Автор Тема: Уикипедия  (Прочетена 10609 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Уикипедия
« -: Декември 08, 2005, 12:46:59 pm »
Днес поразрових малко в тази безплатна онлайн бг енциклопедия и видях материал за илюминати и ми направи впечатление че след него имаше и линк към нашия портал така че предполагам някой от съфорумците го е сложил ;) . Та понеже там всеки може да слага материали и да допълва енциклопедията какво мислите да почнем да слагаме инфо за думи които обикновено трудно можеш да намериш тяхното значение още по-малко пък подробности. Например "Фирмамент" видях че няма а ultrafutur  има инфо за него. А накрая може да оставяме линка на сайта и форума и така хора, които се интересуват от подобни теми могат да дойдат при нас. Какво мислите за това ?

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Уикипедия
« Отговор #1 -: Декември 08, 2005, 15:07:32 pm »
аз там писах за календара на прабългарите и ми изтриха материала. в немската версия допълних инфото с новите теории, че глаголицата и кирилицата са базирани на българските руни заедно с графики и снимки като изрично писах, че това са тероии и пак го изтриха.

уикипедия е "......." - там уж всеки може да пиша ама както излиза не всичко !!!
« Последна редакция: Октомври 24, 2006, 21:44:52 pm от Horus »
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Уикипедия
« Отговор #2 -: Декември 08, 2005, 16:03:31 pm »
Ами може. Alien се заема - така ли да разбирам :P

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Уикипедия
« Отговор #3 -: Декември 08, 2005, 17:37:39 pm »
пробвай ... ама мене ако питаш си е чиста загуба на време
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Уикипедия
« Отговор #4 -: Декември 08, 2005, 18:12:42 pm »
Относно триенето нали знаеш че всеки може да трие включително и ти ако не ти хареса нещо. После има хора които да модерират. На мен ми трябва обаче някой да ми каже кви са хватките при постване как се слагат картинки - изобщо да е прегледна работата.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Уикипедия
« Отговор #5 -: Декември 08, 2005, 18:15:48 pm »
то си пише там бе
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Уикипедия
« Отговор #6 -: Декември 10, 2005, 13:33:19 pm »
Край на свободата в Уикипедия

След голям скандал вече само регистрирани посетители ще могат да пишат нови статии в свободната интернет енциклопедия
07.12.2005

Скандалът около свободната енциклопедия в интернет Уикипедия беше предизвикан от фалшифицираната биография на авторитетния американски журналист Джон Сийгентелър.
Роденият през 1927 г. журналистът намерил под собственото си име фалшив текст, който обявявал, че той е участвал в убийството на президента Джон Кенеди през 1963 г. и по-късно е бил разследван от федералните власти.
Противно на принципите на свободната енциклопедия няколко месеца написаното не е било редактирано или отстранено от сътрудник. Самият Сийгентелър нямал възможност да поправи фалшификацията, макар да опитвал многократно. Системата не му разрешавала да стори това.
През 60-те години журналистът е работил в екипа на Робърт Кенеди и е бил близък и с двамата убити братя.
В интервю за Си Ен Ен Сийгентелър остро нападна основателя на Уикипедия Джими Уолъс.
Вбесен беше и основателят на портала podcast Адам Къри, бивш водещ на MTV, който също не успял да поправи текста на собствената си биография, публикувана от анонимен автор в Уикипедия.
Във връзка и с други подобни случаи в Мрежата се разгоря дискусия за мнимата неутралност на Уикипедия.
Уолъс винаги е подчертавал, че съвестни доброволци постоянно следят за новите вписвания в енциклопедията и бързо отстраняват неточностите и недопустимите твърдения. Но в последно време и преди изразявал разочарование от недостатъците на някои текстове. "Системата отказа", призна той в интервю за в. "Ю Ес Ей тудей"
Уолъс съобщи, че в английската версия на енциклопедията в бъдеще ще могат да пишат само регистрирани потребители. До сега всеки можеше да въвежда и да редактира информацията.
Решението разрушава най-важния "уикипринцип", символизиращ свободата и демократичността в интернет - всеки да може анонимно да обогатява със своята информация и знания съдържанието.
Засега ограничението няма да засегне версиите на Уикипедия на други езици, вкл. и на български.


Източник: http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=812595

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Уикипедия
« Отговор #7 -: Декември 10, 2005, 13:39:57 pm »
Дам четах го това още преди да пишавъв форума по темата :) Все пак е  добре да пишат само  регнати :)

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Уикипедия
« Отговор #8 -: Декември 10, 2005, 13:50:37 pm »
и кво, като е регнет кво ще го спре да напише квото си поиска ?!?!? аз не виждам никаква логика.

Регнат, нерегнат - все тая. Някой реши ли да се бъзика и да пуска глупсоти не може да го спре една регистрация.

Един ме плашише преди време в един чат - "Ей момче, знам ти IP-то" .... и кво, да дойде да ме фане за IP-то като е такъв тарикат.

Ако все пак реши някой от вас да прави золуми това става по следният начин:
1. Намирап минимум 3 проксита от различни държави (най-добре и от различни континенти)
2. Навързваш се през тях
3. Мажеш и омазваш някъде

... проследяването е само теоритично възможно.
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Уикипедия
« Отговор #9 -: Декември 10, 2005, 14:20:16 pm »
То ако искат да те проследят, ще те проследят...

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Уикипедия
« Отговор #10 -: Декември 10, 2005, 14:34:51 pm »
То ако искат да те проследят, ще те проследят...
... абе ти мини през едно аржентинско и едно китайско прокси пък нека после американците успеят да накарат провайдерите да изплюат информация за потребителя и да ровят 1 седмица из логове ... и така като го завъртиш още 3-4 пъти само не теория могат да те проследят ... мдаа и като за капак можеш да се набереш от аналогов телефон в румънски провайдер ...

ша ма фанат точно за IP-то ша ма фанат ;D ;D ;D
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Уикипедия
« Отговор #11 -: Декември 10, 2005, 14:37:40 pm »
Искаш да ми кажеш, че ЦРУ например не може да ги декодира тези прехвърляния за части от секундата с техните специалисти и квантови компютри ли?

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Уикипедия
« Отговор #12 -: Декември 10, 2005, 14:54:14 pm »
ми не. linux и unix са с отворен код и там всички гледат - няма дупки като при Win-а дето всеки може да си влиза и излиза когато си поиска.

проксито има вход - там дето отиваш с твоето IP и изхот - там излиза IP от проксито. Това го навързваш няколко пъти и трескаш някоя машина. После по IPто с което е терсната машината се тръгва по обратен път да се търси и всеки един провйдер трябва да даде информация с кво IP е влезнал потребителя .. или да се хакне провайдера и да се измуче тази информация което е много, много трудно та почти невъзможно.
голяма част от провйдерите не правят и лог кой влиза кой излиза щото не ги интересува - няма закон за това в много държави включително и в България. ... мажеш, трескаш и да го духа CAI.

как мислиш руснаците източиха сорсовете на Microsoft преди години ... FBI стигна някъде от Ст. Петерсбург (неофициално разбира се) и там следите изчезнаха ... предполагам в поска КГБ

ако беше лесно всички писачи на вируси да са арестувани до сега - в това число и мене ;D ;D ;D имам 2 броя в листите на антивирусните фирми
« Последна редакция: Декември 10, 2005, 14:58:15 pm от Атила »
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Уикипедия
« Отговор #13 -: Декември 10, 2005, 15:02:43 pm »
Хехехе. Аз мога да кажа, че секретните служби имат такива технологии, че това за тях ще е детска игра.
Лично мнение ;)

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Уикипедия
« Отговор #14 -: Декември 10, 2005, 16:12:44 pm »
мноо филми гледаш мога пък аз да ти кажа ... не вярвай на всичко което разправят

един пример - хакса се чужд сървър/машина и от там атакааааа, преди да се махнеш тиреш цялото HDD до дъно.
Я ми обясни как ще ме фаната ?!?!
« Последна редакция: Декември 10, 2005, 16:16:11 pm от Атила »
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27