Автор Тема: Ще подпалят Изтока, за да предизвикат пришествието на Антихриста!? - ДА  (Прочетена 30892 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ochakvane

  • Гост
Адвент,

Това е моя последен пост към теб.

Първо ( и най-важно ): Ако не престанеш с това копи/пейст на Библията, лично ще се погрижа да те банна от форума, и повярвай ми, няма да се почуствам гузен.

Второ: Не ме заплашвай със смърт, защото всички на тази земя един ден ще умрем. Не си ти този, който ще ми казва защо и как ще бъда обречен на вечна смърт.

Трето: За пореден път се опитвам да ти набия в каската, че никой не говори против Библията. Има неща оттам в които просто се съмняваме. Нима съмнението е грях? Говорим против твоя едва ли не фанатизъм, граничещ с ироня вече...

Четвърто: Видях, че драскаши във форума на абв.бг. Спориш с някакъв православен. Нали Словото е едно, учението и идеитя са едни....какво толкоз спорите? Нашия форум не е църковен. Тук мислим, и следваме което изберем за своя истина. Тук сме добри хора, интелигентни, на никого зло не правим. Не ни заплашвай с фалшивата си смърт. Не култивирай отрицателни мисли към теб. Опомни се.

Държа да ми отговориш точно и ясно по всяка една точка. В противен случай, до 24 часа си извън борда. Нищо лично, може да си прекрасен младеж ( дори съм сигурен ) , но мразя пропагандатата във всичките и форми.

Оберон
Благодаря ,че най- накрая някой се намеси!

И ти ли, Бруте?...

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Надявам се тези, които постоянно говорят против Библията, с удоволствие четат басни като горната. По принцип е винаги така: истината не се приема, защото е нежелана.

Според теб не приемаме, това, което ти казваш, че е истина, защото е нежелана и се страхуваме. Сега аз ще те питам един ясен и лесен, въпрос, защото съм забелязал, че когато ти се оформи някакво по- обширно запитване, ти се оправдаваш, че отговора щял да бъде 10 листа...
 Та, така, в няколко други теми като отговор на твоето твърдение, че се страхуваме от истината ние ти посочихме реалните источески доказателства за това, кой е писал Библията и кога. Това напълно противоречи на твоите твърдения, че цитираш "Божието слово". Но ти удобно подмина тези и още няколко въпроса, които доста сериозно застрашаваха теориите ти о т провал. Сега те питам директно, какво смяташ по въпроса за многократното променяне на съдържанието на Библията и нейното дописване от обикновенни хора, както им скимне, за да съвпада с техните интереси? Нима смяташ, че това е Божието слово? Чакам с нетърпение отговора!

"Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато той ти отговаря, това е шизофрения."   
« Последна редакция: Август 17, 2006, 00:29:40 am от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Очакване - аз се бих притеснил много повече ако някой реши да ми налага да си сложа микрочип на ръката за да си купувам неща с него отколкото ако някой ми каже да почитам неделя. Ако се замислиш кое е по реалното в момента че видиш и откъде идва опасността. предполагам си с отрицателно мнение за този чип "знака на звяра" но понеже говориш за друг знак те питам за меннието ти.

ochakvane

  • Гост
Надявам се тези, които постоянно говорят против Библията, с удоволствие четат басни като горната. По принцип е винаги така: истината не се приема, защото е нежелана.

Според теб не приемаме, това, което ти казваш, че е истина, защото е нежалана и се страхуваме. Сега аз ще те питам един ясен и лесен, въпрос, защото съм забелязал, че когато ти се оформи някакво по- обширно запитване, ти се оправдаваш, че отговора щял да бъде 10 листа...
 Та, така, в няколко други теми като отговор на твоето твърдение, че се страхуваме от истината ние ти посочихме реалните источески доказателства за това, кой е писал Библията и кога. Това напълно противоречи на твоите твърдения, че цитираш "Божието слово". Но ти удобно подмина тези и още няколко въпроса, които доста сериозно застрашаваха теориите ти о т провал. Сега те питам директно, какво смяташ по въпроса за многократното променяне на съдържанието на Библията и нейното дописване от обикновенни хора, както им скимне, за да съвпада с техните интереси? Нима смяташ, че това е Божието слово? Чакам с нетърпение отговора!

"Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато той ти отговаря, това е шизофрения."   

Многократно казвах, че не е нужно да се "доказва"  Библията. Мога да обяснявам някои въпроси, но че Библията е Божие слово, се обяснява от самото й въздействие върху човека. Замисли се защо ако Библията попадне в ръцете на престъпници и те решат да я четат, желанията им за престъпления изчезват.
 А и исторически се е доказало, че Библията не е човешко произведение. И пророчествата, които са дадени преди хиляди години, са се изпълнили Буквално, и сам Спасителят цитираше точно Писанията, а не човешки произведения.


Oberon

  • Гост
 "Замисли се защо ако Библията попадне в ръцете на престъпници и те решат да я четат, желанията им за престъпления изчезват"

Явно някои хора тук си нямат на идея колко престъпления са извършени от хора, които са размахвали "божието слово" и знамето с Кръста...

НЕ ИМ ПРОЩАВАМ, ЗАЩОТО ТЕ СА ЗНАЕЛИ КАКВО ВЪРШАТ !!!!!!!!!!!!!!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Цитат
А и исторически се е доказало, че Библията не е човешко произведение.

Хаха очакване - тука си много прав  :P :P :P Това е извънземно прозиведение на една раса наречена Ануннаки  ;) За повече справки отиди в секциата на специалните издания  :)

ochakvane

  • Гост
Очакване - аз се бих притеснил много повече ако някой реши да ми налага да си сложа микрочип на ръката за да си купувам неща с него отколкото ако някой ми каже да почитам неделя. Ако се замислиш кое е по реалното в момента че видиш и откъде идва опасността. предполагам си с отрицателно мнение за този чип "знака на звяра" но понеже говориш за друг знак те питам за меннието ти.

Alien,

По човешки наистина трябва да си мислим, че има опасност от налагане на чипове, на разни знаци, на бар-кодове и така нататък. Но ние разсъждаваме по неправилен начин. За Бога не е необходимо да ни маркира с разни тирета и точки или шифри за да знае, че сме Негови. Той казва ясно, че чрез  пазенето на заповедите един човек доказва, че наистина Го приема за Свой Баща. Следователно трябва да се търси противоположното на Божия белег. Какво е противоположнвото на пазенето на Декалога? Нарушаването му. Божиите деца ще пазят Десетте Божии заповеди ,както са дадени в "Изход" 20 глава. Другите ще пазят също десет заповеди, но не тези. Това ще бъде Декалогът, но "преработен" от папството с премахната втора, изменена четвърта и разделена десета заповед. Казано иначе, всички ще пазят десет заповеди, но едните ще слушат Бога, другите ще слушат звяра. Кой на когото се поклони, от него ще получи белега. Верните ще бъдат запечатани с Божия печат, послушните към папата, с белега на звяра.
 И това, което казвам, не е твърдение на Адвентната църква. Вече многократно са правени опити за въвеждане на законово пазене на неделята. А още с избирането му за папа, Венедикт Шестнадесети заяви, че без неделята християните са нищо. Миналата седмица вече изяви претенциите си за участие в Новия световен ред, а в момента се е загрижил за всички страдащи араби, и какви ли не, и се моли ли моли безкрайно...на Дева Мария. От една страна "печели точки" пред неразбиращите словото хора, от друга не се обръща към Бога, а върши идолопоклонство. Така ще събере всички хора около себе си и в скоро време всеки ще се убеди, че наистина пазенето или непазенето на съботата ще бъдат поставени за избор пред хората.

Благословена събота!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
"Народее иудейски нося ви петнай....уупс-десетте божи заповеди!"
а в момента се е загрижил за всички страдащи араби, и какви ли не,
ио къде му е лошото на това


и се моли ли моли безкрайно...на Дева Мария. От една страна "печели точки" пред неразбиращите словото хора, от друга не се обръща към Бога, а върши идолопоклонство.
самото християнство е идолопоклоничество
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

IYI

  • Гост
Олее майко!!!-
Цитат
А и исторически се е доказало, че Библията не е човешко произведение
-Да дошла е с факс от небето!
Когато някой излезне и пусне в информационното пространство някаква мисъл, желание, цитат и стигне до милиони хора и им се завърти в главите, Те вече са отложили достатъчно енергия и са я материализирали или с други думи е въпрос на време!
Библията е микс!-Нищо повече и моля да ме извините за това ми твърдение!
« Последна редакция: Август 12, 2006, 22:05:16 pm от IYI »

Oberon

  • Гост
Проблема е, че за човека, Библията е носител на истината, защото той вярва. Не подлага на съмнение, просто вярва...и всичко друго за него, което е от човека е грешно...

....

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
http://www.venganza.org/-по отношение на прекалената религиозност-ей тая гавра е невероятна.
Очакване,тоя сайт е специално за теб.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

IYI

  • Гост
Абе губим си времето с тази религия-Християнството!
Що се отнася до Христос той просто е преминал земното училище за Духовно образование!
Всеки един от нас може да ги премине!Просто в междучасията(живота) ни заливат умишлено с глупости!
Христос е бил познат по тези земи!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
           "Тракийските послания"

;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

IYI

  • Гост
Когато попитали Тракийците(най-войнственото племе) защо са отстъпили земята си на Българите те отговорили:
"-Защото Българите са истинските собственици на тази земя!"

Eon

  • Гост
Когато попитали Тракийците(най-войнственото племе) защо са отстъпили земята си на Българите те отговорили:
"-Защото Българите са истинските собственици на тази земя!"

И ти беше там и направи Паметна записка, нали?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27