Автор Тема: Откриха...  (Прочетена 112005 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Откриха...
« -: Декември 03, 2005, 10:26:26 am »
Вчера по новините гледах и беше предствено като сензация открита в Израел монета с образа на Христос както и някаква сграда. Не съм търсил още из нета подробности но сега ще проверя  :P

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re:Откриха...
« Отговор #1 -: Декември 03, 2005, 19:19:33 pm »
аз на тия не им вярвам .. монета мейд ин мосад
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Откриха...
« Отговор #2 -: Декември 04, 2005, 09:56:13 am »
Ето малко повече подробности:

www.religiabg.com

По време на археологически разкопки в израелския град Тверия е открит любопитен артефакт. Археолозите твърдят, че са намерили древна монета с изображение на  Иисус Христос. Археологът Ана де Винканс обясни: «На едната страна е изобразен Христос, а на другата – надпис «Иисус Христос – цар на царете». На територията на Израел намираме за първи път такава монета». Учените смятат, че монетата е изсечена през VI век в Константинопол. В Израел е била пренесена от християнски поклонници или от рицари-кръстоносци.



Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Откриха...
« Отговор #3 -: Декември 04, 2005, 10:21:52 am »
Кви кръстоносци през 6 век??? То тогава си е било ристянска територия.Византия още е била силна
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Откриха...
« Отговор #4 -: Декември 04, 2005, 10:37:50 am »
То пренасянето не е необходимо да е било през VI в.  ;)

Heinie

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #5 -: Декември 04, 2005, 17:46:08 pm »
То сега и БНБ изсече монета с Христос. Не е ли гавра? Исус, Който изгони сарафите от храма, сега Се появява на монетите. "Кесеревото - кесарю, Божието - Богу. И като Христос е на монети, какво излиза? Някой се гаври, и това е.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Откриха...
« Отговор #6 -: Декември 04, 2005, 21:22:38 pm »
Има ли монетата от другата страна с лика??? Иначе казват, че така е изглеждал Христос.


Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Откриха...
« Отговор #7 -: Декември 07, 2005, 22:02:58 pm »
В Шотландия учените откриха вкаменелостти на гигантски праисторически скорпион. Статията посветена на откритието ще се появи днес в британското научно списание “Нейчър”. Професор Мартин Уайт от Университета в Шефийлд смята, че следите принадлежат на Hibbertoperus. Животното е било дълго 1,6 м. и широко около метър. Този вид скорпион е разполагал със шест крака и е живял преди около 330 милиона години. Гигантският скорпион е можел да живее под вода, придвижвал се е много бавно, използвайки предните си крака, а опашката си е влачил по Земята. Дължината на стъпката му е приблизително 27 см. Следите бяха намерени на площ от 6 м. За момента това е най-големия познат ни отпечатък от членестоного. 


Някой да е чувал за раса от скорпиони-гиганти :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Откриха...
« Отговор #8 -: Декември 08, 2005, 06:39:37 am »
Ами във Филма Кралят на Скорпионите :) Иначе аз тази статия я гледах оня ден ама са чудех къде да я сложа и са отказах то имаше и някакви материали за намерени нови динозаври  :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Откриха...
« Отговор #9 -: Декември 09, 2005, 18:15:43 pm »
Череп на 360 милиона години намериха в Мароко. Има 32 зъба!

   

За повече подробности http://cerbi.ldi5.com/article.php3?id_article=156

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Откриха...
« Отговор #10 -: Декември 09, 2005, 19:55:39 pm »
Май няма да могат да ме убедят, че каквато и да е кост може да издържи толкова години, без да се разпадне.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Откриха...
« Отговор #11 -: Декември 09, 2005, 20:26:03 pm »
То това е вкаменелост, ако не виждаш ;)

Eon

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #12 -: Декември 12, 2005, 12:11:52 pm »
Направили ли са му въглероден анализ....

А като е вкаменелост значи издържа, така ли?
сериозно не съм чак толкова вещ ;)

Saturn5

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #13 -: Декември 24, 2005, 00:11:54 am »
Eon, сега тепърва почвам да изучавам новия саит ама от това което ти чета ме напушва на смях. В стремежа си за "научен" скептицизъм испускаш някои елементарни неща.
Да правиш въглероден анализ(предполагам да определиш възраста на нещо органично се използва периода на полуразпад на радиоактивния въглерод14) на вкаменелост е все едно да се качиш на химическа ракета с цел за 1 година да обиколиш цялата вселена и да намериш единствения атом който те интересува.:  :D :D :D :D

Eon

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #14 -: Декември 24, 2005, 07:24:22 am »
 :)

Бе де да знам. Нали казах, че не съм толкова вещ. Знам, че се използва полуразпада на радиоактивния въглерод, но не съм сигурен в кой случаи се прави та затова.

А добре дошъл! :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27