Автор Тема: Окултната темичка на Gil  (Прочетена 33443 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

firma

  • Гост
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #45 -: Април 27, 2006, 11:55:30 am »
Как живеят другите цивилизации,при тях няма парична система. :---

Наистина си прав,който е материално задоволен,най-добре философства.

Oberon

  • Гост
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #46 -: Април 27, 2006, 11:57:12 am »
В кои цивилизации няма парична система? Че не съм много наясно, наистина

firma

  • Гост
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #47 -: Април 27, 2006, 12:00:44 pm »
Говоря за световете извън Земята.
Ти например можеш ли да си представиш свят без парична система?
Какво ще се прави и т.н.
Пуснах това за паричната система,заради календара на маите:Ще живеете във свят без пари извън времето!!!

Oberon

  • Гост
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #48 -: Април 27, 2006, 12:03:23 pm »
така като те слушам, явно доста знаеш за световете извън Земята:) Ако са много понапреднали от нас духовно, закво са им пари:)? може би имат парична система, по-различна от нашата просто - 1 алдебарански кредит, 1 тау сети монт, 5 вегански динара :)))) Де да знам, не се прави и ти на знаещ:)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #49 -: Април 27, 2006, 12:05:23 pm »
по-скоро разменната единица е информация...или енергия...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #50 -: Април 27, 2006, 12:05:50 pm »
Не просто съм питал хора които са в контакт с 'извънземни същества'.
Те са си добре,ние сме зле.

Oberon

  • Гост
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #51 -: Април 27, 2006, 12:14:20 pm »
Аз пък си мисля, че има доста цивилизации дето са по-зле и от нас, няма начин ние да сме най-зле ай ся....

firma

  • Гост
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #52 -: Април 27, 2006, 12:18:55 pm »
Аз тези неща не си ги мисля.Питах просто да знам за консултация.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #53 -: Април 27, 2006, 15:12:42 pm »
Тука за парите, Еон Опа... ... И Оберон! могат да се изкажат, но на първо време: как без пари ще се обменят и компенсират труда и благата? Нали ако беше по-удобно без пари, нямше да има нужда да се създават? Нали парите са измислени, понеже трябва да са универсално приложими в обмяната на труд за и между стоки?

Доколкото си спомням, един от съществените моменти в комунизма беше, че в замяна на труда ти не ти се плаща, но пък можеш да си вземеш каквото поискаш от магазина, без да плащаш. С други думи, някакво невероятно справедливо общество, където никoй няма желание за надмощие над останалите, а само желание за взаимно равенство. Такова ли трябва да е обществото в "напредналите цивилизации"? Всички са задоволени, никoй не иска да има излишък над остналите?

И така, тази тема и темата за комунизма ме подсетиха за "пътешествието" или "престоя" на една група американски военни на планетата на Сивите. Мисля, че я имаше някъде из форума. Интересното при тях беше, че пак няма пари, нито излишни вещи, а храната и оборудването им се полагаха на редовна порция. Всичко идваше от "горе", от "централните" им власти. Никъде не беше споменато за желание на някои същества да имат повече от останалите, или пък желание да се произвежда повече, отколкото е необходимо с цел "продажба и търговия", понеже явно всички са били доволни от това, което имат.

Мoже би пък, напредналите духовно цивилизации наистина живеят в комунизма...

Муахахах ;)
~~
!ed.
« Последна редакция: Април 27, 2006, 15:32:58 pm от RedGuy »

Oberon

  • Гост
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #54 -: Април 27, 2006, 15:16:16 pm »
Е не само ЕОН разбира от пари тук:) не се хваля ама имам магистърска степен по финанси:) Просто това не е форум за финанси:)

firma

  • Гост
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #55 -: Април 27, 2006, 15:22:43 pm »
Злото произтича от това, че няма колективен труд. Би трябвало да има съзнание у всички хора, че трябва еднакво да работят. Ако всички хора еднакво работят, то едва ли ще се събере труд за всеки човек по два часа дневно. Светът не може да се оправи механически. Когато всички хора станат добри и разумни, тогава и благата ще бъдат общо достояние. Сега всички средства отиват за въоръжаване. Когато всички хора заживеят братски, тези милиарди и милиарди средства ще се изразходват за външни удобства и за духовно издигане на народите.”. “Необходимо е при новата култура по два часа дневно физически труд за всеки човек. Днес учените считат за унижение физическия труд, но те и не предполагат, какво богатство се крие във физическия труд, особено на полето. При такава обстановка ще има достатъчно време за всички за музика, за пеене, за научна работа и изобщо условия за пълно развиване на целокупния душевен мир на човека. За в бъдеще за тази цел хората ще се кооперират и всички ще имат богати външни условия за развитие. Ще се въведе за в бъдеще плодоядството и по този начин ще се спести много време, което днес се употребява за готвене на храна.”. “В бъдеще ще има нов начин за въплътяване на хората на земята. Този начин на въплътяване ще мине през няколко фази. В още по-далечно бъдеще човек ще се самовъплътява. Когато хората станат праведни и не съгрешават, ще има умерена топлина. Няма да има противоречията, които сега съществуват. Паразитите ще изчезнат, а също и месоядните животни. В новия живот хората няма да боледуват. Изобщо, в новата раса няма да има болници, съдилища и затвори. Цялата история на Земята ще бъде представена на филм. Ще се види живота на Земята от преди милиони години: каква е била флората, фауната и пътят на човешкия, обществения и международния живот. Природата е хроникирала всичко. И сегашният живот се хроникира и всичко се записва. Понеже човечеството преминава в своята зряла възраст, природата ще му разкрива постепенно своите тайни.”.
“Човекът през време на другите раси, особено през епохата на бялата раса, е проучил земята, систематизирал е по форма минералите, растителното и животинското царства. Всички тези царства, дори и човешкото царство, е проучено анатомически и физиологически. Проучени са също и океаните и моретата, и понастоящем се проучват полярните зони. За бъдещата раса остава да проучи пространството, което не е изпълнено само с въздух, водни пари и някои газове, а е населено със същества, както и океаните и моретата не съдържат само вода и някои соли, а са населени с фантастична флора и фауна. Пространството общо взето ще бъде предмет за проучване още през идващата шеста култура на петата раса, която култура е започнала развитието си със зодиакалния знак Водолей.1/ 1/ Този знак се управлява от планетата Уран. Учителят ни учи, че през шестата раса у човека ще се формира ново сетиво - специална мрежица, чрез която човек ще може да възприема приказния свят на пространството. Има известна светлинна енергия, която е извън нашия сетивен регистър. Новата мисъл, която ще дойде през тази култура, не би могла да бъде обхваната без помощта на тази светлина. Той казва: “Когато се образува тази мрежа, ще се възприема от човешкото съзнание втората октава на цветовете. За възприемане на новата светлина трябва да бъдем готови. Старата светлина е само преддверие на новата светлина.”. Когато се отворят очите на човека, чрез новия орган, той ще види, че във въздуха има чудни работи, които засега човек не може да вижда. Като гледа с обикновените си очи въздуха, човек не вижда нищо и му се струва, че въздухът е прозрачен. Но, когато започне да вижда новата светлина, тогава той ще види във въздуха много неща и за него ще има един вид нов свят. Някой път човек вижда цветя, долини и пр., но не тук, на Земята. Има един невидим свят, който ни окръжава и в който се движим. Виждането на този свят ще дойде. Това е въпрос само на време. А сега трябва да изучим това, което е на Земята. Хората на науката в последните си открития вече се доближават до невидимия свят. Не е достатъчно само да се философства, но и да се има реално общение с невидимия свят. Един ден, когато изгрее Слънцето, всеки лъч, който ще влиза в очите ви, ще ви говори. Наоколо си ще чувате най-хубавия говор, който някога сте слушали. Едно цвете ще ти каже: “Добре дошъл, братко”. Хората мислят, че познават живота. Ние едва сме надзърнали в него. Когато погледнете небето, ще видите всички възможности, които то крие в себе си - всички тези светове. Виждате една мъглявост, а тя е един свят като нашата вселена”. “Съвременният човек, човекът от бялата раса, като отиде в другия свят, нищо не помни. Човекът от новата шеста раса, когато идва на Земята всичко ще помни. Този общ ход на процеса, въобще, не може да бъде ускорен, защото има много хора, които са закъснели в своето развитие. Закъснелите ще останат за друга вълна. Едни ще се качат на последния параход, останалите ще чакат за другия параход.”. “В шестата раса хората ще имат реално общение с Невидимия свят. Съществата в Невидимия свят са облечени в чудно хубави облекла, каквито не сте виждали в живота си.”.

Така може би ще се живее...
« Последна редакция: Април 28, 2006, 02:05:09 am от Horus »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #56 -: Април 27, 2006, 15:38:51 pm »
Все едно чета Дейвид Айк  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #57 -: Април 28, 2006, 02:05:28 am »
По-скоро Дънов :D ;)

firma

  • Гост
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #58 -: Април 28, 2006, 09:20:59 am »
Най-известният окултист за всички времена Петър Дънов казва:

В беседата си "Истината и Марта и Мария" той казва на своите слушатели:
    "Аз съм ясновидец и като гледам на вашето бъдеще, виждам как едни вървят по пътя, а други криволичат, но всички в края на краищата ще бъдат добре, само ще има клатушкане и закъсняване" (стр. 22), На друго място той се обръща към жените: "Вие, жените, трябва да бъдете ясновидки".
"Зная хора, които уж разбират окултните закони, но не мога да служат на Бога"... "Някои пък искат да им кажа много работи, философски и окултни; може да ви ги кажа, но... " (Словесно мляко и стари и нови мехове, стр. 6).

firma

  • Гост
Отг: Окултната темичка на Gil
« Отговор #59 -: Април 28, 2006, 09:23:07 am »
Какво казва Дънов за религиозните хора...

"Говоря за свободата на духа, казва Дънов в една от своите беседи, - понеже у религиозните хора има една опасност: някои като станат религиозни, стават дваж по-лоши, отколкото са били като светски хора. (Изглежда, че думата е за духовните лица). Някой път мене не ме радва, че хората са религиозни. Под думата "религиозен" аз разбирам човек, свързан за нещо, както свързват с въже крава, кон и други животни. Свързан за къща - и то е религия; свързан за някоя политическа партия или за някое философско учение - и то е религия... Ако си свързан с едно учение, което те понижава, което ти отнема свободата, то е отживяла религия, стар мях".

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27