Автор Тема: Житните кръгове/Crop Circles  (Прочетена 204918 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #135 -: Януари 20, 2008, 16:18:29 pm »
Изключително ценна е зададената от SMSI-H тема:
Цитат
Дайте да поговорим ЗА НАЙ-ВАЖНОТО НЕЩО, А ИМЕННО КАКВИ ЦЕЛИ ИМАТ ФИГУРИТЕ? И КАКЪВ ЩЕ Е РЕЗУЛТАТЪТ СЛЕД ПОСТИГАНЕТО НА ТЕЗИ ЦЕЛИ? :-\ :-\ :-\

Мисля, че сериозен ключ в отговарянето на този въпрос е цитираното по-рано от мен изявление на ultrafutur, според когото:

Цитат
За мен житните кръгове са точно това липсващо звено, за което говорят много древни пророчества, и жалкото е, че когато то се случва, хората започват да го анализират, подобно на картина, или да се опитват да си го преведат на лесно смилаем език. Все пак смятам, че това объркване ще продължи още много кратко време. Скоро хората ще станат далеч по-телепатични и като цяло космично-ориентирани...

Твърде подвеждащо е използването на думата "манипулация" в настоящата тема, макар да съм принуден да призная, че тя има своето място в обясняването на разглеждания от нас феномен. По принцип няма как да отречем, че симетрията и съвършенството в тези фигури само по себе си доказва техния разумен произход. Никой разум по принцип не прави каквото и да било, без това по някакъв начин да го себе-осъществява, да приспособява реалността в посока на неговите цели. По необходимост трябва да допуснем, че разумното п(р)оявяване на тези фигури има своята предварително осмислена и преследвана от създателя им цел. Това само по себе си отговаря на понятието "манипулация". Трябва обаче внимателно да се разграничим от тенденцията, според която това понятие се свързва непременно с някакъв вид измама, злоупотреба, заробване.

Тук навлизаме в твърде субективни разбирания /както Н. по-горе побърза да изтъкнех4, за да остане незасегнат от моите критики:P/. Предвид на тези субективни разбирания аз лично предполагам, че манипулативният ефект в житните кръгове е свързан с повишаване на вибрациите на Земята и на човечество върху нея, от една страна, и отваряне на съзнанията в посока на това да станат способни за една нова космическа комуникация и многоизмерно възприемане на реалността.

От личен опит мога да споделя, че тези фигури (голяма част от тях) действат подобно на мандала - далекоизточни свещени изображения, чието наблюдаване само по себе си издига своя зрител и го подготвя за навлизане в по-дълбоки духовни нива. В този смисъл смея да определя и самите кръгове като "многоизмерна космическа комуникация", която действително отключва определени центрове в съзнанията, но не и по агентурно-манипулативния начин, предположен по-горе от Н.! Съществуват документирани фалшификации на житни кръгове, които ни позволяват да прокараме рязка разделителна черта между автентичното явление и неговите преднамерени подражания. Можем да кажем, че в автентичните кръгове присъства съвсем ясно доловима енергийност, съчетана с нов вид изобразителност, която е пряко видима за чувствителното художествено око.

!Тази енергийност е във вреда на заключващите системи и правителствените mind-сontrоl усилия, защото нейното възприемане е способно да разчупи такива твърди структури и да предостави необяснима, радостна свобода. Ето защо и се полагат огромни усилия истинските кръгове (които всъщност са изумително многобройни) да бъдат заличени, а поради липсата на възможност те да бъдат потулени напълно, предвид на многото "ентусиасти", които мигновено ги впръскват в internet, се правят зловещи опити за насаждане на идеята, че това са някакви селташки лудории или военно-секретни проекти...

По този начин пропагандата цели удрянето на две широки групи от население: първо, скептиците, които по принцип не се интересуват от подобни неща, с лекота и облекчение възприемат идеята, че кръговете са просто игра на някакви селянчета с прътове и жар за безделнически приключения, и второ, хората, които осъзнават величието на изображенията в тези структури и невъзможността за тяхното просто осъществяване, трябва да попаднат в клопката на "конспиративната версия" за военни тайнооръжейни намерения...

В действителност, благодарение на правителствените опити да бъдат фалшифицирани кръгове, ние имаме безценен пример за дълбоката различност между автентичните образци и преднамерено направените такива. И освен чисто техническите, материални различия, които почитателите на "конспиративната теория" могат да обяснят с някаква непозната нам секретна технология, тук се намират и едни други различия, които горе нарекохме "художествени". Изкуствознанието учи, че начинът на изграждане на образа (бил той от картина, от роман, от пиеса или от симфония) разкрива вътрешната му същност, характера на автора и намеренията на този автор, изявени в създаването на произведение. Тук трябва да отбележим, че кръговете далеч надхвърлят възможността за пропаганда, злонамерена манипулация или установяване на Нов световен ред. Кръговете вдъхват такава енергия, която е напълно несъвместима със старите структури, разрушава ги, пречиства от тях и отваря своя искрен зрител към едни по-високи нива на разбиране, към многоизмерните пространства и към едно ново, отворено, космическо съзнание. Ето защо отхвърлянето на идеята, че Кръговете са правителствена маневра, трябва да се приеме като част от настъпването на нова ера в човешкото развитие и прибавяната към това широта.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #136 -: Януари 20, 2008, 19:07:54 pm »
   Съгласен съм. Но процеса е двупосочен според мен. Дали предизвикват промяна на земната ДНК или са резултат от промяна на ДНК? Или и двете са следствие от нещо друго и са успоредни последици? Отговора едва ли е в 3D, тук събираме реколтата, т.е. виждаме следствието.

   По-скоро са резултат от промяна в земната структура ( може и ДНК да се каже )...
Освен това са и начин за комуникация. Какво ще кажете за теория, според която кръговете се правят буквално за секунди от чисто земни духове ( феи, елфи, и прочее ), като по този начин се получава комуникация между измеренията !!?
Как ще се обясни по друг начин вихровото радиационно изпичане, което се случва с растенията: подобно на никоя позната технология на планетата, стъблата не са прекършени, и от растенията все пак излиза някаква реколта. Смятам, че земните хора не са на такова ниво, за да си позволят да генерират подобна "точкова заварка", и че тя е дело на други (мецду)пространствени същности.

Цитат
Абе многомерна работа е тази. Като всички.


Хаха, ако беше така, сега щяхме да бъдем на различен пространствен и съзнателен пояс. Но да - натам вървим!!!
« Последна редакция: Януари 20, 2008, 19:53:26 pm от H. »
musica universalis

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #137 -: Януари 20, 2008, 20:28:43 pm »
   Брейййййййййй!!! :D :-* :D :-* :D Скоро някой ще каже и как да си намерим птиче мляко! ;D ;D ;D
   Жорката Велев, прочетох книгата на Румен Чорбаджийски. Мисля, че той е пропуснал да включи в нея и останалите пет чакри, които се намират над човешкото тяло, над Сахасрара и представляват централната ни връзка с То на индивидуално равнище. Днес Стамен Стаменов споменава мимоходом за тези чакри. За тях в езотреиката май твърде малко е казано...
   А сега искам да доразвия предишния си пост. Съфорумци, от тук насетне трябва да направим връзка. Пряката ни връзка със Слънцето, циклите му и всичко случващо се на земята, от най-малкото до най-голямото, в тази светлина. Пределно ясно е и е доказано не само от ученте /твърдят го и старите индианци в книгите си/, че циклите на слънцето оказват съществено влияние на цялата Ноосфера на Земята. Всички знаем, какво предстои. ВИЗИРАМ 2012 ГОДИНА. И ако няма пряка връзка между фигурите, циклите на Слънцето и останалите ни пет чакри, ще стана трамвай.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #138 -: Януари 21, 2008, 09:36:12 am »
Ти оправил ли си основните 7, че да мислиш за другите 5? :P

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #139 -: Януари 21, 2008, 16:32:04 pm »
Аз призовавам към предпазливост по отношение масираните призиви за някакво общо действие. Наистина, общото действие е единственият способ за справяне с големите задачи пред нас, но също така, е много предпочитан от пропагандата метод за увличане на масите в една или друга девалвация на ума.

Аз лично, ако мога да призовавам към нещо, в контекста на настоящата тема призовавам всеки един от нас, насаме със себе си да отдели време и да съзерцава оригиналните житни кръгове, които може да намери лесно в internet. В настоящата тема беше изписано много за това как оригиналните могат категорично да бъдат отделени от фалшификациите и тук само ще добавя, че чувството е безпогрешен указател. Наблюдаването на тези фигури подобно на мандала в Далечния Изток е способно да породи благотворни енергийни завихряния в своя ползвател и да подпомогне процеса на неговото пречистване, израстване. Това не е без връзка със споменатата в предходния post


2012

Всеки от кръговете влияе по различен начин и го прави различно за отделния човек; изберете тези от почувстваните ви близки образци, които ви зареждат със сила и светлина, за да се възползвате в максимална степен от тяхната обновяваща сила! Сменяйте ги често, пускайте ги на slide или просто ги поставяйте принтирани на различни места из околното ви пространство. Не след дълго, вярвам, ще започне да се надига у всички ни новият език на символи и телепатични метафори, който е в състояние да започне пряко да разказва на човеците за Космическите неща, за които всички ние не спираме да очакваме.
« Последна редакция: Януари 21, 2008, 16:34:09 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

stiver

  • Гост
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #140 -: Януари 26, 2008, 13:19:30 pm »
Забравете житните кръгове - сега имаме кръгове от овце

25 Януари 2008, Кингтън, Хиърфордшиър, Англия
Вчера станали странни неща в една ферма когато стадо овце образували тяхна собствена версия на житен кръг. Стотина от тревопасните животни образували идеално правилна окръжност, озадачавайки фермера и минаващите наблизо.
Фотографът Ръсел Бърд, който заснел смайващата сцена казва: "Аз бях слисан. Не можех да повярвам на очите си. Видях някакво куче да ръмжи по овцете преди това но то избяга покрай плета в другото поле, така че не мога да знам дали то има някакво отношение." Странното е, че фотографът забелязал и друг кръг от овце на около три ливади по-нататък, но не успял да заснеме и двете формации, които продължили около 10 минути.
Мр. Бърд добавя: " Те се движеха по вътрешната страна на окръжността и по този начин запълваха празнините между тях. Единствената причина този кръг да се разпадне беше че фермерът дойде с трактора си. Като чули ръмженето на машината животните се разпръснали като като малки заговорници.

« Последна редакция: Януари 26, 2008, 14:14:40 pm от H. »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #141 -: Януари 26, 2008, 20:17:32 pm »
Първият ден на Пролетта,
първият ден на Радостта,
първият ден на Любовта -
носят Сила и Живот, носят Сила и Живот!

Може тези овчици да са си поиграли Паневритмия, кой знае :D ... Времето така и така настъпва... Денят изгрява!
« Последна редакция: Февруари 01, 2008, 09:38:08 am от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #142 -: Януари 26, 2008, 20:56:35 pm »
Забравете житните кръгове - сега имаме кръгове от овце





Е те на това му се казва ТОТАЛЕН Mind control!!!  :-[
Или поне е стъпка към него.  :D ;D

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #143 -: Януари 29, 2008, 13:38:20 pm »
musica universalis

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #144 -: Януари 29, 2008, 13:47:01 pm »
Тоя фотограф е толкова фотограф, колкото аз съм Гагарин:) А и много блещукат нещо тез овцичи:)
Ако е реално обаче, наистина е много озадачаващо...Странното е, че кучето е избягало, а те могат да усещат лошата енергия..

http://cropcirclesecrets.org/case4weyhill.html

Ултра, Ултра, няма да проумееш нещо супер елементарно, забързан в езотерични загадки:)))) Каквато и да е формата на кръгчетата, винаги мога да ти докарам този пергел...
Крайно време е някак си да разберете, тези които не сте учили задълбочено математика, какви възможности дава тя. Тая плетеница, дето тоя я изтипосал, можех в 10 клас и аз да ти я разчертая.
Но какво всъщност доказва това:)?
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 14:06:52 pm от Handle »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #145 -: Януари 29, 2008, 14:37:00 pm »
Не можеш да я начертаеш. И тук не става дума за построителна задача по геометрия - там може би си много добър от гледна точка на конвенционалното знание, което се преподава в гимназиите и което превръща в очите на повечето деца Математиката в отвратителен предмет. Може би можеш правилно да чертаеш окръжности с пергел в тетрадката си, да построяваш с тяхна помощ многоъгълници и да изчисляваш триъгълни ъгли. Но нямаш никакъв езотеричен background, Oberon, който да ти позволи да имаш идеята за вида и функцията на едно мандално построение. Тъкмо заради тази липса, прочея, не можеш и да различиш очеизваждащите фалшификации на разни пейзани, въобразили си като теб, че могат с пергел и математика от 10.клас да изобразяват Словото Божие!... И тук не навлизам изобщо в технологията на рисуването върху жито, нито във въпроса за възможността човек, чието тяло не натхвърля височина от два метра, да изрисува картина с размери 30, 50, 100 метра, нито навлизам въобще в който и да било друг въпрос, освен във въпроса за сюжета на изображенията! Какво доказва всичко това ли? На теб вероятно нищо не ти доказва. На мен обаче ми доказва всичко.
« Последна редакция: Януари 29, 2008, 17:27:20 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #146 -: Януари 30, 2008, 11:22:18 am »
Драги Флай,

Като пропусна, отново, покрай очите си откровено заядливия тон, в който ти си ненадминат експерт, бих ти отговорил следното ( което м/у другото много добре знаеш ):

В източните традиции, монасите често медитират със свещ. Медитирайки по този начин, човек заглежда пламъка в продължение на часове. Какво вижда и чувства той, само можем да гадаем, тъй като при всеки е индивидуално. Може да вижда коне, бобри, рицари, а може да усеща и вижда Божественото. Това е въпрос изцяло на възприятията и сензитивноста на медитиращия. Човек може да усети и почувства божественото навсякъде около себе си, не само в житата. Може да го постигне и в гората, съзерцавайки една обикновена паяжина.
Така че, по въпроса с кръговете можем да приемем че сме прави и двамата, като ти разбира се, си по-прав.
Ако аз медитирам над този кръг, и не усетя нищо особено, това не означава, че не бих го усетил медитирайки над паяжината например. Защото, повярвай ми, паяжината на паяка, е в пъти по-сложна мандала от горепоказаната.
Това не означава и че нямам "езотеричен background", колкото и да ти се иска. Проблема при езотеричните учения е, че те са много индивидуални. Ако някой Посветен адепт достигне до някакви заключения, медитирайки в пещера 1 година, това не означава, че заключенията му важат за всички. Затова, приятелю любим, както много добре знаеш, Пътят към Бога е индивидуален.
Същото е и при житните кръгове.
Аз не казвам, че всички са фалшиви, не казвам че са проявление на Божественото. Казвам само, че играта на линии и точки не доказва нищо.
Красотата на геометрията е, че може от една линия и една точка, по съвсем логичен път да стигнеш до пресечена пирамида с вписана сфера вътре.
В миналото геометрията е била СВЕЩЕНА наука, каквато е и сега. Просто това не се казва в училище, а се набляга на анализа и крайния резултат. Ако аз бях преподавател по геометрия, бих подхождал по съвсем различен начин към учениците. Геометрията не е за всеки, трябва въображение и мащабно мислене.
В миналото, числото Пи е било свещено,сега е рутина. Но това не пречи ние тук да го разглеждаме като свещено. А числото Пи е просто природна зависимост, проявление на божественото. И човек го е открил, или му е било дадено. Ако сега някой закодира Пи в някой кръг, означава ли това, че кръга е проявление на божественото? Да, разбира се, но направено с човешки ръце.

Оберон
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #147 -: Януари 31, 2008, 21:52:17 pm »
lol - тва ме шашна - като видехме че не им разчитаме кроп съркалите и почнаха с овце  :D
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #148 -: Февруари 01, 2008, 09:50:40 am »
Да бе... овцете се наредили в кръг... според мен си е чиста манипулация...


Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Житните кръгове/Crop Circles
« Отговор #149 -: Февруари 04, 2008, 22:51:00 pm »
За снимката - може би е манипулация...
За феномена - може би не е ... ?

musica universalis

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12727 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27