Автор Тема: ВНИМАНИЕ!!! Един от Антихристите в Русия Григорий Гробовой  (Прочетена 15947 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Мисля, че с  google открих името на филма. Документален по BBC. Ако го намериш, кажи от къде , за да го изгледам пак. Името е:

Buddha, Bees and the Giant Hornet Queen (2007)

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Мисля, че с  google открих името на филма. Документален по BBC. Ако го намериш, кажи от къде , за да го изгледам пак. Името е:

Buddha, Bees and the Giant Hornet Queen (2007)
Има го в Колибка, но без субтитри. Български не намерих. В момента го тегля и ще го гледам.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Благодаря ти за информацията. И аз вече го изтеглих.Утре пак ще го гледам.Дано ти хареса. :)

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
А какво ли ще стане с нас, хората, ако ни е "слаб кошерът" ??? 
« Последна редакция: Април 28, 2008, 00:54:54 am от cheese »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Въпросът ти е реторичен...  ;)
musica universalis

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Нещо не съм съгласен за Ури Гелър и "доказаните" му сили :) ... В ютуб има доста интересни видеота за това как Джеймс Ранди го изобличава и то по доста добър начин ;) Аз лично незнам някога да се е доказвал с каквито и да било сили.
Иначе по темата ще пост-на нещо от един друг бг сайт:
"Из предаване посветено на невероятният човек – Ванга. Показаха заснет материал от срещата на Грабовой с Ванга. Григорий задава въпрос на Ванга, дали той има способности, с които той може да не позволи даден човек да умре. Ванга му показва фотография на едно момче и казва – ето това момче, той има рак, какво ти можеш да направиш ? Грабовой отговаря, че момчето ще живее и трябва да се лекува с бучиниш. Ванга избухна – За какъв бучиниш говориш ? Няма да му помогне бучиниша !!! Той ще умре!!! Ти не си Бог, не можеш да направиш човека безсмъртен!
Ванга беше възмутена и говореше на висок тон с него. Грабовой влезе при нея с високо вдигната глава, а излезе засрамен...

От друго предаване за Джуна. Да се изброят всички официални почетни отличия на Джуна просто не е възможно. Тя е и царица на асирийския народ, и почетен академик на 129 академии в света, тя е и генерал-полковник от медицинската служба...
В 2002 година в нейния личен живот се случи страшна трагедия: в автомобилна катастрофа загина единствения й син, 26-годишния Вахтанг Давиташвили, след което, по думите на Джуна, живота за нея е загубил смисъл.
Тя се е обърнала към Грабовой: Гриша, ако ти всичко можеш, помогни. Аз ще ти дам всичко – академията, званията, парите, всичко което имам.
Джуна разказва: «той погледна към мен и каза – Но какво ти говориш, Джуна, ние всички от теб се учиме...»
Отказа Грабовой да възкреси нейния син...
В това предаване след като Джуна описва този случай, тя се обърща към целия ефир и казва: «Разбирате ли, не трябва да се лъже! Не трябва да се лъже и да се възползвате от бедата на хората."


Бях чел малко за "невероятния Ранди", който изобличавал, но за да е коректно трябва да се каже, че той не изобличава този или онзи, а се опитва да прави същите неща, като тях и доколкото знам успява в някои случаи. Ури Гелер доста години е бил централна фигура по телевизии и демонстрации, и аз незнам дали е бил шарлатанин, но е един от малкото, които са били признати по него време. Вярно, че е бил вид циркаджия, но въпроса е, че да повториш чрез илюзия или измама нещо истинско, не означава да го изобличиш. Така е по принцип, без съмнение дали Гелер е бил измамник, но това не може да го докаже въпросният Ранди, чрез фокуси. Доста е глупава този род логика.

М/у другото мога да се хвана на бас, че ако се направи една статистика, илюзиониските/фокусниците биха били на едно от челните места в ролята на скептици.
« Последна редакция: Април 28, 2008, 17:49:27 pm от Ashaman »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Способностите на Гелер са доказани в лабораторни условия и е убедил всички скептици. Другото вече са глупости и истории в стил "чул-недочул".

Това че се е изкомерсиализирал вече е съвсем друг въпрос :)

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Той не просто се е изкомерсиализрал, а въобще се е представил пред света с тази цел. според собствените му думи. също и как един ден изгъбил способностите си.

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
:) Нали част от хората в този форум вярваха на Плеядинците? Там се казваха 2 неща над които и най-големия скептик може да се замисли:

1) Бог никога не е идвал под конкретна форма на тая планета, нито някога ще дойде.

2) Не може да се съди по способностите и уменията на човек какъв е той и какво представлява.

Само тия 2 неща да се осмислят и половината от манипулациите и темите в този форум щяха да се обезсмислят. Щеше да стане пределно ясно, че никой не разполага с вездесъщата истина и е безсмислено да разчиташ някой да ти я каже. Още повече че всяко казване на нещо е просто една от всичките възможни разумни проекции на това нещо. Колкото е по-точно това разбиране, толкова по-трудно за разбиране и изисква повече опит. Същностите които наистина са достигнали някакво високо ниво на разбиране, няма да седнат да разговарят с хората, защото не могат да бъдат разбрани. Само примитивни същества със сходни на хората разбирания ще се наемат да влизат в тази реалност. Ноя явно на човека такава му е съдбата - да вярва и да следва като кученце...
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
:) Нали част от хората в този форум вярваха на Плеядинците? Там се казваха 2 неща над които и най-големия скептик може да се замисли:

1) Бог никога не е идвал под конкретна форма на тая планета, нито някога ще дойде.

2) Не може да се съди по способностите и уменията на човек какъв е той и какво представлява.

Само тия 2 неща да се осмислят и половината от манипулациите и темите в този форум щяха да се обезсмислят. Щеше да стане пределно ясно, че никой не разполага с вездесъщата истина и е безсмислено да разчиташ някой да ти я каже. Още повече че всяко казване на нещо е просто една от всичките възможни разумни проекции на това нещо. Колкото е по-точно това разбиране, толкова по-трудно за разбиране и изисква повече опит. Същностите които наистина са достигнали някакво високо ниво на разбиране, няма да седнат да разговарят с хората, защото не могат да бъдат разбрани. Само примитивни същества със сходни на хората разбирания ще се наемат да влизат в тази реалност. Ноя явно на човека такава му е съдбата - да вярва и да следва като кученце...

Very true...

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542

:) Нали част от хората в този форум вярваха на Плеядинците? Там се казваха 2 неща над които и най-големия скептик може да се замисли:

1) Бог никога не е идвал под конкретна форма на тая планета, нито някога ще дойде.

2) Не може да се съди по способностите и уменията на човек какъв е той и какво представлява.

Само тия 2 неща да се осмислят и половината от манипулациите и темите в този форум щяха да се обезсмислят. Щеше да стане пределно ясно, че никой не разполага с вездесъщата истина и е безсмислено да разчиташ някой да ти я каже. Още повече че всяко казване на нещо е просто една от всичките възможни разумни проекции на това нещо. Колкото е по-точно това разбиране, толкова по-трудно за разбиране и изисква повече опит. Същностите които наистина са достигнали някакво високо ниво на разбиране, няма да седнат да разговарят с хората, защото не могат да бъдат разбрани. Само примитивни същества със сходни на хората разбирания ще се наемат да влизат в тази реалност. Ноя явно на човека такава му е съдбата - да вярва и да следва като кученце...

Всичко това е толкова "вярно", но при условие, че  СА ПОВЯРВАЛИ на някакви си Пледиянци ;)

Цитат
...ясно, че никой не разполага с вездесъщата истина и е безсмислено да разчиташ някой да ти я каже...
Само примитивни същества със сходни на хората разбирания ще се наемат да влизат в тази реалност

Цитат
Но явно на човека такава му е съдбата - да вярва и да следва като кученце...



От което поста ти се обезсмисля  :-*
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27