Автор Тема: Планините се скрили под вода...  (Прочетена 12913 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #15 -: Април 16, 2006, 19:16:35 pm »



Възможно е скоро да се оттегля от форума. Съзнателно и несъзнателно подпомагащите разрухата (тъмните) стават все повече. А мене ме обвиняват, че съм гледал "И агнето да е цяло, и вълкът сит." Каква е разликата между вълкът и овчаря? И двамата му мислят "доброто" на агнето..... да не казвам за символиката в християнството (не става дума Йешуа).....
(ама офф се получи, трийте по усмотрение)
А иначе ви предлагам на 1 април 2013 да се срещнем на връх Шипка за по кафе???
Аз те разбирам, защото...и на мен ми го казват  :( 

На 1 април 2013-туй да не е първоаприлска?  ;D
Не мисли като човек!-Крион

firma

  • Гост
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #16 -: Април 16, 2006, 19:19:24 pm »
Това е сериозно.Шипка е над 400 метра над.височина и там някъде ще е плажа.За кафе незнам,но един риболов може да направим.Живот и здраве.

Oberon

  • Гост
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #17 -: Април 17, 2006, 10:18:29 am »
1. Не е Матусал, а Метусалем:)
2. Полюсите могат да променят положенито си за миг. Всичко зависи от Слънцето. Само то е достатъчно мощен и близък източник да смени Полюсите.
3. В древен Шумер са открити едни клинописни плочки, наречени "Черните плочки", около 60 000 на брой. Открити случайно след дъжд, който изронил няква местност и те се показали. Плочкие са от един черен камък, забрайх как се казва. На някои от тях има динозаври с хора покрай тях, както пише Жоро, пасат ги и тн. Два са изводите: или е имало хора тогава ( ???? ) или този който е правил плочките, които са на възраст поне 5 хил. години, е знаел за динозаврите. :))))

Хепгуд е написал наистина гениална книга за преместването на земната кора. А в "Пророчеството Орион" авторът е описал много добре какво става при смяна на Полюсите:)

Оберон

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #18 -: Април 17, 2006, 14:17:40 pm »
Годината на свещения календар се състояла от 260 дни.

Доста добро обяснение за "дълголетниците", никога не се бях замислял.

Цитат на: IYIjorovelev
Съзнателно и несъзнателно подпомагащите разрухата (тъмните) стават все повече.

Но тук ми стана малко смешно. Кои са тия "тъмни" бе. Как да разбера дали съм тъмен или не. Предложете тест.

 :D

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #19 -: Април 17, 2006, 14:20:33 pm »
Поне и ортодоксалните учени от доста време не отричат, че е имало Потоп и че полюсите на Земята са се сменяли няколко пъти. Това е все пак нещо :D

Цитат
Много свещени книги съдържат сведение за странното дълголетие на древните. Ето какво пише библията: "Сиф живял 105 години и родил Енос. Всичките дни на Сиф били 912 години. Енос живял 90 години и родил Каин. Всичките дни на Енос били 905 години, и той умрял. Най-много от всички живял Мафусаил, той живял 969 години". От тук и изразът «Мафусаилов век».

Алън Алфорд пък пише, че Авраам и тези след него, живеели много дълго... Това обаче не влизало в плана на Ануннаки, защото на тях не им трябвал такъв вид човек. Те имали други интереси. В резултат на това, все повече скъсявали генетично живота на човека - до мизерните 100 години (като относителен максимум) днес >:( :D


Хубава статия, очакваме продължението :)

Това с Ануннаките ще се направя, че не съм го видял ...  ;D

А що се отнася до смяната на магнитните полюси, това е една от теориите в интернет за ставащото в сериала LOST, най-общо казано, щото не искам да те спойлвам (в смисъл да ти развалям удоволствието от сериала:)). Един френд ми разказа някои моменти от нея, но настоях наистина да са "някои моменти" за да не се спойлна и аз.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #20 -: Април 17, 2006, 14:36:02 pm »
Шумерите май са поставили началото на фантастичния жанр? И то убедително. ;)
Как да разбера дали съм тъмен или не. Предложете тест.
Ами ако са ме научили на истината, тъмни са тези, чийто мисли, думи и действия, предизвикват тревожни състояния, провокират обидчивост и деструктивни действия.
По-кратко от това не се сещам.
От скромния ми и кратък живот съм на мнение, че няма както абсолютно тъмни, така и абсолютно светли.
Т.е. абсолютно деструктивни и градивни типове.
Всичко е относително (поне на нашето ниво на съзнателност), в един момент си гаден разрушител, в друг си ОК.
В единия събаряш постигнатото от човека до тебе, в другия повдигаш нивото му.
Ако изобщо съществуват абсолютните версии на тези типажи, то вероятно са голяма рядкост.
Но това, да се има предвид, са си мои размисли. ;) (освен ако сега не съм на тъмната страна на силата  :P)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #21 -: Април 17, 2006, 14:42:19 pm »
Жоро за съграждането и разрушаването си прав ама донякъде щото  съвсем спокойно може светъл да руши нещо съградено от тъмното и това рушене няма  да се класифицира като тъмно деяние. Принципно разграничението между светли и тъмни идва от вида поведение   Тъмни - служещи на себе си! и Светли - Служещи на Другите  ;)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #22 -: Април 17, 2006, 14:52:19 pm »
Точно заради това писах, че няма абсолютни типажи за мен.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #23 -: Април 23, 2006, 03:06:46 am »
Жоро, и ти ли? Какво ви става на последък доста почнахте да се цепите?
« Последна редакция: Февруари 15, 2007, 23:53:03 pm от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Oberon

  • Гост
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #24 -: Април 28, 2006, 13:39:20 pm »
И сега въпросът ми е: Къде е всичката тази вода:))?

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #25 -: Април 28, 2006, 22:54:26 pm »
Сега, ... водата просто се е изпарила - тогава се е появил и климата, който в момента имаме - с бури и ветрове и т.н... Преди да се разпадне небосвода или "небето да се срине" е имало далеч по-спокойни моменти на жизнерадост и светлинна любов, които малцина от нас си спомнят...
/ Оберонски - мислиш си че познаваш историята, ала знаеш че не всичко е открито и за някои неща трябва да се поразровиш доста по-надълбоко... :D :D :D /
( Благодаря на Жоро за страхотната тема и наистина ми е жалко като гледам как недомислените закачки на хорицата тука го обезсърчават да пише... / Искам да знаеш, че именно в могъществото на истината се крие нейната непобедимост и изобличаваща сила и това е целта на всеки воин на светлината  ;)...)
musica universalis

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #26 -: Май 01, 2006, 16:46:19 pm »
 ;)
"Една лъжа може да пропътува половината свят, докато истината все още се обува" - Марк Твен
Какво да кажа аз, като още съм бос?
 ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #27 -: Май 08, 2006, 10:40:18 am »
Фирмаментът е бил разрушаван на няколко пъти - древните магьосници от Атлантида изобщо не са подозирали какво ще се случи, когато е станало за последен път - тогава небето паднало и валяло 7 дни и 7 нощи - с този хитроумен ход рептилоидите са се надявали, че ще пленят планетата задълго...
Общо взето всичко което следва като предания и "сътворения" идва от по-късни времена, под формата на преразкази..
В това число 90% от египетските послания...
musica universalis

milenski

  • Гост
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #28 -: Май 10, 2006, 00:19:54 am »
И сега въпросът ми е: Къде е всичката тази вода:))?
Като ти видях въпроса, Обероне, се сетих за една изключителна книга на един гениален ум. Става въпрос за "Островът от предишния ден" на Умберто Еко. Там той си задава въпроса - откъде Бог е взел всичката тази вода, с която да залее и най-високите планини на Земята... Логично, нали :) Отговорът, обаче, е най-неподдаващото се на човешката логика обяснение, което е и една от най-красивите фантазии, родени от човешкия ум. Та, според това обяснение, Бог е взел водата просто от... предишния ден :) Утре ще се поразровя, за да видя дали няма да намеря точен цитат, защото си заслужава да се прочете, както и цялата книга. По тази "логика" откъдето дошла водата, там и отишла - в предишния ден...
Дано не съм ви досадила с лиричното си отклонение ;)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Планините се скрили под вода...
« Отговор #29 -: Май 10, 2006, 19:54:39 pm »


бла бла бла
Не вервам на никой, пък бил той и учен. Предпочитам да си мечтая и да гледам-гледам (щото имам две видими очи ;) ) и Да виждам (щото имало и трето око)
.....взе да ми писва от типа на форума "събиране на куп и тиражиране, на възможно повече мръсотия, манипулации и доста празнодумстване"
Малко са (единици), тези които споделяйки проблем, предлагат решение. Още по-малко са онези които действително правят нещо по въпроса, с оправданието "кой съм аз та да променя нещо в света?"



musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27