Автор Тема: Библията и тракийските послания  (Прочетена 4639 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

firma

  • Гост
Библията и тракийските послания
« -: Февруари 15, 2006, 13:38:17 pm »
ПОСЛАНИЕ НА СВЕТИ АПОСТОЛ ПАВЛА ДО ЕВРЕИТЕ глава 5
 6. както и другаде казва: "Ти си свещеник навеки по чина Мелхиседеков".
7. Той в дните на плътта Си, със силен вик и сълзи отправи молби и молитви към Оногова, Който можеше да Го спаси от смърт, и, като биде чут поради благоговението Си,
8. макар и да е Син, Той се научи на послушание чрез онова, което претърпя,
9. и, като се усъвършенствува, стана за всички, които Му са послушни, причина за вечно спасение,
10. като бе наречен от Бога Първосвещеник по чина Мелхиседеков.
11. По това имаме да говорим много, което е и мъчно за тълкуване, защото станахте небрежни към слушане.
12. Защото, макар и да бяхте длъжни според времето да бъдете учители, вие пак имате нужда да ви учат, кои са първите начала на Божието слово, и дойдохте до такова състояние, че се нуждаете от мляко, а не от твърда храна.
13. Всякой, който се храни с мляко, не е опитен в словото на правдата, защото е младенец;
14. а твърдата храна е за съвършени, които, благодарение на навика, имат чувства, обучени да различават добро и зло.

Без да прочета книгата "Тракийските послания"не знаех какво всъщност е Мелхиседек.Кой е той?Където се интересувах все отклончиви отговори.Интересно пъзела от Библията започна да се нарежда. :D
« Последна редакция: Февруари 15, 2006, 13:40:29 pm от Ricardo »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Библията и тракийските послания
« Отговор #1 -: Февруари 15, 2006, 14:42:52 pm »
Хорус щеше да ни я праща, ма го нема никакъв.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Библията и тракийските послания
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2006, 14:53:45 pm »
Мелхиседеците са 3-то творение на Бог. Тук става въпрос за библейският Мелхиседек и неговата църква. Има и фалшиви Мелхиседеци, които нямат нищо общо с истинските. Като Друнвало например... И всички сайтове по нета...

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Библията и тракийските послания
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2006, 15:13:53 pm »
Ми Друнвало си се приема за приемник на духа мелхиседеков, пък колко е верно-Бог знае  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Библията и тракийските послания
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2006, 15:18:38 pm »
Приемник - ахахахаха. Друнвало е агент на ЦРУ - хахаххаа :P

mecholari

  • Гост
Re: Библията и тракийските послания
« Отговор #5 -: Април 04, 2007, 11:55:21 am »
..............................
Библия

Глава 3
1. Змията беше най-хитра от всички полски зверове, които Господ Бог създаде. И рече тя на жената: истина ли каза Бог, да не ядете от никое дърво в рая?
14. И рече Господ Бог на змията: загдето си сторила това, проклета да си между всички животни и всички полски зверове; ти ще се влачиш по корема си и ще ядеш прах през всички дни на живота си;
15. и ще всея вражда между тебе и жената, и между твоето семе и нейното семе; то ще те поразява в главата, а ти ще го жилиш в петата.

Евангелие от Йоан

Глава 13
6. Дохожда, прочее, при Симона Петра, а тоя Му казва: Господи, Ти ли ще ми миеш нозете?
7. Иисус му отговори и рече: което върша Аз, ти сега не знаеш, а отпосле ще разбереш.
8. Петър Му казва: няма да умиеш нозете ми вовеки. Иисус му отговори: ако те не умия, нямаш дял с Мене.
9. Симон Петър Му казва: Господи, не само нозете ми, но и ръцете и главата.
10. Иисус му казва: умитият има нужда само нозете си да умие, защото цял е чист; и вие сте чисти, ала не всички.
14. И тъй, ако Аз, Господ и Учител, ви умих нозете, то и вие сте длъжни да умивате нозете един другиму.
18. Не за всички ви говоря: Аз зная, кои съм избрал. Но да се сбъдне Писанието: "който яде с Мене хляб, дигна против Мене петата си".
..............................
Не обяснява ли това евентуалното отрязване на лявата пета при траките? Няма ли връзка между змията от Библията, реплоидите на Кредо Мотуа, летачите на Карлос Кастанеда? Последните имат влечугоподобен вид, със змийски опашки?

.............................
Библия
Евангелие от Йоан
Глава 1
30. Този е, за Когото аз казах: след мене иде Мъж, Който ме изпревари, защото съществуваше по-напред от мене.
Глава 8
58. Иисус им рече: истина, истина ви казвам: преди Авраам да е бил, Аз съм.
..............................
Като народ на Небесната твърд (Тракия), траките са души с висока еволюция владеещи пределите на близкото небе - на Слънчевата система. Те са изразители на Слънчевата религия и представляват най-високоразвитите същества в системата. Еволюцията им е завършила преди милиони години.
..............................
В тези твърдения да намирате нещо общо?

..............................
Библия
Евангелие от Йоан
Глава 3
5. Иисус отговори: истина, истина ти казвам: ако някой се не роди от вода и Дух, не може да влезе в царството Божие;
Глава 9
30. Аз и Отец едно сме.
Глава 15
10. Ако спазите Моите заповеди, ще пребъдете в любовта Ми, както и Аз спазих заповедите на Отца Си, и пребъдвам в любовта Му.
11. Това ви казах, за да пребъде Моята радост във вас, и радостта ви да бъде пълна.
12. Тази е Моята заповед: да любите един другиго, както Аз ви възлюбих.
.............................
Тука виждам теорията на торсионните полета.
Вярванията и знанията на траките не са ли такива, че да могат да построят енергогенератори(могилите) въз основа на торсионните полета?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27