Автор Тема: 666 през един друг поглед  (Прочетена 68177 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #45 -: Август 09, 2006, 16:49:07 pm »
О, не е така. Ако бяхте мислещи, щяхте да имате свободно мислене. А това, което излагате са чужди мисли. Вече казах преди: разликата между нас е, че аз цитирам казаното от Бога в Словото Му; а вие цитирата казаното от други хора.
 Освен това за да говоря сякаш съм присъствал, е защото така се свидетелства. Всеки, който е истински свидетел, приема и предава словото така, както е дадено в Библията. Между другото, толкова ли си се отдалечил от Бога, та да те дразни Божието слово?
 Живеем във времето на края. Ако наистина си бил в Адвентна църква, трябва да знаеш какво значи това. И поне малко от малко да се стреснеш като виждаш как около Католическата църква всички се събират, а Вторият звяр вече прави каквото си иска. Толкова ли не те интересува какво ще се случи ако не с теб, то поне с твоите роднини?

Всичко добро!

Така, чудно ми как така си истински свидетел:))? После, аз цитирам себе си, на база знания, събирани от други хора. Ако някой учен каже ( айде , не само учен, и богослов например ), е Земята е на 6000 години, аз не го цитирам, щото имам глава с мозък, също даден ми от Бога. И преценявам кое е правилно за мен и кое не е. Толкоз по този въпрос. Не си позволявай да мислиш, че съм се отдалечил от Бога, защото ме дразни Божието слово. Трябва да си наясно, че твоето Божие слово, което четеш и ми цитираш, отдавна не е само Божие...Словото е в нас, и ако не съм вярващ в дадена личност, не означава че не го ценя, разбирам донякъде и тн. Не ме мисли за безбожник. Ако си чел внимателно форума, съм казал на едно място, кое е ценното за мен, а именно моралния и етичен закон във всеки от нас. Това ми стига за да съм добър човек и да се опитвам да живея в хармония със себе си ( колкото и да е трудно ), с останалите ( което е много важно ) и с майката Земя ( което е май най-важното ). Не ми излизай с номерата от Библията и с наизустени фрази, все едно имаш отговор на всичко, защото приятелю Библията в самия си оригинал отдавна е скрита.
И о, да, бил съм в адвентна Църква и знам как промиват там мозъци. Запознах се с една чудно приказна девойа от хора на църквата, и когато и казах, че вярвам повече в източната мистика, отколкото в Христос, едва ли не побягна като попарена...ХАХА !!! Адвентната църква има нужда от овце, оправдавайки се с Христос...Дойде един пастор от Германия..чете някви неща 3 дена. Аз бях на първия ред, щото обичам да ги гледам лошо такива самозванци..Та тоя образ знаеш ли как чете Библията? С нарастваща интонация...накрая вече чак вика...малееее, много се уплаших:) Трагичното е после, когато и нашите "пастори" започнаха да ги имитират...

Оберон

ochakvane

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #46 -: Август 09, 2006, 17:41:49 pm »
О, не е така. Ако бяхте мислещи, щяхте да имате свободно мислене. А това, което излагате са чужди мисли. Вече казах преди: разликата между нас е, че аз цитирам казаното от Бога в Словото Му; а вие цитирата казаното от други хора.
 Освен това за да говоря сякаш съм присъствал, е защото така се свидетелства. Всеки, който е истински свидетел, приема и предава словото така, както е дадено в Библията. Между другото, толкова ли си се отдалечил от Бога, та да те дразни Божието слово?
 Живеем във времето на края. Ако наистина си бил в Адвентна църква, трябва да знаеш какво значи това. И поне малко от малко да се стреснеш като виждаш как около Католическата църква всички се събират, а Вторият звяр вече прави каквото си иска. Толкова ли не те интересува какво ще се случи ако не с теб, то поне с твоите роднини?

Всичко добро!

Така, чудно ми как така си истински свидетел:))? После, аз цитирам себе си, на база знания, събирани от други хора. Ако някой учен каже ( айде , не само учен, и богослов например ), е Земята е на 6000 години, аз не го цитирам, щото имам глава с мозък, също даден ми от Бога. И преценявам кое е правилно за мен и кое не е. Толкоз по този въпрос. Не си позволявай да мислиш, че съм се отдалечил от Бога, защото ме дразни Божието слово. Трябва да си наясно, че твоето Божие слово, което четеш и ми цитираш, отдавна не е само Божие...Словото е в нас, и ако не съм вярващ в дадена личност, не означава че не го ценя, разбирам донякъде и тн. Не ме мисли за безбожник. Ако си чел внимателно форума, съм казал на едно място, кое е ценното за мен, а именно моралния и етичен закон във всеки от нас. Това ми стига за да съм добър човек и да се опитвам да живея в хармония със себе си ( колкото и да е трудно ), с останалите ( което е много важно ) и с майката Земя ( което е май най-важното ). Не ми излизай с номерата от Библията и с наизустени фрази, все едно имаш отговор на всичко, защото приятелю Библията в самия си оригинал отдавна е скрита.
И о, да, бил съм в адвентна Църква и знам как промиват там мозъци. Запознах се с една чудно приказна девойа от хора на църквата, и когато и казах, че вярвам повече в източната мистика, отколкото в Христос, едва ли не побягна като попарена...ХАХА !!! Адвентната църква има нужда от овце, оправдавайки се с Христос...Дойде един пастор от Германия..чете някви неща 3 дена. Аз бях на първия ред, щото обичам да ги гледам лошо такива самозванци..Та тоя образ знаеш ли как чете Библията? С нарастваща интонация...накрая вече чак вика...малееее, много се уплаших:) Трагичното е после, когато и нашите "пастори" започнаха да ги имитират...

Оберон

О, по думите ти разбирам, че си бил в Адвентната църква като посетител.  Не зная кой е бил този пастор, но мога да ти кажа, че в тази църква не е прието да се вика, крещи или нещо от този род.
А колкото за "промиването на мозъци", далече си от истината. Това е единствената църква, която оставя хората да избират дали да бъдат нейни членове или не.

Oberon

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #47 -: Август 09, 2006, 18:04:22 pm »
Да, като посетител, за мое щастие. Защото един приятел беше вярващ и от време на време ходех да се забавлявам:) Слава на 4-те сили, той се спаси и се махна оттам:) Ха...

Бил съм и посетител в Петдесятна църква. Е там вече е купона:) Предлагат ти стол, веднага ти тикват в ръката Библия, казват ти на коя страница да отвориш, коя песен да запееш хахахаха. От време на време тук таме се чува :"Алелуя, алелуя, слава на Бога"....Мъка...Все едни изстрадали стари хора, а пасторите едни костюмирани, мазни и гледат ...гади ми се.

Истинската Църква е в сърцата ни, и не ни трябва учител за да приемем Бога.

С риск да те изнервя, поинтересувай се от източната мъдрост, за да видиш там как се приема Бог. За да видиш, как хората се стремят към Бога, за да осъзнаеш, че вярата се гради, тя не се дава. Стремежа към Бог там е от Човека към Бога, и този стремеж е ОСЪЗНАТ, не само с душа и сърце, но и с разум...


Оберон

ochakvane

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #48 -: Август 09, 2006, 23:08:55 pm »
Да, като посетител, за мое щастие. Защото един приятел беше вярващ и от време на време ходех да се забавлявам:) Слава на 4-те сили, той се спаси и се махна оттам:) Ха...

Бил съм и посетител в Петдесятна църква. Е там вече е купона:) Предлагат ти стол, веднага ти тикват в ръката Библия, казват ти на коя страница да отвориш, коя песен да запееш хахахаха. От време на време тук таме се чува :"Алелуя, алелуя, слава на Бога"....Мъка...Все едни изстрадали стари хора, а пасторите едни костюмирани, мазни и гледат ...гади ми се.

Истинската Църква е в сърцата ни, и не ни трябва учител за да приемем Бога.

С риск да те изнервя, поинтересувай се от източната мъдрост, за да видиш там как се приема Бог. За да видиш, как хората се стремят към Бога, за да осъзнаеш, че вярата се гради, тя не се дава. Стремежа към Бог там е от Човека към Бога, и този стремеж е ОСЪЗНАТ, не само с душа и сърце, но и с разум...


Оберон
Това е човешка мъдрост. Още в Едем, когато Адам и Ева съгрешиха и се скриха, Бог ги повика:" Адаме, къде си?"
 Вярвам, че през живота си поне веднъж си се чувствал гузен. Усещал ли си как нямаш желание да се срещнеш с човека, на когото си сторил нещо нередно, а нещо те гложди отвътре? Ето това, но в неизмеримо по-голяма степен е грехът и отделянето от Бога. Човек не може сам да стигне до Бога, ако Бог не го привлече към Себе Си. Другото са басни!

Oberon

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #49 -: Август 09, 2006, 23:13:51 pm »
И какво лошо в човешката мъдрост !

И СТИГА С ТАЯ БИБЛИЯ И ЦИТАТИ ОТ НЕЯ !!! ТИ КАКВО РОБОТ ЛИ СИ???

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #50 -: Август 10, 2006, 04:27:06 am »
Който търси, намира. Отново ми прави впечатление как определяш, човешките неща ( в случая мъдрост) като нещо низше и недостойно. Прочети Дао Дъ Дзин на Лао Дзъ и ако успееш да разбереш нещо ела и пак кажи, че "това е само човешка мъдрост". Можеш да се поитересуваш и от Българското Тенгрианство. Сигурен съм, че има по- запознати съфорумци, които могат да ти препоръчат и друга литература.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

ochakvane

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #51 -: Август 10, 2006, 11:20:31 am »
Който търси, намира. Отново ми прави впечатление как определяш, човешките неща ( в случая мъдрост) като нещо низше и недостойно. Прочети Дао Дъ Дзин на Лао Дзъ и ако успееш да разбереш нещо ела и пак кажи, че "това е само човешка мъдрост". Можеш да се поитересуваш и от Българското Тенгрианство. Сигурен съм, че има по- запознати съфорумци, които могат да ти препоръчат и друга литература.

 Отново човешки учения. Кой е по-умен: този, който е направен, или Този, Който го е направил? Нали тези, чийто творби ми посочваш, са също творения  :)
« Последна редакция: Август 10, 2006, 11:23:20 am от ochakvane »

justbboy

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #52 -: Август 10, 2006, 13:09:48 pm »
Който търси, намира. Отново ми прави впечатление как определяш, човешките неща ( в случая мъдрост) като нещо низше и недостойно. Прочети Дао Дъ Дзин на Лао Дзъ и ако успееш да разбереш нещо ела и пак кажи, че "това е само човешка мъдрост". Можеш да се поитересуваш и от Българското Тенгрианство. Сигурен съм, че има по- запознати съфорумци, които могат да ти препоръчат и друга литература.

 Отново човешки учения. Кой е по-умен: този, който е направен, или Този, Който го е направил? Нали тези, чийто творби ми посочваш, са също творения  :)

Продължаваш да се проявяваш като кон с капаци , очакване. Хората ти препоръчват да попрочетеш това онова , да се замислиш и тогава да спориш , когато не гледаш толкова едностранчиво .....
Освен това не знам колко човека ти казаха , че Библията , която постоянно цитираш , също е писана и преправяна от хора ...

Oberon

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #53 -: Август 10, 2006, 13:25:23 pm »
И какво лошо в човешката мъдрост? Ако се вслушвахме малко повече в нея, нямаше да сме на това дереже...
Радвай се че нямам права, досега да съм те върнал при Адвентистие...там да си обсъждате Божията мъдрост, от която май нищо не разбирате !!!!!

Имам въпрос. Адам сам по себе си, е бил като кукла в райската градина..никакво познание, никаква воля и тн...дете общо взето. И той съгрешава. Защо? Защото има избор. Обаче като не е дорасъл за този избор? Като е създаден на 33 както казваш ( туй е голям виж м/у другото ), кой е виновен за неговия избор? Все едно аз да си пусна 5 годишния син в една стая с оголени кабели, той да ги барне и тн...Ако не се гътне, аз да му кажа колко е прост и да го изпъдя...Въобще говориш тука някви неща през призмата на сляпата вяра и това адски ме нервира...Да, човек съм и се годрея какъв човек съм ! Тези от форума, които ме познават...ако искат да ти кажат.

Оберон

ochakvane

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #54 -: Август 10, 2006, 14:04:13 pm »
Да предположим, че аз не разбирам и съм като кон с капаци, както казвате вие.
 Предложих на всички ви да започнем изследване на "Даниил"  Втора глава. Ако аз не успея да ви убедя в изпълнението през хилядолетията на това пророчество, което е дадено преди 2600 години, ще приема, че сте прави. Ако успея, дали вие ще се съгласите на по-нататъшно изследване?
 Иначе какво се получава? Говорите за математика без учебник. За християнство без Христос!

Поздрави!

Oberon

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #55 -: Август 10, 2006, 14:11:55 pm »
Ако искахме да го изследваме, щяхме да дойдем в твоята Църква, където щяха да се постараят да ни го обеснят и разтълкуват. Последното винаги е под въпорс. Прост пример: Нострадамус казва, че в последните дни "Голямата мечка" ще възвърне силата си. Много тълкуватели смятат, че това е Русия, ама дали е така? Дали той не е имал нещо друго предвид? Същото е и с Даниил. Казал нещо, за 2600 години са се случвали неща, и твоите приятели от Църквата, ще го нагласят така, че да ти изглежда сбъднато:) Стар и изтъркан номер:) Може и да се е изпълнило 1:1, но не можем да сме сигурни. Логично нали:)?

Оберон

ochakvane

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #56 -: Август 10, 2006, 14:41:59 pm »
Ако искахме да го изследваме, щяхме да дойдем в твоята Църква, където щяха да се постараят да ни го обеснят и разтълкуват. Последното винаги е под въпорс. Прост пример: Нострадамус казва, че в последните дни "Голямата мечка" ще възвърне силата си. Много тълкуватели смятат, че това е Русия, ама дали е така? Дали той не е имал нещо друго предвид? Същото е и с Даниил. Казал нещо, за 2600 години са се случвали неща, и твоите приятели от Църквата, ще го нагласят така, че да ти изглежда сбъднато:) Стар и изтъркан номер:) Може и да се е изпълнило 1:1, но не можем да сме сигурни. Логично нали:)?

Оберон
Не, допускаш една голяма грешка. Нострадамус е бил спиритист. А това означава, че не е знаел нищо от това, което ще се случи в бъдеще. Също като Ванга. Вероятно ще се учудиш на думите ми, но е така. Знаеш ли каква е разликата между предсказвач и пророк?
 Предсказвачът се оставя да го води Сатана. А за Сатана не е проблем да предскаже нещо, което след това да извърши.
 Пророкът съобщава Божиите думи и те винаги са верни, защото Бог знае всичко за бъдещето.
 И една добавка. Нострадамус е писал така, че всеки може да си го разбира за когато иска и за когото иска. А в "Даниил" са посочени БУКВАЛНИТЕ ИМЕНА на страните.

Поздрави!

Oberon

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #57 -: Август 10, 2006, 14:45:26 pm »
Човече, ти не си наред, сега се убедих окончателно:))))

Спирам да говоря с теб, това няма да доведе до нищо...Съжалявам. Приеми го като безсилие, както искаш, не ме бърка. За мен е излишна загуба на време и нерви, да ти покажа че има и други неща...както и да е.

Успех във форума.

Оберон

ochakvane

  • Гост
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #58 -: Август 10, 2006, 15:54:47 pm »
Човече, ти не си наред, сега се убедих окончателно:))))

Спирам да говоря с теб, това няма да доведе до нищо...Съжалявам. Приеми го като безсилие, както искаш, не ме бърка. За мен е излишна загуба на време и нерви, да ти покажа че има и други неща...както и да е.

Успех във форума.

Оберон

Оберон,

Искам да ти кажа, че ти по-малко си запознат с Нострадамус отколкото аз. Над десет години съм чел съчиненията му. Между другото знаеш ли какво открих? Ще ти го кажа, пък ти ако искаш, след това ми отговаряй, ако не искаш, недей. Важното е, че всеки трябва да знае какво се опитва да направи Сатана.
И така.
 Сатана се опитва да накара хората да си мислят, че ще дойде някакъв Антихрист, който ще бъде арабин или евреин. И именно той ще им наложи белега на звяра. И сега хората вярват в тези сатанински учения.
 Но знаеш ли какво казва Божието слово? Антихристът не е този, който убива християни, а един друг, който се намира в Божия храм и като се представя за Бог, кара хората да нарушават Божиите заповеди. Ето затова се опитвам да ви накарам да четете "Даниил" и "Откровение". И така, Антихристът не е нито арабин, нито евреин, нито завоевател. Католическата църква в най-скоро време ще застане начело на света и ще се пазят нейните заповеди.  Именно нарушаването на Декалога ще бележи хората с "белега на звяра". Така , като отклонява погледа на хората към някакви въображаеми антихристи, Сатана ще погуби мнозина. Така че, ако искаш да гледаш към писанията на Нострадамус, гледай ги. Но предварително искам да ти кажа, че това е изключително опасно. Всичко, което е от Сатана, води към гибел.
 Има една поговорка: "Бой се от данайците дори когато принасят дарове". "Подарък" от Сатана във вид на "предсказания" е още по-опасен. Защото води към загуба не само на живота, но и на вечността.

Поздрави!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: 666 през един друг поглед
« Отговор #59 -: Август 10, 2006, 16:32:30 pm »
Предложих на всички ви да започнем изследване на "Даниил"  Втора глава. Ако аз не успея да ви убедя в изпълнението през хилядолетията на това пророчество, което е дадено преди 2600 години, ще приема, че сте
Стига с тоя Даниил.Няма нищо пророчествено в тая втора глава.Един сън и тълкуванието му.Ти ако знаеш аз какви сънища имам..

Не, допускаш една голяма грешка. Нострадамус е бил спиритист. А това означава, че не е знаел нищо от това, което ще се случи в бъдеще. Също като Ванга. Вероятно ще се учудиш на думите ми, но е така. Знаеш ли каква е разликата между предсказвач и пророк?
 Предсказвачът се оставя да го води Сатана.
на древногръцки думата за предсказвач,гадател,запитвач на духове и пророк е една.



А за Сатана не е проблем да предскаже нещо, което след това да извърши.
А за Бог не е проблем да предскаже нещо, което след това да извърши.


И една добавка. Нострадамус е писал така, че всеки може да си го разбира за когато иска и за когото иска. А в "Даниил" са посочени БУКВАЛНИТЕ ИМЕНА на страните.
И Даниил всеки може да го разбира както си иска

А като те гледам ми с еиска да стана сатанист.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27