Автор Тема: Откриха...  (Прочетена 111984 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re:Откриха...
« Отговор #30 -: Януари 24, 2006, 12:02:30 pm »
Ако ме изчакате и мен... ама няма да искате... Аз чак август ша си дода... ;(
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Oberon

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #31 -: Януари 24, 2006, 12:19:52 pm »
Като заговорихме за Китай...гледах филма за откриването на Америка...кво да ви кажа :))
Тоя тип мензес смята, че към 1421 г. китайската флотилия обиколила цялата Земя. Като гледах маршрутите едно ми дойде наум: нито един кораб не се е върнал :))) Китайците не са известни с мореходните си качества. Корабите им не са пригодени за дълги плавания. Филмът е добре направен, ама напълно недоказуем :)
Сега пък и най-старата обсерватория...Нещо много се надценяват жълтите :)))


Оберон

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re:Откриха...
« Отговор #32 -: Януари 24, 2006, 12:23:45 pm »
Политика братче, политика. Нали ще стават WELT MACHT, та по пътя на САЩ гледам вървят. Кино индустрия, Космическа индустрия, Преписване на историята... всичко е прозрачно ясно.
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

ssi

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #33 -: Януари 24, 2006, 13:07:26 pm »
Китайците са опасни ..  :D
По филмите от едно време имаше много фантазия. "Хон Гил Дон"!!..
а имаше и един старичък с Jet Li където си спомням един велик епизод:
 Някаква групичка "добри майстори" си лети нормално (като самолети ) над един плаж и изведнъж забелязват нещо нередно в пясъка... като по команда се устремяват към земята и се забиват в пясъка където се озовават наред с "лоши" и се започва един бой...ама под пясъка  ;D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Откриха...
« Отговор #34 -: Януари 25, 2006, 02:17:52 am »
Мисля, че те имаха някакъв много известен мореплавател, който беше стигал до Африка. Корабите му били огромни. В сравнение с тях европейските били като лодки.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Oberon

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #35 -: Януари 25, 2006, 11:16:51 am »
Ммм..едва ли. Не вярвам. Знаеш ли колко са били големи корабите тип "Меноуър"? Имали по 100 амбразури от всяка страна:) И естествено не са гърмяли всичките от едната страна, щото от отката ще се килнат:)))) Китайците никога не са били мореходна сила, поне не съм чувал или чел...

Оберон

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Откриха...
« Отговор #36 -: Януари 25, 2006, 11:21:30 am »
Китайците доколкото може да се вярва на Дискавъри през средновековието са строили много здрави  кораби и когато Монголците ги превземат използват техните майстори за да направят най-голямата флота в света -4400 кораба, която мистериозно изчезва пред японските брегове!

Heinie

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #37 -: Януари 25, 2006, 11:33:55 am »
Ооо, и аз го гледах това филмче. Майсторите не са си били свършили работата като хората, затова потънали от урагана. Японците се спекли, като видяли корабите :P Явно не са имали славата на корита.

Oberon

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #38 -: Януари 25, 2006, 12:44:48 pm »
4400 кораба изчезват мистериозно?? Хахаха яко

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Откриха...
« Отговор #39 -: Януари 25, 2006, 14:16:45 pm »
В Япония има поверие че със силата на мислълта си са предизвикали цунами и ги е затрило! Най вериятно е имало буря. Разглеждаха някакви версии и за саботаж щото монголците са носели на борда си взривни вещества.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Откриха...
« Отговор #40 -: Януари 27, 2006, 03:06:25 am »
Аз това филмче се канех да го гледам, ама го изтървах и много ме е яд. В заглавието не се ли споменаваше някакъв кан?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Heinie

  • Гост
Re:Откриха...
« Отговор #41 -: Януари 27, 2006, 09:47:45 am »
Углай кан, или нещо подобно.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Откриха...
« Отговор #42 -: Януари 27, 2006, 16:09:21 pm »
Тогава какви са тия монголи?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Откриха...
« Отговор #43 -: Януари 27, 2006, 16:19:34 pm »
Цитат
Ммм..едва ли. Не вярвам. Знаеш ли колко са били големи корабите тип "Меноуър"? Имали по 100 амбразури от всяка страна:) И естествено не са гърмяли всичките от едната страна, щото от отката ще се килнат:)))) Китайците никога не са били мореходна сила, поне не съм чувал или чел...
Абе може и японци да са, аз ги бъркам щото много си приличат :D. За онея кораби даваха, че са с плоска палуба като на самолетоносач и бяха страшно големи. Под палубата имаха отсеци пълни с вода и бяха с  три огромни мачти. Отдавна го гледах това, но ги сравняваха с футболно игрище.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Откриха...
« Отговор #44 -: Януари 30, 2006, 11:12:10 am »


actualno.com

Останките от древния флот на египетския фараон Аменемхет ІІІ, който е бил построен преди повече от четири хиляди години, е открит Червено море.

Група от американски и италиански археолози, които в продължение на няколко години проучват пещерите край град Сафага, са открили множество останки от древни търговски кораби. Най-вероятно корабите са пътували от Египет за древната страна Пунт.

Археолозите са открили добре запазени дебели морски въжета и мачти, а също така и камъни, които са били използвани вместо котви. Запазени са и скелетите на корабите, построени от ценни видове кедър, който е бил доставен специално от териториите на днешна Сирия и Палестина.

Учените са намерили и четири каюти, в които са запазени древноегипетски рисунки. Археолозите смятат, че една от най-ценните им находки са останките от дървени кутии, на които има надписи.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27