Автор Тема: Явяването на Пречестния Господен Кръст  (Прочетена 12617 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

virtual

  • Гост
Отг: ЯВЯВАНЕТО НА ПРЕЧЕСТНИЯ ГОСПОДЕН КРЪСТ
« Отговор #15 -: Февруари 14, 2006, 00:46:49 am »
да ти призная не съм чел урантия а и не ми трябва
ето ви няколко отговора на два много интересни за вас въпроса:
Защо Бог постъпва различно? Защо ни причинява това?ще бъсе след малко новата тема 3 мин. че фулл

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: ЯВЯВАНЕТО НА ПРЕЧЕСТНИЯ ГОСПОДЕН КРЪСТ
« Отговор #16 -: Февруари 14, 2006, 00:56:13 am »
Ами малко пренебрежително е това  което каза. Как би реагирал ако някой каже " Ми аз не съм чел Библията а и не ми и трябва щото четах нещо друго там, което отговаря на духовните ми потребности" ? А материали бол - само философските произведения са достатъчни като за начало. А и в спора се ражда истината! Аз на догми не обичам да робувам. Някой казал че "това е книгата" и айде юруш на марулите! Догмите са с цел манипулация на масите и техния контрол.

virtual

  • Гост
Отг: ЯВЯВАНЕТО НА ПРЕЧЕСТНИЯ ГОСПОДЕН КРЪСТ
« Отговор #17 -: Февруари 14, 2006, 01:05:26 am »
Alien - извини ме за езика ама аз просто кака си говоря  :-[не искам никого да обидя разберете за мен е истинско усоволствие че говоря с  толкова информирани и умни хора  .всеки път когато влезна в форума се гордея че съм българин и че има такива умни хора в нашата иначе малка страна.Не ми се сърди че искам и да споделя това което съм достигнал макар и толкова млад.моляте прости ми не го направих нарочно :-[

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: ЯВЯВАНЕТО НА ПРЕЧЕСТНИЯ ГОСПОДЕН КРЪСТ
« Отговор #18 -: Февруари 14, 2006, 01:26:56 am »
Аз лично виждам нещата  естествени, когато човек сам търси това което кореспондира с вътрешното му усещане за света и оттам да търси "потвърждение" на това което чувства изложено на хартия от някой мислител, религия или учение. Защото нормалното за мен във всяко едно деийствие на човека е да го върши защото така чувтсва че е редно, правилно и отговарящо и хармонично с неговите вибрации, и чувства. И не например да не убива , защото някъде пише така а защото така чувства  че е правилно ! И не да не убива защото после ще бъде наказан я от хората я че ще се пържи в ада а пак защото така чувства че е редно и същото може да се каже за всичките "божии заповеди" Защото освен какво правиш е много по-  важно ЗАЩО  го правиш и докато хората не вършат злини само от страх да не бъдат наказани след това а не защото така "чувстват" нещата няма да се опрайм ;) . Та затова необичам догмите и че някъде  е написано не прави това а прави еди какво си.

virtual

  • Гост
Отг: ЯВЯВАНЕТО НА ПРЕЧЕСТНИЯ ГОСПОДЕН КРЪСТ
« Отговор #19 -: Февруари 14, 2006, 01:40:31 am »
Alien този път сам много съгласен с теб и аз така чувствам горе-долу нещата.сега май вече сме на една права ;D .За заповедите да по мое разбиране те не са точно такива защото има и още неща които добрите не биха сторили.Предполагам че самите заповеди са създадени като най  обща дефениция.защото на мойсей е щяло да муе трудно да каже всичко.Така е Alien Любовта не се изразява по задължение тя трябва да се чувства.Не мога да повярвам че може да има човек който така точно да покри една част от убежденията(за другата част не знам какво мислиш и за това не мога да дам отговор)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: ЯВЯВАНЕТО НА ПРЕЧЕСТНИЯ ГОСПОДЕН КРЪСТ
« Отговор #20 -: Февруари 14, 2006, 01:44:32 am »
 Alien, нали знаеш, че догмите сам човек си ги слага, движи се в техните рамки и по някое време започва и да ги проповядва, но не за да убеди другите, а сам себе си.
И ако мога да ви върна към темата-защо все пак се явяват такива ...холограми, да ги нарека така? Дали не може  да се получи от обединението на голям брой мисловни единици, обединени в една идея? И дали това не доказва силата на човешката мисъл и вяра?
Не мисли като човек!-Крион

virtual

  • Гост
Отг: ЯВЯВАНЕТО НА ПРЕЧЕСТНИЯ ГОСПОДЕН КРЪСТ
« Отговор #21 -: Февруари 14, 2006, 01:54:22 am »
мозъка почна да ми поддава ;D. а за догмите в църквата: те се слагат в началото на едно учение за да бъде по първообраз ,а не че някой така си решил. те са нужни и то доста в свят на секти те изпълняват нещо като баланс.
Ето вижтее как при мюсулманите се получава Екстремизъм които не е никак благодатен за невинни хора. не са малко и християнски "църкви" в които ритуално се самоубиват

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: ЯВЯВАНЕТО НА ПРЕЧЕСТНИЯ ГОСПОДЕН КРЪСТ
« Отговор #22 -: Февруари 14, 2006, 09:09:29 am »
само дето при мюсюлманите има още повече догми.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Отг: ЯВЯВАНЕТО НА ПРЕЧЕСТНИЯ ГОСПОДЕН КРЪСТ
« Отговор #23 -: Февруари 14, 2006, 10:06:01 am »
Alien, всяко знание, което приемеш в себе си, за теб си става догма и си остава такова, докато сам не го промениш. По същия начин, по който религиозните вярват в написаното в Библията, така и ти можеш да вярваш в Урантия например, аз в друга книга, трети в трета и т.н. И ако тук може да се каже, че при религиозните имаме Вяра без доказателства, това може да се оспори, именно защото при тях Догмата често идва от опита. А ето такова потвърждение са и чудесата. Именно Чудото става подтик за догмите. Ето например тези полицаи, които са видели кръста - за тях сигурно нещо веднага е станало догма. Колкото до това, че има още хора, които приемат какви ли не знания за догми и ги утвърждават, че и убиват и се самоубиват за тях, тук вече съм съгласен. Ще кажем, че сме прави, защото тяхното, примерно, не е истинното знание, или поне това, което ние мислим, че то е за нас. Но има и нещо друго - трябва да помислим и обективно. Защото както ти казваш, че първо трябва да се почувства нещо и тогава да се намери "изложено на хартия", и при тях сигурно е така - християни, мохамедани, че и будисти. Нали затова го има и този екстремизъм - защото те са чувствали някаква омраза примерно, някакви лоши чувства, и ето, те ги виждат в някакво учение, или в някаква секта примерно и се впускат в него. Да не говорим пък, че го има и случая когато те имат чисти чувства и нещо се случва и те започват да приемат този радикализъм.
« Последна редакция: Февруари 14, 2006, 21:05:53 pm от Дъвиан »

virtual

  • Гост
Отг: ЯВЯВАНЕТО НА ПРЕЧЕСТНИЯ ГОСПОДЕН КРЪСТ
« Отговор #24 -: Февруари 14, 2006, 20:56:34 pm »
само дето при мюсюлманите има още повече догми.
ама точно това казвам че ако се нарушат догмите се получава нещо различно от първообраза

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: ЯВЯВАНЕТО НА ПРЕЧЕСТНИЯ ГОСПОДЕН КРЪСТ
« Отговор #25 -: Февруари 14, 2006, 21:52:24 pm »
Има ли догми, няма свобода за духа. Няма ли свобода на духа-няма за какво да хортуваме.
Не мисли като човек!-Крион

virtual

  • Гост
Отг: ЯВЯВАНЕТО НА ПРЕЧЕСТНИЯ ГОСПОДЕН КРЪСТ
« Отговор #26 -: Февруари 14, 2006, 22:00:37 pm »
Mirotvorec тук не става въпрос че някой ти слага решетки ти си избираш

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Явяването на Пречестния Господен Кръст
« Отговор #27 -: Февруари 16, 2006, 16:10:11 pm »
Да, може да е и холограма от НЛО. Може и да е проекция от мисълта и вярата на тълпата. Може и да е от Висшите светове.
Да се отрича всичко освен Библията е проява на късогледство. Според мен именно такъв човек е в ръцете на Лукавия.
А да си мислиш, че няма извънземен разум е... нямам дума, която да се вписва в рамките на етикета. Бог създал Вселената само за човека. Порастни.

virtual

  • Гост
Отг: Явяването на Пречестния Господен Кръст
« Отговор #28 -: Февруари 16, 2006, 21:57:55 pm »
Когато е било времето на сътворението не са питали мен или някой друг как си иска света, с или без извънземни ,дали има логика или пък защо всичко върви така.Аз мога само да завърша Божа работа.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27