Автор Тема: Подземен град възниква в София  (Прочетена 27826 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Подземен град възниква в София
« -: Декември 21, 2005, 10:48:21 am »
Труд"  21 декември 2005 , 12 стр.
До 10 г. София слиза под земята
   

Подземен град ще има в София по дължината на централната градска част. Под улици, кооперации и дворни места ще се изградят паркинги, магазини, офиси за бързи услуги и дори кафенета.

Новият град ще трябва да се появи до 2015 година, предвижда стратегията за развитие на София област. Документът е изработен въз основа на Общия градоустройствен план на столицата и вчера бе представен в Съюза на архитектите. Тепърва ще се дават конкретните идеи за развитието на подземния град, обясни арх. Борислав Борисов.

Така например подземен паркинг можел да се направи във вътрешен двор на няколко кооперации в центъра на града. От него ще изчезнат всички промишлени предприятия, автомивки, складови бази и т.н. Вместо това на повърхността ще бъдат извадени археологическите ценности от древното минало на града.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Подземен град възниква в София
« Отговор #1 -: Декември 21, 2005, 10:49:55 am »
Сега"  21 декември 2005 , 5 стр.
Подземни магазини, музеи и кафенета в София до 2015 г.
Източните райони стават Силиконова долина, северните - ВИП квартали

Веселина Гарчева    

Пространството под столичния център трябва да бъде усвоено, като се построят паркинги, музеи, магазини, кафенета и ресторанти. Това предвижда стратегия за развитие на област София до 2015 г. Около ЦУМ и ларгото ще бъде оформен археологически резерват "Сердика-Средец". След това ще бъдат изкопани пешеходни алеи, където туристите ще могат да разглеждат останки от градските стени от римско време, жилищни сгради, амфитеатри. Към него ще има и магазини, ресторанти и информационни центрове.
Засега проект за подобен подземен археологически комплекс има само за площта над трасето на метрото между Булбанк и СУ. Средствата за него са предвидени в японския заем за строежа на метрото. Ако се намерят още пари, такива подземни музеи ще се правят и на други места.
Подземното пространство на центъра ще се ползва и за строеж на паркинги, основно при станциите на метрото. Централната част трябва да запази и жилищните си функции, за да не стане само "сити" и да се обезлюди, предвижда още стратегията. Затова от центъра трябва да се извадят неприсъщите дейности като производство, да се санират и реконструират сградите, да се развие транспортната мрежа и възможностите за паркиране.
Центърът трябва да се освободи от автобуси и в него да се движат основно трамваи и тролеи. Метрото ще стане гръбнакът на градския транспорт. Той пък трябва да се развие, за да конкурира леките коли, смятат експертите от общината и областната управа. Те предвиждат да се създаде и т.нар. "Park and ride" система - на крайните метростанции да се изградят буферни паркинги, където хората да оставят колите си и да отиват в центъра с метрото.
В източните райони Лозен-Герман, Панчарево-Бистрица ще се развиват високотехнологични паркове и бизнесинкубатори, обясни Веляна Найденова от "Софпроект". Зоната трябва да прилича на Силиконовата долина в САЩ, но не с тези мащаби. Основен приоритет в стратегията е градът да развива икономика, базирана на знанието. За целта ще се правят технологични паркове, модерни комплексно-устроени индустриални зони, мрежа от бизнесинкубатори за развитие на малките и средните предприятия.
Столицата ще се разраства и на север в районите на Нови Искър, Доброславци - Кътина. Според експертите там климатът е много по-благоприятен, отколкото в южната част, където сега се развиват ВИП-кварталите "Бояна", "Драгалевци", "Симеоново". Вредното влияние на "Кремиковци" било редуцирано. Затова инфраструктурата на север ще се развива, за да станат и тези зони ВИП-квартали.

georgi_nz

  • Гост
Отг: Подземен град възниква в София
« Отговор #2 -: Декември 21, 2005, 13:03:33 pm »
Пълна откаченост!
Вместо да вземат мерки да намалят София и да стане нормален и спокоен град то още по голяма лудница ще стане.
Затова селата обезлюдяват къщите се срутват.
Но това е чифутска идея и интереси - където има много хора там им минават номерата.
Някой да чул на село да живеят чифути?

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Подземен град възниква в София
« Отговор #3 -: Декември 21, 2005, 14:11:42 pm »
Нали знаете че според Пратчет градовете растат и на дълбочина,което ще рече,че в София ,ай ще направят само смяна на обзавеждането
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Heinie

  • Гост
Отг: Подземен град възниква в София
« Отговор #4 -: Декември 21, 2005, 20:16:55 pm »
Нали знаеш кой е най-краткият виц на планетата? Евреин-миньор! Хаха!

Като стане лудница ще е най-удобно за някои елемети, в тия подземия ще има кво да се върши....

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Подземен град възниква в София
« Отговор #5 -: Декември 22, 2005, 01:17:43 am »
В метрото става огромният майнд-контрол.
Не знам дали знаете, но метрото е изградено с цел, не толкова за удобство.
Под земята има особени сили, дори на минимални дълбочини (такива като на метрото). Там астралните подземни същности смучат яко от хората и ги зомбират. Американците горките всеки ден са смачкани от пътуването с метрото. Тук не може да се усети много, тъй като разстоянията са малки. Но все пак, някой с опит да каже как се чувства след като пътува с метрото...

Неактивен BloodMaster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Отг: Подземен град възниква в София
« Отговор #6 -: Декември 22, 2005, 09:38:13 am »
Horus ми нормално ако патуваш 30мин под земята да се чувстваш като пребито куче и смачкан.
Пробвай само от цум до последната спирка на метрото в обеля и обратно се върни и ще осетиш как се едно си пренесъл 2 кубика пясък

Най хубавата част на метрото е когато се качваш на горе по стълбите  ;D
« Последна редакция: Декември 22, 2005, 09:40:03 am от BloodMaster »
Сега или никога

Неактивен zaio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
Отг: Подземен град възниква в София
« Отговор #7 -: Декември 22, 2005, 12:03:37 pm »
Аз лично като се возих в метрото в Париж всеки път зверски ме болеше главата. Наистина усещах, че нещо не е съвсем наред. Не съм се питала защо ама ето сега случай да споделя с вас.
Най-добрата рецепта за щастие е- да използваш парите си не за да трупаш вещи, а преживявания!

Неактивен BloodMaster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Отг: Подземен град възниква в София
« Отговор #8 -: Декември 23, 2005, 15:35:05 pm »
А пита ли ги някой миниорите как се чувстват   ::)

Не сте ли имали осещането примерно когато е слънчево и светло че някак си ви е готино а когато мрачно и няма слънце е едно подтиснато не ви се прави нищо, марзи ви, не мислите много много.......

То не че и като напече малко повече слънцето не става същото ама .....  ;)
Сега или никога

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Отг: Подземен град възниква в София
« Отговор #9 -: Декември 23, 2005, 17:01:45 pm »
Ами при мен е почти всеки ден сумрачно. Ама това не ми убива настроението. ;D
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Подземен град възниква в София
« Отговор #10 -: Декември 23, 2005, 22:49:31 pm »
Пък аз от няколко месеца съм свикнал на облачно време и когато е такова времето адски ме мързи. Само седя и гледам прелитащите самолети.  ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Подземен град възниква в София
« Отговор #11 -: Януари 09, 2006, 10:27:43 am »
подземна софия ... мале мила ... като ги знам нашите строители, ще има бая потънали сгради. То под жълтите павета има още от комунистическо време тунелни системи ивсичко о тдавна е прекопано.

Искат да го изкарат да бял свят за да не може да се крият министри и депутати и тайно да притичват от сграда в сграда под земята
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен silence

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Относно: Подземен град възниква в София
« Отговор #12 -: Юли 14, 2008, 00:11:10 am »
Това че метрото е замислено с цел контрол на съзнанието е необосновано и глупаво , просто така придвижването става по бързо .... а това ,че по късно са осъзнали и друго предназначение е нещо съвсем различно , само незнам как го правят този контрол с предаватели в тунелите ли , ползвам често метрото но не ме боли глава , но като се кача на градски автобус и ми се е .... м....та ,

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Относно: Подземен град възниква в София
« Отговор #13 -: Юли 14, 2008, 00:52:35 am »
Пътувал съм често с метрото в Берлин и е много по-бързо от всяка една лека кола отгоре, па дори и Шумахер да е зад волана и. Не съм имал никви проблеми с тиквобол и прочие глупости ))). Подземния град ще се прави по съвсем друга причина-ако стоите често и по много на слънце то неминуемо ви заболява глава-просто вече слънчевото греене не може да се каже дали е полезно или е вредно, според мене си е много вредно вече да се стои цял ден на открито. Да не говорим за хилядите видове радиоизлъчвания, хаарп и т.н. Най вероятно това е причината-който може да си позволи ще бъде на добро местенце под земята скрит, където не може да го достигнат ни радиоизлъчвания, ни други неща, които са в изобилие на повърхноста.
« Последна редакция: Юли 14, 2008, 08:25:33 am от Mirotvorec »

Неактивен outlawzzz

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Относно: Подземен град възниква в София
« Отговор #14 -: Юли 14, 2008, 04:35:36 am »
В метрото става огромният майнд-контрол.
Не знам дали знаете, но метрото е изградено с цел, не толкова за удобство.
Под земята има особени сили, дори на минимални дълбочини (такива като на метрото). Там астралните подземни същности смучат яко от хората и ги зомбират. Американците горките всеки ден са смачкани от пътуването с метрото. Тук не може да се усети много, тъй като разстоянията са малки. Но все пак, някой с опит да каже как се чувства след като пътува с метрото...
H. я разкажи повече за тези подземни същности?
Понеже преди година доста пътувах с метрото и усещах упадналост и лошо настроение даже и сутрин. Също и в моловете усещам невероятно негативна енергия, настроението винаги ми се променя 5 мин след като влезна вътре и започвам да чуствам умора.
Сори за офтопика

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27