Автор Тема: Откриха...  (Прочетена 111993 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

coroviev

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #15 -: Декември 24, 2005, 09:15:17 am »
    Може да се запази като вкаменелост.В Германия бяха открили стоножка на 296млн. години.И с радиовъглероден метод ги изследват,нали сме въглеродни форми на живот все пак.

Eon

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #16 -: Декември 24, 2005, 09:23:51 am »
Та последно
в кой случаи се използва въглеродния анализ
и в кой случаи не е валиден т.е. не може да се използва
 :---

coroviev

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #17 -: Декември 24, 2005, 09:31:52 am »
   За всички видове животински останки и всякакви материални следи съдържащи съдържащи нещо в което има дори и следи от въглерод-дървени греди,грънци и т.н.Ама не ме питай как точно се прави,че съм го учил отгоре-отгоре още миналия век- ;D

Eon

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #18 -: Декември 24, 2005, 09:36:26 am »
Ами нали на Сфинкса са му правили Carbon Analysis и са установили, че е на 12 000 BC?
Къде в това парче камък ще има Carbon :---
« Последна редакция: Декември 24, 2005, 11:41:55 am от Horus »

coroviev

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #19 -: Декември 24, 2005, 09:38:55 am »
  Навсякъде има следи от въглерод

firma

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #20 -: Януари 21, 2006, 14:37:46 pm »
Китайски археолози откриха най-старата в света астрономическа обсерватория. Смята се, че тя е на 4 100 години.
Това съобщи вчера агенция Синхуа, като се позова на представители на научната експедиция на Академията на обществените науки на Китай.
Разкопките в археологическото находище “Таоси”, заемащо около 3 милиона кв.м. близо до град Линфен /северната провинция Шанси/, откриха пред погледа на учените подобие на британския Стоунхендж – 13 каменни колони, високи 4 метра, разположени на определено разстояние една от друга под формата на полуокръжност с радиус 40 метра.
Предварителните изчисления и наблюдения на специалистите сочат, че с помощта на това устройство е могло да бъде предсказано началото на селскостопанския сезон с грешка 1-2 дни в сравнение с широко използвания и до момента в селските райони на съвременен Китай лунен календар.

firma

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #21 -: Януари 21, 2006, 14:41:57 pm »
Новата обсерватория ще бъде снабдена с оптически или инфрачервен телескоп с вътрешен диаметър 10 метра.

      Директорът на китайската Национална астрономическа обсерватория, Ай Госян заяви, че е заплануван строеж на свръхмодерна обсерватория в Тибет. Според проведените изследвания, идеалното място за подобен проект е град Сенге Цзанбо, намиращ се в западната част на Тибет.
      Новата обсерватория ще бъде снабдена с оптически или инфрачервен телескоп с вътрешен диаметър 10 метра. По думите на Госян, подобен телескоп би струвал твърде скъпо и затова Китай ше потърси сътрудничество с някои страни от региона.
      Освен това "Поднебесната империя" възнамерява да използва обсерваторията и за проект за телескоп от съвсем ново поколение с диаметър до 100 метра.
      Град Сенге Цзанбо се намира на 4800 метра надморска височина на Тибетското плато. Изборът е паднал върху него тъй като през почти цялата година там е тихо и безоблачно.

      Очаква се строежът на обсерваторията да започе до 2 години.

Eon

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #22 -: Януари 21, 2006, 16:38:46 pm »
Току що научих за един интересен обект до Ботевград. Точното му местоположение е до някакви хълмове и е много добре скрито от хората. Намира се в близост до село Липница, където има и военна база.

Там има пещера и в камъните около нея има издялани фазите на Луната. Смята се, че са на около 2500 г.пр.н.е.

Интересното е, че там има и пещера с издялани каменни столчета вътре и рисунки.

Точно до пещерата компаса полудява и се върти накъдето иска....
Това да ви напомня на нещо....


Кой е с мен..

firma

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #23 -: Януари 21, 2006, 17:59:41 pm »
Място с прилив на божествена енергия!

Heinie

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #24 -: Януари 21, 2006, 18:00:41 pm »
Айде като се залети... Студ е, не за друго. И съм на даскало...

Eon

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #25 -: Януари 21, 2006, 18:20:42 pm »
Е тъй де и аз не съм тръгнал в този студ... :P

Хайни, ти на снимката в началото беше сложил по-възрастен човек...
 :---

Или си учител  ;D

Heinie

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #26 -: Януари 21, 2006, 18:27:16 pm »
Не съм чак толкоз ентусиазиран като Оберон, да си пусна собствената снимка. ;) Ученик съм. ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Откриха...
« Отговор #27 -: Януари 22, 2006, 04:06:02 am »
Четох, че ще строят в Тибет още преди около година. Ще развалят и тази духовна страна... Не се чуваше нищо и мислех, че са се отказали, но ето че не са... >:(

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Откриха...
« Отговор #28 -: Януари 22, 2006, 09:49:07 am »
Току що научих за един интересен обект до Ботевград. Точното му местоположение е до някакви хълмове и е много добре скрито от хората. Намира се в близост до село Липница, където има и военна база.

Там има пещера и в камъните около нея има издялани фазите на Луната. Смята се, че са на около 2500 г.пр.н.е.

Интересното е, че там има и пещера с издялани каменни столчета вътре и рисунки.

Точно до пещерата компаса полудява и се върти накъдето иска....
Това да ви напомня на нещо....


Кой е с мен..

Аз съм с тебе.Кога тръгваме? А вии другите-като ви е студено,облечете се по-добре ;) ;) ;)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Eon

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #29 -: Януари 22, 2006, 10:28:33 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27