще е този, който напълно се изолира от светския живот и изкушенията на града. А такива хора почти няма.  ;D . На много хора им се блазни идеята, че някой ги "командва" и ръководи ходът на тяхната съдба и с това си обясняват несполуките в животеца си. А истината е всъщност, че са некадърни и всичко зависи от самите тях. Примирението е лесно, трудното е да се бориш с живота. А пък ако срещнете някой на улицата и го попитате дали вярва, той ще ви каже -  да! Естествено без да е чел библията и без да знае точно в какво вярва.
Предпочитам да не се моля и кланям на символи, но да съм наясно и в мир със себе си, от колкото обратното, но с куп грехове зад гърба ми. Пък нека горя в ада  ;D...

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Каква религия изповядвате?
« Отговор #31 -: Октомври 16, 2006, 20:48:30 pm »
КО ЗНАЧИ "източноправославен атеист " ?!?!
« Последна редакция: Октомври 17, 2006, 00:47:29 am от Horus »

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re: Каква религия изповядвате?
« Отговор #32 -: Октомври 16, 2006, 21:16:41 pm »
пошегувах се  :D
Ами роден съм в православно семейство, кръстен съм в православна църква, но съм атеистично настроен към църквата...това исках да кажа  :D

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Каква религия изповядвате?
« Отговор #33 -: Август 30, 2010, 09:22:01 am »
Аз изповядвам тази религия с която съм се родил ,а имено никаквата .  
А, пък  относно това ,дали съм вярващ ще кажа ,че вярвам в много работи .  

ПП:Религията ми е природна такава ,чисто човешка ,кодексова ,езическа .
 
Аз гледам на Христос и на Буда като на учители за времето си .  
Учителя дава тласак за развитие .   :hi:
Религията обаче не е този  учител .Историята, науката ,философията са имено учителите на съвременото общество  . Те са преодолели  
 религията и сега гледат на нея като на такова кактово е ,а имено, юдейска и рептилска работа .Рептилите се хранят от религиозните хора и за това те ги даржат в подчинение .   8)

Още от древни времена на царе и фараони ,рептилите са използвали религията и страха като оръжие  за да могат да се хранят и да не дават човека да се развива .
Религията не ни придвижва на пред в еволюцията ,тя ни влече и влече в един и същ век и една и съща година (Ако се питате защо?ЗАЩОТО,БЪДЕЩЕТО СЕ ПРОМЕНЯ В ЗАВИСИМОС  ОТ МИСЛИТЕ И ЧУСТВАТА НА ХОРАТА) .Рептилите и религите ,какво сходство само  .   8) Та,рептилите са доволни ,защото те са боговете и имената на боговете в някои религии .Религията държи в подчинение цял свят ,още от древни векове  .Истинския Христос не е от която и да е религия ,той е от извънземен пройзход . :lol:Христос не напразно  е рус и с сини очи,защото  той е от  извънземната раса .Защо мислите,че накрая Исус е полетял в небесата ?Полетял е ,защото е  свършил мисята си и извънземните са си го прибрали .  8)
И да имате в предвит ,че аз не мразя всички еврей ,защото имам приятели от тях .Аз мразя юдейте и  лошите такива .  ;)
« Последна редакция: Август 30, 2010, 16:47:49 pm от ALive »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Каква религия изповядвате?
« Отговор #34 -: Август 30, 2010, 09:39:16 am »
Солипсизъм..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27