Автор Тема: Житните кръгове/Crop Circles  (Прочетена 199814 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SpitFire

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #180 -: Юли 16, 2008, 21:02:24 pm »
Здравейте на всички! Преди да напиша първия си пост искам да ви кажа, че форума е много интересен, доста неща прочетох и естествено научих ;) Та искам да напиша нещо за кръга в Балчик от 1-вата страница на темата. Намира се до с.Топола на един черен път, по който се стига долу до плажа. От както се помня ходя всяко лято на море или на палатки там. В момента съм на 18 и този кръг си стои така всяка година, когато отида и няма грам пораснала трева. Лично на мене не ми се вярва, че някой пенсионер от селото слиза до долу с въжетата и дъските и поддържа кръга в този му вид през всичките тези години. :-\ Па може и така да е, знае ли човек ;D
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 08:08:09 am от Mirotvorec »

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #181 -: Юли 18, 2008, 01:26:52 am »
Засега най-удачното обяснение,е че се образуват от звук.Правени са опити като върху желязна плоскост се посипва равномерно някакво прахообразно вещество(брашно например)след това под плоскостта се генерира звук в следствие на който от веществото се образуват фигури подобни на кръговете.Колкото честотата на звука е по-висока толкова фигурите са по-сложни.Правено е същото и върху растения като са наблюдавани същите ефекти както и при тези образували кръговете по полята т.е. прегъване на стъблото в основата почти под прав ъгъл без да се пречупи,загуба на вода и структурни изменения.

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #182 -: Юли 23, 2008, 16:52:27 pm »
Здравейте ! Пиша за първи път в този форум, но прочетох няколко много интересни теми ( изцяло ) преди да се регистрирам - поучително и образователно, браво! :-*  Взех сериозно да се съмнявам дали не съм била отвличана, проследявайки 58-те признака, но най-вероятно просто имам по-буйно въображение от нормалното.Както и да е, тук не е мястото...
 Признавам, и малко ме е срам, че тази тема току що я видях, и още не съм я прегледала. А кръговете по принцип са ми един от любимите феномени - дори имам доста солидна колекция от снимки в компютъра. Има страхотни сайтове , а някои от снимките са стряскащо актуални - от преди месец!http://www.temporarytemples.co.uk/imagelibrary/
Ето и някои от любимите ми:
 

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #183 -: Юли 23, 2008, 16:57:21 pm »
Долното - доколкото знам от обща култура, са Сефирот от традицията на Кабала, а има и египетски и азиатски символи (имам предвид ин и ян ). Очевидно искат (те?) да ни кажат че ни познават, но като цяло смисълът на съобщенията ме озадачава - според мен са с пропагандна цел. :-\

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #184 -: Юли 23, 2008, 17:19:32 pm »
Долното - доколкото знам от обща култура, са Сефирот от традицията на Кабала, а има и египетски и азиатски символи (имам предвид ин и ян ). Очевидно искат (те?) да ни кажат че ни познават, но като цяло смисълът на съобщенията ме озадачава - според мен са с пропагандна цел. :-\

Всички кръгове правени от хора са с пропагандна цел!
А лично мое мнение е, че по-голямата част от тях са правени от хора (разбирай тайно правителство или както там му се казва).

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #185 -: Юли 23, 2008, 22:19:30 pm »
Преди 2-3 дена даваха по Нешънъл Джеографик за житните кръгове. 90/100 са правени от човек, а останалите 10% са под въпрос :-\

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #186 -: Юли 23, 2008, 22:24:51 pm »
Преди 2-3 дена даваха по Нешънъл Джеографик за житните кръгове. 90/100 са правени от човек, а останалите 10% са под въпрос :-\

Аз изобщо не говоря за тези, които се правят от хора - с валяци и подобни простотии през нощта.

Аз говоря за тези кръгове, които се правят със земна/извънземна технология от тайното правителство.

Тях вече трудно можеш да ги разграничиш от истинските извънземни кръгове, защото технологията е подобна (доколкото съм запознат с естеството на кръговете де...).

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #187 -: Юли 24, 2008, 08:32:19 am »
Намерих сайта на някаква лелка, която твърди, че разчита значението на кръговете по телепатия.http://www.vezneva-pictograms.com/bg/index.phpТа според нея смисълът е, че след ок.5 години идва краят на света, и в кръговете е закодирано предупреждението към човечеството да възстанови равновесието между светлината и мрака на Земята и тн. и тн. Разгледайте картините на сайта й - интересни са. И книга е написала жената, мислех да я потърся, понеже наистина се интересувам от значението на пиктограмите - бих искала да си го изясня за себе си. Само че, тази жена малко прекалява - твърди, че една от фигурите е лично съобщение до нея, като поздравление за добре написаната книга?! :P

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #188 -: Юли 24, 2008, 10:38:47 am »
Извинявам се за предходното - току що попрочетох темата и видях, че повечето хора тука са запознати с "творчеството" на Везнева. :-X Аз също съм силно скептична към нейния метод, но смятам че правилно се е насочила, и че кръговете наистина са тясно свързани с това, което ще стане през 2012. Според мен са от извънземни, а не от земни НЛО-та...Моята "домашна" теория е много по-проста от гореизложените: Мисля, че в най-общ смисъл те ( май че сивушковците :) ) ни подготвят деликатно за скорошното си разкриване пред широката общественост. Искат като дойдат да могат с нещо да докажат, че са добронамерени ( предупреждават за предстояща катастрофа и са готови да "помогнат" ), деликатни ( подготвяли са ни дълго време стъпка по стъпка за визитата ) и в известкен смисъл готини ( разбират от изкуство - признавам че фигурите са красиви...). В този смисъл исках да кажа, че кръговете са с пропагандна цел - искат да ни се покажат в най-добрата си светлина. Според мен тия сивите са малки коварни гадинки и нне бива да им се вярва... 8)
А аз като съзерцавам фигурите не изпитвам нито добро, нито лошо чувство. Само се чувствам силно объркана...Може би защото не съм математичка...
Впрочем изпитвам и известно възхищение пред творческия талант на създателите им.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #189 -: Юли 24, 2008, 12:41:57 pm »
Добре го каза - "творчеството на Везнева":)))) Това наистина са свободни съчинения. А аз да попитам - защо кръговете трябва да са непременно послания към хората? Не може ли просто да са извънземно творчество? Защо търсим в кръговете лицето на нашия страх?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #190 -: Юли 24, 2008, 13:46:06 pm »
Имаш предвид нещо като космическа изложба? ;D Аз мисля, че те са насочени към вниманието на хората по няколко причини : първо, защото са в човешки ниви; второ, понеже някои от изображенията ( например тези двете по-горе ) са на познати на хората символи, и най-вече заради долното изображение, което е конкретен отговор на едно от човешките послания, изпратени в космоса( за съжаление не можах да го намеря из нета, ако някой го намери, моля, нека прати линк! )
А именно:

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #191 -: Юли 24, 2008, 13:57:07 pm »
Имаш предвид нещо като космическа изложба? ;D Аз мисля, че те са насочени към вниманието на хората по няколко причини : първо, защото са в човешки ниви; второ, понеже някои от изображенията ( например тези двете по-горе ) са на познати на хората символи, и най-вече заради долното изображение, което е конкретен отговор на едно от човешките послания, изпратени в космоса( за съжаление не можах да го намеря из нета, ако някой го намери, моля, нека прати линк! )
А именно:
A ти откъде си сигурна, че този кръг е направен от извънземни отговарящи на съобщението ни в космоса, а не от тайни организации/служби с някаква провокативна/манипулативна цел?

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #192 -: Юли 24, 2008, 14:31:04 pm »
Каква цел? Да ни накарат да вярвяме че ИМА извънземни и те се интересуват от нас??! :)

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #193 -: Август 12, 2008, 13:55:37 pm »
Намерих онова съобщение:
Цитат
и най-вече заради долното изображение, което е конкретен отговор на едно от човешките послания, изпратени в космоса( за съжаление не можах да го намеря из нета, ако някой го намери, моля, нека прати линк! )
А именно:
Според мен би могло да помогне за тълкуването на останалите пиктограми.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #194 -: Август 12, 2008, 14:41:02 pm »
Каква цел? Да ни накарат да вярвяме че ИМА извънземни и те се интересуват от нас??! :)

Това може да е една от причините. :)

Има и много други.

А това изображение, което си го сложила не е отговор на това което сме изпратили ние.

Това Е нашето съобщение което сме изпратили.

Отговора, заедно с изпратеното наше е по-долу. Не можах да намеря по-голяма резолюция.



Пишете в Google Изображения: Chilbolton crop cricle и ще ви излязат резултатите

По-долу ви поствам същото изображение с повече коментари по него.

Коментари по отговора:
1 Секция - Числата от 1 до 10. Не са променени в отговора.
2 Секция - Химичните елементи необходими за живота на Земята. В отговора са добавени Силиций (Да не се превежда СИЛИКОН - Еоn) и Фосфор.
3 Секция - Представена е молекулярната ДНК структура на извънземните. Вижда се, че освен познатите ни въглерод, кислород, азот и водород има и силиций. Има промяна в бройката на нуклеотидите.
4 Секция - Бройката на базовите двойки в извънземната ДНК - 4 294 966 110
5 Секция - Визуална репликация на извънземната ДНК. Вижда, се че има допълнителна нишка.
6 Секция - Визуална репликация на извънземно същество.
7 Секция - Извънземната популация към 2001 - 12 742 213 502 души
8 Секция - Средна височина на извънземните същества - 3 фута и 4 инча - около метър, метър и десет.
9 Секция - Визуална репликация на слънчевата система на извънземните. (Според мен коментатора на снимката по-горе е направил грешка като е написал Слънчевата система. Вижда се, че третата и четвъртата планета са леко повдигнати - индикиращи, че са населени от извънземните същества - Еоn).
10 Секция - Визуална репликация на комуникиращото устройство на извънземните, като по-долу са дадени мерки за големината му.

« Последна редакция: Август 12, 2008, 15:02:48 pm от Eon »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12105 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27